Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » „Aranyóra” a szülészeten fórum

„Aranyóra” a szülészeten (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. okt. 16. 21:31

kisfiam 35.héten született, sima úton. Sajnos éretlen volt a tüdeje, elkerült tőlem 50 km-re...naponta 20 percet láthattam, vinni kellett neki a lefejt tejet...1 hét múlva lehetett kivenni az inkubátorból, akkor került vissza a kórházba, ahol született. Dokim nem engedett haza, így ott "együtt" lehettünk.még 1 hetet voltunk bennt. Én a szobámban, ő bennt, a többi újszülöttől elkülönítve,külön helyiségben. még itt is minden második etetés szondán keresztül volt, a többi üvegből.szoptatás szigorúan tiltva!!!!!!!! mivel ő a második gyerekem, kicsit bátrabb voltam..etetés után megkérdeztem: és most lehetne próbálkozni?----Esteleg, de nincs értelme, túl sokat volt külön tőlem, nem fog szopni---Na persze, majd meglátjuk. Én is alig vártam h hazamenjünk...És láss csodát, ez a koraszülött gyerek 6 hónapig csak anyatejet SZOPOTT!!és még 10 hós koráig már ugye kiegészítéssel.

Ez az egy hét alatt teljesen nyugodtnak ismertem meg, sosem sírt...itthon is nyugodt baba volt, 2 hós korától átalussza az éjszakát. Most 4 éves, és semmi nem utal arra, hogy 2 hetet szinte teljesen külön volt tőlem. Szerintem sem a születés körülményeitől függ a későbbi kapcsolat...bár nagyon szép lenne ha előnybe helyeznék a kórházak a családot, mint a 70es évekbeli "trendet"...

14. mel81 (válaszként erre: 13. - Mandula71)
2008. nov. 26. 15:10
Nálam sajna sok gond volt a tejcsivel, és mindegyik csecsemősnővér mást mondott (természetesen annyit szoptattam, amennyit a babám igényelte). Emiatt összezavarodtam. Asszem a következőnél könnyebb lesz olyan szempontból, hogy tapasztaltabb leszek. Az első éjszaka volt nagyon rossz, hogy nem tudtam pihenni. Őszintén szólva nem nagyon tudtam mellre tenni egyedül a babát, és a segítség mellé leb...szást is kaptam a csecsemősnővérektől, merthogy miért sír a baba. Lehet mondani, hogy ezt tudni kell az embernek magától, és én voltam a béna, de ez nem igazán segít. Nem szeretek visszagondolni a kórházban töltött napokra. Mondjuk a szobatársak mind jó fejek voltak, azzal nem volt gond.
13. Mandula71 (válaszként erre: 11. - Mel81)
2008. nov. 22. 21:42

Igen, Kistarcsán szültem. Amikor én szültem, akkor 2 csecsemős nővér, meg 1 szülésznő volt az osztályon, illetve hétközben még 2-3 tanuló is egy-egy műszakban. Nekem ennyi elég volt, sőt. Szerencsére az első nap kivételével nem kellett igénybe vennem egyikük segítségét se.

Az alapítványi szobákhoz volt külön WC, fürdő, a szobákban mikró, hűtő és TV. Az utóbbiak nyilván nem a legfontosabbak, de azért mi nagy hasznát vettük, így akkor ettünk, amikor megéheztünk, a maradékot el tudtuk tenni, stb. Esténként megnéztük a híradót, így azért egész otthonos volt. Én örültem, hogy a baba egész nap velem volt, végülis itthon is kettesben kellett boldogulnunk. Jó, az igaz, hogy én az altatásból már úgy ébredtem fel, hogy totál kipihentnek éreztem magam, és az őrzőből, ahol az első 24 órát töltöttem, azért elvitték a kicsiket, a császáros mamákat hagyták pihenni. (Bár én már másnap hajnali 5 körül mentem a csecsemősökhöz, hogy most már adják ki a kicsit, elboldogulok vele:D)

12. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2008. nov. 22. 16:30
Én falun élek, még csak nem is városban. De amikor kiderült, hogy babát várok, körülnéztem, nem csak az orvos miatt, fontos volt a kórház is. Annyiból valóban szerencsés vagyok, hogy nekem a helyileg illetékes kórház megfelelt. Ellenkező esetben másik kórházat választottam volna, akkor is, ha még messzebb kell utazni. A barátnőm által ajánlott orvos és kórház pont azért nem volt jó, mert ott szigorúan 3 óránként 1 órára kapták meg a babákat. Nekem ez nem felelt volna meg, szerinte viszont ez volt a jó... Nem vagyunk egyformák.
11. mel81 (válaszként erre: 9. - Mandula71)
2008. nov. 22. 15:38
Kistarcsán voltál? Én is, de nekem kicsit nehéz volt az, hogy a nővérek kevesen voltak. Azonkívül szerintem a hatágyas szoba nem alkalmas baba-mama szobának. Gondolom anyagilag jobban megérte alapítványi, fizetős szobákat csinálni, mint ingyenes 3-4 ágyasokat. Valahogy úgy éreztem, azért van velem a baba, hogy ne kelljen több nővért felvenni.
10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Mandula71)
2008. nov. 21. 21:25

Én egy kisebb városban élek, ahol 1 kórhát van, és itt sajnos ez a szabály. Kegyetlen dolog, és alig vártam hogy kijöhessünk végre. A saját gyerejedhez nem engednek oda...

Örülök hogy Te szerencsésebb voltál. Itt meg van még mit fejlődni...

9. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Gabi0630)
2008. nov. 21. 20:33
Azért ez nem mindenhol van így. Szerencsére. Lehet, hogy te rossz kórházat választottál. Én ugyan császárral szültem, de csak azért nem lehetett velem a kisfiam, mert altatva voltam. Nálunk a császárosokhoz is kihozták a babákat az őrzőbe, annyiszor, ahányszor felsírtak, függetlenül attól, hogy 1-2 vagy 3 órája voltak kint az édesnyjuknál. Ja, és ebben a kórházban csak baba-mama szobák vannak...A normál 6 ágyas és az alapítványi 2 ágyas szobákban is éjjel-nappal az anyukák mellett vannak az újszülöttek.
2008. nov. 21. 18:59

Jó lett volna ha így van! Ha simán szülsz is elviszik, később kaphatsz baba-mama szobában helyet. HA pedig császárral szülsz mint én sajnos, akkor 3 óránként megkapod, és hiába vagy jól, nem adják ki, azt mondják, foglalkozz magaddal, és ha viszed a lefejt tehet az újszülött osztályra, kizavarnak, hogy várj a folyósón.

SZép álom, ami a cikkben van!

7. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Winny)
2008. nov. 21. 17:27
Vannak babás szobák, hogy ott lehet az anyával végig a korházban töltött idő alatt, hogy gyakoroljon, összeszokjon az anyuka meg a baba. Nekem is lehetett volna, megadták a lehetőséget de úgyvoltam vele hogy majd otthon, leszek énmég vele épp eleget..
6. winny (válaszként erre: 4. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 21. 17:19

Szerintem nem is arról az egy óráról van szó,hanem az anya és a gyermek lelki állapotáról.

Meghittség és öröm helyett a kínok.

Mi is csodásan megvagyunk.Sőt már unokám is van:))

5. winny (válaszként erre: 3. - A9e1c02a7b)
2008. nov. 21. 17:16

Szia

Még nem hagytak fel ezzel a rossz szokásukkal?Nagyon embertelen.

2008. nov. 21. 16:55
Szerintem ez is egyénre szabott. Én császárral szültem 96-ban, nem lehetett velem a gyerek, csak etetésnél. De ettől függetlenül a mai napig is nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, és bensőséges a kapcsolatunk. Nem attol a pár órától lesz olyan amilyen egy gyerek!! Gének, és a nevelés is közrejátszik!
3. a9e1c02a7b (válaszként erre: 2. - Winny)
2008. nov. 21. 16:45
Hát, nálunk ez még mindig így van, nem csak a 70-es években volt, sajnos.
2008. nov. 21. 16:41

Ezzel teljes egészében egyetértek.Sajnos a 70-es években kialakult szokás az volt,hogy megmutatták a babát a mamának és az első szoptatásnál hozták be a szobába.

Az anya szülőszoba várójában maradt mind addig amig nem tudott önállóan pisilni de minden képpen 2 órán keresztül.

A hőmérséklet 18 fok volt!! Légkondi?!

A gondolataim az ivás és a pisilés közt ingáztak és,hogy mennyire fázom.

A korteremben is csak az öt órakor történő szoptatáskor kaptam meg a kislányom.

Néztünk egymásra és eleredtek a könnyeim.

Akkor kezdődött és tart örökkön-örökké az a sugár ami a szemünkből a másik felé elindult.

2006. szept. 15. 19:23
Ez az aranyóra nem ékszer, hanem idő. Azt fejezi ki, hogy a kisbaba megszületése utáni első nem egy, hanem két órának meghatározó szerepe lehet az anya-gyermek kapcsolatban.
Azt figyelték meg, hogy azok a csecsemők, akiknek van idejük megszületésük után azonnal az anyukájukkal tölteni néhány órát, nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, kevésbé sírós babák.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook