Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápoló szeretnék lenni, mi szükséges hozzá? fórum

Ápoló szeretnék lenni, mi szükséges hozzá? (tudásbázis kérdés)

16. ronai
2011. aug. 29. 10:47

Fogtechnikusnak tanultam dolgoztam benne 3 évig de úgy hozta a sors hogy 15 éve nem ebben dolgozom most minőségügyben aszzisztensként dolgozom multinál.

Persze idejében kell gondolkodnom mi lesz velem ha elköltözik innen a cég , még tudjak váltani ha kell tanulok hozzá.

Szájsebész melett lennék asszisztens (úgy tudom nem keresenk valami fényesen, de) külföldön el tudnék helyezkedni vele azt remélem .

Van valakinek információja afelől valóban lehet szájsebész mellett elhelyezkedni?

Ill. hogyan tudnám kitanulni áhított szakmát munka mellett!!!?

43 éves vagyok.


nagyon köszönöm a segítséget előre is.

2011. máj. 31. 06:43

Én diplomás szülésznőnek tanulok! Valaki írta, hogy több fizu, több lehetőség...

Több fizu nincs, mert okj-s is ugyanúgy elvégzi a munkát, mint a diplomás, végül is mindkettőnek kell a sz.art takarítania...

Talán valamivel tényleg több lehetőség van, de nem sokkal...

Azért írtam ezt, le mert ápoló, szülésznő közt "annyi" a különbség, hogy szülésznő lehet szülőszobán is, lényegében nem sok különbség van.


Bármennyire érdekel a szakma jól gondold át, mert nem olyan könnyű munkát szerezni már, mint régen.

2011. máj. 30. 21:08
Köszönöm az infokat!
2011. máj. 30. 20:49
diplomás ápolóira csak úgy mehet levelezőn vki, ha x év kórházi gyakorlata van! Uhogy először mindenképpen szakápolói, és utána a dipl. áp. ! Nappalira viszont beíratkozhat bki!
12. 026876815c (válaszként erre: 11. - Mkriszti81)
2011. máj. 30. 20:32
Tudom,csak egy másik hozzászóláshoz írtam ezt.
11. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - 026876815c)
2011. máj. 30. 20:29
A diplomás ápoló szak Győrben van! :)
2011. máj. 30. 20:28
Az a baj Pest nekem nagyon messze van:(
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - 026876815c)
2011. máj. 30. 20:13
akkor először egy E kategóriás képzés, mint csecsemő- és gyermekápoló, és utána vedd rá magad a dipl. ápolóira! Hidd el, így jársz a legjobban!
2011. máj. 30. 20:11

Köszönöm agyors válaszokat aranyosak vagytok nagyon!

Az a baj h én kereskedelmi középsuliban végeztem szóval semmi e.ü. alapom sincs.

2011. máj. 30. 20:08
Én is inkább a diplomás ápolói szakot javaslom. Több lehetőséged, és magasabb fizud lenne vele. Az E kategóriás képzés se rossz, de az szakápolói, ezért nagyon kötött, behatárolt, h mit, és milyen területen dolgozhatsz vele. A kissebb tanfolyamok meg sokmindenre nem jók, ha nincs eü alapképzettséged. Azokkal minimálbér környéki fizetésed lenne csak.
2011. máj. 30. 20:06

OKJ Ápoló képzést végezd el !!!

én is az vagyok !

5. cel (válaszként erre: 3. - Cel)
2011. máj. 30. 20:04
Ha nem felsőoktatásban gondolkozol, akkor keress a neten dajka képző tanfolyamot. Azzal bölcsődében és óvodában is kereshetsz dajka állást.
2011. máj. 30. 20:03
Diplomás ápoló (főiskolai) szak van Győrben a Széchenyi Egyetemen.
3. cel
2011. máj. 30. 20:02

Ha van érettségid, akkor a legegyszerűbb megoldás az eü. főiskola, diplomás ápolói szakra jelentkezni, azt végezheted levelezőn is.

Van lehetőség tanfolyamra is, de azzal maximum segédápoló lehetsz.

2011. máj. 30. 19:58
Pesten tudok ajánlani sulit, ahol szerintem jó a képzés, ha érdekel szívesen megírom. Van több ismerősöm akik most végeznek ott, bár ők nappalira járnak de azt hiszem van esti is. Van kimondottan csecsemő ápoló is...
2011. máj. 30. 19:55

Sziasztok,

régebb óta érdekel az ápolói szakma,de valahogy az élet még sem úgy hozta hogy pályaválasztásomkor ehhez kapcsolodó iskolát válasszak,viszont most egyre inkább szeretném elsajátítani ezt a szakamkört.

A nagy álom hogy gyermekeke mellett "ápolhassak" mivel van két pici gyermekem és folyamatosan gyermekek közelében voltam,a családomat tekintve is,ezáltal nagyon elkezdett foglalkoztatni a téma.

Most arra szeretném kérni a hozzáértőket hogy segítsenek nekem abban,hogy hol kezdjem el ezt az egészet!

Nézelődtem már sokat az inteneten de igazából az én vonzáskörzetemben nem nagyon indul kimondotton ezzel kapcsolatos de még csak ehhez hasonló tanfolyam is.Pedig most a gyerkőcök mellett egy esti/levelezős képzést úgy érzem betudnék vállalni.

Aki tud kérem segítsen!

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook