Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Asperger szindróma tinédzsereknél fórum

Asperger szindróma tinédzsereknél (beszélgetős fórum)


9. Rita 72 (válaszként erre: 7. - Pepitamacska)
2013. júl. 26. 15:27

Azt nem mondtam még, hogy a kislányom csak 9 éves lesz.

Láttam, hogy feltetted a kérdést az autizmus fórumban is. Ott biztosan tudnak segíteni serdülőkkel kapcsolatban.

Bár mindegyikük más és más. Róla kell minél többet megtudnod, hogy jól tudd kezelni.

8. Rita 72 (válaszként erre: 7. - Pepitamacska)
2013. júl. 26. 15:13

Szia:)

Lehet, hogy ez nem túl jó, de a lányom nem tart senkitől. Mindenkivel "szóba áll", bemutatkozik, és beszél az éppen aktuális kedvencéről. Ezek az esetek zömében dinoszauruszok:)

Néha válaszol kérdésekre, de nem minden esetben ad odaillő választ.


Játszik más gyerekekkel, de csak akkor, ha ők hajlandók alkalmazkodni. Ha ez nem jön össze, akkor általában kiborul.


Általában kedves mindenkivel, szereti ha megölelik, és puszit is ad:)

7. pepitamacska (válaszként erre: 6. - Rita 72)
2013. júl. 26. 14:01
Szia. Megkérdezhetem, hogy idegenekkel szemben hogyan viselkedik, hogyan alakít ki új kapcsolatokat?
6. Rita 72 (válaszként erre: 2. - 51057f8aa2)
2013. júl. 25. 09:21

Ez az általánosítás nem minden esetben állja meg a helyét.

Az én gyerekem egyáltalán nem ragaszkodik az állandósághoz, és a szabályokat sem követi.

5. Rita 72 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. júl. 25. 09:19

Ezen a fórumon érdeklődj:


[link]

2013. júl. 24. 12:37
Ja, már nem annyira kisfiú.
3. f36e266467 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. júl. 24. 12:36
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de hogyhogy rábíznak valakire egy ilyen kisfiút, ha nem ismeri a betegséget? Ezt nem nagyon értem. Akik rádbíznák, ők nem tudnak ebben segíteni? Gyógypedagógus vagy?
2. 51057f8aa2 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. júl. 24. 12:16
A szabályok betartása az egyik legfontosabb. A változtatást nehezen bírják. Ahogy az érzelmeket sem értik, ezért kell mindenre szabály. És mindig tarts is be mindent, ha valamit már megtanítottál neki.
2013. júl. 24. 11:51

Sziasztok,


Nemrég azt a feladatot kaptam a munkahelyemen, hogy egy 15 éves, Asperger szindrómás kisfiúval foglalkozzam. A kisfiúnak egyéb pszichés zavarai is vannak e mellett, illetve amióta belépett a tinédzser korba, nehezen tud ezekkel a fizikai/lelki változásokkal megbirkózni.

A kisfiúval foglalkozik pszichológus és gyógypedagógus is, de a napjai nagy részét nem velük tölti.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan érdemes közeledni a kisfiú felé. Mire kell odafigyelnem, hogyan tudnék kontaktusba lépni vele. Hogyan változik meg egy ilyen kisfiú viselkedése a tini évek alatt, milyen nehézségekkel jár, stb...

Nem szakterületem az SNI-s gyerekek, így nem kötelező elvállalnom a kisfiút, de nem szeretném rögtön feladni.

Ha valakinek lenne hasznos tippje ezzel kapcsolatosan, kérem, ossza meg velem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook