Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Asztmatikus hörghuruttól szenved a kisfiam. Kinövi idővel? Mik a tapasztalatok? fórum

Asztmatikus hörghuruttól szenved a kisfiam. Kinövi idővel? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


18. laszabina (válaszként erre: 15. - Lapbarna)
2022. máj. 30. 20:51
Szia! hatha olvasod az uzenetem igy 3 ev utan.. Szoval te vagy az egyetlen akinel hasinlokat olvasok mint ami nalunk van. 10 eves a kisfiam eros nagyfiu.. de ahogy te is irtad egy kis megfazas is egybol langralibbantja nala a fulladast. El vagyok keseredve. Iden mar 4x fulladt es volt beteg emiatt 4x2 hetig. Van nalatok barmi javulas? tipp? stb??? barmi? nalunk ventolin berodual paros megy:(((
2019. febr. 26. 09:09
Kislányomnak 2.5 éves korában állapították meg a kisded kori asztmát. Azóta Flixotide-ot szed, most 3 hete Montelukastot is. Nálunk az immunerősítés vált be. Minél erősebb az immunrendszere, annál ritkábban lesz beteg = annál ritkábban fullad be. Próbálj minél több vitamint, immunerősítőt adni neki.
16. 9e9543800f (válaszként erre: 1. - Timba888)
2019. febr. 22. 14:42
Sokan járnak terápiára a Szemlőhegyi barlangba. Elmondásuk szerint sokat segít.
15. lapbarna (válaszként erre: 13. - Timba888)
2019. febr. 21. 19:53
Nálunk már nem csak az allergia miatt indul be. Igazából egy kis megfázásból pillanatok alatt lehet egy roham. Óráról órára romlik az állapota olyankor. Már az első jelek után kezdeni kell, különben nem fogjuk meg. Sajnos, már tapasztaltak vagyunk. 😔
14. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Timba888)
2019. febr. 21. 19:44
az időjárásváltozás,a ködös idő,az mind ronthat a helyzeten,de azt nem lehet befolyásolni,
2019. febr. 21. 19:39
Koszi az eddigi valaszokat :) Allergia tesztet csinaltak mar mind negativ.
12. lapbarna (válaszként erre: 10. - Gyöngy:))
2019. febr. 21. 19:20
Köszi, cuki!
2019. febr. 21. 19:09

mi is sokat kinlódtunk,éjjel ügyelet, kórház,mikor melyik,

szuri,inhalálás,szanatórium,de kinőtte,

10. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2019. febr. 21. 19:09
Kitartást nektek is!
9. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Timba888)
2019. febr. 21. 19:05

Mi 5 éven keresztül kínlódtunk az asztmával, kruppal.

7 éves korára kinőtt mindent, azóta orvost se nagyon látott hála isten!

8. lapbarna (válaszként erre: 1. - Timba888)
2019. febr. 21. 18:59

A legnagyobb fiam 8 hónapos volt, mikor asztmatikus hörghurutja lett. A terápia (fél év) után elmúlt.

Aztán 8 éves korában, karácsonykor fellángolt. Kórház. Kiderült, hogy allergiás. Állandó gyógyszerei vannak. Évente többször fellángol. Olyankor steroid, antibigyó, pipák.

15 lesz.

Sportolt (most nem), nagyon okos, értelmes, érdeklődő, érzékeny, és végtelenül empatikus fiú.

Tudom, hogy borzasztó ezt olvasni, és megrémít. Remélem, mi vagyunk az egyetlen negatív példa!

Kitartást és jobbulást kívánok nektek!

2019. febr. 21. 18:42

Én ugye 51 éves vagyok és kinőttem, bár megmaradt egy jó kis krónikus bronchitis, de ez nem befolyásol semmiben.

A gyerekemnek is volt. A gyerekem ezt szedte: BRONCHO-VAXOM és diaphilint megfázáskor.

6. tyityu (válaszként erre: 1. - Timba888)
2019. febr. 21. 18:29

Szia!

En 35 eves vagyok es nekem is ilyen betegsegem volt, kb 2 eves koromban diagnosztizaltak. Engem anyukam sokszor vitt a hegyekbe, alfoldon laktunk es minden penzt arra koltott, hogy kivett egy hetvegi hazat tobb hetre, evente tobbszor. Sobanyaba is vitt. Kb 9 eves koromra teljesen kinottem. Azota semmi panaszom, rendszeresen futok, sportolok semmi bajom.

Viszont akkoriban azt mondtak anyukamnak a dokik, hogy ha 10 eves koromra nem mulik el, akkor valoszinuleg velgleges asztmava alakul.

5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Timba888)
2019. febr. 21. 18:18

Ezeket is nézték?


[link]

"Allergiás asztma

Ennél a kórképnél elsősorban belélegzett allergének jönnek számításba: virágpor, poratka, penészgombaspórák, állati szőr. A táplálékallergiánál különösen a tej, a tojás, a hal és az élelmiszer-adalékanyagok játszanak szerepet."

2019. febr. 21. 17:29

Éngyerekemnek is sajnos van. Asthma gondozott is. 1 év után most januárban fulladt elöször, amikor az influenza szövödményeképpen tüdögyulladása is lett.

3 éve kezdődött, és határozottan sokat javult, amióta elköltöztünk egy kisvárosba: duna mellé, erdő mellé! A régi lakhelyünkön ocsmány-szennyezett volt a levegő, itt tiszta. Bő 1 éve leállították a Montelukastot. Rettegtem, mi lesz, de nem volt baj. Jelenleg csak szükség esetén Ventolint kell használnunk, tartós gyógyszer nincs.

Sószobába járunk, rengeteget rohangál kinn a nagy udvaron, sokat erősödött.

Kitartás!! Ne keseredj el, hátha nálatok is javulni fog.

2019. febr. 21. 17:20

az enyémnek is volt,szerencsére kinőtte,

most meg veszekedhetek vele hogy ne cigizzen,

2. bnedora (válaszként erre: 1. - Timba888)
2019. febr. 21. 17:18
Anno, 40 éve, az én fiamnak is ez volt a baja, szerencsére kinőtte. Sokat mentünk hegyekbe, erdőbe. Állítólag az jót tesz nekik. Jobbulást!
2019. febr. 21. 17:08

Sziasztok anyucik!

Kisfiam 2 eves 4 honapos kora ota sokszor visszatero horghuruttal kuzdunk.

Allando gyogyszerunk Flixotide Montelukast es ha szukseges Ventolint amikor sipol erosen kohog. Kerdesem jo esellyel marad az asztma vagy "kinoheto" Minden tapasztalatra gyogymodra barmire kivancsi vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook