Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aranyér terhesség alatt. Mit csináljak? fórum

Aranyér terhesség alatt. Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. 8ef78160df (válaszként erre: 4. - Juca80)
2011. dec. 25. 20:39
Teljesen természetes jelenség?????????
19. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Ea010c7029)
2011. dec. 25. 20:09
Kamillás ülőfürdőt hogy csináljak? Még sosem ülőfürdőztem...
2011. dec. 25. 20:08
nekem is spertit ajánlott terhesség és szülés után a nőgyógyászom!
2011. dec. 25. 20:08

Érdekes ez,hogy a többség a hemorid kenőcsöt ajánlja, és van akinek meg nem ajánlották terhesség alatt...


Egy oldalon ezt a négyet találtam, amit terhesség alatt lehet használni:

Hemorid kenőcs és kúp

Phenylbutazon 5% kenőcs

Reparon kenőcs és végbélkúp

Doxiproct kenőcs


Na majd én is megkérdezem a patikust, biztos ami biztos.

16. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 25. 20:06
Köszike! Remélem én is, hogy könnyű szülésem lesz :)
2011. dec. 25. 20:03

Érdekes mert Nekem a gyógyszerészem azt mondta, hogy kismamáknak nagyon nem ajánlott a hemorid mert érösszehúzó hatása van neki.

Spertit használom, több kevesebb sikerrel.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 25. 19:42

aranyér= kitüremkedés


Remélem, kívánom könnyű szülésed legyen!

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2011. dec. 25. 19:41
Általában helyreáll szülés után, ha nem akkor sem egyből műtétben kell gondolkodni. Van a gyűrűs megoldás amitől simán leesik az aranyér.
2011. dec. 25. 19:38
Én úgy tudom, hogy aurobint nem lehet sajnos terhesség alatt és utána sem, mert szteroidos :( Nekem szülés után nem adtak a patikában, pont ezért! Hemorid-ot lehet és az nagyon hatásos volt!
11. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2011. dec. 25. 19:30
Detralex és kamillás ülőfürdő.
10. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Lolka78)
2011. dec. 25. 19:25

Köszike :)

Nem ijesztgetsz, legalább felkészülök mindenre! Köszi a tippet a kezelésre!

9. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - 7550f94845)
2011. dec. 25. 19:24

Semmi gond, hogy részletesen leírtad, nekem új ez a dolog, köszönöm...

Kedden leszaladok patikába és veszek majd krémet, remélem használni fog, és reménykedem nem jön ki sokszor...


Egyébként csak kíváncsiságból, mi az a végleges módszer? :) Ugye nem műtét?


Na de nekem ilyenre nem lesz szükségem. Csak pozitívan!!!!! :)

2011. dec. 25. 19:23

Szia!

Nem rég szültem.... szintén küzdöttem aranyérrel a terhességem alatt. A Hemorid kenőcs nagyon jó, én sperti kúppal használtam, illetve gyógyszert (detralex) is szedtem. (nekem nagyon durván fájt): ez a 3-as kombi hozta rendbe. Szüléskor brutálisan kijött (nem ijesztgetni akarlak, csak készülj fel, ha normál úton szülsz, hogy valszeg az erőlködéstől még rosszabb lesz): Most kezelgesd, ha kell minden nap kend be, ha már nem érzed, akkor is!!! Ja és gratulálok a babához :)))

7. 7550f94845 (válaszként erre: 5. - Moncsicsi83)
2011. dec. 25. 19:20

Szia.Én úgy gondolom az aranyér terhesség alatt a nagyobb igénybevétel miatt a jobban megterhelt szervezet miatt alakul ki.Ha már a félidőn túl vagy már a baba súlya is közrejátszik ebbe.Nekem is kb félidő után jött ki annyi az egész hogy aurobinnal kell kezelni.Fürdés közbe ujjaddal nyomd vissza és krémet is használj úgy hogy kicsit benyomva a lukba is.bocs hogy ennyire részletesen írtam.

Viszont ha már most van ered terheség alatt , szülés után vagy már közbe is garantáltan kijön .Akkor megint aurobint írnak fel.De nekem tuti módszerem van a végleges megszüntetésre.ha érdekel.

6. moncsicsi83 (válaszként erre: 4. - Juca80)
2011. dec. 25. 19:07

Akkor igyekszem még többet inni. 3 liter vizet simán megiszok, meg minden nap eszek gyümölcsöt.


Köszike, akkor csak én dramatizáltam túl hirtelen a dolgot :)

5. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - Boszy28)
2011. dec. 25. 19:06

Köszi, hogy írtál. Most találtam egy oldalt, ott is Hemoridot írtak, amit kismamák is használhatnak...

Szerencsére nem vérzett ki, csak irtóra megijedtem. Ami zavar, nem tudom mitől jött ki, mert wc-zéskor nem kellett erőlködnöm.

Igaz most olvasom, hogy "a méh összenyomja a vénákat, ezért a végbél körüli erekben vérpangás alakul ki, amely egyenesen vezet az aranyerek képződéséhez".

Remélem nekem is fog használni a krém. Ez a krém mennyire hozza helyre ott a dolgokat?

2011. dec. 25. 19:05

Szia! Ne aggódj!!! Teljesen természetes jelenség terhesség alatt és aztán utána is. Én aurobint kaptam a dokimtól. Felírja nőgyógyász is, háziorvos is. Azt mondják, hogy a nehezebb székelés miatt jön elő. Ilyenkor rostdúsan kell enni és sok-sok folyadékot inni. Én a lazább széklet után küzdök ezzel a problémával...

Nyugi! El fog múlni. Ja! Pihenj sokat!

2011. dec. 25. 19:03

Szia!

Én nem várok babát, de sajnos van aranyerem.

Nem szükséges -egyelőre- orvoshoz menni szerintem, mert ha tusolásnál vetted észre, nem vérzett ki, tudsz ülni, feküdni, stb., akkor elég egy sima kenőcs a patikából. Nekem Hemoridot ajánlottak a gyógyszertárban, bevált. Megkérdezték, hogy terhes vagyok-e, bár a betegtájékoztatóban benne van, hogy terhesség alatt is lehet használni.


Jobbulást!

2011. dec. 25. 18:57

Sziasztok!

Most egy kicsit megijedtem. Első gyermekemet várom, az 5. hónapban vagyok. Ma vettem észre tusoláskor, hogy aranyerem van. Sosem volt még, totál bepánikoltam. Van valami házi praktika, amivel el lehet mulasztani, vagy orvoshoz kell menni vele? Ha igen, akkor hová?

Volt már más is ilyen cipőben? Mi ilyenkor a teendő? Totál bepánikoltam...

2011. dec. 25. 18:57
Aranyér terhesség alatt. Mit csináljak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook