Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági teszt?! fórum

Apasági teszt?! (beszélgetős fórum)


2009. dec. 18. 19:03
No, hát nem ez a legaktívabb fórum (szerencsére, teszem hozzá :) ), de kikutattam az igazságot. Le is írom, lehet, hogy valakinek még hasznára lesz. Tehát. 3 külön forrásból megtudtam, ha ilyen történik, akkor be kell gyalogolni a rendőrségre, és feljelentést tenni. Büntetőjogi tétel ugyanis, ha a "genetikai információkat" az érintettek beleegyezése nélkül használják fel, és ez alól csak a tudományos célú kutatás és a bírósági eljárás képez kivételt. Mivel az én esetemben egyikről se volt szó, így - szerintem - holnap megyek is a rendőrségre.
2009. dec. 15. 10:14
No, én is hasonló helyzetbe kerültem. Csakhogy jelen esetben az én tudtom és beleegyezésem nélkül csináltatott a volt férjem családja apasági tesztet (és az eredmény természetesen "engem igazolt"). Véletlenül tudtam meg, hogy a vizsgálat megtörtént, ők nem tudják hogy erről én tudok. És a történethez az is hozzátartozik, hogy április óta nem kapok egy peták gyerektartást sem... Ezzel a vizsgálattal is arra bazíroztak, hogy ne kelljen gyerektartást fizetni. Én meg éljek a létminimumon, ahogy tudok. Kérdés: tehetek-e jogi lépéseket, kiindulva abból, hogy a vizsgálat a beleegyezésem nélkül történt???
9. tinagalamb (válaszként erre: 8. - 91659176d7)
2009. okt. 17. 16:03

Azt szeretném tudni én is ,mármint,hogy ennyi idő után miért kell,az hogy mások ne tudják meg az sajnos nem rajtam és a kisfiamon múlik.Már most nagyon sokan tudják!

Nagyon elmérgesedett köztünk a viszony,éppen ma jött a kisfiunkért és még csak magához sem ölelte.

Nagyon rossz érzésem volt mikor beültettem a kocsiba a kisgyereket és azt mondta anya szeretlek és sietek haza hozzád.

2009. okt. 17. 10:03

Ti magatok közt meg beszélitek és elmentek meg csináltatni a vizsgálatot. Nem kell elújságolni.


Mért kell enyi idő után apasági teszt?

2009. okt. 16. 20:34
Így van.
6. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 1. - Tinagalamb)
2009. okt. 16. 20:33
Csinálják meg, és ne foglalkozz velük.Én ezt tenném ha a helyedbe lennék. Egy rossz szót sem szólnék.
2009. okt. 16. 19:38
Az ilyen titkokat nem szokták emberek a kirakatba tenni,nem kellemes érzés biztos,de ha ez az 1 módja van akkor meg kell csináltatni,hogy mindenki számára tiszta legyen a dolog.
4. Anita2. (válaszként erre: 1. - Tinagalamb)
2009. okt. 16. 18:43

Szia!

Elég, ha négyen tudtok róla, meg az, aki csinálja, nem?

2009. okt. 16. 18:29
Nem kell elmondani...
2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Tinagalamb)
2009. okt. 16. 18:28
Ez a ti magánügyetek. Ha nincs szétkürtölve akkor rajtatok kívül senki nem tud a vizsgálatról, így nincs mitől megvéd magatokat. Szerintem.
2009. okt. 16. 18:25
Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni.Kisfiam 4 éves és édesapukája és az újdonsült párja akitől mellesleg van egy 6 hónapos kisfia,apasági tesztre akarják elcitálni a kisfiam.Én nem félek ettől de szeretném tudni,hogy amennyiben nekem lesz igazam,már pedig nekem van igazam,hogyan védhetem meg a gyermekem és az én híremet!Milyen lépéseket tehetek utána jogilag???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook