Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apának lehet nevezni az ilyen férfit? fórum

Apának lehet nevezni az ilyen férfit? (beszélgetős fórum)


1 2
46. agis
2010. jan. 4. 14:41
Minden férfit apának lehet nevezni, aki a gyermeket a hímivarsejtjével létrehozta.......(hú de kacinfántosan fogalmaztam:))
45. f303be5590 (válaszként erre: 44. - Agis)
2009. dec. 29. 08:35
azért szerintem mégis több kell hozzá :)
44. agis (válaszként erre: 5. - 8ee31e318f)
2009. márc. 11. 14:36
az "anyának" lenni dologhoz, csak egy valami kell. szülni egy gyereket. a szüléshez nem feltétel a 2 diploma és az érettség. szóval a kérdésedre a válasz: igen, anya....
43. 11a91585fe (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2009. márc. 11. 14:02

:DDDDDDDDD


(jajjjj,teeeeeee :DDDDDDDDDDD)

42. 707655fba1 (válaszként erre: 40. - Amazing)
2009. febr. 8. 08:09

Köszönöm Neked is, a többieknek is a hozzászólásokat.

Egy dolog pontosításra szorul: nem az anya akar találkozni apukával, hogy megbeszéljék a dolgokat.

A gyermek szeretne találkozni az apjával.

Nem várt el a volt férjétől eddig sem semmit.

Tudta ő, hogy nem számíthat rá, hiszen apuka a válóperen már kijelentette, hogy majd akkor találkozik a gyerekekkel, amikor ő akar.

Itt nem is az anyáról van szó, hanem a gyerekről.

2009. febr. 8. 06:43

Egyvalamit elfelejtettem írni: ugyanezeket gondolnám akkor is, ha az anya hagyja el a gyermekeit. Nem vezérelt semmiféle "utáljuk a férfiakat" érzés, maga a szituáció hozta elő belőlem a gondolatokat.

Szóval senkit nem akartam megbántani.

2009. febr. 8. 06:31

Hasonló helyzetben vagyok, mint az anyuka. Bár nálunk szeretném, hogy az apukájuk tartsa velük a kapcsolatot - 2 gyerkőc -, de ez általában abban fullad ki, hogy mindenben azt keresi, hol tudja bizonyítani, hogy nem tartom magam a válás egyezségéhez.

Egy pontig az ember megpróbál "együttműködni", aztán amikor a nagy együttműködés miatt már pattanásig feszültek az idegei, pont az ellenkezőjét éri el annak, mint ami a szándéka. Nevezetesen, ahogy itt is, a gyermek érdekében való összefogás.

Ilyenkor tudomásul kell venni, hogy sajnos egyedül vagyok. Ez persze nagyon vacak. Ugyanakkor felszabadító is. Nem arra vesztegetem az energiáimat, hogy egy másik felnőttet befolyásoljak vagy ösztönözzek, hanem arra használom fel, hogy a valóban rám bízottakat, akikért felelősséggel tartozom ország-világ előtt, teljes erőbedobással szeressem és neveljem. Az ideális az lenne, ha a válástól/elhagyástól függetlenül a közösen vállalt gyerekeket közösen nevelné az ember, és a felelősséget is megosztaná. De szerintem a hölgy esetében is az a célravezető, ha elengedi ezt az ideát.

Persze, hogy hiányzik a gyerekeknek az apjuk. A hitegetést én is utálom. Én nem az apukával ülnék le beszélgetni, hanem a lányommal. Őszintén, életkorának megfelelően, biztosítva a megértésemről, ugyanakkor vázolva Neki, hogy én mit érzek. És egyvalamit mindenféleképp kihangsúlyoznék: bár felborult a család egysége, a szerepek nem változtak, nem a nyúl viszi a vadászpuskát, attól az anya még anya marad, sőt, családfővé avanzsál ebben a szituációban.

Persze, jobban kellene ismerni a hátteret, de azt gondolom, hogy a lány a viselkedésével - ha korábban nem volt ez jellemző, tehát az elhagyatással kezdődött - egyfajta segélykiáltást küld a környezete felé. Az iskolakerülés egyfajta lázadás, amelyben kifejezheti, mennyire nem ért egyet a feje fölött történő döntésekkel, a hitegetésekkel, a hazugságokkal.

Az is lehet, hogy belülről az anyját tartja mindezért felelősnek, és az apját menti fel. Ezért nem szabad túlzottan "együttérezni" a tekintély rovására, hiszen hosszútávon nem ez nyújt segítséget. Szeretettelinek, ugyanakkor határozottnak és következetesnek kell lenni ebben a helyzetben. Az anyának pont azért kell őszintén beszélnie a lányával, hogy ezek a mélyebben húzódó érzések felszínre kerüljenek.


És még egy gondolat: az apa helyett elkezdenék a családra, barátokra támaszkodni. Önmagát csapja be a hölgy, ha továbbra is mind magában, mind a lányában azt erősíti, hogy majd az "apa megmenti őket", ezzel pontosan Ő rombolja önmaga tekintélyét, és misztifikálja az apát, aki ezután még erőteljesebb csalódást fog okozni a lányának.


Hát, ennyi jutott eszembe.

39. a1baa7edcc (válaszként erre: 14. - 707655fba1)
2009. febr. 7. 22:10
Szerintem egy ennyi idos gyerek mar felfogja, ha az anyja elmagyarazza, hogy milyen kovetkezmenyei lesznek, ha nem vesz vissza. Nyilvan szivesebben lakik az anyjanal, mint mashol.
2009. febr. 7. 21:53
végülis tökmindegy (nem rosszbol irom!!!) mert egyszer ugyis eljut arra a fokra h lépnek komolyabban, ha nem a hiányzások miatt, akkor más miatt ha nem szedi magát össze. De jo lenne ha legalább az édesanyja miatt megtenné!
37. spinneli (válaszként erre: 30. - 707655fba1)
2009. febr. 7. 17:51
próbálom mégegyszer tankötelezettség nem teljesítése miatt nem emelnek ki gyereket a családból.
36. punkvirág (válaszként erre: 33. - 707655fba1)
2009. febr. 7. 15:31
jah ismerem a szitut. nekem a nővérem 4-5 évvel idősebb... és könnyebb igy elviselni h ő mellettem van!
2009. febr. 7. 15:30
sajnos sok ember nem vállal felelősséget. itt az apát már hagyni kell ilyen emberek miatt ilyen a világ amilyen! a lányokon mulik az h ezt megértsék és ne legyenek olyanok!
34. e584b61b26 (válaszként erre: 32. - E584b61b26)
2009. febr. 7. 15:29
Ja és ha nem áll erre mód hogy tisztázva legyen,akkor az anyukának bármilyen nehéz is de egyedül kell megoldania a helyzetet,esetleg a családra s barátokra számíthat!S remélhetöleg elöbb utóbb talál egy férfit aki majd segít neki ebben és szereti támogatja,elfogadja öket sajátjának!
33. 707655fba1 (válaszként erre: 31. - Punkvirág)
2009. febr. 7. 15:29

Igen, igazad van!

De ha alig 16 évesen nem felnőtt módon gondolkodik, hanem gyerekként, akkor gond van.

Egyébként amikor az egész kezdődött, még csak 11-12 éves volt.

Viszont ott van a nővére, aki másfél évvel idősebb csak, teljesen másként,(úgy ahogy Te leírtad), fogja fel a dolgot.

Dehát nem vagyunk egyformák, másként éljük meg ugyanazt a helyzetet.

2009. febr. 7. 15:26

Szia!Nekem a környezetemben olyan dolog történt hogy az apuka szeretett volna a családdal maradni,az anyuka pedig csak eszköznek használja a kislányt(4 éves most)!

Az apának minden második héten joga lenen láthatáshoz amit az anya nem enged,viszont hetente hívja az apát hogy most ennyi pénz kell most annyi!

Nehéz dolgok ezek!Lehet hoyg azért ilyen az apa mert valami nagy fájdalmat kapott annó a volt feleségtől!Bár ez nem jogosít arra hogy lemondjon a lányairól!Nekik kellene megbeszélni s megegyezni úgy hogy a múltat kizárják és csak a lányok miatt,mert csakis ők ketten felelősek értük,az egészségükért,és a jövöjükért,és ezt meg kellene érteni minden szülönek!


ez csak az én véleményem!

Remélem rendbejön a helyzetük!

2009. febr. 7. 15:22
Emőci! Ugyan ebben élek. És én is kb annyi idős vagyok. Nekem is nagyon rossz. Ha megérti a gyerek azt, hogy azzal, hogy lázad, és züllik, még nem fog semmi megváltozni... hogy inkább felnőtt módon fogja fel a dolgot, akkor nincs gond. Egy idő után megutálja az apját és látni se akarja.
30. 707655fba1 (válaszként erre: 28. - Spinneli)
2009. febr. 7. 15:19

De, elég.

Ugyanis az új törvény szerint a gyermek 18 éves koráig iskolaköteles!

Ha van egy lázadó, renitens gyermekem, akire hatással lenne az apai törődés/szeretet/szigor, mindegy minek nevezzük, de apuka tudni sem akar a gyerekéről, mit lehet tenni?

Ja.. az még hozzátartozik a teljes történtehez, hogy apu folyamatosan hitegette a leányzót, hogy találkoznak, majd a végén mégsem ment el a "randira".

2009. febr. 7. 15:17
hát igen de mondjuk gondolom ha nem megy be a suliba akkor nem otthon ül, hanem az utcán van olyan más diákokkal, akik ugyan ugy nem mennek be a suliba vagyis nem pont a legjobb társaságban van akkor és ki tudja hogy mibe viszik bele meg mibe nem...
28. spinneli (válaszként erre: 27. - Punkvirág)
2009. febr. 7. 15:12
jó lenne ha Emőci többet mesélne a háttérről, gyereket csak nagyon indokolt esetben emelnek ki a családból, ehhez nem "elég", hogy sokat hiányzik az iskolából.
2009. febr. 7. 15:11
igen több fokozat van! de ha nem javul akkor... egyszer eléri azt a fokozatot is.
26. 707655fba1 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2009. febr. 7. 15:11
Az iskola behívta az anyát, figyelmeztette, majd átadta a teületileg illetékes jegyzőnek.
2009. febr. 7. 15:08
igen, de csak úgy nem "vesznek el" gyereket, mint mondottam ebben fokozatok vannak.
2009. febr. 7. 15:07
vagyis a jegyzőnek szol az ofő.
2009. febr. 7. 15:06
ha a lánynak több mint 30 igazolatlan orája van akkor az ofő szol egy embernek és az küldözgeti a leveleket majd megvonják a gyerekpénzt v mit és megbüntetik a szülőt majd ha nem javul a gyerek, akár el is vehetik! Hasonlo dolgon mentem át hasonlo koru vagyok! Nekem is nagyon rosszul esett, de ilyen ember nem érdemli meg azt, hogy elrontsam az életem!
22. spinneli (válaszként erre: 14. - 707655fba1)
2009. febr. 7. 14:59
ilyen nincsen ennek megvannak a fokozatai, ki figyelmeztette?
21. 6f773a273c (válaszként erre: 6. - Solka)
2009. febr. 7. 14:52
Ja,csak az a baj,hogyha valaki gyereket szül,akkor gondoljon már arra ishogy arra a gyerekre vigyázzon!Felelősségteljesnek kell lenni.Nem lehet csak úgy azt mondani,hogy hát nem kellett volna gyerek!Vagy vigyázzon jobban,vetesse el vagy adja béranyának,akinek szüksége van rá!Olyan nincs hogy "nem kíván a gyerekével foglalkozni".Ha van gyereke,felelősséggel tartozik iránta.A gyerek ki van szolgáltatva a szülő hülyeségének.Na ez a baj.
2009. febr. 7. 14:51
Szerintem amit ilyenkor erősíteni kell, az az "elhagyottak egysége". (szörnyűnek tartom, hogy ha szétmegy egy házasság, akkor a férj sokszor nem csupán a feleségét, hanem a gyerekeit is elhagyja!)Tehát azt kellene erősíteni a 3 lányban/nőben, hogy nem maradtak egyedül. Igenis ott vannak egymásnak, így erősebbek, mintha szétszóródnának.
19. 707655fba1 (válaszként erre: 18. - Krampuszka)
2009. febr. 7. 14:38

Ezt is köszönöm.

Nagyon sajnálom az anyukát, azért is írtam ki fórumra, hátha valakitől jó ötletet kaphatna, mert nekem sincs semmi ötletem.

18. Krampuszka (válaszként erre: 17. - 707655fba1)
2009. febr. 7. 14:36
Akkor "meghurcolták" szegényt. De miért nem elbeszélgetéseket, terápiát alkalmaztak.... :( Sajnálom, és nincs is más ötletem.. :(
17. 707655fba1 (válaszként erre: 13. - Krampuszka)
2009. febr. 7. 14:32
Voltak pszichológusnál, a leányzó bent töltött 2 hetet az osztályon. Azt mondták nem beteg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook