Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Átnézed a mobilelőfizetésed a változások miatt? Változtani fogsz? fórum

Átnézed a mobilelőfizetésed a változások miatt? Változtani fogsz? (beszélgetős fórum)


29. potyek
2012. jún. 1. 09:30

Kinn van az új ASZF, de ember legyen a talpán, aki kibogarássza.91 oldal, én a tarifáknál nem találtam semmit...

Lehet az apróbetűsnél kell nézegetni?

2012. máj. 31. 16:55
És az milyen már, hogy tételenként rányomják az adót és a végösszegre is még egyszer pluszban, ezt hogy tehetik?Érdekes, nem?
27. access
2012. máj. 30. 11:40
Eddig is volt 27%-os adó a telefon számlákon, erre jön még amit pluszban kitaláltak, a csekk díja is benne van 127 Ft, amit 145-re akarnak felvinni. Ha csoportos megbízásként van kezelve, akkor meg több érte az amit felszámol, igaz nem a szolgáltató, hanem a bank. Bár ha a saját pénzed veszed ki, akkor is számolnak költségeket.
26. farah (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2012. máj. 30. 08:51
Milyen szolgáltatónál vagy 8 Ft-ért ?
25. farah (válaszként erre: 23. - 474687f420)
2012. máj. 30. 08:48
Erre azt írták rajtuk kívülálló okok miatt módosíthatnak szerződést. Persze, ha neked "rajtad kívülálló ok miatt" megszűnik a munkahelyed, nem mondhatod fel a szerződésed, vagy nem módosíthatod, hogy na, akkor én kevesebbet akarok fizetni.
24. farah (válaszként erre: 18. - 474687f420)
2012. máj. 30. 08:46
Jó, hogy felhoztátok ezt a témát ! Én is nagyon pipa vagyok, mert nekünk is családi flottánk van, és tegnap már azt olvastam megszüntetik. Persze hűségnyilatkozatunk is van. Azt még benyeletem volna, hogy az adó miatt hiába beszélünk ingyen, akkor is figyelenem kell mennyit beszélek, pedig ezért a szolgáltatásért fejenként 1000 Ft-ot fizetünk + az adó fejenként 700, de hogy még meg is akarják szüntetni !
2012. máj. 29. 16:54
Egyébként elméletileg ha én kötök 2 évre előfizut és aláírjuk, hogy nem mondom fel, nem változtatok rajta, akkor nekik lehet?Elméletileg nem emelhetnék csak úgy az előfizetést, az egy dolog, hogy sztem búcsút mondhatok az 5 perc után ingyenesnek, mert az havonta újjítandó és megszüntetik és kész, de ha én azt kötöttem, hogy 2 évig fizetek havi 5 ezret, akkor nehogy már felemeljék.Tudom, hogy nekik ez bukás, de most is minden rajtunk csattan, kisembereken?Elvileg a már meglévő előfizetésekhez nem nyúlhatnának, az újjakat meg állítsák választás elé és ha valaki nem akar, nem köt, de ez a szerződésmódosítás nem fer és kész
22. aa84065182 (válaszként erre: 17. - Potyek)
2012. máj. 29. 15:57

Na erre nagyon kíváncsi leszek!

Közalkalmazott vagyok, "vállalati" flottánál vagyok én is, meg rajtam keresztül a fél család, merthogy lehetett még tagokat behívni. Egymás között ingyen beszélünk, a teljes előfizetési díjat le lehet beszélni, kétszemélyes háztartásunk telefonszámlája kb. 5-6e forint, szóval bőven megéri.

Sajna annyi az infó, és annyira semmi nem biztos, hogy meg fogom várni, hogy mennyire emelkedik meg a telefonszámlám, aztán meglátom, megéri-e maradni?

Állítólag az Ikea áruháznak van valami flottája, ami tök olcsó és bárki beléphet, bár erről semmit se tudok, csak fél füllel hallottam valahol.

21. michelle.r (válaszként erre: 16. - Potyek)
2012. máj. 29. 12:24
Ez tényleg extrém jó, de bárki számára elérhetőek sokkal kedvezőbb díjak is. Nemrég ajánlotta azt hiszem éppen ezen az oldalon az elniakarokpontkom oldalt, esetleg nézd meg. 10-12 forintos percdíjaik vannak.
20. michelle.r (válaszként erre: 18. - 474687f420)
2012. máj. 29. 12:23

Nem fair, hogy a kormány a tavaly kivetett adón túl, most még ezt az adót is bevezeti. Szerintem teljesen természetes, hogy nem fogják magukra vállalni.


Nem szűnik meg, továbbra sem szednek tőled percdíjat, a kormánynak fizeted az adót :(.

2012. máj. 29. 11:48

Ez számomra is érdekes mi családi csomagban vagyunk, havi 900-at fizetünk, akkor ez megszünik, vagy mondjuk megemelik a maximummal azaz rárakják a 700-at? Mert a szolgáltató nem fogja átvállalni az fix.

Erre kiváncsi leszek.

2012. máj. 29. 11:32
Ezek szerint a te..nornál meg fog szünni az 5 perc után ingyenes szolgáltatás is?Ez gáz, azt mondták először, hogy nem terhelik át a fogyasztókra. És az milyen most kötöttem nemrég 2 éves előfizut, és ha emelik a díját, az nem lenne fer.
17. potyek
2012. máj. 29. 08:53

"A szolgáltatók várhatóan átalakítják a nem percalapon elszámolt − jellemzően vállalati flottás − díjcsomagokat, amelyek egy meghatározott havi díjért korlátlan telefonálást tesznek lehetővé - írja a Napi Gazdaság.


A lap szerint a nem percalapon elszámolt - jellemzően vállalati flottás - csomagoknál, amelyek egy meghatározott havi díjért korlátlan telefonálást tesznek lehetővé, nehezen értelmezhető a júliustól fizetendő, percenként és sms-enként kétforintos adó. Ormós Zoltán, a Napi Gazdaság által megkérdezett informatikai-távközlési szakterületen működő Ormós Ügyvédi Iroda vezető ügyvédje szerint ezért az új teher átstrukturálja majd a fix, illetve percalapú csomagokat. Megfigyelők ugyanakkor azt is elképzelhetőnek tartják, hogy megszűnnek ezek a tarifacsomagok.


Ormós szerint a cégek akkor járnak a legjobban, ha a kétforintos percdíjat beépítik a díjakba, és megvárják, hogy erre miként reagál a piac. Ebben az esetben azonban kérdés, hogy a jogszabályban meghatározott 700, illetve 2500 forintos maximummal élnek, vagy valamilyen más összeggel, s ha igen, azt milyen alapon (például historikus volumenadatok) állapítják meg.


Az új jogszabály jelentős adminisztrációs terhet is ró a szolgáltatókra, az általános szerződési feltételek módosításán túl ugyanis az egyéni megállapodásokat is meg kell változtatni. Egyelőre nem látható az ügyfelek reakciója, Ormós szerint azonban elképzelhető, hogy kivételes esetekben próbaperekre is sor kerülhet."

16. potyek (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2012. máj. 29. 08:20
Bruttó 8ft, az nagyon jó,akkor én sem variálnék.De ez a harmincakárhány nagyon sooook...
2012. máj. 28. 22:41
Bruttó 8 forintért beszélek minden irányban. Nem hinném, hogy ennél jobb ajánlatot kapok bárhol is. Ha igaz, egyébként is csak max. 700 ft lesz az adó, ezt kibírom, annyit telefonálok, amennyit kell. De azért bosszant, hogy valami barom úgy ébred, kéne még egy-két adónem és láss csodát, két hónappal később már életbe is lép :S.
14. elbb (válaszként erre: 12. - Potyek)
2012. máj. 28. 22:21
Na akkor ha szerencsém van, válthatok is. Köszi.
2012. máj. 28. 20:50
Én megelőztem őket! Most váltottam.:)
12. potyek (válaszként erre: 11. - Elbb)
2012. máj. 28. 20:49
igen,nekem azt írták, hogy június 1-től tekinthető meg az ÁSZF, ami július 1-én lép hatályba
11. elbb
2012. máj. 28. 20:47
Már ÁSZF szintűek a változások?
2012. máj. 28. 20:34
Nem fogom, legfeljebb kevesebbet telefonálok majd. (Bár minden húszezres számla készhezvétele után ezt mondtam, egyelőre mégse történt semmi). :/
2012. máj. 28. 20:32
én feltöltős vagyok, nem hiszem hogy váltok mert ha erre rátesznek, még akkor is bőven alacsony a percdíjam. most 9ft/perc és 18 az sms, havi 290FT-ért. És amúgy se nagyon telefonálok.
2012. máj. 28. 20:32
Átnéztem, de nem fogok változtatni. Egy közeli rokonom az egyik mobilszolgáltatónál dolgozik, és azt mondta, nem éri meg változtatni.
2012. máj. 28. 20:22
Nem nézzük át, így is ingyen beszélek a férjemmel, persze havi 2000 ft ért. Mással meg nem nagyon szokott ő se, én se. Jó így, ahogy van :D
6. potyek (válaszként erre: 5. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 28. 20:07
mennyi a percdíjad?
2012. máj. 28. 20:03
Én maradok Voda-s és maradok ennél a csomagnál is,ha emelik,akkor is.Mert ennél jobbat(számomra)nem hiszem,hogy kitalálnak.Ha vmi csoda folytán mégis,akkor persze váltás :))
2012. máj. 28. 20:02
Nem.Eddig sem nagyon telefonáltam:)
2012. máj. 28. 20:00
igen biztos átnézem, és ha találok jobbat akkor váltok
2012. máj. 28. 19:50
Én szeretnék, de elég tanácstalan vagyok; jelenleg több, mint 30ft/perc-ért beszélünk, szerintem bagyon sok.És erre még emelnek...
2012. máj. 28. 19:49
Átnézed a mobilelőfizetésed a változások miatt?Változtani fogsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook