Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Árthat-e a hüvelyizmoknak a súlyzós, konditermes edzés (persze nem hatalmas súlyokra gondolok)? fórum

Árthat-e a hüvelyizmoknak a súlyzós, konditermes edzés (persze nem hatalmas súlyokra gondolok)? (tudásbázis kérdés)


6. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Zsuzso100)
2008. szept. 26. 00:17

Hát attól függ, hogy milyen állapotban vannak az izmaid. Nyilván más még azoknál, akik még nem szültek, mint 1-2-3 gyerkőc után. Általánosságban azt érdemes tudni, hogy a függőleges helyzetben végzett hasprés terheli a medencealap izmait. Még rosszabb a helyzet, ha terpeszállásban, vagy terpesz guggolásban végezzük a gyakorlatokat. Nem túl jók a támadóállásos gyakorlatok sem. Zárt guggolás elvileg mehet, de figyelni kell rá, hogy egyenes legyen a gerinced, ne görnyedj előre, mert akkor a belső szerveket tolod lefelé a hüvely felé. A függőleges testhelyzeted érdemes kiváltani fekvő helyzettel, vagy előre döntött törzzsel (a gerinc itt is egyenes!)

A szökdelések sem túl jók, pláne ha súlyzóval végezzük, mert akkor ugye a belső szervek is zötyögnek bent, megnyúlnak a kötőszövetes tartó szalagok (ugyanúgy, mint a mellben). Érdemes arra is odafigyelni, hogy mindig üres hólyaggal edzünk, ill. közben is menjünk ki, ha szükséges. Persze nem mindenkire egyformán hatnak ezek a gyakorlatok. Akiknek laza a kötőszövetes állománya, azoknak sokkal jobban oda kell magukra figyelni, mert ő náluk könnyebben gyengülnek az izmok és nyúlik a kötőszövet.

Az intim tornát mindenkinek érdemes elsajátítani, mert megelőzésre is nagyon jó, akinek meg van problémája, annál meg visszafordítható az izomgyengeség, persze rendszeres edzéssel.

2008. szept. 26. 00:00

A cikkben konkrétan fel voltak sorolva a gyakorlatok, amiket ne, és amiket helyettük!

Én szoktam guggolásokat végezni..ezeket nem tudom mivel helyettesíteni.

Vagy ha rendszeresen intimtornázok, akkor nem gáz?

4. Zizisicc (válaszként erre: 3. - Zsuzso100)
2008. szept. 25. 23:52
Kérdezz, hátha tudok válaszolni.
2008. szept. 25. 23:51
Olvastam valahol erről egy cikket pár hete...de már nem emlékszem hol és pontosan mi volt benne.:-(
2008. szept. 25. 23:44
Ha nem elég erős a medencealap izomzatod, (vagy nem edzed rendszeresen - intim torna) és függőleges testhelyzetben végzel olyan gyakorlatokat, amelyek során működteted a hasprést, és/vagy széles terpeszben, vagy széles, mély guggolásban dolgozol, akkor IGEN!
2008. szept. 25. 23:41
Árthat-e a hüvelyizmoknak a súlyzós, konditermes edzés (persze nem hatalmas súlyokra gondolok)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook