Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asztalos a pácban...Avagy hogyan megyünk tönkre.... fórum

Asztalos a pácban...Avagy hogyan megyünk tönkre.... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 29. 09:35

Talán azért van kevesebb munka mert lépten-nyomon az ember ilyen-olyan stúdiókba botlik.

Mi pl 4 éve építkeztünk. Neten kinéztünk egy céget aki minőségi, gyári bútorokkal foglalkozik. Egyedi tervek alapján, minden méretre készült és gyárban gyártott, örök élet garanciával a vasalatokra stb. Ha "noname" verzióban készítettjük kb 20%-ot spóroltunk volna...

Vagy van az ikeás verzió ami olcsó, vagy van a gyári ami mondjuk azért drága, de hosszú távon szerintem kifizetődő, és a kettő között valahol az asztalos. Szerintem manapság mindenhol csak a két véglet működőképes, középszerűnek nem szabad lenni.

31. Nestea32 (válaszként erre: 20. - Kiraroli)
2011. máj. 28. 22:51

Számomra hihetetlen, hogy a munkát nem fizetik ki az emberek!


Bár, régen is volt ilyen:( Apum autószerelő volt és sokx jártunk úgy, hogy még az anyagot se fizették ki Neki, de Ő sose foglalkozott ezzel. Csak hát a családi kassza meg megérezte:(

2011. máj. 28. 22:48

Mi 4 éve csináltattuk a konyhaszekrényünket asztalossal kb 600eFt-ért. Az ikeában sem kaptuk volna meg olcsóbban és akkor még nekünk kell összeállítani is és retteghetnék, hogy mikor esik le a szekrény a falról.


És gyönyörű lett a konyhánk és kiváló minőségű.

29. f5848578d5 (válaszként erre: 27. - Potyek)
2011. máj. 28. 15:14

Azt az én bútorom is tudja, hogy csak ajtót kelljen rajta cserélni és "új bútorom van", ahogy Te írtad, ehhez nem kell ikea.


Szerintem az ikea részben inkább stílus kérdése. Kihez mi áll közel. Nekem igazán nem jön be, inkább kiegészítők miatt járok be, de azért is ritkán.

2011. máj. 28. 15:02

Asztalos készítette a bútorunkat a nappaliba. Két ok miatt választottuk, az egyik az volt, hogy szerettük volna ha a komplett bútor passzol egymáshoz színben, kinézetben, a másik pedig az ára volt.


Sokáig nézegelődtünk és az amit szerettünk volna, üzletben kb. 650.000 Ft-ból jött volna ki és nem is minden darab illett volna tökéletesen egymáshoz.

Az asztalosnak összesen 380.000 Ft-ot fizettünk. Ebben van egy olyan szekrénysor ami plafonig ér és az egész falat betakarja (van akasztós, fiókos, rakodós, polcos és könyves polc része). Vele szemben a rövidebb falon egybe építettük a számítógép asztalt és a tv állványt, valamint a számítógép asztal felöli részen készült egy irat rakodós. Benne van a kisasztal, a kanapét áthidaló elembe beépített lámpák és a mennyezeti világításunk és a számítógép asztal és a tv állvány határára beépített borhűtő.

Mindent helyre rakott és bekötött, tehát ő végezte a villanyszerelési munkákat is.

Egyébként kettő színű a bútorunk, az egyik szín csokoládébarna, a másik krémfehér, a lámpáink és a később vásárolt díszpárnák, takaró, irattartók limezöld. Most még limezöld, rövid szálú, nem mintás szőnyeget vadászok.


SZÁMLÁT KAPTUNK ÉS GARANCIÁT!

27. potyek
2011. máj. 28. 15:01

Mi ikeásak vagyunk és szerintem nem igaz, hogy két év alatt széthullik.

A konyhaszekrényünk 8 éves háromszor lett áthelyezve és még mindig szép, áll és működik.

A polcrendszerüket pedig a minap dicsértük, mert az is 8 éves és a negyedik helyen szereltük már össze és hibátlan, mutatós.

Igaz mi is vettünk a gyereknek íróasztalt, ami "papírból" volt, de a célnak megfelelt és nem kellett sajnálni, amikor kilöktük.

És nem beszélve arról, hogy ha a vázat megépíted akár két évente agy ahogy tetszik veszel rá másik ajtót és új bútorod van!

26. homern
2011. máj. 28. 14:55

Mit nem adnék azért,ha asztalossal csináltathatnám a bútorainkat úgy,ahogy azt elképzeltük,egyedi megoldásokkal...de egyszerűen nem tehetjük meg.

Az építkezési kiállításokon,stb mindig vannak iylen sátrak,én meg csak állok és arra gondolok milyen lenne ha azt a sok gyönyörűséget én is elkészíttethetném.De nem tudom:(

Nekünk is ikeás a mi szekrényünk,a gyereké is és a könyvespolcaink is.6 ezer forintos szekrényre volt pénzünk,60ezresre nem :(

2011. máj. 28. 14:54

kiraroli! igazad van! párom festő és jártunk mi is így már idén is!!:(((

úgy utálom!!!!


és ők is évekkel ezelőtti árakon vállnak melót hogy legyen...:(

24. kevian
2011. máj. 28. 14:54

Az én férjem is asztalos.

A munkatársainak van maszekja, de neki nincs. Nem ismerik,mert 60 km-ről jött el lakni. Ott volt neki.

23. Havran (válaszként erre: 20. - Kiraroli)
2011. máj. 28. 14:54
Én is annyi ilyet hallok,hogy megcsináltatják és nem tudnak fizetni,ezt nem is értem nekem eszembe se jutna ilyet csinálni,ha valamire nincs meg a keret akkor nem csináltatom meg.
2011. máj. 28. 14:53

csermi! én kérnék tőled árajánlatot gyerekágyra leesésgátlóval ha vállalsz ilyet:)))


nincs sok pénzünk de a lányomnak csak szakember által gyártott bútorokat veszünk idén, mert 10évre tervezzük legalább, vagy még tovább, míg tini nem lesz...


igaz az ikea olcsó és szép, de amikor aprítjuk őket tüzelőre télen mert azokat kapjuk ismerősöktől hogy tönkre ment...háááát, üreges belül a tölgyfa bútor:DDD szvl, inkább köszi, de lehet hogy továb spórolok az igazi bútorra, és később lesz szép szobánk de nekem megéri gyüjtögetni...


szvl kérhetek árajánlatot priviben?:)))

21. kiraroli (válaszként erre: 13. - Csermi)
2011. máj. 28. 14:52
hát nekünk egy komplett gyerekszoba kellene, itt egy asztalos a kiválasztott anyagból azt mondta megcsinálná 200.000 ből...
2011. máj. 28. 14:49

mi is ebbe a cipőben járunk férjem víz-gáz kp fűtés szerelő ... munka lenne ugyan de pénz nincs! van aki a munka végeztével közli hogy nem tud fizetni na és ilyenkor durran el az agy mivel a falból a csöveket már nem tudja kiszedni vagy a feldaraboni a csövet...és ilyenkor mi bukjuk az anyagárat is...

pedig a környéken ő dolgozik a legolcsóbban. 4 évvel ezelőtti árakon...

19. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2011. máj. 28. 14:34
Sajnos, ez a helyzet. 3 millió embernek van bér- és létminimum alatti jövedelme...
18. tneksz
2011. máj. 28. 14:33
Pont a hetekben elemeztük a férjemmel hogy sajnos a mai világban nagyon kevés a megbízható és megfizethető szakember.Épp egy jó asztalosra lett volna szükségünk panel lakás beépített szekrény felújításra,2 szakember is volt nálunk az egyik akit ide hívtunk megbízhatatlan volt a másik meg megfizethetetlen olyan drágán dolgozik.Akkor most melyiket is válasszuk a megfizethetőt de lehet 2 év múlva sem lesz szekrényünk vagy azt aki gyönyörűen megcsinálja de az összes spórolt kis pénzünket egy fillérig elviszi(200e-et kért volna érte!!!) mert ő nem dolgozik csak a leg hiperszuperebb anyagokkal.Elfelejtik,hogy az embereknek tényleg nincs pénzük így elmennek és megveszik az olcsóbbat és a készet mert az legalább ott van,összerakható és nem került egy vagyonba,igaz 2 év múlva tényleg "szét esik"!!!
2011. máj. 28. 14:32
A kis 7-8 m2-es konyhámba szeretnék fehér (aranyszínű fémpálcával díszített) L alakú konyhabútort. Meg se merem nézni az árát az üzletben...
16. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 13. - Csermi)
2011. máj. 28. 14:32
Ha aktuális lesz, sztem megkereslek, mert már tényleg alig férünk, csak most fogorvosra gyűjtünk :( (ez is milyen gáz már...)
15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Havran)
2011. máj. 28. 14:31
Amíg az ország több mint fele minimálbért kap, nem is lesz ez másképp.
14. csermi
2011. máj. 28. 14:31
Igazad van Havran!!!!!!!!
13. csermi
2011. máj. 28. 14:30
Ha bárkinek bármire lenne szüksége,csak szóljon...Már mindenféle megoldás érdekelne....:)
12. Havran (válaszként erre: 3. - Csermi)
2011. máj. 28. 14:30
Sajnos nem csak nálatok van ez,az én szakmámban is ez van,és szerintem mindenhol.Én azon agyalok állandóan,hogy meddig mehet ez még igy.Én 17 éve vagyok a szakmámban és látom,hogy évről évre,hogy megyünk tönkre.Amit én látok a pénz nagyon nagyon számit az az elsödleges,és ezek után jönnek a multik.Én azt mondom hiába lesz pénzük az embereknek itt akkor sem lesz már jobb a helyzet.De ne nekem legyen igazam.
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Csermi)
2011. máj. 28. 14:30

Legalább ikeásban :D az alatt semmiképpen :D

De nem hiszem amúgy. Az anyag többe kerül.

10. csermi
2011. máj. 28. 14:28
Murilla,a férjem plafonig érő szekrénysort csinál neked 100ezerből is,csak kérdés milyen minőségből szeretnéd:)
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Csermi)
2011. máj. 28. 14:27
Hát tényleg nincs. Viszont tényleg nincs az embereknek pénze. :((
2011. máj. 28. 14:26
Most ha bemennék az Ikeába,ott tolonganak az emberek a pénztárnál vesznek ezt azt..egy kicsike konyhabútort meg bazi nagy szekrénysort....Nekünk meg felkopik az állunk...Nincs ez így jól....
2011. máj. 28. 14:26

azért az ikea, mert olcsó. én 15-ért vettem most 3 fiókos komódot, ami lehet, hogy szétesik 3-4 év alatt, viszont ki bírtam fizetni.


Na, ezért nem asztalos. És baromi szívesen csináltatnék asztalossal plafonig érő szekrényt, viszont kértem árajánlatot, és nincs 300 ezrem egy szekrényre. Szal megyek az ikeába majd, és veszek kettőt, 50-ért. Ennyi.

6. kovaevakiss (válaszként erre: 1. - Csermi)
2011. máj. 28. 14:24
Itt, ahol mi lakunk, a Balaton mllett, ugyancsak elkélne egy jó asztalos, aki elkészítené időre, amit vállal, és nem kellene félévig a nyakára járni, mintha szívességből tenné a munkát!
2011. máj. 28. 14:24
Sajnos ma már az emberek nem a minőséget, hanem az árat nézik. Hiába lenne szebb, jobb, egyedibb stb egy asztalos bútor, ha az Ikeában vagy máshol fele annyiért megkapja az ember, akkor hajlandó kisebb kompromisszumokat kötni:(
4. b99048cdfc (válaszként erre: 2. - Sutoczkine)
2011. máj. 28. 14:23
Szerintem is ez a baj,hogy nincs az embereknek pénzük. És mindenki azt hiszi az ikea milyen modern. Aztán meg széthull két év alatt. Szerintem nincs pénz szakmunkára. Pedig sokkal szebb.
2011. máj. 28. 14:20
Az elmúlt 5év olyan visszaesést mutat,hogy sírni volna kedvem....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook