Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átlagosnál nagyobb magzat - milyen veszélyekkel jár? fórum

Átlagosnál nagyobb magzat - milyen veszélyekkel jár? (tudásbázis kérdés)


10. supin (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2009. máj. 9. 07:19
Ígen. Án is ezen a véleményen vagyok.
9. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Cbc7d5fe99)
2009. máj. 8. 22:39
Nem feltétlenül a baba nagyságával van baj. Hanem azzal, hogy 5 héttel nagyobb az UH szerint, mint a számított adat. A leírtak szerint eddig is volt 1-2 hét eltérés a két adat között, de ez most több, mint a duplájára nőtt. Na és itt kezdődik a gond. Mert ha 1 hónap alatt ilyen mértékben nőtt a kicsi, annak valami oka van. Amit nyilván jobb kivizsgálni.
8. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Quenn)
2009. máj. 8. 22:37
Azért írjál majd, hogy mi lett?
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 2. - Quenn)
2009. máj. 8. 08:58

Igen, felelőtlenség.


Tudom, hogy nehéz egy kisgyereket otthon hagyva befeküdni. De van miért.

2009. máj. 8. 08:09

és én nem szedtem semmit terhesség alatt ezek a terhességi vitaminokat meg se bírtam enni

mert azt mondják attól nő meg a baba én példa vagyok hogy nem,,,

2009. máj. 8. 08:06

az én fiam is nagy baba volt makk egészségesen szültem könnyen semmi baja 4150g és 59 cm

most 2 éves beszél szobatiszta,, és 16kg 100cm szóval szép nagy baba!!

4. quenn (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2009. máj. 8. 07:57

Szia,


A korábbi UH-k során is 1-2 héttel idősebb magzatot mutattak a mért értékek, és ez így volt az első terhességem során is. A kisfiam is 4 kg. feletti súllyal született. Most két évesen 105 cm 18 kg és egyáltalán nem kövér. Az én családomban és a férjem családjában is a férfiak 185-190 cm magasak és erős testalkatúak. Én eleve nagy babára számítottam.

Igazad van elmegyek, csináltatok egy másik UH-t is és meglátjuk az mit mutat, hátha csak "elmértek" valamit.

3. Mandula71 (válaszként erre: 2. - Quenn)
2009. máj. 7. 20:27

Az is kérdés, hogy vajon az eddigi UH-ok során mekkora volt a baba? Mindig eltértek a méretek a számított kortól?

Saját vélemény, hogy bár megértem, hogy nem szívesen hagyod otthon a 2 éves kisfiadat, de azért 5 hetes különbség a számított és a mért adatok között, elég jelentős. Én nem kockáztatnék. A terhességi cukor okozhat nagy babát, de nagyobb baj is lehet. Esetleg megnézetném magam még egy orvossal.

2009. máj. 7. 15:46

Ma voltam ultrahangon 30.hetes 5 napos terhes vagyok, a leletemre azt írták a "biometriai adatok 35 hetes 1 napos terhességnek felelnek meg". A doki szerint ez magzati makroszómiai és mindenképp be akar fektetni a kórházba. Túl azon, hogy nem akarok két hónapot kórházban tölteni, a 2 éves fiamat sem akarom anya nélkül hagyni ennyi időre. A dologhoz még hozzátartozik, hogy enyhe terhességi cukorbetegségem van, amit diétával szépen be is állítottak, és azóta jók az értékeim.

Volt valakinek hasonló? Felelőtlenség nem kórházba menni?

2009. máj. 7. 15:41
átlagosnál nagyobb magzat - milyen veszélyekkel jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook