Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asprin Protect 100 fórum

Asprin Protect 100 (tudásbázis kérdés)


1 2
32. c42836861b (válaszként erre: 26. - Globus)
2021. ápr. 21. 08:19
Már negyven éves kortól ajánlott lenne szedni,főleg túlsúlyos embereknek az aszpirin protek 100-t.Fele annyi infarktusos ember lenne!
31. mafalda (válaszként erre: 23. - Mafalda)
2021. ápr. 17. 13:30

E történés miatt jártam kivizsgálásra,mert a neurológust érdekelte hogy mi lehet az oka./a házi dr.-t nem nagyon érdekelte/

Ehhez a protokollhoz tartozott a TAG vizsgálat.Tehát konkrét oka volt,nem csak úgy kiváncsiságból nézettem.


A házi dr.,miután kiderült h a kórházunkban nem csinálják,ejtette is volna a témát.Mondtam,h a neurológus szerint azért fontos,mert 20%-unknál nem éri el a kívánt hatást.Így kérdezett utána a megyei lehetőségnek,ami nem volt,ezután talált nekem magán labort.


Szóval orvosa válogatja h mennyire veszi komolyan ezt a témát.

30. mafalda (válaszként erre: 27. - KGyula)
2021. ápr. 17. 13:16

A "kórképemben" mint rendszeresen szedett gyógyszer szerepel, és soha, semmilyen orvos nem ágált ellene.


Sajnos lehet hogy különösebben nem is figyelnek rá.Rendszeresen tapasztalom,ha egy szakrendelésen vagyok és bármilyen gyógyszert írnak fel,nem nézik és nem is kérdezik,h miket szedek,van-e valamilyen más betegségem.Ezért böngészem át alaposan a betegtájékoztatót.Ért is már meglepetés!

29. mafalda (válaszként erre: 26. - Globus)
2021. ápr. 17. 13:11
Igen!Most hogy írtad rájöttem.
28. Lávli* (válaszként erre: 27. - KGyula)
2021. ápr. 15. 19:43

A plakkok meszes-zsíros felrakódások, részben gyulladásos folyamatok következményei, nem a trombociták összecsapzása miatt kialakuló vérrögök.


Az AP 100 és az Asactal 100 nonszteroid gyulladáscsökkentő, ilyen formában segíthet a meszes-zsíros plakkok kialakulásának a gátlásában.

27. KGyula
2021. ápr. 15. 18:15

Az Aspirin Protect 100-at legalább 15 éve szedem, a háziorvosom és később a kardiológus megerősítő javaslatára (egy rutin ellenőrzés során, preventív jelleggel ajánlotta).


Később áttértem az Asactal 100-ra, mert az Aspirin Protect 100-tól megvonták a támogatást (a kettő hatóanyagtartalma megegyezik). Napi egy tablettát szedek, reggel, étkezés előtt.


Szeretném jelezni, hogy az AP 100 és az Asactal 100 nem vérhigító, hanem a vérlemezkék összetapadását gátolja, ezáltal csökkenti az érfalakon a lerakódások, az úgynevezett plakkok kialakulását.


A "kórképemben" mint rendszeresen szedett gyógyszer szerepel, és soha, semmilyen orvos nem ágált ellene.

26. globus (válaszként erre: 19. - Mafalda)
2021. ápr. 13. 13:55
TAG vizsgálat. Azoknak készül, akiknél felmerül, hogy az aszpirin nem hatásos.
25. E'lodie (válaszként erre: 22. - Mafalda)
2021. ápr. 13. 13:13

Ezeket is elmondta tegnap a doki.


Szerencse, hogy nálad rájöttek, hogy más kell.

24. E'lodie (válaszként erre: 10. - E'lodie)
2021. ápr. 13. 13:10

Ígértem a múltkor, hogy majd a kardiológusnál rákérdezek az Aspirin Protect szedésére. A következőket mondta:


- az a része, hogy egy bizonyos kor után mindenkinek ajánlott a szedése (infarktus,stroke megelőzéseként)- többnyire az amerikai orvosok véleményét tükrözi (álljon bármi is a használati utasításban), mert az európai orvosok nem ezt a szemléletet vallják (mivel azért van kockázata az AP-nek, ha netán van vmi, még nem diagnosztizált kór a háttérben)

- de ha vizsgálattal bizonyított érelmeszesedési folyamat van a szervezetben, akkor már ajánlott a szedése az európai orvosok szerint is

- Coviddal kapcsolatban: megelőzésként zabálni ugyanúgy rizikós, betegség esetén úgyis az orvos döntését kell elfogadni (kórház nevét nem írom ki, de pl. ott a covidos betegek nem AP-t kapnak)


Hogy mikor kell szedni?


- kórházban reggel adják a betegeknek

(Ezen a résznél bepamporásztam, hogy hát a használati utasításban az este van megjelölve, erre az volt a válasz, hogy akkor úgy - nyilván ekkora már felidegesítettem szegény dokit :))) - de ezek szerint mindenki akkor szedje, amikor neki jó...


Hát sokat szerintem nem segítettem, de annyi biztos, hogy orvossal nem árt egyeztetni a szedést megelőzően. (Az már más kérdés, 3 orvos 3 félét fog mondani, de ezt mindannyian tudjuk.)

23. mafalda (válaszként erre: 21. - E'lodie)
2021. ápr. 12. 17:09
Igen.Átmeneti agyi keringési zavar miatt kaptam.
22. mafalda (válaszként erre: 20. - Ariana)
2021. ápr. 12. 17:06

Mert nem csinálta azt,amit kellett volna neki.Úgy tudom az a szerepe,h ne alakuljanak ki rögök a vérben.Ha ezt nem teljesíti,akkor nem jó.De ezt csak a vizsgálat deríti ki.Anélkül sosem tudtam volna meg.És más sem.

Ezért érzem nagy gondnak,h hirdetik,mindenki szedje a infarktus megelőzésére.Egyrészt lehet h nem előz meg semmit,mert nem hatásos az illetőnél.Másrészt ha orvos nélkül kezdjük szedni /aki talán ismer/,lehet h ártunk és vérzést generálunk.

21. E'lodie (válaszként erre: 18. - Mafalda)
2021. ápr. 11. 19:19

Az azért már erősebb vérhígító, mint az A.Protect.

Akkor vmilyen fajta érrendszeri gond miatt kaphattad. De csak tippeltem.

20. ariana (válaszként erre: 18. - Mafalda)
2021. ápr. 11. 19:02
Neked miért nem volt jó az Aspirin Protect?
19. mafalda (válaszként erre: 17. - E'lodie)
2021. ápr. 11. 18:26
Labor csinálja vérből.Az én városomban,de még a megyeszékhelyen sem csinálnak ilyet,így Pesten a Mammutban csináltattam.A nevét nem tudom a vizsgálatnk,de mondtam ,h mit akarok megnézetni és ők tudták.
18. mafalda (válaszként erre: 15. - Ariana)
2021. ápr. 11. 18:24

Jaj!!! Félre vezettem mindenkit! Sajnálom!


Az Aspirin nem volt jó nekem.

Helyette jött a Clopidogrél.Na,annál jöttek elő a foltok,ha nem-közel azonos-időben vettem be.

A véraláfutások elég lassan,de elmúltak.

17. E'lodie (válaszként erre: 11. - Mafalda)
2021. ápr. 11. 18:23
Ez érdekes! És milyen vizsgálat kell a bevizsgálásához?
2021. ápr. 11. 16:54
Én is szedem már évek óta. Reggel. Igaz, hogy a gyógyszerész mindig azt mondta délben szedjem, de nekem a reggel vált be, délben elfelejtem.
15. ariana (válaszként erre: 14. - Mafalda)
2021. ápr. 11. 14:08
És aztán elmúlt a véraláfutás? Mit mondott a doki, miért van ez?
14. mafalda (válaszként erre: 13. - Ariana)
2021. ápr. 11. 13:08
Bevettem,de nem a szokott időben.És voltak.Az első hónapokban többször.Olyan foltok,mintha beütöttem volna magam.Pedig nem.A dr. megmagyarázta hogy ez miért van.Azóta a telóm figyelmeztet a bevételre.
13. ariana (válaszként erre: 11. - Mafalda)
2021. ápr. 11. 13:04
Véraláfutások ha egyszer ne veszed be? Azért az durva lenne.
12. globus (válaszként erre: 11. - Mafalda)
2021. ápr. 11. 12:07
Én is azt szedem.
2021. ápr. 11. 12:04

Nekem csak annyit mondott a dr.hogy mindig ugyanabban az időben szedjem,ez fontos.És tapasztaltam is ha elfelejtettem 6-kor/én ezt az időpontot választottam/,akkor másnapra véraláfutások jöttek elő.

Velem bevizsgáltatta hogy,hatékony-e az Aspirin,mert a népesség 20%-nak nem.Hát nekem sem.Így kaptam helyeette Clopidogrélt.Az vényköteles.

2021. ápr. 10. 13:54
A leírásban valóban az esti bevételt javasolja, de pl. a neurológus nekem a déli szedést ajánlotta (és annak idején apukám is délben szedte) - gondolom azért, mert ha már többet ettél aznap, akkor védettebb a gyomrod. De majd hétfőn megkérdezem a kardiológustól, mert én sem értem. Majd megírom.
2021. ápr. 10. 13:54
A leírásban valóban az esti bevételt javasolja, de pl. a neurológus nekem a déli szedést ajánlotta (és annak idején apukám is délben szedte) - gondolom azért, mert ha már többet ettél aznap, akkor védettebb a gyomrod. De majd hétfőn megkérdezem a kardiológustól, mert én sem értem. Majd megírom.
2021. ápr. 10. 06:28
Évek óta szedem reggel, többször volt vénagyulladásom, megelőzésnek szedem
2021. ápr. 10. 02:27
Évek óta és reggel.
6. Tündérbogár (válaszként erre: 2. - Ancsika4)
2021. ápr. 10. 01:04
Elkerülte volna a figyelmemet? Nem emlékszem, hogy a leírásban olvastam róla.
2021. ápr. 10. 01:02
Köszönöm a válaszokat. Már többektől hallottam, hogy az orvosuk a déli szedést javasolta.
2021. ápr. 9. 23:25

A férjem már régen szedi és mindig reggel.

Én az astra miatt és reggel.


Van benne gyomorvédő.

2021. ápr. 9. 22:35
Csak óvatosan ,mert túlzott szedése gyomorfekélyt okozhat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook