Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aszthma miatt van? fórum

Aszthma miatt van? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 13. 20:38

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni hiszen nehezen kapok levegőt már 3-4 napja .

igazából aszmám van minden este pulmicortot használok és ha rohamom van akkor ventolint.

Akkor is nehezen kapok ha nem csinálok semmit tehat nyugalmi állapotban.

szerintetek mitől van ez ? A választ előre is meg köszönöm ! :)

14. Baatkaa (válaszként erre: 13. - Garnier24)
2013. aug. 16. 11:27
Igen, ez igy van. Az emberlanya meg nem tudja mit csinaljon.
13. garnier24 (válaszként erre: 12. - Baatkaa)
2013. aug. 15. 18:10
Mindegyik orvost már mond..ez is érdekes.. a tüdőgyógyász azt mondta ne szedjem a terhesség alat majd az allergia gyógyszert a háziorvos azt mondja lehetne szedni.
2013. aug. 15. 17:29
Amikor terhes voltam a fiammal az orvosom meg a spray-nek se nagyon orult, nagyon nehezen 1 fujast engedelyezett. Itthon voltam bezarva hetekig, mig az allergiaszezon le nem csengett.
2013. aug. 15. 17:18
Voltam orvonál. Több dolgot is mondott! Mondta,hogy lehet attól is,hogy abba hagytam az allergia gyógyszert, és hiányolj a szervezetem, de azt mondta őként pszihések ezek a dolgokat amiket elmondtam neki. Mondtam neki ezt a hurtot és azt mondta,hogy meg vagyok fázva akkor nem?? mondom én enm tudok róla.megnézte a torkom és mondta,hogy nem piros de kicsit nyálkás vagy milyen... Meghallgata a tüdőm,szívem.. azt mondta semmi.. Ha nem múlik el 1 hét múlva menjek vissza.
10. garnier24 (válaszként erre: 5. - Amália78)
2013. aug. 15. 12:38
Értem. Hát szerintem a háziorvos után megyek vissza a Tüdőgondozóba.
9. garnier24 (válaszként erre: 3. - Nikkica)
2013. aug. 15. 12:38
elolvastam. nincs. szerintem nem a gyógyszertől van. De ki tudja.
8. garnier24 (válaszként erre: 6. - 3f5c7e70e6)
2013. aug. 15. 12:35
Köszönöm. elöbb már majdnem az ügyeletet hívtam. kicsit még nehezebben kaptam levegőt, be is pánkikoltam szédültem.. a párom megmérte a vérnyomás és normális volt.. most már jobban vagyok kicsit de megyek a dokihoz.14 órától rendel.
2013. aug. 15. 12:24
JA igen!!És valóban,igaza van az előttem szólónak. Mivel allergia szezon van, így fokozódnak az asztmás tüneteid is. Ezért is lehet most nehezebb a dolog.
6. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 1. - Garnier24)
2013. aug. 15. 12:21

Szia! nem vagyok doki, de leírom amit én erről tudok neked mondani.

Én is asztmás vagyok, 10 éve, allergiás asztmás, most 32 hetes kismama. Nagyon jó dokim van és hála az égnek fel világosított mindenről.


1. terhesség alatt tényleg nem lehet szedni semmilyen allergiára való gyógyszert. Max homeós bogyókat, de meg kell nézni, hogy nincs-e benne olyan hozzáadott szer, ami pl. benne van az allergiás gyógyszerben is. Ill. hogy ne legyen olyan kivonat benne, amire allergiás vagy. Pl. ha parlagfűre vagy allergiás, akkor az ne legyen benne, mert általában ezek a készítmények így készülnek, ezzel hatnak az allergia ellen vagy valami ilyesmi.


2. a ventolint tényleg lehet ha már nem használ más.....A más nekem napi 2x1 puff pulmicort, ezt lehet terhesség alatt is puffogtatni. mást tudomásom szerint, ezen kívül és a ventolinon kívül nem lehet. Simbicort volt nekem előtte, de azt le is cserélték.

Én még emellett inhalálok, ill. az inhalálóval mosom át az orrnyálkahártyámat is, mert nekem is folyik az orrom, a szemem, viszket a szemem,stb. és ezt lehet. Salvus vízzel csinálom.

Lehet a rhinocortot is, de....nekem semmit nem használ.


3. a köpet vagy nyák. Az asztmásoknak automatikusan van. Valahogy úgy van, hogy ezért vagyunk asztmások. Mert a hörgőcskékben megtapad ez a nyúlós, nehezen felköhöghető slájm. Ettől fulladunk. Amikor befújsz a ventolinnal, ugye az kitágítja a hörgőket, és ezért jön fel még több ilyen slájm. Ha esetleg inhalálni fogsz, akkor is így lesz ez.

Tudtommal, amíg ez a köpet nem sárga vagy zöld, nincs rossz szaga, ilyen gyulladt gennyes szaga (bocs, de másképp nem tudom leírni ezt), addig nincs gond. ha színes lesz, az valamilyen fertőzésre utal, pl. torokgyulladás vagy ilyesmi.


Ha én lennék most ebben a helyzetben, mint te, akkor én elmennék dokihoz akkor is, ha nem színes a köpet. ha nem vársz épp babát, akkor nem árt egy röntgen, és egy mellkas hallgatás!!


Remélem tudtam segíteni és jó egészséget kívánok neked!

Ha valamiben tudok még segíteni, akkor csak hajrá!

2013. aug. 15. 12:15

Inkább menj vissza az orvosodhoz! De ne a háziorvoshoz, hanem az asthma gondozó orvoshoz.

Én is allergiás-asthmás vagyok. 2 gyermekem van. Nekem symbicort turbuhalert írt föl a gondozóban az orvos amit reggel és este kellett használni. A vége így is nehéz volt levegővétel szempontjából.

Most sajnos sok az allergén, és lehet, hogy a miatt veszed nehezen a levegőt, mert a gyógyszert nem szedheted. Az én orvosom azt mondta, ha a panaszaim fokozódnak inkább szedjem a gyógyszert mert az oxigénhiánnyal jobban árthatok, mint a gyógyszerrel....

2013. aug. 15. 12:13
bocsi nem gyógyszer hanem orrspary-t :)
3. nikkica (válaszként erre: 1. - Garnier24)
2013. aug. 15. 12:12

Szia. Én is asztmas vagyok !

én neked lennék minnél hamarabb el mennék ahoz az orvoshoz aki ezt a gyógyszert írta fel neked! És elmondanám neki ugyan így ahogy leírtad. Mert ez nem játék. Egyébként el olvastad a beteg tájékoztatót? Vannak benne ilyen tünetek? Üdv. Niki

2013. aug. 15. 12:11

Én 15 hetes kismama vagyok,és gyerek korom óta asthmás allergiás. Én se szedek semilyen gyógyszert a kezdetek óta,és nekem van 3 kutyám plusz kertes ház így nagyon ki vagyok téve az allergiás tüneteknek. Ugyan ezt tapasztaltam,mint te az elején. Borzasztó volt,de elkezdtem sópipát használni és estére levegő tisztítót dugok be,így már ezerszer jobb. Még most is van néha ilyen tünetem,de nem kell használnom rá a Ventolint,mert már nem olyan vészes. Ez egyre jobb lesz. Idő is kell míg a szervezeted át áll arra,hogy nem szedsz gyógyszert.

Én az elején coryzalia homeopátiás bogyót kaptam ha már elviselhetetlen volt a szem viszketés,orr folyás egyebek. Ezt várandósan is szedheti az ember.

2013. aug. 15. 12:00
Sziasztok! Gyerekkorom óta allergiás asthmás vagyok. Szerencsére nagy gondok sose voltak, nagy fulladások, Mindig ha valami baj volt csak kisebb nehéz légzésem volt, amit a Ventolin pipa(salbutamol) mindig helyre is tett,de roham szerencsére soha. Minden évbe megyek Tüdőgyógyászatra, ugye javaslatot kérni. Mindig megkérdezik,hogy vagyok mindig mondom,hogy jól, csak néha (nyáron) jobban tüsszögök stb stb.. Tipikus allergiás tünetek. Eddig az Aerius allergia gyógyszert szedtem, a Budesonid pipát napi 2x1, és ha szükséges Ventolin. 1 Hónapja elmentem az orvosomhoz,mert kisbabát szeretnénk, megkértem írjon fel olyan allergia gyógyszert amit lehet szedni gyerek tervezéskor és kismamaként is. Azt mondta nem szedünk terhesség alatt allergia gyógyszert, ezért írt fel Rhinocort aqua 64 orrsparyt, és a pipák maradhattak.Kicsit meg is ijedtem,mert mióta tudom,hogy allergia asthmás vagyok mindig szedtem allergia gyógyszert. Kérdeztem is tőle,hogy ez is olyan erős lesz mint a gyógyszer?! Azt mondta reméljük. Most észrevettem egy tünetet: Egy kicsit elkezdek nehezebben kapni levegőt, nem kell kapkodni érte semmi ilyen, csak érzem,hogy nehezebben megy.Nagyokat kell sóhajtanom. És akkor olyan mint ha hurut lenne végig a nyelőcsövemen mindenhol elkezdek krákogni, és jön is fel valami hurut féle , de folyamatosan van,hogy 30 percig is. Ha pipázok a Ventolinnal akkor mint ha még jobban felszabadítaná azt a valamit, ami mint ha le lenne rakodva. És akkor egyre több jön fel. Ez tart egy darabig aztán ennyi. Ez volt régebben is, ha vissza emlékszem csak nem ilyen sűrűn. Ez mitől lehet? Menjek vele vissza az orvosomhoz, vagy nincs nagy jelentősége? Most is fekszek és egyszerűen nem érzem,hogy lenne levegőm, veszek 2 mélyet és megint van...érdekes nagyon. Nem tudom mi lehet ez..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook