Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcszaunával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Használtok ilyet? fórum

Arcszaunával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Használtok ilyet? (tudásbázis kérdés)


6. MelisUK (válaszként erre: 5. - Wanda2)
2009. aug. 25. 10:03

Igen, úgy csinálom, hogy bekenem előtte, mert azt írják a szaunám használati utasításában, hogy így kell csinálni. Először tisztítsuk meg az arcunkat, majd kenjük be krémmel és utána szaunázzunk. Viszont olvastam neten, hogy pl. a smink eltávolítására is való, de azért én személy szerint sminkes fejjel nem kezdenék szaunázni, inkább lemosom előtte ahogy csak tudom és legfeljebb nem teszem fel a kencét, hogy jól kitisztuljon - bár szerintem az arclemosóm tökéletesen leszedi a sminket is.

Nos igen, a zsíros bőr egyben áldás is, hisz nem öregszik úgy, mint a normál vagy a száraz bőr, de a miteszerek és a pattik sajnos még jobban csúnyítják a csillogáson felül, ha nem megfelelően ápoljuk a bőrt.

Én vettem egy olyan arclemosót és arckrémet, aminek Simple a márkája, oil balancing krém, azazszabályozza a faggyútermelést, ezt használom esténként, reggelente pedig Nivea Visage arclemosót használok, ami normál és kombinált bőrre való és ugyanilyen arckrémet, ami normál és vegyes bőrre való és olaj mentes, mert nagyon fontos olyan krémet használni, amiben nincs olaj, hogy ne legyen csillogós a bőr és legyen minimum 15 faktoros fényvédő benne. Ezen kívül nemrég rendeltem a netről egy Almay márkájú arckrémet, ebben is 15-ös a fényvédő faktor és kifejezetten zsíros bőrre való, viszont ez így magába nem jön annyira be, lehet, h azért, mert ez a harmadik, amit használni kell, úgy van a termékcsalád, hogy először az arctisztítóját, majd a tonikját, majd pedig ezt a krémjét kell használni, de én csak a krémjét találtam meg, így magába meg sajna nem az igazi. Egyáltalán nem zsíros a tapintása a bőrömnek a használatakor, viszont csillog.

A csillogást eddig mondjuk nem tudtam elmulasztani teljesen, bár már csak enyhén csillog a bőröm, de egy kis púder csodákra képes, ha megyek dolgozni, előtte bepúderezem magam egy kicsit és máris matt a bőröm.

Az a véleményem, hogy nagyon számít, h mivel mossuk és kenjük az arcbőrünket, amióta ezeket az új termékeket használom, azóta eltűntek az apró pattik a homlokomról, a szaunázástól pedig sokkal üdébb, feszesebb és frissebb az egész arcbőröm.

Remélem te is meg fogod találni a neked legjobb termékeket.

5. wanda2 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. aug. 24. 16:17
Sajnos (vagy nem) de zsíros bőröm van. Éppen most lesz aktuális az arckrém vásárlás.Itt a fórumon ajánlották a La Roche Effaclar krémet, most arra gondoltam, hogy azt kipróbálom. Te úgy csinálod, hogy megtisztítod az arcod majd bekened és rászaunázol?
4. MelisUK (válaszként erre: 3. - Wanda2)
2009. aug. 24. 12:34
Ezek szerint zsíros vagy kombinált bőröd van? Az enyém kombinált, a T zónában zsírosodik, az arcom pedig normál. Azt olvastam, hogy maga az arcszaunázás is jót tesz a zsíros bőrnek, mert kitágulnak a pórusok és a fölösleges olaj könnyebben eltávozik. Beszereztem kifejezetten kombinált bőrre való arclemosót és krémet, ami olajmentes, csodák történnek a bőrömmel ezek hatására. A csalánt szerintem próbáld ki.
2009. aug. 24. 10:08
Tetszik ez a módszer. Nekem is van arcszaunám és eddig nem használtam ki. Úgy tudom, hogy a csalántea beállítja a bőr faggyútermelését. Lehet, hogyha szaunába teszem, akkor hatásos lesz? Kipróbálom!Köszi a tippet!
2009. aug. 24. 10:01
Sziasztok, minap vettem egy arcszaunát, olyat, ami inhalálásra is való, amihez illóolajokat is lehet használni. Még csak az arcszauna részét használtam, hisz ez az, amiért vettem. Nekem nagyon tetszik, két napontha használom esténként, előtte megfürdök, tiszta már a bőröm, felkenem a kedvenc esti krémem és utána arcszaunázok olyan 5-10 percig, majd lemosom meleg vízzel az arcom, utána pedig hideggel, hogy a pórusok összehúzódjanak. Nagyon finom puha és feszes lesz utána a bőröm és állítólag mélytisztító hatása van és a krémet, amivel bekeni magát az ember, a bőr mélyebb rétegeibe juttatja. Nekem látványosan szebb lett az arcbőröm, amióta használom, pedig még csak 3 alkalommal használtam.
2009. aug. 24. 09:56
Arcszaunával kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? Használtok ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook