Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcüregben polip fórum

Arcüregben polip (beszélgetős fórum)


9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - 04452d2e0d)
2016. jún. 3. 13:42

Remélem, már gyógyult vagy, köhögésed is elmúlt.:))


Nekem végül nem került rá sor, más lehet az ok.

2016. máj. 11. 13:22
Szia. Nekem 2 hete volt ilyen műtétem. Habár nekem nem fájt a fejem. Inkább köhögtem sokat. A ct annyit mutatott hogy tele vagyok váladékkal. A polipokra csak műtét közben derült fény.
7. fincsi5 (válaszként erre: 6. - Bözsi néni)
2015. ápr. 22. 17:26

Férjem azt hámozta ki eddig a neten, hogy endoszkópos a műtét, de attól függ, milyen a polip.

Mert lehet, orrcsepp is elég.

De tükrözés kell, ez már egyértelmű.


Nekem annyit és úgy fáj a fejem, hogy szinte nem tudom már, milyen az, ha nem fáj. Hol jobban, hol kevésbé, de fáj.

Régen is többször fájt, de akkor még használt némelyik gyógyszer. 1 hónapja semmi..

S amit megfigyeltem: 2013 márciusában volt az a bolond idő, pár napig. Azóta erősebben, és pont ezért 2013 áprilisában kezdtem neurológushoz járni, de abbamaradt. Meguntam, hogy 2 hónapig 2 hetente mentem, közben vezettem a fejfájásnaplót, mert ezt kérte. És mikor a koponya CT negatív lett, azt mondta: próbálgassam a gyógyszereket.

6. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2015. ápr. 22. 17:02

A fül-orr-gégész doki csinálta volna a műtétet.


Ha ilyen komoly panaszod van, akkor muszáj tényleg a végére járni - állítólag nem olyan borzasztó ez a műtét, nekem azt mondta a doki, endoszkópos.


A tükrözés nem tudom mi - de nem hangzik túl jól, azért írtam, hogy a CT jobb, fájdalommentes és pontosan fel lehet vele térképezni az egész területet.


Ugyanis néha orvostól is függ, hogy egy beavatkozást hogyan csinálnak (vagy milyen vizsgálatra küld). Nekem pl. az epekövemet kellett kivenni, a sebész doki azt mondta, hogy vágni kell (jó nagy vágással járó műtét).


Elmentem egy másik sebészhez, az laporoszkópiával kivette (3 picike lyuk, 3 nap kórház, hamar gyógyult).


Kiderült, a másik sebész már öregebb volt és nem tanulta meg ezt a laporoszkópiás technikát - azért akart egy hatalmas vágással műteni, ami sokkal fájdalmasabb és nehezen is gyógyul.


Szóval csak azt akarom ebből kihozni, hogy érdemes utánajárni a lehetőségeknek, hátha vannak könnyebbek, jobbak.


Mindenképpen gyógyulást kívánok - a fejfájás szörnyű dolog és lehet, hogy tényleg a polip okozza.

2015. ápr. 22. 16:51

Köszi az eddigieket.:)

Most az lesz, hogy 8 nap múlva megyek egy neurológushoz.

Oda enélkül is menni kell, mert neincs meg a fejfájáom oka, tehát ezt már leszerveztük.

Bözsi néni , nekd milyen orvos csinálta volna, amire nem mentél?

Nekem muszáj lesz, mert ez a fejfájás már tarthatatlan.

2015. ápr. 22. 16:36

Nem tudok róla semmit, de mint sok egyéb más betegséggel kapcsolatban a tapasztalat, hogy nem szabad játszani vele. Nem is akarok ijesztgetni senkit, de akár rosszindulatúvá is fajulhat. Érdemes lenne több orvossal konzultálni, és ha ott is a műtét jön szóba, akkor bele kell vágni.


Jobbulást mindenkinek.

2015. ápr. 22. 16:32

Én is kicsit olvasgattam,és sokan panaszkodnak,hogy iszonyatos fájdalmak vannak a műtét után.

Volt egy hölgy akinek már megvolt az időpont a műtétre,de megijedt és nem ment el,rá 2 hetére egy orrfújással kijött.

2. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2015. ápr. 22. 16:15

Szia!


Engem CT-re küldtek, az nem fájdalmas.


Azzal nézte meg a doki, azt mondta, ki kell szedni. Ez volt 5 éve, de én nem mentem, mert miden fórumon azt olvastam, hogy újra kinő.


Persze nekem nem fáj a fejem.


Ha a tükrözés fájdalmas v. kellemetlen beavatkozás, szerintem ne hagyd, a CT nagyon pontos képet ad róla, hogy hol van, mekkora, stb.

2015. ápr. 22. 15:11

Ma voltam fül-orr-gégésznél, és a röntgen arcüreg polipot mutatott.És arcüreg tükrözés kell.

Hallott már valaki ilyet?

S azt mondta az orvos, hogy ez okzhatja a fejfájásomat. Megijedtem.

S ezt ki végzi el ? Ugyanis sietett a doki...:((

nem tudtam kikérdezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook