Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apaságra kényszeritve fórum

Apaságra kényszeritve (beszélgetős fórum)

1 2 3
64. michelle.r (válaszként erre: 1. - Androo)
2012. dec. 17. 16:01

Egyelőre nyugi, nem is biztos, hogy te vagy az apja, csak rád akarják varrni. Benne van a pakliban, hogy terhes volt, de apa kell a gyereknek, mert a korábbi aspiráns lelépett.


Járj utána, egy DNS vizsgálat mindent kiderít. Ha a te gyereked, azt is tudod, hogy a te felelősséged legalább anyagilag segíteni. Azt senki nem várja el tőled, hogy együtt élj az anyjával. Aztán rendezd a dolgokat a szerelmeddel és legközelebb gondolkodj, ha a tábornok akcióra készül ;)

63. 0a84e34983 (válaszként erre: 23. - Kukacc)
2012. dec. 17. 15:23
Én is így gondolom,nem csak a srác a hibás...
62. 0a84e34983 (válaszként erre: 9. - Be749d73f9)
2012. dec. 17. 15:18
Gondolom a csaj azt mondta neki,hogy nem tartja meg a babát,ezért adta a pénzt.Aztán a tudta nélkül még is megszülte.A csaj is benne volt a kalandban nem csak a srác.Nehogy már csak ő legyen a hibás!!!!
61. bd55e3f068 (válaszként erre: 60. - Bd55e3f068)
2012. dec. 17. 15:15
Bocsi, pl. bíróság is hozhat döntést. De egy ügyvéd nem hozhat határozatokat.
60. bd55e3f068 (válaszként erre: 48. - Kukacc)
2012. dec. 17. 15:12
Egy ügyvédtől? Itt valami nagyon sántít. Ilyesmiben egy ügyvéd nem hozhat döntést, és minden folyamatban lévő, ill. jogerőre emelkedett ügyről a gyámhivatal köteles téjákoztatást adni.
59. Cippora (válaszként erre: 58. - Muraja)
2012. dec. 17. 14:49

Én inkább amellett lennék,hogy a szülő nyisson egy számlát és minden hónapban arra menjen a családi.Mire 18 éves lesz a gyerek szép kis összeg lenne belőle.Emellett azt is megértem aki nagyon várja a csp-t,és ételre,rezsire költi...

Én is törekszem az anyagi függetlenségre,és egyet értek,ha az én gyerekem apja nem lenne kiváncsi a saját vérére,akkor nem követelnék tőle egy ft-ot sem,és le is mondhatna róla.Mert az nem apa aki kiperkálja a gyerektartást,aztán szarik a gyerekére.A gyerek egy kincs amit meg kell/kellene becsülni függetlenül attól milyen az anyja,apja.

De azt is megértem aki nem tud lemondani a gyerektartásról mert az anyagi helyzete nem teszi lehetővé.

58. Muraja (válaszként erre: 57. - Cippora)
2012. dec. 17. 14:34

Köszönöm a valaszod , csak azert hogy sok esetben a szulö mar nagyon ,nagyon turelmetlenul varja azt a napot amikor vizetik a csaladit.

Az orszagban hol lakunk ( skandinavia ) ez csak is es csak os a gyereke ! es matol kezdve mar nem csak 12 evtöl mind anno mikor az en sracaim kicsik voltak hanem mar 7 eveskortol a gyereknek joga van hogy bank kartyarok barmikor kivehessek a szamukra jaro gyerekpotlekot ( itt ez a neve )

Ez nagyon jo es hasznos lenne mas orszagban is behozni mert igenis a gyerek meg tudja hatarozni hogy mire van szuksege . Több bizalom uralkodik a szulö - gyerek dialogban .

Forum indito eseteben en a pasi fele sem neznek nem hogy követelnek töele egy szimpla grajzcart , jo most sokan azt mondjak hogy mas orszagban oda kint .... nem nem en mar regen az en volt kis orszagban ugy intesztem a csaladi dolgaim hogy soha de soha ne legyek anyagilag fuggö senkitöl sem . Sokal jobb kiindulo pont es muködik mert ha akarmilyen kemeny is a kenyer de az enyem !

Kivanok szp unnepeket .

57. Cippora (válaszként erre: 56. - Muraja)
2012. dec. 17. 12:26

A családi pótlék a szülőé,amit azért kap,hogy a gyereknek szükséges dolgait megvegye belőle.Én legalábbis arra költöm.Miért kérdezed ezt?

Azt tudom,hogy elvileg nem kötelező a gyerektartás,de úgy tudom csak abban az esetben pl,ha az ingatlan ami addig közös volt az anya nevére kerül vagy a gyerekére.Amúgy én is csak azzal találkoztam eddig,hogy csak úgy nem mondhatják le a gyt-t.De most már kiváncsi vagyok tényleg hogy van ez,bár nem érint...

56. Muraja (válaszként erre: 51. - Cippora)
2012. dec. 17. 12:22

Bocsanat hogy egy kicsit mast kerdezek , de a csaladi potlek az kinek van " cimmezve " ?

Kulömben en anno egy notariusnal jogaaerös kijelntesel felmentetem a volt ferjem a tardasdij vizetestöl ami azonnal jogerös lett .

Nem M.o. elek de eu ban szerintem hasonlo a törveny .

55. Idhikai (válaszként erre: 1. - Androo)
2012. dec. 17. 12:06
Sokba kerül egy ilyen tévedés... én sajnállak. Tudom, hogy sok pasi élete ment rá arra, hogy levonták a fizetése 40 %-át... basszus, amikor még 100 %-ból se lehet megélni. Le nem mondhatsz, ha a Tiéd... Mit szeretnél? Szerintem próbálj meg egyezkedni anyukával. Havi fix.. és akkor igyekszel annyit keresni, olyan munkát találni, hogy azért még tudj új életet kezdeni... xar ügy ez tény. Ha már van közös gyerek, az ember soha nem teheti le végleg a felelősséget... és bizonyos össze van kötve a másik emberrel is, akitől szabadulni szeretett volna.
2012. dec. 17. 12:03
Abban az egy esetben esetleg,ha valamilyen nagy értékű vagyontárggyal (pl ingatlan tul hányad) megváltja a tartásdíjat, és erről az anyával írásban megállapodik
2012. dec. 17. 12:01
fennáll
52. fzsuzsa76 (válaszként erre: 48. - Kukacc)
2012. dec. 17. 12:00
Higgy nekem ilyen nincs.Az apa lemondhat a jogairól, ami egy apát megilletik, de attól függetlenül a gyerektartási kötelezettsége fennál...
51. Cippora (válaszként erre: 48. - Kukacc)
2012. dec. 17. 11:59
Én nem gondoltam,hogy ilyen létezik,de akkor biztos,bár elég érdekesnek tartom mert elvileg az anya nem mondhat le a gyerektartásról mert az nem az övé hanem a gyereké,de akkor az apa lemondhat a gyerekéről????Hm..
50. fzsuzsa76 (válaszként erre: 44. - Regin_a)
2012. dec. 17. 11:58
Ez így van.Gyerekről jogilag lemondani NEM LEHET.Ilyen nincs.Csak ha bebizonyosodik a DNS teszttel, hogy nem a tiéd, ellenkező esetben gyerektartást vagy köteles fizetni, ha nem teszed, levonják a fizetésedből, végrehajtják, stb.De miután anyuka apaságit kezdeményezett a gyámhivatalnál, elég sanszos, h ő biztos benne, ki az apa....
49. Cippora (válaszként erre: 43. - Androo)
2012. dec. 17. 11:57
Most mit mondjak erre?Kezdjek el én is ku.va anyázni????Inkább nem,látom úgysem vagyunk egy szinten...És nem kell személyeskedni,az én pasim tudott gumit húzni mikor kellett,és azért lett gyerekünk és akkor amikor ketten akartuk,mellesleg sem az ő sem más pénzére nem vagyok rászorulva :) Tudod ezt hívják felelősségteljes viselkedésnek,és akkor nem kerül az ember olyan fos helyzetbe amilyenbe te vagy most!
48. Kukacc (válaszként erre: 41. - Cippora)
2012. dec. 17. 11:52

De lemondhat róla, és nem kell az anya beleegyezése.

Az én édesanyám kapott egy levelet egy ügyvédtől, hogy az apa hivatalosan is lemondott a lányról így megszűnt minden kötelezettség, minden irányba.

47. 5146e98818 (válaszként erre: 45. - Androo)
2012. dec. 17. 10:19
Nekem volt egy munkatársam aki 18 évig fizetett mint a katonatiszt, egy egyéjszakás kaland után. A gyerekét soha nem látta. Akkor könnyebbült meg amikor megtudta hogy a gyerek érettségi után nem tanul tovább.
2012. dec. 17. 09:32
Felébredt a troll.
45. androo
2012. dec. 17. 09:20
Békésen akartam több embert megkérdeznio de ... Megveszem kilóra és ennyi
44. Regin_a (válaszként erre: 40. - Androo)
2012. dec. 17. 09:08

Te vagy egy észlény, már megbocsáss

Ne most "20 éves kis hülyézzél", tetted volna akkor amikor dugtad

Amikor odaadtad a pénzt, megbizonyosodtál hogy elment abo.ra? Akármiylen kis hülye, azért a kórház kapujáig csak elballagtam volna vele


Utánanézhetsz a neten bárhol , mi a helyzet ilyenkor

Nem mondhatsz le az apaságrol, ha a csaj téged nevez meg apának

Max. egy teszttel bujhatsz ki alóla ami bizonyitja hogy nem a tied


Az állam meg megelőlegezi a tartásdíjat és ott szedi tőled vissza ahol tudja

Minden férfi lemondana aki ilyen helyzetbe került és akkor annyi


Ha a csaj férjhez megy akkor lehet lemondani a gyerekröl, ha a férje örökbefogadja a gyereket

43. androo (válaszként erre: 41. - Cippora)
2012. dec. 17. 08:59
Te honnan a jó k..a anyádból gondolod, hogy nem volt gumi. heee cipike lehet egy nagy fas...ó vagy te is igy akarsz magadnak megélhetést vagy pasit fogni. Ba..d meg megszülte akkor el tudta magában dönteni, hogy kell neki de most már nem. Meg...k 10 k..t mi lesz ha mind a tíz jön... Ugráljál nagyokos
2012. dec. 17. 08:18
Igazából nem biztos, hogy a lány hibája. Te is hibáztál, amikor nem védekeztetek! Nem hiszem, hogy minden felelősséget csak az ő nyakába kéne varrni, elvégre nem erőszakkal kényszerített téged a szexre. Viseld a következményeket a döntéseidért. A te felelősséged is a gyerek, elvégre te csináltad!
41. Cippora (válaszként erre: 40. - Androo)
2012. dec. 17. 07:31

Ne is álmodj,olyan nincs,hogy írsz egy nyilatkozatot,hogy lemondasz és kész,abba az anyának is bele kellene egyeznie,illetve hallottam olyat,hogy csak akkor lehet lemondani az apának,ha az anyuka új férje akarja örökbe fogadni a gyereket,persze az sem egyszerű...


Csak szegény gyereket sajnálom,lehet az anyja se 100-as,de az ilyen "apáktól" mentsen meg az ég minden gyereket...

A kis hülye mire nem képes????Húzzál gumit bameg!!!!Te sem lehetsz egy észlény...

40. androo
2012. dec. 17. 04:03
Igen átvehetik és át is vették....... Tényleg le lehet mondani a gyerekről? Itt nem a pénzen van a hangsúly hanem azon kis 20 éves hülye mire nem képes.
39. 1dc16653d6 (válaszként erre: 32. - Imisz)
2012. dec. 16. 18:30
A mai gyerektartás összegektől sem kell a falnak menni.Ha meg azon tudatom van,hogy van egy gyerekem aki az enyém a vérem...hiába nem akartam őt és nagy valószínűséggel nem is fogom nevelni...,de azt az összeget tán nem nagy áldozattal tudja utalni.
38. 1dc16653d6 (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2012. dec. 16. 18:26
Pont ezt akaratm írni,"Nem akarok gyereket"(szépen hangzó mondat,de tettek nélkül lószart sem ér ,ha arról van szó esze ágában sincs védekezni.
2012. dec. 16. 17:47
Igaza van a legtöbb hozzászólónak. Milyen jó is ez ilyen egy éjszakás kaland. Részetekről érzelem és minden óvintézkedés nélkül. A következményeket pedig vállalja egyedül a nő. Persze anyagilag tök jó, hisz pénzébe nem kerül. Operáltasd meg magad valahol, és akkor majd rájössz mit akartál. Mert nektek ez az egész annyi, hogy dug.. egyet.
2012. dec. 16. 17:46

Mindketten felelősek vagytok, te azért mert nem húztál zoknit, a lány azért mert elfelejtette neked megmondani, hogy nem védekezik. A gyerek elvetetése/avagy megtartása ls két ember döntése kell, hogy legyen. Ebből kihagytak...

Felelőtlen voltál. Addig ne ismerd el, hogy te vagy az apja, míg nem bizonyosodtál meg róla hitelt érdemlően.

Ha mégis a tied, fizesd a gyerektartást. És nehogy megdugd még egyszer, ki tudja.....

35. bionet58 (válaszként erre: 6. - 06718ca650)
2012. dec. 16. 17:39
Igazad van. Annyit tartozik még hozzá, az ajánlott levelet, a címzetten kívül a családtagok is átvehetik.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook