Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apósok és anyósok fórum

Apósok és anyósok (beszélgetős fórum)

23. kámea
2014. máj. 1. 02:57

Anyós vagyok,kétszeresen. (Após is van.)

Ha gondoljátok,szívesen meghallgatlak, beszélgetek veletek. Lássuk a problámát, -ami többségében generációs, illetve eltérő értékrend miatt alakulhat ki- anyós szemmel és menny szemmel. Csak, ha érdekel.

22. ina87 (válaszként erre: 1. - Kunigunda)
2014. ápr. 26. 01:16
Érdekes ez a dolog többnyire minden családba elöfordul anyos-após nemszinpatikus számomra dolog,sokan csak azt látják ami elöttük van de ha egykicsit más szemel néznének a vejükre,menyükre aposa anyosra akk mindjárt más volna a hejzet,azt mondom h el kell viselni néha a másikat ahoz h minden jól müködjön igen lehet azzal jön h persze miért én alkalmazkodja mikor velem könnyen kilehet jönni,de biztos ez igy van?nem azvolna egyszerübb ha a másik félel beszélnénk vagy ép másként tenni h mindenkinek könnyeb legyen,néha tul kell látni azon ami van és változtatni h jóbb legyen anák ami van!
2014. ápr. 25. 22:30

Újból jöttem.

Végigolvastam.Már a cím megfogalmazása sértő, hiszen nem minden anyós és após ilyen, mint a tiéd, vagy tieid, hiszen lehet kettőt-kettőt volt "szerencséd" találni.

Elgondolkodtam, mit tennék. Már az első ilyen invitálásukra reagálnék, finoman megkérném őket, hogy hozzám így ne szóljanak, mert megalázó.

Már így három év távlatából nem foglalkoznék a témával, de ha Téged ez még mindig zavar,nézz állj a tükör elé nézz bele, majd hunyd le a szemed, és gondolkodj el mikor volt az az, első pillanat ami ezt kihozta belőlük, hogy ezt a hangnemet megengedték maguknak. Mert valahol, valamikor, valamivel okot adtál,hogy megtehessék. Gondolom nem mindenkivel beszélnek így. biztos vagyok benne, hogy például, ha elmennek orvoshoz,nem azt mondják,b..dmeg írd már ki a gyógyszert. el nem tudom képzelni azt a helyzetet, hogyha én nem beszélek köpködős kocsmai szinten, akkor valaki velem így beszéljen.

Egy jó tanács, és tényleg az. Soha senki előtt ne fényezd Magad,hiszen aki ismer úgyis tudja milyen vagy, aki meg nem ismer, annak a messziről jött ember esete vagy. Nem kell a férjed családjáról sem mondani semmit. Tudod, ha jót nem tudsz, rosszat nem kell. Aki ismer benneteket tudja ki és milyen, Önmagad járatod le, ha őket próbálod sározni. Legyél Te az okosabb!

2014. ápr. 25. 21:50
Ha három éve nem is beszélsz velük, akkor ennek most mi értelme?
19. 3da8f53e4a (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. ápr. 25. 20:28
..nem is rád értettem kedves :)
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 3da8f53e4a)
2014. ápr. 25. 20:15

Jaj, nálunk nem volt ilyen:)

Én szerettem anyósomat és apósomat és ők is engem:)Sajnos már nem élnek.


A sógornőmmel voltak kisebb gondok, de azt leírtam, hogy mit mondtam neki:))))


A férjem csak röhög az ilyeneken:D Mi együtt iszonyatosak vagyunk, ha ki kell valakit figurázni:))))


A férjem nem nagyon kíváncsi a nővérére, de én mindig mondom neki, hogy hívja fel, mert a testvére! És azt is mondom mindig, hogy találkoznunk is kell, hiszen egy család vagyunk. Duzzogva, de belemegy:)))

17. 3da8f53e4a (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2014. ápr. 25. 20:00

...na igen. Elsőre nekem is ez ugrott be - amilyen az aggyIsten, olyanafogadj' is....

A férjed mindehhez mit szólt? Feltételezem ő azért látogatja a kedves mamát-papát...

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Kunigunda)
2014. ápr. 25. 19:44

A férjem nővére valami hasonlókat gondol magában?, de én megvígasztaltam, hogy azért nem híztam el, mint ő, mert 15 évvel fiatalabb vagyok:))), de majd meglátod, ha én is 40 leszek, akkor akkora leszek, mint egy ház! Persze azóta eltelt 26 év és én még mindig nem híztam el, így továbbra is csak vígasztalgatom, hogy ami késik az nem múlik! Majd ha annyi idős leszek, mint most te! És hozzá teszem, hogy én lehet meg sem élem a 62 éves koromat....

Az én sógornőm okos, így neki elég volt ennyi fricska:)

2014. ápr. 25. 19:40

És milyen az ilyenek fia?

Én tényleg nem akarok belemenni nagyon, de az alma nem esik messze a fájától!

Gondolom az ő szájából is repkednek a bamegek.

Én azt hiszem nem is mentem volna ilyen pasihoz hozzá, mármint akinek ilyen szülei vannak....



És, hogy mit tennék, ha mégis?


Valami hasonlóval lenyűgözném őket.

Hogy ülj le b...meg! Hova b...meg? Erre a sz@r hokedlire b..meg?

Egyél ba...meg!? Eszek már b...meg! Ilyen trutyit életemben nem ettem b..meg!

Vagy észbe kapnak és vihognak egyet és befejezik. Vagy vérig sértődnek és nincs több probléma:)))

2014. ápr. 25. 17:45

Ezt én sem értem: ha normális körülmények közt élsz, jól neveled a gyerekeidet, minden szép és jó, nem tök mindegy, hogy ki mit mond? A környezeted úgyis látja mindezt, akinek egy csöpp esze van, felméri a valóságot a pletykával szemben.

A te lelkiismereted tiszta, más meg mond, amit akar.

2014. ápr. 25. 17:42
Az első három hozzászólás már meg is adta a választ!
2014. ápr. 25. 17:41
Na mindegy nem értitek! Bármit lépek hallom vissza, hoyg támadnak. Ott próbálnak befeketiteni ahol csak tudnak. nem az volt a cél, hogy kihangsúlyozzam, hogy én milyen szuper vagyok mert nem, csak kiváncsi voltam ti mit lépnétek, léptetek volna!
11. f6390e6b9b (válaszként erre: 6. - Kunigunda)
2014. ápr. 25. 17:37
Akkor nem értem az egészet!Ha 3 éve nem tartod velük a kapcsolatot akkor miért indítottad a fórumot?Már nem bántanak ezek szerint!Egyébként meg más is nevel gyereket segítség nélkül,mi ebben a nagyszerű??Te jóban vagy mindenkivel,téged mindenki szeret stb. Sok embernek önértékelési problémái vannak,valahol neked is,csak fordított értelemben....
2014. ápr. 25. 17:23

Nem értem miért jött létre ez a fórum. Köpködni kellett volna ismeretlenül valakit, valakiket??

Nem értem azt sem, miért kell kihangsúlyozni, 3 gyereket segítség nélkül neveltek.

Szerény véleményem,minden értelmes felnőtt,úgy vállal gyereket, főleg hármat, hogy mint anyagi, mint fizikai,szellemi értelemben, nem szorul segítségre.

Nekem nem tetszik ez a stílus: Én vagyok a legek királynője, mindenki más sehol nincs. Ez nem tartozik ahhoz, hogy mocskos a szájuk az anyósodéknak.

Most nem tudok gép közelben lenni, de majd este elolvasom a hozzászólásokat.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Kunigunda)
2014. ápr. 25. 17:10
Ellentmondásos. Te jó vagy, mindenben sokkal jobb, mint a férjed családja, mégis szemetek Veled.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Kunigunda)
2014. ápr. 25. 17:08
Ha nem tartod velük a kapcsolatot, akkor mit rugózol rajta,hogy mit mondanak?? Az embereknek van szemük,látják mi a szitu.
7. Kunigunda (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 25. 17:08
Nem keverem bele a sógornőmet, csak Ő hisztériázik, hogy én miért nem híztam el, hogy nekem miért vannak barátaim, hogy nekem miért van 3 gyerekem... stb. Nem bírják felfogni azt, hogy ha te szemét vagy az emberekkel akkor szemétséget is kapsz vissza. Ha rendes vagy akkor általában rendesek veled az emberek.
2014. ápr. 25. 17:06
Na akkor úgy látszik jól döntöttem. 3 éve semmi kacsolatom nincs velük. Viszont ott mocskolnak ahol csak tudnak. Én nem vagyok haragban a szomszédokkal sőt, ők igen. + gyereket nevelünk semmi segítség nélkül és mégis én vagyok a lusta.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kunigunda)
2014. ápr. 25. 17:05

Remélem, tudnék mindig olyan tekintélyt parancsolni, hogy ilyen stílusban nem beszélnének velem. Már az első ilyen megnyilvánulásuknál fogtam volna a kalapom. A férjednek kellene szólni, hogy Te erre nem vagy vevő.


Más: ebbe a szituba nem keverném bele a sógornőmet, hogy Ő mit csinál, vagy mit nem, Neked semmi közöd....szerintem. Te,te a dolgod, ha sértőnek találod a megjegyzéseiket, kerüld a társaságukat, de ha ilyen mosdatlan szájúak a gyerekek jelenlétében is, azokat se engedd hozzájuk.

2014. ápr. 25. 17:02
Felnőtt embernek tudni kell kezelni a szitut.Te vagy a fiatalabb okosabb erősebb,ezért aztán off az anyósnak+az apósnak.
2014. ápr. 25. 16:58
Megmondanám nekik hogy ezt a stílust ne rajtam gyakorolják!!Biztos nem tűrném.Ha velem így beszélnének,már rég nem láttak volna.
2014. ápr. 25. 16:57

Abban az esetben, ha nem lehet velük beszélni:


Nem kérdés, olyan messzire költöznék tőlük, amennyire csak lehet. Annál értelmesebbnek tartom magamat, hogy ilyen embereket szóra méltassak. (Nem azért, én is beszélek csúnyán, de a szituáció nem mindegy...)

2014. ápr. 25. 16:52
Mit csinálnátok, ha a párod felmenői úgy beszélnének veletek: Hogy ülj le b...meg! Egyél ba...meg!? Gyakorlatilag beszólnának mindazért amit normális feleség, anya tesz. Süt, főz, takarít, rendezi a gyerekeit, stb. Mindezt azért kapod mert te vagy a fiúknak a felesége és a lányuk nem csinál semmit. Nem főz, nem takarít, elhízott csak hisztizik, hogy bezzeg Neked!Szóval hogy rendeznétek el ezt a dolgot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook