Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztmáról vélemények fórum

Asztmáról vélemények (beszélgetős fórum)


13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Lochnessy)
2020. ápr. 17. 09:47

Igen valószínű így lenne,mert a ventolin nem gyulladáscsökkentő és ilyen esetben azt kellene használnod napi szinten ha tényleg asztma.

Magánba nincs lehetőséged elmenni?

A vírus miatt is fontos lenne h jól legyen kezelve,tünetmenesre az asztma.

Amúgy nekem is évekkel ezelőtt jó volt a teszt eredményem.

Nekem 2 éve lett olyan amihez már gyógyszer kell.

12. Lochnessy (válaszként erre: 11. - Valakivagyok1984)
2020. ápr. 16. 17:11

18 éves koromba csináltak akkor is a max érték alatt voltam párral de akkor lezárták annyival hogy ezzel még nem kell törödni.


Most mikor voltam nem csináltak a járványravaló tekintettel, sípol hörög a tüdőm ezért kb kísérleti alanynak érzem magam, tény és való hogy a sipolas elmúlik ventolinra, de szerintem erre lenne jobb megoldás mert minden nap sipól hörög a tüdőm...


Tehetetlennek érzem magam gondolom a kilégzés teszt után kapnék állandó gyógyszert amitől elmúlna. Illetve remélem

11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. ápr. 15. 21:08

Én allergiás asztmás vagyok.

Mindenre allergiás amit a prick teszt mutat.Egyet kivéve a penészt.

Asztma:

Hozta magával állítólag az allergiám.

Nekem egész évben kell fújnom maxon a hörgőtágítót is.

Hurutosan soha nem köhögök.

Nagyon szárazan olyan idegesítően tüdőm is fáj tőle..

Na ekkor csinaltak egyszer kilégzéses tesztet és az mutatta ki,hogy asztmám van.

Fulladni sose fulladok.1x fulladtam be 15éve..az olyan élmény volt h senkinek nem kívánom..nemtudtam megszólalni az uccso pillanatban kaptam az injekciót a sürgőségin..en azóta nem fulladtam “csak”szárazon köhögök de amióta van rendszeres gyógyszerezem nagyon ritkan jon elő.

A lenyeg h a gyogyszered jol legyen beallitva.

A ventolin csak rohamoldó.Nekem sose hasznát.A berodual jobb.Csinaltak nalad kilegzeses tesztet?

10. Lochnessy (válaszként erre: 9. - Vidéki3)
2020. ápr. 15. 13:47
Köszönöm a tanácsot :)
9. vidéki3 (válaszként erre: 7. - Lochnessy)
2020. ápr. 15. 10:27
Nem mondhatnám, hogy elmúlt :-( Ritkább. Tüdőgyógyász mondta, hogy reflux-tól is lehet. Más ok miatt is mondhatni diétásan eszem, a lehetőségekhez képest. Amit nagyon fontos tartani, evés után 3 órával nem szabad lefeküdni. Ha ritkán este (legkésőbb 6-kor) olyat eszem, ami savasodást okoz, akkor erősebb a hurutos köhögés.
8. Icuska538 (válaszként erre: 5. - Lochnessy)
2020. ápr. 14. 20:55

Nekem fulladås mêg!!! nem volt



.

7. Lochnessy (válaszként erre: 4. - Vidéki3)
2020. ápr. 14. 20:53

A hörgő légzésed hogy múlt el?:)


refluxom is van de eddig ilyeneket nem tapasztaltam, ezért is vagyok tanácstalan.

2020. ápr. 14. 20:52
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, hozzá tenném 1 hónapja diagnosztizáltak asztmával és nagyon új még nekem.
5. Lochnessy (válaszként erre: 2. - Icuska538)
2020. ápr. 14. 20:51
Miben más ha megkérdezhetem?
4. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. ápr. 14. 15:49

Szia! Nálam is allergiás asthma a dg. Amivel szúrtak, egyik sem volt +.

A hörgő légzés miatt gégésznél is voltam, volt hangszálpolipom is.

A hurutos köhögésre azt mondták, reflux is okozhatja. Allergia-gyógyszert nem szedek, reggel/este Airflusol, Bretaris belégzés, elvétve használom a Ventolint.

Elmondhatatlan jótékony hatása volt a Barlang-terápiának, sajnos azt is bezárták a Covid miatt :-((((

3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Lochnessy)
2020. ápr. 14. 15:18

Szia!


Gyerekkorom óta küzdők allergiás asztmával. Kb a 20 éveim felé enyhült. Ellenben akármikor beteg vagyok automatikusan arcüreggyulladásom és hörghurutom lesz.

Nagyobbik lányom szintén (5 éves) igazából neki nem idült nem heveny bronhitis és allergiás rithinis áll a papíron diagnózisnak.

Mindkettőnknek őszi/téli időszakban áll ez fent. Nekem gyerekkorban szintén negatív lett az allergia teszt. Azóta csomó mindenre allergiás vagyok. Lányomnak sajnos nem sikerült az allergia teszt tavaly. Stressz szorongó így épp csak felkarcolták az allergéneket rosszul lett.

Én gyerekkorban ilyenkor fulladtam, száraz köhögésem volt. Ventolint csak ilyenkor használtam.

Lányomnak felsőlégúti gondjai lesznek ilyenkor. Úgy bedurran az orra mint akinek arcüreggyulladása van. Ez mellett éjjel mikor vízszintbe kerül majd megfullad a köhögéstől, van, hogy hány mert nem száraz hanem hurutos a köhögése.

2020. ápr. 14. 15:14
Hasonlóan êrzek ên is. Itt ottmăs kicsit. Nekem is allergiăs asztma van...
2020. ápr. 14. 15:02

Érdekelne a véleményetek aki még asztmás. Valahogy nekem nem áll össze az asztmámról a kép.


Sokáig hurutosat köhögtem most ősszel, orvostól orvoshoz járkálva kíderült hogy allergiás asztmám van.


Szorító mellkas érzés időnként meg van. A köhögéstől eddig életem során 2x fulladtam be.


Ami nekem furcsa hogy:

allergiás asztmát állapítottak meg de az elötte elvégzet teszt nem mutatott ki allergiát.


Sípoló hörgő légzés nekem inkább akkor van ha nagy levegőt veszek és beszívom a levegőt,de ez minden napos.


A másik nagy dillemám az hogy én inkább hurutosan köhögök és nem szárazon de ez napi szintű föleg reggel és este.


Ventolint használok esetenként.


Kinek mi erről a véleménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook