Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Artroszkópiás térdműtéte volt-e itt valakinek? Használt? Más megoldás? fórum

Artroszkópiás térdműtéte volt-e itt valakinek? Használt? Más megoldás? (tudásbázis kérdés)


22. juditkecskemet (válaszként erre: 21. - Lov.ildi)
2012. febr. 14. 13:19
Köszi a tanácsokat. Utánajárok.
21. lov.ildi (válaszként erre: 17. - Juditkecskemet)
2012. febr. 13. 15:58

Sziasztok!


Nekem mind a 2 térdemet műtötték.

Mind a két műtét artroszkópiásnak indult,de feltáró lett.

Ha vannak letört porc darabok a tédedben,akkor semmiféle más kezelés nem használhat.

Sőt,ha nem tisztitják ki,akkor a darabok később nagyon nagy gondokat okozhatnak.

Ha "csak" kopás van,akkor a "kakastarély" injekció használhat. Sajnos nem tudom a nevét,csak arra emlékszem,hogy kakstarély kívonatot tartalmazott és csak műtéti körülmények között lehet beadni.

Egy kúra 5 injekció volt egy térdbe és nagyon drága volt.

A sérült térdet nagyon óvni kell. A futás nagyon rosszat tesz neki. Amióta nem futok nincsenek fájdalmaim. Bár én nagyon odafigyelek arra,hogy ne terheljem nagyon le.

20. juditkecskemet (válaszként erre: 19. - Vicuska85)
2012. febr. 13. 15:48

a háziorvost mindenképp felhívom még egyszer

majd látom.

Köszönöm a tanácsokat

Mennem kell.

Majd még visszanézek.

19. Vicuska85 (válaszként erre: 17. - Juditkecskemet)
2012. febr. 13. 15:43
Az lenne a legjobb, ha visszamennél hozzá még egyszer. Egy alaposabb kivizsgálás esetén hátha jobb megoldást is találna...
18. juditkecskemet (válaszként erre: 16. - Miel77)
2012. febr. 13. 15:42

Sajnos igen, ilyen káosz van mindenütt az egészségügyben...

A futás meg azért az egyik legmegterhelőbb mozgás...pedig én úgy szerettem régen futni..

17. juditkecskemet (válaszként erre: 15. - Vicuska85)
2012. febr. 13. 15:40
térdsebésznél voltam, de igazából nem ajánlott fel más megoldást, és nem is beszéltünk különösebben semmit. Az én hibám. Úgy mentem oda, hogy akkor kérnék időpontot ilyen beavatkozásra és nem is ragoztuk tovább. Korábban mondta egy másik sebész hogy kellene egy ilyen beavatkozás. Csak mikor hazajöttem döbbentem rá, hogy azért körüljárhattam volna kicsit a témát és érdeklődhettem volna egyéb lehetőségekről..Sokszor mikor orvoshoz megyek nem vagyok felkészült, csak később jut eszembe, hogy miket kellett volna kérdezni stb. Sőt mindig így járok, kevés információval hazajövök itthon meg kétségbe esek...Az én hibám is meg az orvosé is. Igazán mondhatott volna pár szót az egészről...
16. miel77 (válaszként erre: 14. - Juditkecskemet)
2012. febr. 13. 15:38

nekem nem csinált semmit a doki csak megkopogtatta... ilyen az sztk, nem volt valami túl kedves, azt mondta túlterheltem, aztán nézegettem magán dokikat, de még nem szántam rá magam hogx fizessek. Kértem a házidokitól ortopédiára beutalót, azt mondta nem kell, aztán az időpont adásnál meg kérték :D marha jóó a rendszer :D szóval még nem mentem vissza :D


Én félek hogy ez a térdfájdalom ha kijön, akkoe löttek a futásnak :(

2012. febr. 13. 15:36
Ha egy szakorvos is emelett van, akkor mindenképpen ajánlatos megejteni. Csak ehhez keress fel mindenképpen egyet. Hiszen nem a háziorvos végzi a beavatkozást.
14. juditkecskemet (válaszként erre: 12. - Miel77)
2012. febr. 13. 15:35
Nekem azért volt két röntgen, és ott látható a kopás, meg az artrózis meg vérömleny is van ott. Azt mondták, hogy a porctörmeléket stb. ki kell tisztítani.. Nem tudom, tanácstalan vagyok..
13. juditkecskemet (válaszként erre: 10. - Vicuska85)
2012. febr. 13. 15:32
A háziorvosom belgyógyász. Ő a műtét mellett van, azt mondta, hogy műtét nélkül úgyis mindig vissza fog térni...
12. miel77 (válaszként erre: 8. - Juditkecskemet)
2012. febr. 13. 15:32

nekem akkor kezdett el fájni amikor a spinninget és a futást el kezdtem kombinálni. De már 3éve futok heti 3-4 alkalommal, illetve az elmúlt 3/4 évben sokszor csak havi 2-3 alkalom volt, aztán kihagytam egy jó nagy szünetet, hogy hátha csak meghúztam vagy begyulladt az ízület, és csak pihentetni kell. Most nem fáj, de még nem kezdtem elintenzíven futni újra. De iszonyat félek, hogy újra kiujul...

eddig én is csak krémeket kaptam rá, meg a háziorvos reumatikushoz küldött aki szintén krémet adott. Szóval nem tudom az ilyent hogyan kell kezelni?? Ortopédushoz kell menni? mert sztem nem a reumatikus a megoldás...

11. juditkecskemet (válaszként erre: 7. - Eperlevél)
2012. febr. 13. 15:30
Ja és azóta milyen a térded? tudod terhelni?
10. Vicuska85 (válaszként erre: 6. - Juditkecskemet)
2012. febr. 13. 15:30
A háziorvosod ortopéd orvos is egyben? Vagy csak ő ijesztett be ezzel a műtéttel? Keress egy jó ortopéd orvost, és akkor máris a gyógyulás útjára lépsz.
9. juditkecskemet (válaszként erre: 7. - Eperlevél)
2012. febr. 13. 15:29
Köszönöm. Műtét után mennyire tud az ember mozogni? Pl. 3-4 nap múlva tudom vinni a gyerekeket oviba?
8. juditkecskemet (válaszként erre: 5. - Miel77)
2012. febr. 13. 15:28

Hát olyan komolyan nem sportolok de heti 3x járok konditerembe és ott 50 perc kardio mozgást végzek, meg 1 óra erősítést. A futógépen való futás után (és közben is) fáj, meg utána hetekig.

A kardioba még a biciklizés és az elipszis tréner használata tartozik hozzá az edzésemhez..

2012. febr. 13. 15:27

Nekem volt. De nekem nem volt elég, mindkétszer feltárásos műtét lett a vége,de akkor rögtön meg is csinálták, plusz az egyik térdem még 1x meg kellett műteni.


Szerintem jobb túlesni rajta, így legalább kiderül mi a probléma.

6. juditkecskemet (válaszként erre: 4. - Vicuska85)
2012. febr. 13. 15:26
Nem próbáltunk mi semmilyen kezelést. (krémeken kívül) A háziorvosom szerint úgyis mindig visszatérne a fájdalom...Csak most beijedtem..
5. miel77 (válaszként erre: 3. - Juditkecskemet)
2012. febr. 13. 15:22

Mit sportolsz?


Nem mintha nagyon sokat tudnék a témáról, de az elmúlt félévben nekem is több alkalommal fájt a térdem, és nem tudtam mitől, de amikor szüneteltettem a sportot elmúlt, aztán újra kijött... majd most akarom újra kezdeni a futást, még nem tudom vajon újra előjön-e a fájdalom...

2012. febr. 13. 15:21
Nem nagyon tudok egyéb megoldásról, de gondolom ti is próbálkoztatok többféle kezeléssel, aztán ez lett a vége. Ettől a műtéttől egyáltalán nem kell félni, nagyon hamar fel lehet épülni belőle. És ha használ, akkor megúszol egy komolyabb beavatkozást, illetve orvoshoz járkálást.
3. juditkecskemet (válaszként erre: 2. - Vicuska85)
2012. febr. 13. 15:19

Nekem is először kitisztogatnák. Mindig nagyon fáj terhelés után. Ha kihagyok 1-2 hónap sportolást elmúlik a fájdalom, ha elkezdem 1 hét után ugyanúgy vissza jön.

Egyből műteni szokták? nincs valami más kezelési lehetőség?

2012. febr. 13. 15:16

Szia!

Igen, volt ilyen műtétem, de az, hogy használ- e, az a sérülés függvénye.

Nálam először "csak" feltáró jelleggel csinálták, és tisztították ki az izületet. Rá pár évre, tavaly januárban került sor végül egy komolyabb műtétre.

Pontosan mire lennél kiváncsi?

2012. febr. 13. 15:13
Artroszkópiás térdműtéte volt-e itt valakinek? Használt? Más megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook