Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Arfid (evészavar) fórum

Arfid (evészavar) (beszélgetős fórum)


2022. szept. 3. 21:00
Tehàt mindképp ennie kell valamit hogy ez megváltozzon… mert a székletlazító nem megoldás és nem is használ. De én kevés vagyok hozzá. Ha nem segít valaki valahogyan….. akkor nem tudom mi lesz…..
8. Betty000 (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. szept. 3. 20:57

Igen , én is próbálom nem túl parázni a dolgot csak már 3 hónapja tart ez kb. Most 18 honapos. Nagyjabol kb csak hust eszik… pörkölt rántotthús felvágott magàba köret nélkül…. De mar …. Bocsánát de leîrom: véreset kakil mert annyira nehéz neki a csupa fehérjétől 2-3 naponta… pedig màr szèkletlazítót is adok neki…..

Akkorát kakil mint egy banàn 2x vastagságra .😞 félek ennek hosszútávon az lesz az eredménye hogy kitágul a végbele….. ez nem játék

7. globus (válaszként erre: 1. - Betty000)
2022. szept. 3. 14:48
Nekünk gyerekorvos azt mondta, ha a súlya jó, fejlődik, akkor nem kell vele foglalkozni. Gyakran előfordul, és nem tart örökké, majd változni fog az étvágya.
2022. szept. 3. 14:20
Nekunk ajanlottak a pszihiatert miutan elkezdjuk a bölcsit. Most meg olvastam a neten szülő csecsemő konzulensről…. Ők elvileg pontosan ilyennekkel foglalkoznak…. Nem tudom hogy csak pénzkidobás e? Vagy valóban használhat… nem hallottam még olyat aki járt volna ilyen szakembernél
5. Betty000 (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2022. szept. 3. 14:19
Igen azt mondjak ha fejlodik akkor nincs gond. De én nagyon paramami vagyok. Neked nem fordult meg sosem a fejedben hogy valami szakemberhez fordulj?
4. Betty000 (válaszként erre: 2. - Pteri)
2022. szept. 3. 14:17
Igen rájöttem én is hogy erőltetni nem szabad mert akkor mégúgysem kell neki.
3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Betty000)
2022. szept. 1. 08:58
Nekem lassan 9 éves a gyerekem, de alig eszik meg bármit, azt is csak nyammogja. Ez van, el kell fogani, fejlődik, nem gebe, ő ilyen. Persze folyamatosan próbálkozok, de nem sok sikerrel. Lassan jön a tinédzser kor, akkor meg majd győzzem leállítani.
2. pteri (válaszként erre: 1. - Betty000)
2022. aug. 31. 21:18
Szia! Nàlunk nem ilyen vészes a helyzet, csak nagyon vàlogatósak. Viszont a kislànyom 1,5 évesen szintén nem akart enni, konkrétan nem ràgott. Csak pürésített, vagy folyós halmazàllapotú ételeket fogadott el. Abból is csak az éppen aktuàlis kedvenceket. Volt, hogy hetekig joghurtot, màskor krémtúrót, turmixolt gyümölcsfőzeléket, pépesített banànt, babapépet evett. Időnként bepróbàlkoztam ezeket darabosabb formàban, de kiköpte, öklendezett. 2 éves koràig tartott ez, senki nem adott értelmes ötletet, csak vàrjak, majd kinövi. Így is lett. Azóta is vàlogatós ő is, a testvére is, kínlódàs kitalàlni mit csinàljak, hogy megegyék. Arra még nem jöttem rà, mit csinàljak, hogy kipróbàljanak új ételeket. Néha maguktól megkóstolnak valamit, véletlenszerűen, évente egyszer. Az én könyörgésemre sose. Az biztos, hogy erőltetni nem szabad.
2022. aug. 31. 20:57
Sziasztok! Szeretném ha jelentkeznétek és tapasztalatot cserélhetnénk ebben a nagyon fontos témában. Sokakat érint a téma de nem beszélnek róla vagy nem tudják hol kaphatnának megfelelő segítséget. Én az utóbbiakhoz tartozom. Van egy 1,5 éves kislányom akivel kín szenvedés minden nap mert szinte semmit sem eszik meg! Anyaként ez az egyik legszörnyűbb dolog ami előfordulhat hiszen a mi feladatunk táplálni gyermekünket és ráadásul még az egészséges táplálás is fontos lenne. Ilyen helyzetben viszont az egyàltalán az étel szervezetbe való bejuttatása és idegörlő feladat! Kérlek benneteket írjatok… segítsünk egymásnak ebben a ritkán teregetett témában..:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook