Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Átharapott nyelv gyógyulása fórum

Átharapott nyelv gyógyulása (beszélgetős fórum)


19. 7275fd03fa (válaszként erre: 3. - 410b0a7789)
2012. okt. 16. 19:39
A húgom kicsi korában harapta el a nyelvét úgy hogy az eleje fél oldala lelógott. Teljesen meggyógyult magától.
2012. okt. 16. 19:21
Azt szeretném megtudni valakitől, hogy mennyi idő alatt szívódik fel a cérna az összevarrt nyelvből? Köszönöm szépen!
2011. jún. 4. 15:06
Szia! Én olvasom a fórumot, csak nem szólok közbe: :)
2011. jún. 4. 12:01
Látom már nem olvassák ezt a fórumot, azért leírom, hátha mást is érdekel. Szóval a héten összeforrt a fiam nyelvén lévő "mély árok". Mostmár egy kicsit látszik h ott volt, gondolom tovább fog gyógyulni és a végén csak egy heg lesz látható. Az első két foga rendszerint bevérzik még, nem tudni hogy végül megmarad vagy kiesik. Mindenesetre mondhatni meggyógyult a fiam. :D
2011. máj. 26. 14:43
Nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Igen, most pépes kaja, és szívószálas ivás van. Persze szegény kívánja a szilárdabb ételeket, próbálkozik vele, de kiköpi hogy fáj a nyelve. Az ajkai szinte teljesen rendbejött, az alsót is jól megharapta, plusz az első két felső metszőfoga is behajlott. Arra is csak azt mondta a doki, mivel tejfog nem kell vele semmit se csinálni, vagy megerősödik vagy kihull idő előtt, de a maradandó fogak nem károsodtak. Szóval jól összetörte magát. Ez a nyelv dolog aggaszt nagyon. Megnézem hogy vmi zsályás tea , vagy akármi van-e itt. Féltem h nagyon elfertőződik a sok seb a szájában, mert fogat mosni se engedett, egyáltalán kinyitni se tudta a száját csak egyik oldalt a szívószálat tudtuk berakni a szájába. Tegnap tudtunk már fogat mosni úgy ahogy. Biztos jó fertőtlenítő a nyál, mert csodálkoztam is hogy nem fertőződött el a szája, szépen gyógyul.
2011. máj. 26. 13:02

A zsályatea,vagy bármi zsályás,az tényleg nagyon jó ötlet.A szájban lévő bármilyen gyulladást nagyon segít gyógyítani.

Nekem 8 éve volt ez az esetem ,hosszában majdnem teljesen kettéharaptam a nyelvem és nekem is azt mondták ,hogy orvosilag nem tudnak mit csinálni ,varrni ,vagy bármit.

Viszont még azt akartam írni ,hogy nem tudom szegényke mennyire tud majd nyugton lenni ,de ha nem mozog a nyelve ,nyugalomban nem fáj egyáltalán.

Hát a pépes kaja sokáig megoldás lesz igen,az is így van.

Sok -sok türelmet,mielőbbi gyógyulást Nektek!

13. Zorg27 (válaszként erre: 3. - 410b0a7789)
2011. máj. 26. 12:48

Szia,


Itthon lehet kapni ilyen esetekre zsályás gélt ami meggyorsítja a gyógyulást... Hát, hogy hollandiában lehet e kapni azt nem tudom, de próbálj meg valami zsályás cuccot venni, akár zsályeteával öblögeni, törölgetni neki...

Nagyon sajnálom a kisfiad, mielőbbi gyógyulást neki!!!!

2011. máj. 26. 12:35

Szióka,


Jelentem én még élek :) Velem is megtörtént még anno bölcsiben. A dadusaim szólni se mertek Anyunak... nekem sem varrták össze, magától gyógyul. Kicsit hosszú a folyamat, de túlélős ;) Pépes kaják stb... türelem mást nem tudok javasolni. Utána még évekig éreztem a helyét, de ebből nem maradt semmilyen hátrányom. Mára pedig már egyáltalán nem érzek semmit sem. :) a nyál is valamilyen szinten fertőtlenít, vigyázni kell rá, de nem lesz belőle gond:) Kitartást kívánok és sok sok erőt!

2011. máj. 26. 12:34

Egy volt barátom szintén elharapta a nyelvét, és a mai napig látszik. De nem ezen múlik a boldogság! :)

A gyerkőcödnek esetleg adj ezüstkolloidot, nem csípi a sebet, fertőtlenít, és nagyon felgyorsítja a gyógyulást!

2011. máj. 26. 12:34
Én egyszer tüsszentés közben úgy ráharaptam a nyelvem szélére, hogy vérzett, bedagadt. Legalább 2 hét kellett hogy begyógyuljon, addig egy pukli volt a nyelvemen. Amúgy a nyál fertőtleníti a sebet, és gyorsítja a gyógyulást.
9. Re87 (válaszként erre: 3. - 410b0a7789)
2011. máj. 26. 12:25
Jézusom,ez borzasztóan hangzik!Ajánlom az online orvostudakozót.Írj ott egy gyerekorvosnak.
2011. máj. 26. 12:23
Az öcsém is átharapta annó a nyelvét, és nem csináltak vele semmit. Fájdalomcsillapítót kaphatott csak, nagyon sokára, de összeforrt, a heg viszont még most is látszik.
7. 410b0a7789 (válaszként erre: 4. - Bigbandy)
2011. máj. 26. 12:23
Köszi, ez már biztatóbb kilátás. Most mennünk kell, de várok még tanácsot, tapasztalatot. Előre is köszönöm!
6. d2299ac778 (válaszként erre: 3. - 410b0a7789)
2011. máj. 26. 12:18

Úristen!

Talán itthon varrták volna...

vannak itt orvosok is biztosan,vagy ápolók,nemsokára ellátnak tanáccsal!


Sok sikert!

5. 410b0a7789 (válaszként erre: 2. - D2299ac778)
2011. máj. 26. 12:17
Az oviban a mászókáról leesett.
2011. máj. 26. 12:17
Nem akarlak elkeseríteni ,de saját tapasztalat ,hogy nagyon lassú,fájdalmas,nagyon sok türelem kell hozzá.Hosszú hónapok ,de teljesen meggyógyul.
2011. máj. 26. 12:16
3 éves kisfiamat elég csúnya baleset érte, és átharapta a nyelvét. Mi Hollandiában élünk, rohantunk vele a kórházba. Több doki is megnézte, de semmit nem csináltak, még ki se fertőtlenítették a száját. Mostanra értük el hogy valamelyest ki tudja nyújtani a nyelvét. Nagyon csúnya, nem fort nem össze, a nyelve közepént egy majdcsak 2 cm széles, és elég mély "lyuk" van. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? A baleset pénteken lesz egy hete. Össze fog neki forrni magától, vagy "szépülni" fog-e egyáltalán vagy így marad egész életében? Itt hollandiában a dokik nincsennek a helyzet magaslatán, nagyon profi felszerelésük van, de idáig bármivel is fordultunk orvoshoz a válasz az volt, hogyha fáj vegyen be paracetamolt. Most is ezt mondták, persze szegénykém még inni se tudott akkor, alig tudtam neki fájdalomcsillapítót adni.
2011. máj. 26. 12:14
És az hogy történt?
2011. máj. 26. 12:05
Átharapott nyelv gyógyulása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook