Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apám nem akar eljönni a szülinapomra! fórum

Apám nem akar eljönni a szülinapomra! (beszélgetős fórum)

1 2
57. Guruljka (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2017. máj. 19. 12:13

Én hallottam olyan vőlegényről, aki a saját esküvőjén sem akart még pezsgővel koccintani sem.

Ezért az ő poharába Traubisodát töltöttek, színre ugyanolyan volt. Nem csináltak belőle ügyet se érte, se ellene.

56. csikil4ny (válaszként erre: 55. - Natur77)
2017. máj. 19. 12:07

Szerencsére. Általában, akinek az apjának alkohol gondjai vannak az alkoholista párt választ magának. Ezek szerint ezt megúsztad.


A baj csak az, hogy egyáltalán nem akartok apádnak segíteni, csak szidjátok és várjátok a csodát. Olyan lenézően írsz róla, hogy szomorú olvasni is. Lehet jobb lenne lemondanod róla, mint ilyen stílusban beszélni róla/vele.

55. Natur77 (válaszként erre: 51. - Csikil4ny)
2017. máj. 19. 10:12
Nem ő nem iszik! Csak cigizik!
54. Natur77 (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2017. máj. 19. 10:11
Csak szűk családi kör lett volna! Akik ugy szint reménykednek benne hogy apám tud majd viselkedni!
53. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Natur77)
2017. máj. 18. 20:55

Én tudom, hogy alkohol nélkül is érezhetjük jól magunkat, de kicsit fura, hogy a többi vendéget büntetnéd apád miatt.

Hallottam már alkoholmentes esküvőről is, de az vallás miatt volt, azt is normálatlan dolognak tartottam.

52. michelle.r (válaszként erre: 49. - Natur77)
2017. máj. 18. 19:38

Következetesen nem a kérdésemre válaszolsz. Nyilván szándékos, nem forszírozom tovább.


Engedd el ezt a sztorit, és élvezd az ünneplést! Boldog szülinapot! ;)

51. csikil4ny (válaszként erre: 50. - Natur77)
2017. máj. 18. 19:11

Ezért az egyetlen megoldás a határozott lépés.


Megértem, hogy dühös vagy, de neked is meg kell érteni, hogy az alkoholfüggősége erősebb, mint ő. Ez sajnos nem választás kérdése. Legalábbis nem tudatos. De ameddig csak szidjátok és elutasítjátok, valójában nem tesztek semmit. Ebben a játszmában ti vagytok az egyik fél.


Lehet azon rágódni, hogy miért ilyen apa jutott neked, de ez nem vezet sehová!


A párod iszik?

50. Natur77 (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2017. máj. 18. 18:05
Anyuval él együtt! Az a gond sose volt fontos a neki a család.Elvonó meg szerinte időpocsékolás lenne!Próbáltunk neki hobbit találni ha már ő lusta hozzá de semmi sem tetszik neki!
49. Natur77 (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2017. máj. 18. 18:00
Igen tudom nem volt a mondatban pálinka és sör talán akkor meghallotta volna amit mondok!
48. Lonna4 (válaszként erre: 43. - Natur77)
2017. máj. 18. 15:32
Ez a legritkább. Mondjuk megérte mert így sajnálhatod magad. Te mennyire rendes vagy és apád meg egy alkoholista...😚.És nem veszi figyelembe hogy szülinapod van,remélem mindenki tudja már a környezetedben micsoda szenvedés az osztályrészed, és sajnálnak is kellőképp.SZEGÉNY TE? SZEGÉNY KÖRNYEZETED😆
47. Guruljka (válaszként erre: 43. - Natur77)
2017. máj. 18. 15:17

Lehet, hogy sokszor hallod, de alapvetően nem változik meg senki.


Kivétel valami nagy megrázkódtatással (baleset, mit tudom én, akár látomás is az ilyesmire fogékonyaknál) járó felismerés.De ez elég ritka, és nem is mindig jár alapvető megváltozással.


A meghívásod eszerint nem volt megrázó.


Nem lehet változást csak simán várni valakinél, ha még csak nem is jutottál a lelke közelébe. Még akkor sem biztos a hatás.

Az alkoholizmus betegség. Az iszákos életmód lehet, hogy saját preferencia, ennyire nem értek hozzá, de van rendszeresen ivó ismerősöm. Nem szerepel a meghívandók listáján.

46. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Natur77)
2017. máj. 18. 13:05

Kivel él együtt?


Az alkoholizmus betegség, itt nem hibáztatni kellene, hanem segíteni azáltal, hogy a családja választás elé állítja: vagy az elvonó és a család, vagy egyedül marad. A legtöbb esetben viszont a család fél ezt így kimondani, inkább játszmázik.

45. michelle.r (válaszként erre: 41. - Natur77)
2017. máj. 18. 12:43

Nem ez volt a kérdésem. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, és nem értetted.


Arra voltam kíváncsi, hogy egy embertől, akit általában nem hívtok meg sehová, miért veszed sértésnek, ha nem akar elmenni most, amikor te úgy gondolod, hogy szeretnéd, hogy ott legyen.


Ha tényleg azokkal a szavakkal hívtad, ahogy leírtad, ne csodálkozz, ha köszöni, de inkább azokkal tölti az idejét, akiknek máskor is megfelel.


Mondom, nem bántás, csak egy másik nézőpont.

2017. máj. 18. 09:56

...az eltelt évek alatt mondjuk már eleget tapasztaltál belőle, sejthetted volna, hogy mi lesz a vége. Akkora felháborodással indítottál, hogy az ember azt hitte, váratlanul történt valami.

De megértem, jó néha panaszkodni. Ronda dolog lehet, ha az ember a piával szemben elveszíti az apjáért vívott harcot. De nem felelhetsz az ő életéért. Még akkor sem, ha a fájdalmat Te érzed csak, ő nem. Számon sem kérheted senkin, azaz fel kell dolgoznod, a saját lelki egészséged érdekében. Ez legyen a legfontosabb, mert apád életéért nem, de a saját életedért felelős vagy.

43. Natur77 (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2017. máj. 18. 09:50
Sokszor hallom hogy az ember változik akár öreg akár fiatal!Egyik ismerősöm apja 80 évesen lett más ember!
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Natur77)
2017. máj. 18. 09:49

Ez nem így működik, legalább megtapasztaltad.

Az eltelt

41. Natur77 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2017. máj. 18. 09:48
Mert naív vagyok és azt hiszem ezen túl másképp fog viselkedni és nem rontja el mindenkinek a kedvét!
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Natur77)
2017. máj. 18. 09:46
Most már kezdem azt nem érteni, miért hívtad meg egyáltalán, miért is vártad, hogy elfogadja a meghívásod.
39. Natur77 (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2017. máj. 18. 09:45
Itt igazából a viselkedésén van a hangsúly!Meg hogy nem bírja tartani a mértéket! Csak idén direkt olyan helyen akartam ünnepelni ahol nincs pia!
38. Natur77 (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2017. máj. 18. 09:42
Egyedül is szokott inni és az ő bevallása szerint nem keveset amire büszke is! Nem menne orvoshoz mert szerinte az hülyeség!
37. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Natur77)
2017. máj. 17. 21:09

Tudod, ha az év többi napján alig viselitek el, akkor örülhetnél is, hogy a szülinapodon nem kell azt lesni, hogy mikor tesz olyant amit nagyon nem szeretnél látni.


Apám évek óta nem köszönt fel, utóljára amikor stülinapozni hívtam végig nyitogatta a szekrényeimet, hogy megnézze milyen rendet tartok. Észre sem vette, hogy elfelejtett boldog szülinapot kívánni. Tehát nem azért jött. Az idén először én sem köszöntöttem fel. Felnőtt emberek vagyunk. Amilyen a mosdó, olyan a törölköző.


Azt írod, hogy alkoholista. Elküldtétek rehabra vagy csak tűrtetek mellette?

36. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Natur77)
2017. máj. 17. 20:27
ha nem 10 eves vagy, akkor eleg rohejes. nyilvan felnottkent pialhatna is a szulinapodon :D
2017. máj. 17. 20:23

Boldog születésnapot!

Azoknak örülj, akik körülötted vannak.

Ne sírj az után, aki nem.

2017. máj. 17. 19:52
Boldog szülinapot! Ne szomorkodj, bár ezt könnyű mondani, tudom. Ha ezen rágódsz, még a végén sikerül elrontania apádnak a szülinapodat, és azt ne hagyd. Te hívtad, nem megy, ünnepelj olyannal, aki elmegy.
33. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Natur77)
2017. máj. 17. 19:33
Vannak ilyen érzelmek nélküli robotok... Sajnálom! Felejtsd el! Azokkal törődj, akik szeretnek. Boldog születésnapot!
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Natur77)
2017. máj. 17. 19:12

Így hívtad meg, hogy "gyere a születésnapomra, mert mégis a lányod vagyok"? Így én sem mennék az tuti.


A válasza is az volt, hogy nem mert a pia fontosabb neki?


Ha igen, akkor ne kesetegj ezen, örülj neki, hogy nem rontja a levegőt.


Boldog születés napot!

2017. máj. 17. 18:47
Ne haragudj, nem bántani akarlak, csak naív kiváncsiság, ha nem hívjátok karácsonykor, családi programokra, miért érzed azt, hogy most ott kéne lennie? Nem lehet, hogy csak meg van sértődve?
2017. máj. 17. 18:26

Sajnálom! Hogy állj hozzá? Érezni fogod te azt. Semmi közeli, a kötelező udvariasság, ha nem keres, neked sem kell. Én legalábbis így tennék.


És boldog szülinapot! Biztos vannak, akik őszintén szeretnek, ünnepelj velük és érezd magad nagyon jól!

2017. máj. 17. 17:46

Én sem erőltetném. Biztos rosszul esik, de ő veszíti a többet. Enged el, hagyd.


Isten éltessen sokáig:)

28. ina87
2017. máj. 17. 17:11
szerintem hanyagold vannak emberek akik nem érdemlik meg h törődnek velük,érezd jól magadat ne görcsölj rajta h mert így mindég a kedvébe akk járni és persze h semmi se jó neki,ha ö ezt az évek alatt nem érezte h apa és melletted kell h álljon akk ne erőltesd
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook