Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Áttérés a nyers vega étrendre fórum

Áttérés a nyers vega étrendre (beszélgetős fórum)


1 2
37. Lyrin (válaszként erre: 35. - Szenes Zsuzsanna)
2011. szept. 1. 17:53

Szia,


nézesd meg miből van hiányod nekem pl a biorezonancia ebben sokat segített (nekem a magnéziumot kellettt anno pótolnom)azonkívül rendszeresem eszem sprilulina-chlorella kapszulát, különböző protein shakeket főként sporthoz de nem sportolós napokon is(anabolic protein shake etc rengeteg van)néha c vitamin, ca-mg. Kb 2 naponta megy a zabpehely kása formában (vízzel felfőz) mehet bele kis nyírfacukor, fahéj vagy bármi)ebben is sok tápérték van, főleg télen nagyon hasznos. Sok sikert!

36. 4545d89949 (válaszként erre: 35. - Szenes Zsuzsanna)
2011. aug. 2. 11:27
Valószínűleg mégsem elég a vitamin és tápanyagbeviteled. A szervezeted a cukorral akarja kompenzálni, ami épp az ellenkezőjét váltja ki, még fáradtabb és gyengébb leszel. Egyél minél több gyümölcsöt: ribizli, áfonya, szeder, vörös gyümölcsöket. Teljes kiörlésű gabona ételeket. Pl.: zab, quinoa. Friss levegő, meditáció. HAJRÁ!
2011. aug. 2. 09:14
Hali! kb másfél éve lettem vega, és most kicsit aggódok. Az elején még havi egyszer kb ettem halat, tojást is, most már semmit kb egy éve. Egy hónapja érzem magam iszonyú gyöngének és motiválatlannak, csak ülök-fekszem egész nap semmihez sincs kedvem. Szoktam vért adni, de sajna vérszegény lettem. Lehet olyan, hogy valaki nem bírja ezt az éleformát? Nagy bajban lennék, mert nem tudnék már húst enni, nem is kívánom, és a lelkem sem vágyik rá...Szeretnék olyan választ kapni, aki nem elborult vega és nem is a másik oldal, egyszerűen a tudományos alapja érdekelne. Abból is annyi amennyit fel tudok dolgozni..:) Eszem mindenféle táplálékkiegészítőket, vitaminokat, falvin lekvárt, diót..stb, úgy gondolom odafigyelek az étkezésemre. Sokkal jobban kívánom az édes ízt azóta, vega életem előtt nem voltam igazán édesszájú. Köszönöm előre is a válaszokat! "egy kókadozó vega" :)
34. wmiki
2009. szept. 19. 21:13

közben én is találtam egy jó fórumot

[link]

...

ahol annyit írnak, hogy nem bírom naponta követni

de nekem még mindig hiányzik a gabona, a kenyér, a cukros-élesztős-fehérliszt termékek, csak a gyümölcsöktől éhes maradok


te hogy tértél át?

mit ezsel egy nap?

mik a tapasztalataid a régi életedhez képest?

2009. szept. 18. 20:46

Sziasztok!

En mar kb. 6 honapja 100% os nyers vegan vagyok akar hiszitek akar nem. Nagy tevedesek vannak a temaban mert sok ember nem tapasztalta de mondja hogy erre meg arra biztos hogy nem jo, mert azt ugy nem lehet meg lehetetlen meg egeszsegtelen meg stb. Ismeros szovegek mindenki szamara. En is igy kezdtem :)


2 eve lettem vegetarianus de akkor meg ettem tejtermeket, tojast, kenyeret. Aztan idovel es nemi irodalommal amit azota osszegyujtottem, rajottem, hogy minderre nincs szuksege az embereknek.


Megvaltoztam. Testileg, lelkileg egyarant. Soha nem hittem, hogy valaha is megtalalom azt az eletmodot ami mindenek folott all, rizikomentes es a leheto legegyszerubb eletmod ami letezhet. :)


Nem lehetetlen... en ugy vagyok vele, hogy soha nem ternek vissza a regi eletemhez. Nem erzek vagyat vagy kesztetest a regi etelek utan meg ha erzem is az illatokat.


Ami nagyon fontos dolog az egeszben, es jo tudni, hogy nyersevo es nyersevo kozott is hatalmas kulonbsegek vannak.

Nem igaz , hogy sok olajos magot kell enni. Igazabol a leheto legkevesebbet. Mivel az emberi szervezet mukodesehez a legnagyobb mennyisegben szenhidratokra van szukseg, ez biztositja a termeszetes energiainkat. Ez pedig gyumolcsokbol nyerheto ki, vagyis ezt kene legnagyobb mennyisegben fogyasztani, jo esetbe a teljes etrend 80%-a gyumolcsol kene hogy alljon. Furan hangzik elsore az biztos. Igazabol ez mogott nem 1-2 evnyi kutatomunka es tapasztalat all, es reszemrol is rengeteg utanajarast jelentett mire ratalaltam az igazi nyers vegan eletmodra.


Szoval.. szerintem mindenki masra kivancsi. Szivesen valaszolok a kerdesekre, leirom a tapasztalataimat ha van erdeklodo. Ide ritkabban figyelek de e-mailben orommel segitek, valaszolok, kinek mire van szuksege :) Nagyon tag ez a temakor es hihetetlen sok a tevhit, ezeket jobb tisztan latni.


mybeeme@yahoo.com


Tovabbi szep napot!

2009. szept. 16. 16:26
Akinek baj van az emésztésével,nem biztos,hogy jó a nyers koszt.Egy allergiásnak főleg fontos a párolás,mert nagyon sok allergén ártalmatlanná tehető.Ez tapasztalat.Aki birja,próbálja meg.
31. a9e1c02a7b (válaszként erre: 30. - Wmiki)
2009. jún. 5. 21:03
Már azzal tennél valamit, ha pl. tízóraira, uzsonnára valami gyümölcsöt ennél, vacsorára pedig valami vegyes zöldségsalátát csírákkal és valami olajos maggal (pl. dió).
30. wmiki
2009. jún. 5. 20:08

a nyers étel a legegészségesebb a világon, ezt már tudom


amúgy egy tapodtat nem közeledtem a célom felé, nem tudom ki bírt áttérni

29. a9e1c02a7b (válaszként erre: 28. - Wmiki)
2009. jún. 4. 22:08

Szerintem a kornlandos tuti fehér kenyér megszórva egy kis maggal, meg esetleg egy kis malátával megszínezve.


Nagyon rá vagy állva erre a nyers dologra. :) Te tudod... Nem biztos, hogy megéri. Nem tudom, hogy viszel majd be elegendő fehérjét nyers ételekkel...

28. wmiki (válaszként erre: 27. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 4. 18:59

nem a legfinomabb szeletelt kenyér a világon az biztos


egyébként én úgy tudom, csak ott van teljes kiörlésű kenyér, amelyik pékségnek van saját malma

mivel a teljes kiörlésű lisztet sokkal rövidebb ideig lehet eltartani

ilyen pékség, pedig nincs a szomszéd utcában, ennél még az is egyszerűbb, ha elérem a fő célt, a teljesen nyers vega táplálkozást

...

csak még mindig nem tudom hogyan...

27. a9e1c02a7b (válaszként erre: 26. - Wmiki)
2009. jún. 4. 07:25
Ha kemény, és savanyú akkor teljes kiőrlésű. Ha puha és finom, akkor nem... :)
26. wmiki (válaszként erre: 25. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 20:30

na és az mi?

ami lidl-ben van volkorn vagy mi az olyan?

25. a9e1c02a7b (válaszként erre: 24. - Wmiki)
2009. jún. 3. 19:32

Nem mondom, hogy a krémeket preferálom, de ha kiesik minden húsféle, minden tejtermék, akkor valamit csak kell tenni a kenyérre. Maradnak a zöldségkrémek. Én a padlizsánkrémet venni szoktam, Erdélyi bio padlizsánkrém, paprikás. Ez nagyon finom. De van sima is.


Kenyeret olyan válassz, ami teljes kiőrlésű (mindegy, hogy búza, tönköly vagy rozs), és nincs benne tartósítószer.

24. wmiki
2009. jún. 3. 18:48

szóval a krémeket preferálod?

elég macerás azokat jól elkészíteni, nem?


egyébként én a teljesen nyers vegára akarok majd áttérni, szóval főzéssel sem akarom gyilkolni a növényekben lévő enzimeket, de kezdetben ez is jó lesz, ha sikerül elhagynom a húst

tehát szerinted a szendvicsbe krémeket


és milyen kenyeret ajánlasz, ami sok helyen kapható?

23. a9e1c02a7b (válaszként erre: 21. - Wmiki)
2009. jún. 3. 17:55

Van egy csomó féle vega szendvicskrém. Padlizsánkrém, gabonakolbász (tényleg fincsi kolbász íze van!), bio margarin (nem hidrogénezett).


Én még szoktam csinálni főételnek olyan salátát, hogy a zöldségekhez teszek valamilyen gabonát vagy lencsét, hogy laktatóbb legyen.

22. wmiki
2009. jún. 3. 17:32
úgy értem munkahelyre mit lehet elvinni
21. wmiki
2009. jún. 3. 17:32
pl. olyan is érdekelne, hogy munkahelyre, ahol gyorsan kell megenni valamit, vagy akár ha itthon is megéhezem mi az amit lehet enni a húsos szendvics helyett?
20. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 19. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 14:18
Igen, bocsi, sokáig írtam az üzit.
19. a9e1c02a7b (válaszként erre: 18. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 3. 14:13
Már itt van. :)
18. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 16. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 14:02
Nagyon várjuk, kíváncsi vagyok és hamarosan ki is próbálom, ha könnyű az elkészítése.
2009. jún. 3. 13:59

"Kolláth reggeli


Este 1 deci vízben áztassunk be 3-4 evőkanál búza- vagy rozspelyhet és 1-1 kanál szezám- illetve lenmagpelyhet. Az éjszakai erjedés alatt végbemennek a vegyi átalakulások, melynek köszönhető lesz a reggelink tápértéke. Kevés vízbe áztassunk be mazsolát vagy/és egyéb aszalt gyümölcsöt (székrekedőseknek különösen ajánlott az aszalt szilva). Reggel a kettőt egy edénybe öntjük, majd apróra tört diót vagy naprafogómagot, mogyorót (egyéb földi jót...szóval valamilyen olajos magvat), apróra vágott almát vagy/és egyéb idényjellegű gyümölcsöt, 2 evőkanál mákot, egy kis frissen facsart citromlevet és egy kis mézet teszünk bele. Nagyon finom!


Jótékony hatásai a következők:

- nem terheli meg a gyomrot és jóllakottságérzéssel tölt el

- hozzájárul az ideális testsúly beállításához (kövérek fogynak, soványak híznak)

- székrekedés megszűnik

- méregtelenítő hatásának köszönhetően fáradtságunk tova száll

- fizikai, szellemi teljesítőképességünk növekszik

- tehát javul a közérzetünk, ami a biológiai egyensúlyból következik

- ezáltal nem kívánunk meg a csúny izgatószereket, mint pl. kávé és társai

- mivel az emésztőrendszert nem terheli meg nő akoncentrációképességünk is

- koleszterinszintet csökkenti

- vérkeringésünknek is jót tesz

- a benne található ásványi anyagoknak hála még a hajunk, körmünk is szebbé varázsolódhat tőle

- ínysorvadás mértékét képes csökkenteni

- csonterősítő


Akkor a leghatásosabb, ha előtte 3 dl tiszta vizet fogyasztunk, hisz ilyenkor a már beindult folyamatok bennünk dolgozhatnak tovább."

2009. jún. 3. 13:57

Ja, még egy fontos! Ha a vércukrodat rendben tartod lassan felszívódó szénhidráttal (teljes kiőrlésű kenyér, gabonák, müzli), akkor nem jön elő a cukros-lisztes dolgot zabálhatnék.


Leírok ide mindjárt egy egészséges reggeli variációt. Ez egész napra rendben tartja a vércukrot és egészségjavító hatása is van.

15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 13. - Wmiki)
2009. jún. 3. 13:47

Ez a hozzászokás. Le lehet szokni.


Én nem tértem át, a nyerskosztra nem is akarok. Nem fogok egész nap salátát, gyümölcsöt meg magokat enni. Viszont az állati fehérjéket én is szeretném kiiktatni, meg a fehér lisztet, cukrot is.


Úgyhogy marad a teljes kiőrlésű kenyér (búza, tönköly, rozs), gabonák (rizs, köles, hajdina, árpa, búza, rozs...mi van még?), zöldségek, gyümölcsök, magok, jó olajok, csírák, száraz hüvelyesek. Édesítés mézzel.

14. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 13. - Wmiki)
2009. jún. 3. 13:45

Éppen a lisztes, cukros ételeket a legkönnyebb kiváltani. Ma már nem nehéz beszezni a hozzávalókat. Keress egészséges édesítőszert, zabpelyhes, zabkorpás recepteket. Rengeteg van itt a hoxán is.


Egyik napról a másikra valószínűleg nem fog menni a váltás. Adj magadnak időt, mondjuk egy évet.

13. wmiki (válaszként erre: 5. - 2bc7365ec9)
2009. jún. 3. 13:38

próbálom

eszek cseresznyét meg almát, banánt

répát, káposztát

nyersen, igaz naponta csak néhányszor


tele eszem magam vele, aztán 1 óra múlva már éhes vagyok, érzem valami cukros, lisztet dolgot kell magamba tönmnöm, hogy elmúljon

12. wmiki (válaszként erre: 3. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 13:35

te áttértél?

vagy ismersz valakit?

ő mit tanácsol?

11. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - 94c02c5bb5)
2009. jún. 3. 13:29
Ment neked is. :)
10. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 9. - A9e1c02a7b)
2009. jún. 3. 13:27
szia, nekem is el tudnád küldeni? köszi előre is.
9. a9e1c02a7b (válaszként erre: 7. - 3a0842d373)
2009. jún. 3. 13:26
Küldtem. :)
2009. jún. 3. 13:26

Lányok Agykontroll Ultra tanfolyamon volt két hete.

Ott láttam egy könyvet ami a nyers zöldség és gyümölcs ételek átálásáról szól. Az biztos, hogy nem megy egyik napról a másikra. A könyv címe: A nyers étel csodája irója: Victoria Boutenko

Szerintem ez nagyon brutális, aki ennyi sok éven át ette a húst, hát nagyon nehéz lesz. De ha sikerül akkor ahhoz csak gratulálni lehet. A tanfolyam honlapján szerintem fenn van ez a könyv.

Ajánlom először elolvasni. Főtt étel után nyers ételt enni szerintem csak lassan bevezetve lehet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook