Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apáról fiúra..., anyáról lányára... fórum

Apáról fiúra..., anyáról lányára... (beszélgetős fórum)


1 2
39. Anka71
2009. nov. 19. 16:36
Én elképzelni nem tudtam volna a lányomnak a saját nevemet. Valahogy unalmas lett volna, huszonévig a saját nevemet hallgattam, és most megint lesz egy ugyanolyan.
2009. nov. 19. 14:36
ronáldínyó
37. survivor3 (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2009. ápr. 6. 16:54

A Kisfiam második neveként kapta a dédnagyapja első nevét.

Ha lány lett volna, akkor is a családban régebben használt nevet kapott volna.

Nincsen ebben semmi rossz.

A géneket is átörökölik, miért ne kaphatnák meg a neveket is. Ha felnő és nem tetszik neki, akkor majd megváltoztatja.


Érdekesebbnek tartom viszont a sorozat- és focista neveket...

2009. márc. 28. 14:45
nálunk ilyen nem ismert
2008. júl. 14. 14:16
Nálunk a tetsvérem kapta apu nevét, apu az ő apjáét stb....de nekem nem tetszik ez a hagyomány, biztosan nem adnám a saját nevem a gyerekemnek, attól függetlenül, hogy én szeretem a sajátomat.Viszont olyan csúnya, amikor kis nagy jelzőkkel illetnek embereket csak azért mert ugyanaz a nevük:S.
34. Gaby01
2008. máj. 1. 00:17

Én szerencsére nem kaptam meg anyum nevét, de apum a nagymamája nevét szerette volna adni nekem. Így majdnem Eszter lettem. De én tuti, hogy nem fogom tovább adni (ha lesz) lányomnak a nevemet, mert más nevek járnak már a fejemben, pedig még nem tartok ott, hogy szüljek. De max. második keresztnévként még belemennék.

Valahogy nekem sem jön be ez a név továbbadósdi.

Unokatesóim megkapták a szüleik nevét. Másik unokatesóméknál a szülők Anikó és József, az első lány megkapta az Anikó nevet, de mivel a második gyerek is lány lett, hogy hasonlítson, Judit lett.

2008. márc. 15. 17:21
Azért jó, hogy engem is Ferencnek hivnak meg az apukámat is mert semmit sem kell átiratni számlaügyileg.
2008. márc. 15. 16:45

Amikor terhes lettem, kettő dolgot kért a párom. Ha fiú lesz, az nevét kapja, és katolikusnak kereszteljük. Na, mind a kettőtől égnek állt a hajam!!!!!! Kilenc hónapig vitatkoztunk a néven. Nem akarta másodiknak semmiképpen. Mondtam oké, de akkor kap még egy nevet, és azt fogjuk használni. Így lett Lendvai Károly Milán. De így használjuk: Lendvai K. Milán.

Anyósom, meg egyik sógornőm eleinte direkt Karcsikázta: Aztán amikor elegem lett beolvastam nekik, hogy én sem szabtam meg azt, hogy hívják a gyerekeiket, és amíg én szültem, meg én nevelem, addig úgy fogják hívni, ahogy én mondom. Akinek nem tetszik, az nem szól hozzá!!! Onnatól mindenkinek Milán lett! :-))

31. direne
2008. márc. 8. 12:05

Én sem szeretem a családi névismétlést,plusz azt sem, ha kettő nevet adnak valakinek. Ill., ha más teszi, ő dolga, de én semmiképp nem akartam ilyet.

Így fiunk hosszas gondolkodás után Gábor lett.(apája Imre)

Aztán, kiderült, a második baba kislány. És én végigvettem az összes nevet...és egyik sem tetszett annyira, hogy szívesen adtam volna.Így Őt Katalinnak neveztük el, mint engem, anno.

Plusz még, volt egy imádott nagyikám, aki már sajnos nincs köztünk, Őt Paulának hívták.

Úgyhogy a kislány, az összes addigi elvemet és elképzelésemet félredobva a Katalin Paula nevet kapta.Katikának szólítjuk.

Ez van.

:-)

30. LoLiNa
2008. jan. 19. 06:32
olvasom többen is irtátok, hogy a család köti az ebet a karóhoz.. az ő gyerekük vagy a tietek?! nehogymár ők döntsenek helyettem.... amikor meg apa akarja? fogadja el második névnek, amit nem használ, csak van, hogy meglegyen, vagy akkor nem lesz továbbvíve és anyuka döntése sem lesz elfogadva, közösen keresni kell egy új nevet... ez nem csak 1 döntése, 2é! ketten vagytok szülők!!
29. LoLiNa (válaszként erre: 1. - Ancsika000)
2008. jan. 19. 06:27

szerintem egy marhanagy baromság.. már bocsi:)) de mi értelme van? pláne nem második névnek, hanem rendes használatos keresztnévnek?!


2 fiam van.. a nagyobbik örökölte a papa (apum) nevét, de másodiknak.. Krisztián Csaba, kisebbik fiam pedig a dédipapáét (papám) , szintén másodiknak Dániel Gyula. ez csak a hivatalos papirokon szerepel, nem szólitjuk öket Csabának vagy Gyulának...

2008. jan. 18. 21:16
Ismerek olyan pesti családot, ahol a fiú az apai nagyapja keresztnevét kell hogy kapja plusz még egy saját nevet.
2007. nov. 4. 17:06

Én alapból nem akartam ,hogy a gyerekeink a mi nevünket kapják ,bár a férjem nagyon pedzegette hogy a lány én utánam Szilvia laegyen ,de mivel nekem a kedvenc énekesem Szandra volt ,így még lánykoromban eldöntöttem hogy ha lányom lesz akkro Alexandra lesz ,így lett.

Én nem szeretm hogy egy családban 2-3-4 ugyanolyan keretsznevvű egyén legyen.

26. Zsu77
2007. aug. 30. 14:29
A volt férjem kikötötte, ha fiunk lesz Péter legyen a neve, mert az apja is az, a nagyapja és a dédapja sőt még az ükapja is az volt. Bántott a dolog, de végtére is szép név, belementem. Kikötöttem, hogy lány nevet én választok és a sors úgy hozta, hogy én választhattam. Eszter lett a drága.
2007. aug. 15. 16:27

Az édesapám Ferenc volt, így a bátyám is ezt a nevet kapta.

Én László vagyok, de a második nevem János, a nagyapám után.

A fiam László, Zoltán, de a személyi igazolvány kiállításakor megfordították, így lett Zoli.

Jópofa dolog, amikor egy-egy régi ismerős Lacit mond.

A lányom Annamária lett volna a két nagymama neve alapján, de helyette egyedi nevet találtam, így lett Eszmeralda.

Az unokám (a lányom lánya) Diána, de a második neve Veronika, a nagymama emlékére.

A fiaméknál az unokák nem "viszik tovább" a keresztneveket, csak a vezetéknevet.

24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 13. - Contu)
2007. aug. 14. 15:45
Én azt mondtam anyósomnak, hogy így könnyebb őket megkülönböztetni, ezért akarunk más nevet.
23. Ancsika000 (válaszként erre: 21. - Badonyimariaeva)
2007. aug. 14. 15:25
"A lányom nevét már én választhattam,így ő Brigitta lett,"hál Istennek"!" nah, ez az ami nekem is megfeküdné a gyomromat! Nem tudom ezt elfogadni, félek, hogy az lesz az egészből, hogy kötelezően az apja, nagyapja, dédapja nevét kell neki adni.
22. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Badonyimariaeva)
2007. aug. 14. 15:23
*szabály!!!
2007. aug. 14. 15:22

Nálunk is így van,a volt apósom,volt férjem,és természetesen a fiam is Béla.

Ez szabáj náluk,hogy a nevüket tovább kell vinni.

A lányom nevét már én választhattam,így ő Brigitta lett,"hál Istennek"!

20. Ancsika000 (válaszként erre: 16. - 353b38245a)
2007. aug. 14. 14:43
És mi van akkor, ha az apa köti az ebet a karóhoz, hogy ő márpedig első névnek szeretné a saját nevét. Tüntetésképpen a második keresztnéven szólitsuk?
19. Ancsika000 (válaszként erre: 14. - Bere)
2007. aug. 14. 14:41
Pontosan ebben a dilemmában vagyok azzal a különbséggel, hogy az én pocimban még nincs babó!
18. Ancsika000 (válaszként erre: 9. - Contu)
2007. aug. 14. 14:40
Tényleg mázlista vagy!!!
17. Ancsika000 (válaszként erre: 5. - Contu)
2007. aug. 14. 14:39
Hááát, ez az, hogy én sem szeretném, ha a gyerekem örökölné az apja nevét. Mondjuk azért ez még egy kicsit odébb van, de azért már most vita tárgyát képezi.
16. 353b38245a (válaszként erre: 14. - Bere)
2007. aug. 14. 14:27
Én ezt a problémát ugy hidaltam át, hogy második keresznévnek adtam az apja nevét. Bár hétköznapi név, a fiamnak tetszik hogy dupla neve van(30 éves)
15. mongi
2007. aug. 14. 14:18
Na,neeee!Én biztos nem mennék bele,akármennyire is akarja a párom,vagy épp a rokonság.Ez szerintem egy kicsit olyan "maradi"szokás.(Nem akartam senkit megsérteni,csak ez a véleményem)
14. bere
2007. aug. 14. 11:35
Hat ez a dolog eleg nehez mert a ferjem nagyon szertne hogy a fia orokolje a nevet meg a pocimban van de nem tudom mit is csinaljak mert nem akarom elszomotitanni de en nem szeretnem annyirr augyanazt a nevet...o viszont nagyon.
13. contu (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. aug. 10. 20:19
Na annyi volt azért, hogy egy családi ebéd alkalmával Apósom megkérdezte, hogy hol lesz a következő Béla. Ő ezt a nevet viselte. Én gyorsan rávágtam, hogy majd a sógoroméknál. A férjem egyik bátyja ugyanis örökölte tőle ezt a nevet. Végülis egyik fiuk sem kapta ezt a nevet. Én pedig sosem adnám a gyerekemnek.
12. contu (válaszként erre: 11. - D606bc0fd7)
2007. aug. 10. 20:16
Teljesen igazad van.
2007. aug. 10. 20:14

Nem jön be ez a hagyomány...

Valójában a vezeték név azt jelöli, hogy melyik családba tartozol, a keresztnévnek pedig az lenne a funkciója, hogy a családon belül megkülönböztesse a tagokat, vagy tévedek?

10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - Contu)
2007. aug. 10. 20:13
Mázlista!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook