Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolónők vagy annak tanulók fóruma! fórum

Ápolónők vagy annak tanulók fóruma! (beszélgetős fórum)

2015. jún. 8. 23:27

Szia, kedves Rosetta!


Január már elmúlt, amikor kezdted a fórumtémát.

Én idén februárban kezdtem az ápoló képzést és lett munkám egy kórházban, időközben. (Elég hamar, még nem tanultam klinikuot). Ha érdekel a sztorim, meg a kórházi dolgok, írj nekem! Szia és sok sikert! Én is pályát módosítottam.

17. Rosetta- (válaszként erre: 16. - Sósbi)
2015. jan. 8. 11:39
Köszönöm,egyenlőre nincsen,majd ha elkezdem biztosan több lesz :) azért remélem tévednek még erre fele ápolónők,reméltem,és azért még remélem hogy kialakulhat egy jó kis csevegős fórum amiből én mint passzív olvasó is tanulhatok :)
16. sósbi (válaszként erre: 14. - Rosetta-)
2015. jan. 7. 17:02
Nagyon szivesen, sok sikert kívánok neked és kitartást. Ha neked lenne még kérdésed, írj nyugodtan.
15. Rosetta- (válaszként erre: 10. - Tavaszilány)
2015. jan. 7. 16:18
Köszönöm szépen azt hiszem ezzel nem lesz gond,értek az emberek nyelvén,türelmes és empatikus vagyok.Legalábbis ezt mondják.Kicsit a hatalmas felelősség riaszt meg,mi van ha elrontok valamit? Tudom butaság ezen pörögni,hiszen úgysem engednek kísérletezni a betegeken csak ha már minden jól megy.
14. Rosetta- (válaszként erre: 11. - Sósbi)
2015. jan. 7. 16:15
Köszönöm a sok hasznos infót,nyugodtan írj még ha eszedbe jut valami.
13. sósbi (válaszként erre: 11. - Sósbi)
2015. jan. 7. 15:52
Már megint! Éjszaka ugyanez, csak 90 betegre, 3 ápoló! Ez még nehezebb, de még szebb!
12. sósbi (válaszként erre: 10. - Tavaszilány)
2015. jan. 7. 15:48
Ez igaz, további jó munkát Neked!
11. sósbi (válaszként erre: 9. - Rosetta-)
2015. jan. 7. 15:32
Szia, megint én vagyok! Ez nem rossz, ez egy szép szakma, rajtad fog múlni a szépségét meglátod-e? A nehézsége a rossz és az lehetsz bár mennyire is szorgalmas, szakmailag felkészült, gyors, kedves, 30-40 beteget (súlyos beteget!) egymagad vagy jobb esetben másodmagaddal, ellátni nem lehet becsületesen, még akkor sem ha maximalista vagy. Valami míndíg el fog maradni, vagy valaki. Nem az ápolók húzzák le a szakmát, ha nem a betegek, azok akik elmaradnak, mert az ápoló nem ér oda. Jogosan panaszkodnak, mi meg kevesen vagyunk. A beteg csak a maga baját, meg a szobatársaiét látja, a többi 39-ét nem, főleg ha mentőt kell hívnod stb, olyankor te intézel mindent, a társad pedig a beteg mellett van, a többi beteg ezt nem tudja. A beteg nyomja a csengőt de te nem tudsz menni mert a mentőt várod, közben papír munka, a társad meg a rosszullétessel van, mert őt nem lehet magára hagyni. Hát ez a nehéz, és ez lehet minden napos is! Ez a nehéz, megszakadhatsz, de valaki elmarad.
10. tavaszilány (válaszként erre: 9. - Rosetta-)
2015. jan. 7. 15:11

Kedves Rosetta! Én örülök, hogy ápolónő leszel :)

Ez egy nagyon nehéz, de nagyon szép hivatás! Ha maximalista vagy magaddal szemben, biztos, hogy csak hasznodra válik! Annakidején minket úgy tanítottak az "öregek", hogy úgy bánjunk minden beteggel, mint a saját rokonunkkal! Ez a leghasznosabb tanács, amit kaptam! Szeretnek is a betegek :)

9. Rosetta- (válaszként erre: 7. - Sósbi)
2015. jan. 7. 14:15

Akkor nehéz lesz,mert nem elégszem meg a kettessel,de még a hármassal sem.Maximalista vagyok,és ha ezt akarom csinálni akkor jól szeretném.A tananyagot már részben láttam,lesz mit tanulni az biztos.

Köszönöm a hasznos választ!


Mondjuk én tényleg nem értem miért húzza le mindenki ezt a munkát,persze biztos nehéz,de nekem egyik munkahelyem sem volt láblógatós...tényleg annyira rossz lenne?

8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Sósbi)
2015. jan. 7. 14:01
Na, így is hozzá lehet állni. Elvégre az ápolókra , s egyáltalán az e.ü.-ben dolgozókra óriási szükség van. :)
7. sósbi (válaszként erre: 1. - Rosetta-)
2015. jan. 7. 13:16

Kedves Rosetta!

A két éves képzés annyira lesz nehéz amennyit majd magadtól elvársz, ha úgy leszel vele hogy csak görbüljön, annyit is fogsz tudni. A gyakorlat sokat számít, legyél érdeklődő. Lesznek normális nővérek a gyakorlati helyeden kik segítenek, megmutatnak dolgokat, persze lesznek olyanok is akik nem törődnek veled. Próbálj olyan nővérhez csapódni aki szimpatikus neked, vagy akihez majd tanulóként beosztanak és kérdezz, figyelj és tanulj. Ne felejtsd, csak akkor tudsz kérdezni, ha elméletben tudod miről is kérdezz, vagy az oktatód kérdésére tudod a választ. Legyél határozott, de tanulóként inkább kétszer kérdezz, mert ha hibázol a melléd beosztott szakképzett nővért vagy ápolót fogják felelősségre vonni.Nekem kórházi gyakorlatom nincs,a szociális szférában dolgozom.Szakképzettként lesz olyan hogy egymagad leszel az osztályon - és ez kórházban is így van!- 30 esetleg 40 ember lesz rád bízva, neked kell majd döntened ha baj van orvos által elrendelt gyógyszert adj, vagy orvost hívj, ügyeletet, vagy egyből a mentőt. Erre is készülj fel! Ezért számít sokat az elméleti és gyakorlati tudás, és persze az idő, mert az is sokat jelent a szakmai

tapasztalat. A munka fizikálisan és mentálisan is megterhelő napi 12 vagy több órában, ez attól függetlenül ki milyen beállítottságú nővér vagy ápoló. Sok jóra ne számíts, mert az embereknek se pénzük, se lelkük.De ha a szívből kimondott köszönömöt elfogadod és nem vársz többet, piszok nehéz lesz, de az úton talán végig fog vinni.

6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 3. - Rosetta-)
2015. jan. 7. 11:34

Vedd úgy, hogy nem szóltam semmit, lehet, hogy te megtalálod a számításodat. :) Én pont onnan váltottam teljesen más irányba.

Abban igazad van, hogy keresett szakma. :)

5. Tavirózsa :) (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. jan. 7. 11:32

Hidd el tudom miről beszélek! És én nem 2 évig tanultam érte! Nagyon kedves és lelkes voltam anno én is. De ott hamar elveszik az ember kedvét. :( Attól függetlenül mindig kedves voltam a betegekkel, mert ők nem tehetnek róla....elég nekik, hogy rákényszerülnek a segítségre. Viszont sok bunkó ápolónővel találkoztam én is, akár úgy, mint kolléga (akiket helyre is raktam nem egyszer), akár betegként vagy hozzátartózóként.

Az egészségügy nem csak a betegek számára nyomasztó hely, hanem az ott dolgozók számára is.

4. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2015. jan. 7. 11:26
De te is, mert ha mégis szükséged lesz rá, lehet, hogy egy lelketlen, kiégett ápolóba botlasz, nem ilyen kedves, lelkesbe, mint a kérdező.
3. Rosetta- (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2015. jan. 7. 11:21

Miért? Mert kevés a fizetés? (rengeteg helyen az,ha egyáltalán van munka) vagy mert stresszes? (a legtöbb munka stresszes) szerintem egy nehéz de szép szakma,(van egészségügyis a családban) számomra több előnye van mint amennyi hátránya.

Van már két szakmám,de nem tudok megélni belőle,ezt szeretném is csinálni,és munka esetén biztos állásnak számít.

De kösz a biztatást :)

2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Rosetta-)
2015. jan. 7. 11:13

Ha van egy kis eszed elkerülöd az egészségügyet! :)

De amúgy sok sikert. :)

2015. jan. 7. 11:12

Sziasztok!

Szeptembertől ha minden összejön akkor ápolónak fogok tanulni.Még messze van,de már nagyon izgulok :) Örülnék ha mások tapasztalatairól olvashatnék.Mennyire nehéz a 2 éves képzés? Milyen a gyakorlat,a munka,ki hol dolgozik? Minden érdekel :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook