Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás vagy anyás a gyerköc. Ha apás, hogy viseled? fórum

Apás vagy anyás a gyerköc. Ha apás, hogy viseled? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 22. 17:08
Nalunk a lanyunk semleges volt (magyarul tojt mindenki fejere), a fiam (6 eves) meg szuper anyas, az is volt mindig. Neha olyan erzesem van, hogy dul a harc ertem a fiuk kozott.
25. Csillag29 (válaszként erre: 15. - Kunikunda)
2013. júl. 22. 15:20
Hát ezt cáfolám. Mivel én iskolába járok a párom dolgozik egész délelőtt anyósommal van. És mama hiába engedékeny és mindenért kérvényt nyújt be a gyereknek pl ha nem akar a fiam boltba menni nem mennek..... Még is ha az apja hazajön senki nem kell neki csak az apja (szegényt még vécére sem engedi)
2013. júl. 22. 15:16

Sziasztok!

Drága fiam 3,5 éves és rettenet apás . Ha az apja hazajön le sem szakad róla én el vagyok felejtve:(

És persze ha valamiért le van szidva (hiába az apja nem enged valamit) én vagyok a rossz. És hát változó, hogy hogy viselem van amikor könnyen, van amikor nehezen.

23. syl54
2013. júl. 22. 12:30
Nekem a 1,5 éves fiam, apás én vagyok vele otthon de apa munkája elég laza így ő is sokat van vele és,csak az apa kell,ha itthon van én szóba se jöhetek sem etetés,se pelenkázás,se fürdetés terén, a játékról nem is beszélve,ha nincs itthon apa akkor nem tud mit tenni elfogadja tőlem az előzőekben felsoroltakat,de inkább elvisel.És nagyon rosszul viselem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 2. 13:08

Nálunk a lányom nagyon apás volt,pedig alig lehettek együtt (vagy éppen ezért). Férjem távol dolgozott tőlünk, így csak több hetenként hétvégére volt velünk. A kislányunkat le se lehetett akasztani a nyakából. Anyósomékhoz is csak akkor mentünk, mikor férjem hazajött, így ők csak azt látták, hogy Zsina mennyire ragaszkodik az apjához. Erre azt mondták, hogy én biztos rossz anya vagyok, mert mivel velem van egész nap, hozzám kéne ragaszkodnia a gyereknek. El se tudom mondani mennyire bántott ez. Én még örültem is, hogy az apjával is van a gyerek, mert tényleg több hétig is egyedül voltam vele, semmi segítség, ekkor kicsit pihenhettem. Erre ezt kapom!

Most a kisfiam meg kimondottan anyás. Senkivel nem marad. Mostanra azért összebarátkozott az apjával, de ha nem lát engem a közelben mellette is nyűgös. Sőt, este mikor kimegyek a fürdőszobába és visszajövök látom,hogy ott ül az ágy szélén és vár engem. Bebújunk az ágyba, hozzámkucorodik és csak azután alszik vissza megint.

21. direne
2009. jan. 16. 21:36
Nálunk mindenki anyás.
2008. okt. 13. 10:03

Szisztok!

Az én kislányom 4,5 éves.Négy éves koráig gyakorlatilag csak velem volt mindig.Apa sokat dolgozott,az anyukám még nem nyugdíjas,ezért kevesett tudott velünk lenni,anyósom pedig BÁR NYUGDÍJAS,de neki mindig "dolga van", emiatt ő sem ér rá soha.Tehát Nagyon anyás volt a kislányom.Sajnos fél éve már dolgozom.Emiatt sokkal kevesebb időt tudok az én kincsemmel tölteni.A párom viszont most rengeteg időt tölt otthon mert sokkal kevesebbet kell dolgoznia.Átlagban heti négy napot otthon tölt.Ennek persze nagyon örülök,de kicsit szomorú is vagyok.A kislányom annyira rajong az apjáért,hogy amikor pl.haza megyek a melóból észre sem vesz.Ez nekem nagyon fáj.Egy teljesen külön világot építettek maguk köré,amiből teljesen ki vagyok zárva.Mielőtt valaki féltékenységgel vádolna,elmondanám,tudom,hogy fontos az apa szerepe.De amikor én voltam otthon, akkor mindig próbáltam mindent együtt csinálni és a páromat nem kirekeszteni a játékainkból.Ő viszont nem így tesz.Szóval én nagyon rosszul viselem ,hogy apás lett most a kislányom.Legszívesebben a munkahelyemet is ott hagynám!De persze nem teszem.Ti voltatok már hasonló helyzetben?

2008. okt. 13. 08:38
Az összes anyás. A fiú még picike, a lányok iskolások.
2008. okt. 13. 08:02
A Gyermeklélektan szerint:a Gyermeknek szüksége van az énkép fejlődéséhez , azonos nemű szülő követő mintájára, értékére.
2008. márc. 12. 15:58
A LÁNY APÁS, A FIÚ ANYÁS
2008. febr. 8. 20:02
Apás inkább a lúrkónk,de egyáltalán nem bánom,hisz ettől ugyanúgy szeret engem is,amit ki is mutat nap,mint nap:))Imádom:))
2007. dec. 2. 15:10
Ez nem kérdés?!A gyerek leginkább ahhoz ragaszkodik aki épp foglalkozik vele.Ha a szulok ezt egyenloen teszik akkor ez a kérdés fel sem merulhet.OLyan esetben ha a nagyszulo vigyáz a csemetére,valoszinu a gyerek sem apás sem anyás nem lesz.Ahogy mindeig nagyobbacaka tudni fogja :Apát Anyát ,Nagyszuloket Keresztszuloket egyaránt szeretni kell,és fogja is!
14. b59d693a46 (válaszként erre: 13. - Mongi)
2007. dec. 2. 14:58
Akkor jó pihizést! :))
13. mongi (válaszként erre: 12. - B59d693a46)
2007. dec. 2. 14:57
Köszi.Igen jól sikerült,a mai vendégség is csak nemrég ment haza,úgyhogy mostmár ránkfér egy kis pihi.:)
12. b59d693a46 (válaszként erre: 9. - Mongi)
2007. dec. 2. 14:50
Köszönöm szépen. :)) A te kisfiad is gyönyörű. :)) Jól sikerült a szülinap?
11. b59d693a46 (válaszként erre: 8. - Mongi)
2007. dec. 2. 14:50

Én arra gondoltam, talán azért ilyen most, mert többször el kellett mennem otthonról a tanfolyam miatt. És így mutatja ki a ragszkodását. Volt, hogy elpakolta a ruhámat, ne öltözzek fel és ne menjek el. :(

Lekopogom, most szerencsére megint aranyos apával egy pár napja.

2007. dec. 2. 14:49

Nálunk 15 hónapos a fiam,de egyenlőre nagyon anyás. Az apjának sokszor csak "pápázik", mert az meg állandóan dolgozik.

Nem tudom mi lesz később a helyzet. Ha valaki jön hozzánk idegen,akkor is rajtam csüng,hiába van ott Apa.

9. mongi (válaszként erre: 4. - B59d693a46)
2007. dec. 2. 14:46
Ja,és gratulálok a kislányodhoz,nagyon szép!!!
8. mongi (válaszként erre: 4. - B59d693a46)
2007. dec. 2. 14:46
Igen,nálunk is így van,hogy annak ellenére,hogy nem engedi,hogy az apja megpuszilja,felvegye stb.,mégis mindig kérdezi,hogy hol van,meg amikor dolgozik,sokszor kiabál ki neki a konyhába,tehát keresi.
7. erikpipi (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2007. dec. 2. 12:20
Ja, lehet, hogy férjed is este megy haza, te meg egész nap vele vagy. Ez természetes, hogy így van.
2007. dec. 2. 12:19
Szerintem tök mindegy. Szeretnek, de ha apjuk hazajön az ő nyakában csüngenek. És ez olyan jól esik, neki is.
2007. dec. 2. 12:18

Már elnézéseteket kérem, de hogyan jön az ki, hogy "hogy viseled"? Mármint, ha a gyerek apás (lenne véletlenül). Az apa nem ugyanolyan jogú szerető szülője a csemetének? A gyerekek nagy része anyás, természetesen, mert vele van többet. De ha ne adj' Isten, apás lenne, akkor?

Bocs, én "csak" egy nagymama vagyok. Az én ikerunokáim anyásak addig, amíg apa fel nem tűnik. Onnantól kezdve le nem szállnak róla. A menyem pedig boldogan szemléli az eseményeket.

4. b59d693a46 (válaszként erre: 2. - Mongi)
2007. nov. 25. 13:02
Mostanában sajnos nálunk is egyre többször van, hogy a kislányom elutasító apával, pedig annyira imádja őt az apja. Egyébként ő is nagyon ragaszkodik hozzá, mégis többször előfordult, hogy letörölte apa pusziját, nem enegdte, hogy negfürdesse csak én, és ehhez hasonlók. Sőt pár napja azt is mondta, "Csak anyát szeretem". Olyan rosszul esik a férjemnek, nem tudom, miért ilyen vele. Pedig sokat foglalkozik, játszik vele. H meg nincs itthon mindig megkérdezi "hol van apa, mikor jön haza?", mégis sokszor elutasítja. Ő 2 éves múlt aug.-ban.
2007. nov. 22. 13:59

Kálmus inkább anyás, de imádja az apját. Folyton őt hívja, de ha Apa engem szeretget, olyan féltékeny lesz, hogy egyből nekiugrik az apjának, hogy ne is érjen hozzám.:)

Neki is az apa volt az első szava.

Apjának nem hagyja, hogy megetesse néha, engem hív.:))) Azért néha arról is meg lehet győzni, hogy ez butaság. Most lesz decemberben a 2. szülinapja.:)

2007. nov. 22. 13:37
Az én fiam most lesz 1.-én 2 éves,de maximálisan anyás.Sokszor nem is engedi,hogy hozzáérjen az apja,pedig a férjem annyira szereti!Biztos kellemetlen lehet neki,és neked is,hogy annyira apás a kisfiad.Szerintem majd idővel kinövik.Nem tudunk mit tenni!
2007. nov. 21. 17:29
Ha valami baja van vagy segitség kell neki hozzám jön. De ha az apja elmegy itthonról: Az a hiszti. Viszont az apa volt az első szava. Én meg Né vagyok, gondolom a néniből. 2 éves lesz januárba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook