Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apáról fiúra..., anyáról lányára... fórum

Apáról fiúra..., anyáról lányára... (beszélgetős fórum)


1 2
9. contu (válaszként erre: 7. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 20:13
Nehéz a hagyományokkal dacolni. Örülök neki, hogy nekem nem kellett ilyesmivel küzdenem.
8. contu (válaszként erre: 6. - M_Marcsa)
2007. aug. 10. 20:12
:)
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Contu)
2007. aug. 10. 20:11
Nekem sem tetszik, de ez régen hagyomány volt, főleg az első gyereknél. Egy hagyománnyal felhagyni persze nem egyszerű. Anyósom a mai napig haragszik, mert egyik gyerek sem az apja, és nagyapja után kapta a nevét. Ez sértés számára. Hát még régebben. Ezért mondom, hogy nem akkora gond ez, bár utálom a nevemet.
2007. aug. 10. 20:11

Nagyapám, apám, tesóm Árpád.

Nagyanyám, anyám, én, apám testvére Mária.

Keresztanyám, húgom, sógornőm és annak lánya Kati.


Pont ezért a lányom Ágnes.

5. contu (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2007. aug. 10. 20:08

Senkit sem akarok megbántani a véleményemmel. Én nem szeretem a névöröklést. Régen is azért alakult ki a névviselés, hogy az embereket valahogy meg lehessen különböztetni. Ha egy névből sok van egy családban, akkor ez már nehézkes. Amúgy is eléggé szerencsétlen, amikor pl. apuka Gyuri, a fia Gyurika. Gyurika lesz még 40-50 évesen is.

Én egyébként édesanyám nevét örököltem, mert Apu így szerette volna. Szeretem a nevemet, de én a lányomnak másik nevet választottam. Nálam amúgy is szempont volt a gyerekek nevének kiválasztásánál, hogy a családban még senki sem viseli őket.

2007. aug. 10. 19:57

Én nem nagyon díjazom ugyanazt a keresztnevet mert nem szeretem, ha egy családba ugy külömböztetik meg az embereket, hogy a kis Juli vagy öreg juli stb. Egyébkéntis hogy néz ki, mikor egy 40 éves nőt még mindig kis Juliznak.

Nálunk a hugom neve ugyanaz egészen a dédimamámig, de lehet, hogy azonis tul csak én már azt nem tudom. Én valahogy kiestem a szórásból.

2007. aug. 10. 19:48
Nálunk is mindenki Katali, már 5 nemzedék óta. Ez van. Nem baj az.
2007. aug. 10. 19:36

Talan te is igy "örökölted" a neved es ezert ez a harag?

Az Edesanyam Ilona,en Ilona vagyok,lanyom Ilona,remelem lesz meg Ilona unokam is:)

Sokaig nem voltam kibekülve a nevemmel,haragudtam az anyukamra,miert eppen nekem kellett adnia a nevet,mikor van növerem is.Aztan ugyanebbe a "hibaba"estem mikor az en (egyik az öt közül)lanyom született.Amiert nem fiu lett,megkapta a nevem.Ö nagyon szereti a nevet:)))

2007. aug. 10. 19:11

Dédapa, papa, apa, fiú, mindenkinek ugyan az a keresztneve.Miért?

Tudom, hogy szép hagyomány, de....

Mi a véleményetek róla?? Vagy én gondolom rosszul, hogy ez azért nem olyan jó???(persze nem is rossz-nem akarok senkit megsérteni)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook