Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági nyilatkozat, közjegyző, anyakönyvvezető... Hogy is van ez? fórum

Apasági nyilatkozat, közjegyző, anyakönyvvezető... Hogy is van ez? (beszélgetős fórum)


1 2
29. Nitka
2010. dec. 20. 13:51
...feltéve, ha az apasági nyilatkozatra gondolsz :)
2010. dec. 20. 13:50

Szia!

Akkor szerintem még nem érdemes.

Kell majd a dokitól egy igazolás a fogantatás időpontjáról, olusz még a kiskönyved is.

27. d0b7178f40 (válaszként erre: 25. - 171925f409)
2010. dec. 20. 13:50
amint az orvos kiadja a papírt, igazolást, hogy állapotos vagy, és hogy mikorra várható a szülés. Ezt követően mehettek az anyakönyvvezetőhöz és meg lehet csinélni.
26. Nitka (válaszként erre: 25. - 171925f409)
2010. dec. 20. 13:50
Szia! 7. hónaptól.
2010. dec. 20. 13:48
Sziasztok.Arra lennék kíváncsi, hogy apai elismerést már akkor is meglehet tenni amikor megtudom, hogy terhes vagyok?
24. ancsyangel (válaszként erre: 23. - Nbandus)
2010. aug. 29. 12:05
Nekem azt mondták a korházba hogy csak a kicsi születése utáni igazolást fogadnak el a hivatalba :( De van ahol Apának is kiadja a jegyző az igazolást!
2010. aug. 28. 10:01

Sziasztok,


Köszi a válaszokat. Én nem a SOTE-ra járok, a párom rokona kerepestarcsán dolgozik a kórházban szülészként, hozzá fogok járni, így azt hiszem legközelebb, ha arra járok, utánajárok a kérdésnek, hátha ott is van anyakönyvvezető?!


Amúgy akkor ha jól vettem ki, akkor a jegyző elkerülhetetlen lesz... :S És azt szülés előtt nem lehet elintézni szerintetek? csak a babával? Amíg a pocakban van, csak egyszerűbb :)

22. ancsyangel (válaszként erre: 6. - Marineva77)
2010. aug. 28. 00:00
igen és juniusol kérik is min leírtam :S :S felesleges szerintem :(
2010. aug. 27. 19:59
akkor ugye kérdező nem a sote 2-re jársz?
20. ancsyangel (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. aug. 27. 18:49

szia

elöször is gratulálok. Másodsorban nekem 3hetes kislányommal friss élmény az ügyintézés menete.

szüléshez kell vinni egy 1 honapnál nem régebbi apasági nyilatkozatot majd ha megvan a pici el kell menni a jegyzőhöz és 2300ft-ért kiváltani egy igazolást arról hogy nem vagy senkivel regisztrált élettársi kapcsolatban. Ezt kell vinni amikor mész a kicsi anyakönyvi kivonatáért és csak akkor adják oda. De nekem a korházba felajánlották hogy beszerzik ezt a papirt de annak min 3hét az átmenete tehát gyorsabb ha te intézed. De reméljük mire a ti picitek világra jön már belelát az anyakönyvi hivatal a jegyzők rendszerében és akkor elkerülhető lesz a sok felesleges utánajárás :)

2010. aug. 27. 17:23

Sziasztok,


Én tegnapelőtt hívtam fel az anyakönyvi hivatalt, mert mi is szeretnénk nyilatkozni.

Személyigazolvány, lakcímkártya és természetesen mindkét fél részéről személyes megjelenés kell.

Ezen kívül orvosi igazolás kell a terhesség koráról és egy igazolás arról, hogy elváltam. Nekem sajna már van egy válás a hátam mögött. Hajadonoknál nem tudom, hogy működik.

18. Clau26 (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. aug. 27. 16:46
Bemész a helyi önkormányzathoz és ott eltudod intézni..a kórházban magaddal kell vinned és automatikusan a nevére kerül..ennyi..gratula a bébihez
17. Kriszti0711 (válaszként erre: 16. - Bettiletti)
2010. aug. 27. 16:43

Aha, akkor a szokásos:( Mindenhol ez van sajna:S

Köszi még egyszer!:)

2010. aug. 27. 16:40
Hááát, ha nem zavar a nagy számla...tudod, mert az automata felveszi a telefont, válassz melléket, és utána kicsöng....a pénzed meg ketyeg...
15. Kriszti0711 (válaszként erre: 14. - Bettiletti)
2010. aug. 27. 16:39

Köszi, majd elmegyek megnézem. Az igazság az, hogy odatartozok de nem odajárok terhesgondozásra:S Majd megkérdezem a védőnőt is, biztos ő is tud mondani valamit.

Miért merész odatelefonálni? Kinél fogsz szülni?

14. bettiletti (válaszként erre: 13. - Kriszti0711)
2010. aug. 27. 16:27

húú....ki van írva mindenfelé az ajtókra, papír kilógatva, ha jól emlékszem, a betegfelvételnél az alagsorban van a képviselő, ott is, az ambulancián is ki van írva...rémlik a hétfő, szerda...de mi házasodunk, szóval a napok annyira nem érdekeltek :), és 9 és 10 óra között.

Telefonálj be a betegfelvételre, ott biztos megmondják pontosan. :) Bár oda telefonálni merész dolog...vagy ha legközelebb mész.

13. Kriszti0711 (válaszként erre: 12. - Bettiletti)
2010. aug. 27. 16:18

Szia!

Ez komoly? Én is ott fogok szülni. Azt lehet tudni, hogy milyen napokon és mikor van ott ez a képviselő?

12. bettiletti (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. aug. 27. 16:11

Szia!

Nálunk pl, a sote2-n heti 3X 1 órát benn van a kórházban az önkormányzat képviselője, aki hivatalos személynek minősül, így előtte lehet nyilatkozatot tenni, és ennyi. :)

2010. aug. 27. 15:42
szerintem is elég röhejes..még nem tudom, hogy nálunk hogy van, Anyunak is új volt ez a cikk, pedig ő újszülött osztályon dolgozik.
10. adb20ce52a (válaszként erre: 6. - Marineva77)
2010. aug. 27. 15:04

Ez vicces. :)


De akkor ezek szerint kell még egy nyilatkozat ezen kívül, ha nálatok kérik ezt a kórházban... :)

2010. aug. 27. 15:03
Szia! Érdemes utána járni, hogy abban a kórházban, ahol szülsz, milyen papírokat kérnek. Pl nálunk Kecskeméten márciusban, elég volt az előzőleg kiállított apasági nyilatkozat. Úgy tudom, pl Bp-en több helyen viszont ez nem elég!
2010. aug. 27. 15:00

Kedves Andi!


Én tavaly szültem.Akkor még a védőnő hívta fel a figyelmemet,hogy be kell menni szülés előtt a hivatalba egy apasági nyilatkozatot csinálni.Azt hiszem közjegyző csinálta a papírt.Tök ingyen,fél óra alatt megvan.A nőgyógyászod ad egy igazolást,hogy 25 hetes terhes vagy,azt kell vinned,meg a párodat,és a személyit,lakcímkártyát...

Ennyi!

2010. aug. 27. 15:00

Igen, érdemes a szülés előtt csináltatni, mert 3 hónapnál nem lehet régebbi... úgy emlékszem. És vidd el a kiskönyved. :) Nekünk nem kellett, mert elhitték nekem...


ja és személyi igazolvány természetesen, lakcímkártya, az kellett.

2010. aug. 27. 15:00

iegn ám csak ez változott idén februárban. Itt egy cikk:


[link]


A legegyszerűbb, ha majd a védőnődet kérdezed meg, hogy nálatok hogyan van.

2010. aug. 27. 14:58

Azon a helyen ahol laktok, el kell menni az anyakönyvezetőhöz, neki van egy nyomtatványa, amit ki kekk tölteni, ott kell beírni azt is, hogy milyen vezetékneve legyen a kisgyereknek, lehet mindkettőtöké, tiéd, vagy az apáé. Alá kell írni mindkettőtöknek, hogy mindketten elismeritek, hogy ő az apa. Az anyakönyvezető is aláírja és kész. NEm kell fizetni érte.


Azt nem tudom, hogy esetleg lehet, hogy nem mindenhol az anyakönyvezető csinálja, lehet, hogy másra van osztva a megtisztelteés, nekünk az csinálta.

4. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - B2076ec79b)
2010. aug. 27. 14:57
Jah és kb 2-3 hónappal a szülés előtt csináltuk.
3. Judy24 (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. aug. 27. 14:57

Pároddal még a gyerek születése előtt együtt bementek a helyi önkormányzatnál az anyakönyveztetőhöz akinél a párod aláír egy papírt, hogy ő a gyerek apja ezt elismeri. Ez ingyenes, csak az egy igazolás kell a nőgyógyásztól, de ha mondod neki mire kell ő tudni fogja.

A papírt amit kaptok pedig a szülés után a kórháznak kell.

2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Nbandus)
2010. aug. 27. 14:57
Az önkormányzatban kell intézni, legalábbis mi ott csináltuk. kellett hozzá a kiskönyv, amiben benne van a szülés várható időpontja. Meg kellett mondani születendő gyerek nevét, és aláírtuk mindketten :)
2010. aug. 27. 14:54

Sziasztok,


3 hete tudom, hogy gyermeket várunk a párommal, és mivel nagyon váratlan esemény ez, így csak most tudatosult bennem, hogy házasságon kívül nem olyan egyszerű ez a dolog. Olvastam más topicokban is a témáról, de mivel az utolsó hozzászólás is több, mint féléves, így gondoltam frissítem a témát.


A kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi felállás szerint mit kell csinálnom, hol, mennyiért és kivel, hogy a gyerek az apja nevét kapja, és a születés után ne kelljen hónapokig a hivatalokat járni??? Esküvőt nem szeretnék, ez nem szerepel az opciók között :)


köszi: Andi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook