Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Atropin szemcsepp alkalmazása, segítenétek? fórum

Atropin szemcsepp alkalmazása, segítenétek? (tudásbázis kérdés)


12. bb58dad0a4 (válaszként erre: 11. - Arrival)
2012. dec. 8. 17:00
Szemészeti szakasszisztensként még nem találkoztam olyannal, hogy fénytörési hiba meghatározása előtti pupillatágítást érzéstelenítéssel kombinálnak. A tartós érzéstelenítés nem tesz jót a szaruhártyának, és balesetveszélyes is lehet. Persze, ahány ház, annyi szokás.
11. arrival (válaszként erre: 10. - Bb58dad0a4)
2012. dec. 8. 15:01
Valamennyire erzestelenit is, en mutok szemnel, es kombinalva masikkal hasznaljuk.
2012. dec. 8. 13:54
Az Atropin szemcsepp nem érzéstelenít, hanem kitágítja a pupillát, és a szem alkalmazkodó képességét bénítja le. A tág pupillán keresztül sokkal több fény jut a szembe, ezért van ilyenkor fokozott fényérzékenység. Azonkívül a meglévő fénytörési hibát nem tudja lealkalmazkodni a szem, valamint közelre sem tud alkalmazkodni. Ezért homályosabb lehet a látás. Pici odafigyelés nem árt, de egyáltalán nem vészes a helyzet. Imbolygás, ilyesmi nem nagyon lehet. Mi egy hétig szoktuk az Atropinos pupillatágítást alkalmazni, az utolsó cseppet a vizsgálat napján. Arra azért figyelj, hogy az egy csepp tényleg egy csepp legyen, akkor nem lesz semmi baj.
2012. dec. 8. 13:29
Ha érzéstelenít is,akkor vigyázz,hogy ne dörgölje a szemét.Ui.nem érzi és túl erősen-a szemre ártalmasan-megnyomhatja.Gondolom én,a laikus.
8. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Arrival)
2012. dec. 8. 12:30
:) Köszönöm. Megnyugtattál akkor. :)
7. arrival (válaszként erre: 6. - Mandulacska2)
2012. dec. 8. 12:21
Dehogy, foleg attol az egy csepptol amit eddig kapott :)
6. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Arrival)
2012. dec. 8. 11:53

Hát most erősen felhős. Most esett a hó, hideg szél is van. egyenlőre nincs nap. Köszi a tanácsot. Akkor majd megpróbáljuk kivinni, ha nem süt a nap egy kicsit, és meglátjuk , hogy reagál.


Elesni nem fog? Mert már mindent elképzeltem, hogy imbolyogni fog, nem fog tudni menni, stb.


Még egyszer köszönöm a segítséget.

5. arrival (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2012. dec. 8. 11:45

Nezd a pupillajat, mennyire tag.

Kiviheted, csak ne a tuzo napra , amit a ho visszatukroz.

(bocsi kulfoldon elek nem tudom milyen otthon az ido)

4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Arrival)
2012. dec. 8. 11:32
Köszi. És mennyire lesz fényérzékeny? Itt a hó, és ki se vihetem?
3. arrival (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2012. dec. 8. 11:30

Szia,

egeszsegugyis vagyok.

Nem baj, ha egyszer csoppentettek a szemebe pluszban.

Nem art neki, ez csak tagitja, es erzesteleniti a pupillat.

Olyan, mintha valaki egy szemmel tobb panadolt vesz be.

Semmi gond!

Ha honapokig csopogtetnetek folyamatosan, akkor lenne baj)

2012. dec. 8. 11:08
Sziasztok. Volt már valaki ilyen pupillatágításos vizsgálaton? Kisfiam 1 éves, dec. 14-n megyünk vele vizsgálatra. Kicsit kancsalít, és atropin szemcseppet kell használnunk. a leleten nincs rajta,hogy pontosan hány nap. Én úgy emlékeztem, hogy 6 napon keresztül kell, a vizsgálat napján nem. Férjem 4 napra emlékezett, 2 nap szünettel. Szemészeti Klinikát felhívtam, ők 5 napot mondtak. Viszont akkor a Klinikához képest 1 nappal előbb kezdtük, mert ma reggel már csöppentettünk a kisfiam szemébe. Szerintetek ez baj? Nagyon aggódok, ilyet még nem csináltunk.
2012. dec. 8. 11:06
Atropin szemcsepp alkalmazása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook