Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átlagosnál kevesebb magzatvíz fórum

Átlagosnál kevesebb magzatvíz (beszélgetős fórum)


1 2
39. simancsa (válaszként erre: 38. - Pallasz1)
2010. júl. 16. 07:41

Nem mertem többet szedni, mert azt mondta a volt dokim, hogy max 3*2 szedhető egy nap. De majd rákérdezek, bár sokáig én se szedhetem már. Szerintem tegnap a pocim ezt az időt érezte, ma már sokkal jobb, nincs annyira fullasztó meleg, az előbb zuhogott kicsit az eső. Tiszta megváltás :)

Kíváncsian várom a híreket rólatok :)

2010. júl. 15. 20:22

Magnéziumból bőven szedhetsz még,a 3x2 Magne B6összesen 300 mg magnéziumot tartalmaz,én pl a kórházból kijőve napi 2000 mg-t kellett szedjek,(előtte napi 900-at) de most le kellett vele állni már.

Holnap UH,ctg,majd irok mi volt :)

37. simancsa (válaszként erre: 36. - Pallasz1)
2010. júl. 15. 20:05

Nekem is nagyon melegem van. Az előbb zuhogott egy kicsit, nagyon jól esett, főleg hogy fújt a szél, gyorsan szellőztettem egyet, de megint nagyon fülledt a levegő.

Én egyenlőre a 36 hetet tűztem ki célul, aztán meglátjuk. Jövőhéten megyek újra flow-ra, nincs a saját dokim, ezért nem nézték a múltkor hogy mekkora is gyerkőc. Csak mondták volna ha látnak valami eltérést. A flow-al azt hiszem minden ok. Magzatvízről dokinéni nem beszélt semmit. Remélem jövőhéten más doki fog nézni és hátha tőle már kérdezni is lehet.

Basszus ma egész nap keményedik a hasam, pedig már 3x2 magne b6-ot szedek. Kicsit már kellemetlen, de gyerkőc mocorog. Kicsit izgulok, nehogy a hidegfront elindítsa nálam is a szülést.

2010. júl. 15. 15:33

Hát én gondoltam a 37.hétben meg a múltkori koraszülés dologgal talán nem túl korai,de majd kiderül,lehet 41.hétre szülök :)

Atyaég szakad rólam a víz :((

35. simancsa (válaszként erre: 34. - Pallasz1)
2010. júl. 15. 11:00
34+2nél tartunk :) Kiságyat még nem csináltam meg, ennyivel előre. Mondjuk a babakocsit és a kiságyat kéne még lemossam, de ebben a dög melegben nem állok neki. meg azt már más is meg tudja, ha esetleg elmaradna. Annyira kemény a kezem alig tudok írni :(
34. pallasz1 (válaszként erre: 33. - Simancsa)
2010. júl. 14. 21:18
Hol is tartasz most pontosan? Én 36+4..minden kész itt is,csomag is,főleg azért mert ugye voltam már kórházban..ma csináltuk meg a kiságyat,lepedő,ágynemű,rácsvédő..:) Mondjuk az apja csinálta,mert én már nem férek hozzá a pocaktól.
2010. júl. 14. 20:38

Nekem napközben is szokott aktív lenni. De ma lusta volt, elmentem letusolni és utána kicsit aktívabb lett, lehet hogy melege van szegénykémnek. Nem számolgatom, de azért figyelek rá.

Hál istennek mindent beszereztem, bajban is lennék ha ebben a melegben kéne futkossak valami után. Már a kórházi csomagokat is összepakoltam 90%-ban. De remélem még bent marad egy picit.

2010. júl. 14. 14:05

Nekem napközben nem sokat mozog de eleget,pl kaja után. Inkább este indul be de akkor nagyon. Számolod a mozgást?

Örülök hogy a férjednek sikerült!

Beszereztetek már mindent a babának?

31. simancsa (válaszként erre: 30. - Pallasz1)
2010. júl. 14. 12:41

Szia!


Örülök, hogy jól vagytok :) A meleget én is nehezen bírom, a pocakom még nem zavar, de már érzem néha hogy "útba" van :)

Hál istennek sikerült állást találnia férjemnek, 2 hete dolgozik, csak kár hogy határozott idejű szerződést kapott dec 24-ig. Na mindegy a semminél jobb, aztán meglátjuk.

Neked is keveset mozog a babád? Ma feltűnően lusta, ha megpiszkálom akkor mocorog, de nem érzem annyira aktívnak mint eddig. Kicsit aggódom.

2010. júl. 13. 20:28

Szia

Jól vagyok,amennyire lehet a melegben..nehezen bírom,nagyon nagy a pocakom már,a lábaim dagadnak..ilyesmi..nst-n minden rendben és pénteken megyek UH-ra ott megnézik a vizet,lepényt...kiváncsi vagyok meddig húzzuk..én már nem bánnám azt se ha kijönne lassan!

Férjednek van már állása?

2010. júl. 11. 19:34

Szia!

Remélem minden rendben nálad. Az újabb flo-n is minden ok volt nálunk, bár a saját dokim szabin van a hóban, így gyerkőcről csak annyit tudtam meg hogy megkap mindent amit kell, lemérni semmit sem mértek. 2 hét múlva már ctg-re is kell mennem, na ezt annyira nem várom a sok várakozási idő miatt. De majd csak eltelik aztán arra fogok feleszmélni hogy a kezemben van a kis trónörökös.

28. simancsa (válaszként erre: 27. - Pallasz1)
2010. jún. 30. 11:11

Szia!


A flow nálunk is rendben van, a magzatvíz kevesebb, de annyira pontosan nem tudom, mert az soha nem mondják hogy mit is jelent pontosan és a papírra sem írják rá. jövőhéten megyek újra flow-ra meg a cukor miatt belgyógyászatra is. Egyébként a diétával teljesen rendben van a cukor is. Vérnyomásomat itthon nézem nincs vele baj. Bár szerintem a melegtől dagadt be a kezem. Gyerkőc mocorog nem is kicsit, bár ma lustább mint tegnap. gyerkőc közel 2 héttel nagyobb a koránál. Mi a 32 hétben vagyunk. Szóval én is azon drukkolok, hogy a 35-36 hétig kihúzzuk, és az áramlásokkal ne legyen gond meg a lepény se romoljon tovább.

Örülök, hogy otthon lehetsz, nem szeretnék én sem kórházba kerülni. Kitartás neked is, lassan te is kézben tarthatod gyerkőcödet :)

2010. jún. 30. 09:46

Kiengedtek,tekintettel arra hogy a 35.hétbe léptünk és már nem lehet nagy baj ha megszületik akkor sem.Úgyhogy végre itthon,10 nap után.

Hetente UH,nst,víz van a normális alsó határán,baba jól van rugdos,mocorog,áramlás is jó,nőtt is(BPD 88 volt hétfőn)

Ti hogy vagytok?

26. simancsa (válaszként erre: 25. - Pallasz1)
2010. jún. 28. 18:47

Szia4


Remélem azért minden rendben van veletek. Drukkolok nagyon hogy még egy kicsit kibírjátok együtt, gyerkőc érdekében. Most te hanyadik héten is vagy?

2010. jún. 25. 15:49

Szia

sajna kórházba kerültem 19én,fájásokkal,3.fokú lepénnyel,ugy néz ki 35.hétig itt dekkolok...kaptam visszatartót,tüdőérlelőt...baba jól van.

2010. jún. 23. 08:46
Voltam újra a saját dokimnál, flowmetria teljesen tökéletes,a méhszájam is zárt teljesen. A magzatvíz tényleg kevesebb megint. 2 hetente kell továbbra is ultrahangra járni. ÉN nem bánom csak a kis pöcsös legyen rendben. Mocorogni nagyon mocorog, bár kíváncsi leszek meddig lesz ennyi helye :) most már azért rajtam is látszik a pocak, eddig azért nem volt feltűnő.
23. pallasz1 (válaszként erre: 21. - Simancsa)
2010. jún. 18. 17:16

Na tessék,akkor Te is így jártál,de ennyit nőtt a baba gond nem lehet...

Édesítő:Süssina port használok.

22. simancsa (válaszként erre: 19. - Pallasz1)
2010. jún. 18. 09:27
Ez milyen remek ötlet, én mondjuk nem használok édesítőszert, de most lehet hogy beszerzek, egy kis túros rétes kedvéért :) Te melyik fajtád használod?
21. simancsa (válaszként erre: 18. - Pallasz1)
2010. jún. 18. 09:25
Tegnap voltam ultrahangon, én is korán örültem, most megint kevesebb a magzatvíz :( viszont nem a saját dokim volt így áramlásvizsgálatot nem is csinált. Ma hívtam a saját dokimat, majd hétfőn kell keressem újabb időpont miatt, gyerkőc viszont nagyon aktív aminek örülök. én a 30 hetet töltöttem kedden. A lepény nálam is 2-es, remélem nem romlik tovább és még kitart egy kicsit. Viszont gyerkőc 1820 grammos :) meglepődtem 3 hét alatt 700 grammot hízott :)
20. pallasz1 (válaszként erre: 19. - Pallasz1)
2010. jún. 17. 09:47
grammot akartam írni
19. pallasz1 (válaszként erre: 17. - Simancsa)
2010. jún. 17. 09:46
Túrós rétest sütöttem tegnap,az is nyugodtan ehető,1 réteslapban 1.8 r Ch van :) a túróban nincs,édesítővel príma lakoma.
18. pallasz1 (válaszként erre: 17. - Simancsa)
2010. jún. 17. 09:42
Fogalmam sincs :( pedig a baba veséje jól működik,a lepény is csak 2-es,nem tudom mi van.De ma töltöm a 33.hetet,remélem már nem lesz nagy baj.
17. simancsa (válaszként erre: 16. - Pallasz1)
2010. jún. 17. 09:17

Miért ingadozhat nálad ennyire? Mondjuk azt tudom, hogy a 30 hét után a magzatvíz csökken, mert ahogy nő a gyerkőc nincs hely mindkettejük számára.

Köszi ezeket a nasikat nem ismertem, de majd megnézem :) bár nem ártana leszoknom róluk. :)

2010. jún. 16. 09:27

Szia,hát hétfőre a dokinál megint csak 8 cm-t mértek,szóval korai volt az öröm.Marad a heti kontroll,de a baba jól van (azt hiszem...)

Nasiban is van diabetikus...az Ella nápolyi tök finom szerintem,meg a Ritter diab.csoki,minilális Ch tartalommal!

15. simancsa (válaszként erre: 14. - Pallasz1)
2010. jún. 16. 08:29

Szia!

Elég jól bírom, bár a gyümölcs az hiányzik, ennél én jóval többet szoktam enni :( no meg egy kis nasi is lecsúszott néha, de a pocaklakóért mindent.

Örülök, hogy nálad is rendeződött a magzatvíz :)

14. pallasz1 (válaszként erre: 13. - Simancsa)
2010. jún. 10. 16:13

Szia képzeld 15 cm magzatvizet mértek ami 2xannyi majdnem mint volt és a normál felső határa már már :) úgyhogy nagyon örülök remélem ez már így is marad,jól megnőtt a pocakom is és aktív a lakója is.

Hogy bírod a diétát?

13. simancsa (válaszként erre: 12. - Pallasz1)
2010. jún. 10. 14:18

Szia! Köszi jól vagyunk. Elég sokat mocorog a drágám :) Keményedni is szoktam de hál istennek nem túl sűrűn. Holnap megyek újra a vércukor miatt kontrollra. 17-én megyek ultrahangra már alig várom hogy megtudjam mekkora már.

Hát sajna a férjemnek még mindig nincs semmi melója, hiába keresgetünk, még vissza sem jeleznek. Azért reménykedem csak akad valami.

Mi volt az ultrahangon? Magzatvíz rendben?

12. pallasz1 (válaszként erre: 11. - Simancsa)
2010. jún. 7. 09:12

Szia,megvagyunk,holnap megyek UH-ra hogy megtudjuk hol tartunk.Sokat keményedik a hasam ezért lóadag Mg-t szedek és pihenés...baba pedig jó sokat mozog hála istennek.

Nálatok mi a helyzet?Férjed?

2010. jún. 7. 09:08

Szia pallassz1!

Minden rendben? Remélem igen.

10. simancsa (válaszként erre: 9. - Pallasz1)
2010. máj. 29. 17:49

Mióta tartom ezt a diétát, azóta én is jóval több folyadékot iszom, a vércukor mellé gyűjtött vizeletet is kellett bevigyek, és ugye mérni kellett mennyit pisiltem, meglepődtem mert össz kb majdnem 5,5 liter lett. Gyerkőc azóta is igen aktív, szerintem azért a több magzatvíz nagyobb mozgásteret ad neki, és én is jobban érzem.

remélem nálad minden ok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook