Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ápolatlan, büdös gyerek a rokonságban - Ti mit tennétek? fórum

Ápolatlan, büdös gyerek a rokonságban - Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
41. trapiti (válaszként erre: 40. - Anyuci91)
2010. aug. 6. 20:04

Szerinted én nem ezen vgyok/voltam???????????? Szerinted én nem tudom, hogy fontos a tisztálkodás??????????

De ettöl még örülök, hogy nem lett a csládon belül életre szóló harag, nem fordultam a gyerekvédelemhez, hanem szép szóvl elértük, hogy változzanak a dolgok. Inkább olvass vissza mielött írsz!

2010. aug. 6. 19:53
Elsősorban a szülők felelőssége és kötelessége a gyermeket úgy nevelni, hogy tisztálkodni kell, akkor felnőtt korára majd úgyan olyan ápolatlan lesz, ha közösségbe fog kerülni. de ezt már kicsi korában megmutatkozik, ha óvodába, iskolába kerül akkor mit fognak ott szólni igen is igazuk van a beiróknak fontos a tisztálkodás én is a anyját, apját leteremteném tüstént. Üdv.Ágnes
2010. aug. 6. 16:07
A mi esetünk az utóbbi idöben megoldódni látszik, úgy néz ki sikerült komolyabb veszekedés nélkül "felhívi a figyelmet" a problémára, és családon belül megoldani. Sokkal jobb a helyzet most, és úgy látom, a mi példánk is egyre inkább követendö számukra, kikérik a véleményünket sok dologról, és adnak is rá. Én örülök hogy nem kellett ehhez gyámhivatal...
38. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Esőcsepp)
2010. aug. 6. 15:54
Pontosan így van.
37. orsi23 (válaszként erre: 36. - Belle Morte)
2010. febr. 18. 13:52
Tudom még mindig nem erről szól a topic,de azért nem nevelt fiam,mert minössze 9 év van köztünk,míg a férjem és köztem 11. Egészen addig tök jó volt a kapcsolatunk (7 éve élünk együtt).Mindig próbáltam barát lenni,és nem anyáskodni felette,tekintettel a "kis" korkülönbségre.Ebbe most hosszú lenne bele menni,de lehet,hogy majd egyszer indítok a témával kapcsolatban egy fórumot.Tudom,hogy mi is sok mindent elrontunk, de nagyon nem könnyű a helyzet.
36. Belle Morte (válaszként erre: 32. - Orsi23)
2010. febr. 18. 11:55
Igazat adok annak, aki ezt írta, hogy nem kezeled nevelt fiadként. A jó viszony többet segítene szerintem is, mint a könyörgés, parancsolás. Akkor rájönne, hogy nem akartok neki rosszat...
35. 3028c90783 (válaszként erre: 32. - Orsi23)
2010. febr. 18. 08:19

Hát ez tényleg szörnyen hangzik.



De talán hamarosan megtetszik neki egy kislány és akkor majd extrán oda fog figyelni a tisztálkodásra. Ha 16 éves, akkor már pont abban a korban van, amikor az első szerelmek jönnek. Talán ez lesz a megoldás a problémátokra.


(Viszont, amit az elején írtál, hogy nem kellett az anyjának, hát eléggé megviselhette. Biztos ez az oka annak, hogy lázad. És ehhez jön még pluszba a kamaszkor.)

2010. febr. 18. 08:17

"A férJem 16 éves fia"

vagyis több mint három éve veletek él, mégsem azt írod, hogy a nevelt fiad.

Az anyjának sem kell, lehet, hogy én se fürödnék a helyében. Nem hinném, hogy az ő esetében a fürdés volna a legnagyobb problémája.

33. pmjudit (válaszként erre: 22. - Puritan)
2010. febr. 18. 08:16
Nekem is ez jutott az eszembe.
32. orsi23
2010. febr. 18. 08:09

Sziasztok!

Mi is hasonló helyzetben vagyunk,önhibánkon kívül.A férJem 16 éves fia velünk él, pontosabban a váláskor az apának ítélték a gyereket.Kb. 3 éve kitalálta hogy az anyjához akar menni,de az közölte,hogy nem kell neki.Azóta nem bírunk a gyerekkel.Mindenben az ellenkezőjét csinálja amit mondunk. Van hogy hetente 1x fürdik(!).Már nem 1x,nem 2x elzavartuk fürdeni 1 órát "elvan" a fürdőben,de tudom,hogy nem fürdik (nem úszik a fürdő,száraz a törölközője,stb...).Büdös a gyerek,a ruhái,mindene. A testnevelés polóját idén 1x mostam,fekete volt,hiába keresem a szobájában,eldugja,úgy,hogy sehol nem találom.Van egy másfél éves kislányunk.Amikor a nAgyobbik beteg volt,könyörögtem,hogy legalább most figyeljen oda a dolgokra,fürdés,kézmosás...De semmi. Mi minden nap tisztálkodunk,odafigyelünk magunkra.De nem veszi észre magát.Az apja már többször (ezerszer) szólt neki.Mondtuk hogy így ki fogják cikizni a suliból,mondtunk mindent.Semmi erdeménye.Most már úgy vagyok,hogy nem szólok semmiért,úgy sincs értelme,csak fölöslegesen jártatom a számat,és felhúzom magam az igénytelenségén.

Tudom,hogy nem erről szól a topic,de jól esett leírni. Ilyen is van.SAJNOS.

31. csorocsaj (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. febr. 17. 17:42
én biztos szolnék nem baj ha megharagudnának
2010. febr. 14. 12:12

Ez fizikai elhanyagolás.

Én elsősorban a szülőknek szólnék. Nem érdekelne, ha megsértődnek, mert a kisgyermekről van szó. Esetleg a körzeti védőnőt is meg lehetne kérdezni, hogy hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet.

29. 00495ec28d (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2010. febr. 14. 11:30
Értem,nem könnyű ezt előhozni,ez nyilvánvaló,de nem is tudom akkor hogy lehetne változást eszközölni a kislány érdekében.
28. trapiti (válaszként erre: 27. - 00495ec28d)
2010. febr. 14. 11:25

Igen, ezen agyalok én is, de nem hiányzik, hogy veszekedés legyen belőle.

Egy kislányról van szó, a lányom unokatesója. Jár oviba, onnét nem érkezett jelzés, vagy nem mondják...

2010. febr. 14. 10:46
Szegény gyerekek.Az hagyján,hogy otthon hogy vannak tartva,de járnak gondolom közösségbe is,érdemes volna jelezni nekik valahogy mert nem csak magukat járatják le,hanem inkább a gyerekeket hozzák kínos szituációkba.
26. Re87 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. febr. 14. 10:41
Ez nekem nagyon durva!Nem mondom,hogy néha nem vagyok fáradt estére,ezért másnapra halasztom a hajmosást,de ilyet még elképzelnem is nehéz.
25. trapiti (válaszként erre: 22. - Puritan)
2010. febr. 14. 09:36
Az első, jó ötletnek tűnik... majd alkalmasint bevetem.
2010. febr. 14. 09:35

Az elhozás nem működik, a gyerek retteg indenkitől, az oviban most már szeret lenni, de pl az én lányomat nagyon nehezen viseli...

Ráadásul én nem szeretném Lucát egy órára sem úgy otthagyni, hogy ne legyünk ott, és nem is szeretnék alkalmat adni rá, hogy ez a Nagymamának eszébe jusson... márpedig ha elhozom a kislányt, akkor a következő ötlet ez lesz.

2010. febr. 14. 09:31

Sajonos az a helyzet, hogy ezer dolog miatt szóltunk már, egy időben sok konfliktus is volt emiatt :(


Anyósom is vastagon benne van a történetben, biztos hogy látja, mert mindig nagyon dícséri az én lánykámat.


Arra gondoltam, hogy majd a férjemet ráveszem, hogy említse meg alkalmasint az öccsének... rá talán nem haragszanak meg annyira(?)


Sajnos korábban már komolyabb gondok miatt sem fogadták meg a tanácsunkat, csak kb. két éve késéssel :(

22. puritan (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. febr. 14. 09:20
Szólnék csodálkozva, hogy óóóóó, azt hiszem bepisilt a kislány. Semmiképpen nem szabad viszályt szítani, valaki írta, hogy vidd el magatokhoz pár napra, az is jó ötlet.
21. 1c535e6d43 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. febr. 14. 09:16
Egyetértek! A nagymamát is minősíti, ha nem figyel az unokájára.
20. jujus
2010. febr. 14. 09:15

Kicsik voltunk, és anyukám elhozta "nyaralni" hozzánk az unokatestvéremet.Szegény soha nem volt sehol,ugyszintén nem figyeltek oda rá a szülei. amikor hozta el,hőemelkedése volt,egyből bevitte az orvosi rendelőbe....

az orvos megvizsgálta, majd közölte anyukámmal:

- Asszonyom,ismertesse meg a gyermekével a gyakori szappan használatot!! Nézze,ótvaros a füle mögött,a fejbőre!!

Anyukám azt mondja, azóta se érzett olyat, hogy mintha megnyílna alatta a föld. hebegett szégyenében annyit, hogy "kölcsön" gyerek....

na, Klárika 1 héten keresztűl napi 3x kapott egész testes ápolást...:)

19. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. febr. 14. 09:12
Elgondolkodtató,ha 3 éves kislány bepisil....
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Nenciii)
2010. febr. 14. 09:06
Végül is együtt lakik az ápolatlan gyerekkel,Ez valahol az ő hibája is!Már régen szólhatott volna!Vagy megfürdethetné vagy valami!
2010. febr. 14. 09:04
Az anyósodnak nem tudnál szólni esetleg,vhogy tapintatosan,hogy kicsit jobban figyeljen az unokájára?mert,ha olyan viszonyban vagy vele,akkor ezt meg lehetne beszélni.
16. 8a841d1669 (válaszként erre: 10. - Márti86)
2010. febr. 14. 09:01
A veszekedésnek csak a kérdést feltevő anyósáék innák meg a levét. Összeugrana a két gyerekük, ami egy szülőnek a leginkább fájó dolog.
15. Márti86 (válaszként erre: 12. - Márti86)
2010. febr. 14. 09:00
Az előző üzenet Omega12 9.számú üzenetének lett volna szánva csak elírtam
14. 1c535e6d43 (válaszként erre: 11. - Hkati2)
2010. febr. 14. 08:59
Erre én is gondoltam de az egyzseri megoldás lenne. De jó ötlet.
13. 1c535e6d43 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. febr. 14. 08:58
Szegény picilány! Gondolom,akkor másban se nagyon törödnek vele. Nagyon nehéz, család többi tagjával beszélni és hatni rájuk??
12. Márti86 (válaszként erre: 10. - Márti86)
2010. febr. 14. 08:58
Hol a szíve az ilyen embereknek?????????? Meg az orruk??? Ha anyóssék velük laknak nyílván nekik is feltűnt már, ezek szerint eredménytelenül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook