Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Áprilisban szült Mamák és barátaik fórum

Áprilisban szült Mamák és barátaik (beszélgetős fórum)


1 2
55. erithrea (válaszként erre: 51. - Grenadin)
2008. jún. 10. 18:47
Nálunk még elég az egyik,s nem kell utána fejnem,rendesen kiüríti.Igaz,nem is kell neki nagyon megküzdenie érte,mert ömlik a tejem,napi 2 melltartóbetétet elhasználok..:)) Mi lenne,ha fejném?!Mostanában annyi változás van,h sűrűbben kéri a meleg miatt..
54. 95897bc429 (válaszként erre: 53. - Lucus)
2008. jún. 10. 08:57

Szia Lucus!


És sem fejtem rendesen egy darabig, és nekem is két cic kellett, hogy Meli jólakjon. De már kb 2 hete rendesen kifejem az utolsó csepp tejcit i, és már elég neki egy cici az evéshez, és képes egyből 120-130-140 ml is szopizni, és még fejek utána 10-30 ml tejet. És mióta ennyit tud egyszerre szopizni, azóta elég neki a napi 6 evés.

Puszi: Meli és Banya

53. Lucus (válaszként erre: 51. - Grenadin)
2008. jún. 9. 20:53

Szia,


Tejgyűjtőt én sem használok, de azt vettem észre, hogy lasan már nem is lesz szükség rá, ugyanis már nem keményedik a cicim, totál lepuhult és nem csöpög belőle tej, ami eddig szine állandó volt.


Én mindkét cicimből szopotatok általában. Egy cicit, ha teljesen kiürti, akkor megkínálom még a másikkal is. Persze szoptatásonként váltogatom, hogy melyik az első.


Én nem fejek egyáltalán.


lucus

52. 95897bc429 (válaszként erre: 51. - Grenadin)
2008. jún. 9. 12:19

Néha két mellből etetek. De az elmúlt napokban áttértünk a napi 6x-i evésre, így több tejci tud termelődni, így már egy cici is elég neki. Ilyenkor 120-130 ml tejcit szopizik ki, és beájul tőle. Én a maradék tejet lefejem, mert minnől több tejet eszik (fejsz ) le, annál több termelődik. Hiszen tudod a kereslet-kínálat törvényét.

Viszont én tejgyűjtő kagylót nem használok, mert csak ritkán kezd el folyni a ciciből a tejecske!

2008. jún. 9. 12:14

Szoptatós anyukák!

Három kérdés:

Egy étkezéskor csak az egyik mellet szopiztatjátok, vagy mindkettőt?

Addig fejtek, amíg az utsó kinyerhető csepp is kijön a ciciből, vagy csak annyira, hogy megkönnyebbüljön?

Használtok tejgyűjtő kagylót? Ha igen, jó?

50. 95897bc429 (válaszként erre: 49. - Grenadin)
2008. jún. 9. 12:13

Mi is pont ezért gondoltuk így. Nem így terveztük, hogy egy napon legyen a kettő ünnep, de így jött össze a doki jóvoltából.

Így is a nagyobbik lánypmnak a szülinapja és karácsony között van 3 nap, és a névnapja a gyereknappal esik mindig egybe. De azért mindent külön megtartunk.

49. grenadin (válaszként erre: 48. - 95897bc429)
2008. jún. 9. 12:11
Nekem szüli-névnapom van, gyerekkénk rosszul viseltem. Szóval szerintem is jobb Melikének, ha nem egyszerre van a két ünnep.
2008. jún. 9. 12:05

Sziasztok Csajok!


Látom a névnap a téma. Melissza nap 3x van egy évben. És az igaz névnapja április 24-én van, pont akkor mikor született. De mi megbeszéltük, hogy nem akkor tartjuk.

47. erithrea (válaszként erre: 46. - Grenadin)
2008. jún. 9. 11:49
Az igen,nem is gondoltam volna..Nekünk csak 1 van,és még a naptárban sincs benne..:((
46. grenadin (válaszként erre: 40. - Erithrea)
2008. jún. 9. 11:09
Igen, összeírtam, hogy ki mikor született. 6 Vince névnap van.
45. erithrea (válaszként erre: 44. - Lucus)
2008. jún. 4. 10:56
Mi most tanuljuk az "o" betűt..:))))
44. Lucus
2008. jún. 3. 15:30

Köszi Lányok,


Énekelgetés, mondokázás, bezsélgetés, csörgőzés és mindentnézegetés nálunk is játszik. Ezek szreint be kell érnem enniyvel, addig is míg nem taníthatom meg deriválni-integrálni:-)


Lucus

43. 95897bc429 (válaszként erre: 37. - Grenadin)
2008. jún. 3. 14:10

Szia!


Vegyél mondókáskönyvet és abban találsz mondókákat és egyszerű énekeket. De az ég a gyertya, a kicsi vagyok én, stb. biztos még ismered.


Meli a kerekecske-domocskát szereti nagyon igaz ezt már a pocakomban megszerette, mert ahol simiztük, ott nyomta kimagát!

42. 95897bc429 (válaszként erre: 36. - Lucus)
2008. jún. 3. 14:07

Szia Lucus!


Nálunk is vannak ébrenlévős időszakok,és akkor énekelek neki, meg magyarazunk neki és a pihenőszékében nézegeti a játékait, míg el nem alszik!

Tuti jó pihenőszéke van neki, mert hintáztatni is lehet és rezeg, ja meg lógnak rajra minden féle csörgő zörgő játékok! Nagyon szereti!

2008. jún. 2. 21:30

Sziasztok lányok!


Lenne egy nagy kérésem! Ami számomra nagy dolog, de nektek csak egy kis kattintás!

Szeretnélek megkérni titeket, hogy szavazzatok a kislányomra Rebekára a pampers szépségversenyen, ha ti nem neveztetek! [link]

Itt lehet szavazni!

Nagyon köszönöm nektek! Remélem nem baj hogy kiírtam ide!Ha mégis akkor utólagos elnézésT!

40. erithrea (válaszként erre: 37. - Grenadin)
2008. jún. 2. 20:00
Azt tudtad,h a lányom a fiad névnapján született?..:))
39. erithrea (válaszként erre: 37. - Grenadin)
2008. jún. 2. 19:59

Napirend az mi?Nálunk teljesen az van,amit a kisasszony akar..:))Általában sokat cicizik,s imád mindent,amivel szórakoztatjuk..:))Mindenki énekel neki,de van,h saját költést,vagyis énekelve beszélést,meg a füttyöt szereti még nagyon.Most éppen a szem-kéz koordinációra gyúrunk,meg a fókuszálásra,s a színes dolgok is aranyat érnek,ami bármi lehet..:))

Végül is nagyon jó baba,mert éjjel alszik rendesen,ebben az egy dologban van rendszer!/Hála az égnek../

38. grenadin (válaszként erre: 35. - Lucus)
2008. jún. 2. 14:55
Nem tudom. Lehet, hogy az uh-n csak a csípőt nézik, az ortopédián meg mindent? (mármint ami egy ortopédusra tarozik)
37. grenadin (válaszként erre: 36. - Lucus)
2008. jún. 2. 14:52

Nálunk még nincs napirend. Vince van, hogy szinte egész nap fent van, máskor meg feszt szundizik.

Nekem is gond, hogy mivel töltsük az ébrenléteket. Szegénykém még csak a boci-boci tarkát ismeri... Tudtok olyan oldalt, ahol énekelhető gyerekdalok ill. mondókák vannak? Csak olyat találtam ahol kottával vannak a dalok, kottát meg már nagyon régen nem tudok olvasni.

Mi ritkán babakocsizunk. Valahogy Vince nincs érte oda. Ált. magamra kötözöm a kendőbe és úgy sétálgatunk a kertbe amíg bírom, aztán leülünk ő meg szép lassan elszenderedik/vagy nem...

36. Lucus
2008. jún. 2. 14:08

Sziasztok,


Nektek hogyan telnek a napjaitok. Úgy értem mi a napirend, miket csináltok a babákkal.


Nekünk már vannak ébrenlévős időink és folyton azon pánikolok, hogy nem vagyok elég kreatív anyuka.

Én csörgökkel szoktam lekötni a figyelmét, meg sétákgatunk karon ülva miközben beszélgetünk. Plusz sétálunk nagyokat babakocsival.


Szóval írjatok!


Puszi

35. Lucus (válaszként erre: 31. - Grenadin)
2008. máj. 31. 23:59

Szia,


Minket ide a 4. kerületbe utaltak be és bizony 3 hetet kellett várnunk, olyan hosszú a várólistájuk.

Terpeszpelust egészen jól viseljük, bár nagy a vidámkodás, mikor végre kicsomagolom belőle fürdésnél vagy peluscserénél:-)


...azt hallottam, hogy minél hamarabb kiderül ez, annél jobb.

Nem értem, hogy miért mentek kétszer. Minket megvizsgáltak manuálisan és UH-val, de ennyi. lehet, hoyg nálatok az UH-t nem orvos végzi?


Lucus

34. erithrea (válaszként erre: 28. - Grenadin)
2008. máj. 30. 17:57
Én nagyon cumiellenes vagyok,azt olvastam róla,h olyan,mint a drog.Persze alkalmanként nyugtatásképpen lehet alkalmazni a pszichológusok szerint..
33. erithrea (válaszként erre: 32. - Grenadin)
2008. máj. 30. 17:54
Nekem nem volt,próbáld meg az intimtornát,s feltétlenül említsd meg a dokidnak a kontrollon..A Zsombival volt annak idején olyanom,hogy ha pisilnem kellett,akkor azonnal kellett mennem,de egy idő után elmúlt..te is rendbe jössz nemsoká,jó nagy babát szültél ám!
2008. máj. 30. 12:36

Csajok!

Nem tudom, hogy normális-e, ha guggolok, olyan érzésem van, mintha ki akarna szakadni belőlem minden. Akkor is ezt érzem, ha állnom kell, főleg ha a babával terhelve. Nektek van/volt ilyen problémátok? Eléggé tartok a méhsüllyedéstől.

31. grenadin (válaszként erre: 30. - Lucus)
2008. máj. 30. 12:27

Szia Lucus!

Hogy viseli Fanni a terpeszpelust?

Hol voltatok csípőszűrésen?

Nekünk a Heim P-ba adott beutalót a gyerekdoki, de csak júli 31-re kaptunk időpontot. Azt mondta, ha a csípő UH - erre jövőhéten megyünk- kimutat vmi rendellenességet, csak akkor tud náluk korábbi időpontot kieszközölni. Kicsit aggódok, mert a kórházi zárón rajta van, hogy korai ortopédiai vizsg. kellene...

30. Lucus
2008. máj. 29. 21:57

Csajok!


Ma voltunk csípőszűrésen és bizony nagyon kötött Fannika csípője, főleg a jobb oldali:-(. Kaptunk terpeszpelust és azt ígérte a doktornéni, hoyg 4 hónapos koráig elmúlik.

Sajnos ezt tőlem örökölte. Anno én nem úsztam meg ennyivel, mert Pavlik-kengyelt is kaptam. Anyukám mesélte, hogy két hónapig bömböltem, Ő meg velem.


Azzal vígasztaltam Balázst, hogy végül belőlem is táncosnő lett:-), úgyhogy bizti nem lesz baj, csak ezen az időszakon kell túllennünk.


Fanni egyenlőre jól viseli, meglátjuk, hoyg alakul hosszabbtávon


Lucus

29. Lucus (válaszként erre: 28. - Grenadin)
2008. máj. 29. 21:54

Én nem adtam cumit neki és remekül elboldogulunk nélküle.


Később lehet, hoyg az ujját szopja majd. Mindkettő mellett van pro és kontra.


Az ujjszopásról azt olvastam, hogy a legtöbb bébi nagyjából leszokik róla, mikor később döntenie kell arról, hogy az ujját veszi a szájába vagy annál izgalmasabb dolgokat fog meg vele és azokat gyömöszköli az evőkébe:-) Persze relaxnak még sokáig megmaradhat ez a szokás is esténként elalvás előtt...

28. grenadin (válaszként erre: 26. - Lucus)
2008. máj. 29. 14:14

mi még nem láttunk sem cumisüveget, sem cumit. Tegnap mi is sokat ciciztünk a meleg miatt.

Ti adtok cumit a babának?

27. grenadin (válaszként erre: 20. - Erithrea)
2008. máj. 29. 14:11
őőő... hát erre-arra amerre repedtem. kisajkak felé és a gát felé is kaptam öltést, csak nem hiszem, hogy "túl sokat" :D
26. Lucus
2008. máj. 28. 16:43

Lányok! A ti babáitok, hogyan vannak a cumisüveggel?

Szerettem volna Fanninak egy kis vizet adni ebben a nagy melegben, de nem fogadta el. Ráadásul a tejet sem issza cumisüvegből:-(

Mi lesz így, ha valakire rá kell egyszer bíznom és nem tudja majd megetetni...:-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook