Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Árt-e a kisbabának, ha háton fekszik a cumisüveggel történő etetés közben? fórum

Árt-e a kisbabának, ha háton fekszik a cumisüveggel történő etetés közben? (tudásbázis kérdés)


jan. 12. 08:42
Meg kell emelni a fejét, de jobb ha kiveszed ölbe a karjaidba.
jan. 12. 08:03
nem szabad fektetve etetni kis gyereket,mert felre nyelhet!
2007. nov. 9. 20:43
Nem biztos, hogy kényelmi szempont, Ben nem maradt meg az ölemben ha etettem cumisüvegből, le kellett raknom, úgy ficergett. Cicizésnél nem volt ilyen baj, ott megtámaszkodott és nem moccant. Ha feltámasztottam a hátát, addig ügyeskedett, míg vízszintesbe került :P mikor már maga is meg tudta fogni az üveget hát akkor is lemászott a kényelmes támaszról és háton fekve szívogatta ki a hamit az üvegből. Most már kicsit nehezebb a dolga, mert a szívócsőrös fej lefröcsköli ha hátra akar vele feküdni :) Furcsa, de ha teheti, hátravágja magát, :) pedig én is szerettem volna kézben tartva adni a cumisüveges dolgokat... :( hát ez van. Egy gyerekorvos ismim szerint meg ez a hátrafolyik-középfülgyula kamu. Nem teljesen értettem, de szakmailag is kifejtette :D
26. nerika (válaszként erre: 25. - Magusszi)
2007. nov. 9. 14:58
itt a hangsúly azon volt hogy az anyukának viszont kényelmesebb.
2007. nov. 9. 09:17
Lehet hogy nem árt de ha kicsit beleélem magam az nagyon kényelmetlen lehet!Inkább neeeeeeee
24. nerika
2007. nov. 9. 08:22

szerintem előbb próbáljatok meg ti is háton fekve enni, milyen jól esik úgy az étel.

Háton fekve soha nem etettem egyik gyerekem se, de tapasztalatból tudom, hogy az időseket is ha félig ülő helyzetben tartjuk sokkal inkább elfogadja az ételt, többet eszik, mint ha fekve etetik. Akkor felpuffad, még az emésztése is másképpen működik.

Kisbabánál félrenyelhet, ami nemcsak fulladást okozhat, mint ahogy mindenki attól fél. Ha csak kevés kerül a légutakba, az onnan nehezen jön ki, egy kisbabánál ebből könnyen lehet hörghurut, majd tüdőgyulladás.

Egyébként meg a kisbabákat ( igaz hogy 8 évvel ezelőtt volt nálam csecsemő a legkisebb) az én időmben még büfiztetni volt szokás, így nem szenvedett a hasfájástól utána. ha meg büfiztetd, ahhoz úgyis fel kell venned.

De különben sem értem a problémát, egy kisbabának az anyai érintés, az anya testmelegének érzése mindennél fontosabb, ne tagadd ezt meg tőle, amíg eteted, addig úgyis elvileg őrá figyelsz, akkor tedd ezt teljesen, vedd az öledbe, ez az első pár hónap egy olyan szoros és különleges kapocs anya és gyermeke között, ami nagyon értékes, és az életetekben később már soha nem lesz.

2007. nov. 1. 13:35
Nem árt, én is úgy cumiztattam mindig, de emeld meg a fejecskéjét.
2007. nov. 1. 13:27

Azt olvastam, hogy ha a baba háton fekve cumisüvegezik, nagyobb lehet a középfülgyulladásra az esélye.

Na, ebből, hogy mi igaz, nem tudom. Valamelyik baba magazinban volt.

2007. nov. 1. 12:58
Ha meg van támasztva a feje, hogy ne tudjon félre nyelni, akkor nem árt.
20. 984ff08d0b (válaszként erre: 19. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 26. 21:25
Tehát ha nekiáll kuckucizni (köhögni), akkor van a baj??
2007. aug. 26. 16:33
Amíg nem nyel mellé, addig nem.
2007. aug. 26. 15:30
Ihat cumisüvegből háton, de a fejét mindig meg kell emelni. Nekem ezt a kórházban mutatta a nővér: szóval, ahogy a kiságyban tök laposan feküdt (párna nélkül), ha nem akartam kivenni, illetve utcán babakocsiból sem veszi ki az ember, akkor tenyérrel a buksija alá kell nyúlni, és megemelni kb 20 fokos szögben. (Karban meg eleve magasabban tartod a fejét)
17. dee (válaszként erre: 16. - 984ff08d0b)
2007. aug. 25. 23:44
Háááááááááááát,az én kisfiam is így iszik:(
2007. aug. 25. 20:48
És ezt miért nem mondják sehol-senkinek??? Ha bajt okozna akkor nem hívnák rá fel a szülők figyelmét???
15. vapi
2007. júl. 31. 10:19
Ha a fekvés közben oldalra fordított fejjel eszik-iszik a pici, akkor nem lehet gond.
14. DODICA (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2007. júl. 31. 08:49
Nem marhaság, a többségnél gondot okoz. Te mondhatod magad szerencsésnek, hogy nálatok nem kavart be, örülj ennek!
2007. júl. 31. 07:07
Nem.
12. LoLiNa
2007. júl. 31. 07:07
mi is háton szeretünk mindent. szopni is, inni is. nagyobbik fiam sajna nem szopizott, de ő is csak háton fogadott el mindent. kanállal pépeset viszont csakis félig ülő helyzetben. mert ugye azzal már ,,dolgozik,,. ezen egy párna segít, ha még nem ül magától.
11. LoLiNa (válaszként erre: 7. - 737f507a35)
2007. júl. 31. 07:05
szoptatok teljes erőbedobással, és üvegezünk is, ha folyadékot igényel a 45 fokban. sose volt bajunk a szoptatással! ez a cumizavar egy marhaság szerintem
10. ipi
2007. febr. 21. 17:13
Sziasztok, fú, ha valaki hát én nagy szoptatás-párti és cumisüveg-ellenes voltam. Ebből az lett, hogy csak egy hónap után indult be a tejem. ddíg tápszert kapott, de mindig mellre tettem, volt, hogy egész nap rajtam lógott... Aztán 1 hónap múlva félretettem az aventos üveget és 2 dl-s kis kancsóalakú pohárból itta a tápot, utána jobban szívta a cicit. 11 hónapig szopizott, mindig táp előtt. Azóta is 16. hónapja reggel és este aventosból eszik, és hannyatt fekve, mert nemigen szereti már, hog ynyomorgatom, kényelmetlen neki. Ott vagyok mellette, szerintem úgyis úgy esznek, ahogy nekik kényelmes. Esetleg egy nagy lapos párnára fektetem még, ha kéznél van, így a háta ferdén van. De szerintem ezen nem kell aggódni :-)
2007. febr. 19. 18:06

Már a lányom nem szopik, de cumisüvegből ugyanúgy háton fekszik.

Nem lesz tőle semmi baja sem, legalábbis nem volt tőle eddig semmi gond.

Könnyebb így etetni, mint fogva, mert különben rúg-kapál egyfolytában.

2006. nov. 20. 08:51
én úgy szoptatom a kisfiam, hogy mind a ketten fekszünk, értelemszerűen ő a hátán, én az oldalamon. soha nem volt problémánk ezzel a testhelyzettel. cumisüvegnél szerintem csak annyiban módosul a helyzet, hogy olyan üveget válassz, amiből nem dől a tej, hanem meg kell küzdenie érte.
2006. nov. 20. 08:35

Ma már annyi féle "profi" cumisüveget lehet kapni, hogy nem létezik, hogy ne találna az ember olyat, ami biztosan nem ártana...

Cumizavar pedig csak akkor lép fel, ha egyébként szerencsére van teje az anyukának és szopizik a picúr és mellette kap vmit cumisüvegben, legalábbis én ezt így olvastam...

2006. szept. 19. 12:58
szerintem nem.mi aventost használunk és éjszaka mikor eszik(tápszeres)nem veszem ki hanem fekve oldalra fordítja a fejét és így eszik.közbe elalszik.bár valahol azt olvastam hogy nem jó fekve etetni mert vissza folyik a hallójáratokba és gyulladást okozhat.
2006. szept. 16. 12:26
Szerintem leginkabb a cumisuveg art neki, mert cumizavart okozhat.
2006. szept. 16. 09:39

Szerintem ha a baba teljesen vízszintesen felkszik, míg cumisüvegből eszik, veszélyes.

Mi a Chicco márkájú döntött cumisüveget használjuk. Megvagyunk vele elégedve.

2006. szept. 16. 07:31

Teljesen vízszintesen?

Ezt elképzelni se igen tudom, mert etetés közben egy újjszülöttet fektetünk ugyan, de nem teljesen vízszintesen.

Az pedig tényleg jó ötlet, hogy dolgozzon meg a cumin is!

2006. szept. 15. 20:01
Szerintem nem. Bár én olyan cumisüveget választottam, amiből szinte csak akkor jön a tej, ha szívja. /AVENT újszülött cumival, nem az 1-es méret/. Nekem bejött 16. hónapot tapossuk és még mindig abból iszik.
2006. szept. 15. 19:18
Árt-e a kisbabának, ha háton fekszik a cumisüveggel történő etetés közben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook