Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apám hivatalosan élettársi kapcsolatban él, ha meghal kinek kell eltemettetni? fórum

Apám hivatalosan élettársi kapcsolatban él, ha meghal kinek kell eltemettetni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2018. jan. 6. 15:03
Tuti hogy van papír!
38. ab3619a9cd (válaszként erre: 36. - Papája)
2018. jan. 6. 15:01

Köszönöm a lelkesítést!


Igazából a családban történt haláleset gondolkodtatott el,hogy mi lesz ha az én apám.. és akkor döbbentem rá,hogy fogalmam sincs!

Beteg de nem annyira hogy ilyesmi történhessen.

A tyúknak van 2 felnőttkorú gyereke.És apámnál 13-14 évvel fiatalabb.

2018. jan. 6. 15:00

Bizony! A barátnőm élettársi kapcsolatban van,a pasi lánya 20 év után vette fel a kapcsolatot az apjával.A barátnőmnek két fia van.

A FFI végrendelkezett a barátnömre íratott mindent.12 évvel fiatalabb a barátnőm.

Na és mi van ha nem az öregebb hal meg előbb?

36. papája (válaszként erre: 25. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:57

Te nem voltál és nem vagy senki !

Ezt talán el akarta hitetni Veled Valaki !

Te egy okos felnőtt ember, egy Anyuka VAGY, aki harcol a maga és gyermeke igazáért, akit nem lehet kisemmizni, megfélemlíteni !

Azért bántak Veled csúnyán és aláztak meg, hogy simán kisemmizzenek. Készülj fel mindenre.

Lehet, hogy tényleg soká lesz még nagybeteg, vagy halott Apád. Lehet, hogy az élettárs megy el előbb. Sok variáció előfordulhat.

Hány éves az élettárs ? Neki van gyereke ?

Apukád beteg, hogy a temetésre gondolsz ? - vagy csak mint lehetőség gondolkodtál el ?

2018. jan. 6. 14:55
60 fölött a nő évtizedekkel fiatalabb.
2018. jan. 6. 14:53
Érdekes a szituáció, milyen idősek?Én jogászt keresnék fel,de minden azon múlik van-e (jó) papír.
33. ab3619a9cd (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:52

Tündér vagy!

Köszönöm!

De néha a frászt hozod rám és látom mi vár rám...

32. 12d083b51b (válaszként erre: 29. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:50

De az élet nem ilyen sajnos, hogy majd előre felkészülök minden lehetséges variációra.

Az is lehet, mit Bozsu írt, hogy már van végrendelet, amely szerint téged már régen kizárt az örökségből.

Akkor azt kell meglovagolnod, hogy igen, téged kizárt, de az unokáját nem zárta ki, tehát a törvényes öröklési rend szerint követeled a gyermeked részére azt, amiből téged kizárt...


Nagyon-nagyon ráérsz. Azt mondják, akinek semmi gondja, az csinál magának. Ezek szerint szerencsére neked nincs gondod, hát felesleges gyártanod mű-gondokat, inkább élvezd az élet szépségeit és légy, legyetek boldogok!

31. ab3619a9cd (válaszként erre: 28. - Bozsu55)
2018. jan. 6. 14:46
Nem tudom,hogy van-e papír.Közös gyerek nincs.Apám egyedüli gyereke vagyok.
2018. jan. 6. 14:46
Kezd összeállni a kép. Egy a lényeg, hogy semmi esetre se mondj le a tulajdon részedről, hiszen az érték. Feltétlen menj el ügyvédhez, még a haláleset előtt, mert attól, hogy valamilyen formában megöröklöd Apád részét, még egyben van az a ház, vagy házrész. Hogyan tudod érvényesíteni a tulajdon jogodat ez esetben ? Netán a nőé lesz a haszonélvezet ? Megannyi kérdés, jó ezt ügyvéddel tisztázni. Létezik ingyenes jogsegély szolgálat. Valamelyik járási ügyvédet szokták kijelölni. Talán kezdetnek ez is megtenné.
29. ab3619a9cd (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:45
Igazad van.Csak mindenre megpróbálok felkészülni.
2018. jan. 6. 14:44

Valószínű lehet valamilyen papír, végrendelet ami neked nem kedvező.

Van esetleg közös gyerekük?

27. 12d083b51b (válaszként erre: 25. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:39

Most előre parázol, golyózol olyasmin, ami még ki tudja milyen messze van, és ki tudja, hogy valóban megtörténik-e??

Ezek szerint még az is megtörténhet, hogy az élettárs megy el hamarabb, és a te papád majd csak évekkel később.


Máskülönben hidd el, hogy az élettársnak legkisebb gondja is nagyobb lesz annál, hogy téged előráncigáljon. Meglehet, hogy azon imádkozik, hogy majd ha úgy alakul, még a temetésen se legyél ott. Ilyen hosszú együttélés esetén a temetési költséget is az élettárs teljes egészében magára szokta vállalni, és attól még az öröklés, a vagyon osztódik.

26. ab3619a9cd (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:35

Jesszus,ez eszembe sem jutott,hogy ha számlákkal igazolja mennyit fizetett a temetésre azt levonhatják az örökségemből.

Ezért kérdeztelek benneteket,mert én keserűen nézem az egész szitut,de ti nem,azt is meglátjátok amit én nem.

Köszönöm a segítséget és a bátorítást!

25. ab3619a9cd (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2018. jan. 6. 14:33

Igen,így hogy többen mondtátok a lányom most elbizonytalanodtam a lemondást illetően.

Tény,hogy egy senki voltam/vagyok ott mióta lelépett és így olyan keserű szájízzel kell majd a szemükbe néznem.

De,egyszerűen nem tudom.Olyan dühítő helyzet.

24. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:31

Ezek szerint nem kell velük beszélni, tudod hogy közös az ingatlan. Az asszony tulajdonában marad a saját tulajdonrésze, te lemondasz az örökségedről a gyermekeid javára, amíg ők nagykorúak nem lesznek, te mint a gyermekeid törvényes gyámja intézed az ő nevükben a dolgokat.

Ilyen esetben az élettárs gondoskodik a temetés ügyeiről, majd a közjegyzőhöz becsatolja a számlákat, hogy igazolja, abból mekkora rész esik rád. A közjegyző majd az örökölt részből, hivatalból levonja a te/gyermekeid öröksége értékéből.

Ha lesz kp-örökség is, kérheted az ingatlan árát pénzben kifizetni részetekre, és akkor ő maradhat az ingatlanban, vagy eladásra meghirdetitek. Ezt sem kell neked intézned, megbízol egy ügyvédet, akárkit...


Ne légy elhamarkodott! Menj ügyvédhez! Kegyetlen a világ, sohasem tudni előre, mikor mi történik, és mikor sírnád vissza, ha most rosszul döntesz.

23. andi6020 (válaszként erre: 22. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:30

Ha ilyen a viszony amilyen, és az örökség sem kicsi, gondolom lesz ott végrendelet is. Ami nem neked kedvez.


Ha meg nem, hát szerintem nem hagynám veszni az örökséget. Ha már éltében szart rátok, legalább, na, szóval érted. Ha neked büszkeségből nem is kell, a gyerekeidnek jól jöhet.

22. ab3619a9cd (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:21

Nem kicsi az örökség,de soha nem voltam emberszámba véve náluk.Púp voltam/vagyok a múltjából és ezt már a gyermekemmel is éreztetik.

Ha az orra előtt ezt teszi velem a "családja" akkor ha már nem láthatja ki tudja...


Nem tudom.

Tény,hogy a csemetémmel nem cseszhetek ki,de már a gondolat is kikészít,hogy velük beszéljek..

21. ab3619a9cd (válaszként erre: 19. - Papája)
2018. jan. 6. 14:18

Lassan 20 éve élnek együtt saját tulajdonrésszel,közös a ház.

Én nem duzzogok,de nem gondolnám hogy kötelességem futnom utána ha nem érdekeltem soha.


Édesanyám nem vonom bele.Neki sem volt kellemes mikor otthagyott minket.

20. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:17

Jól gondold meg, a mai világban már azért nem mindegy, mekkora örökségről mondasz le. Különösen ha már neked is vannak gyermekeid, akiknek a jövőjük megalapozásánál esetleg még jól jöhet.


Tedd félre a haragodat, a bántást, a büszkeséget, és beszélj velük. Ha megöröklöd, ill. megörökölnéd, de a saját gyerekeid javára mondasz le az örökségről, és mégis csak felvállalod a temetési költséget. Beszélj először ügyvéddel, mielőtt bármit is elhamarkodottan lépnél. Nem csak a te anyagi helyzetedet érinti ez a dolog, a gyermekeid, unokáid életét is befolyásolja egy ilyen döntés.

2018. jan. 6. 14:12

Mindegyik válaszban megkaptad a választ.

Összefoglalva:

- Sajnos bármennyire is gyomorforgató a dolog, sok ilyen van, kell róla beszélni.

- Közjegyző előtt lemondhatsz az örökségről, így nem terhel ápolási, temetési költség sem.

- Meggondolandó mellesleg, ha talán jó örökség járna érdemes-e lemondani ? Elveszítetted az apádat, miért veszítenéd el ami jár ! Legalább az legyen a Tiéd és a gyermekedé.

- Mióta él együtt a nővel ? Miért gondolod, hogy nem temetné el ? Lehet, hogy meg sem fordul az élettárs fejében, hiszen talán Ők szépen, boldogan élnek. Kinek a házában, tulajdonában laknak ? Lehet, hogy az élettárs, meg Tőled tart, mint örökös társtól ? Ezért lenne jó mindent tisztázni és nem duzzogni. Édesanyáddal mi van ? Ő Mit mondd ?

18. ab3619a9cd (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:10
Ezt nem tudtam,köszi!
17. ab3619a9cd (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:10

Csak a tulajdoni hányadokkal vagyok tisztában,de hogy van-e végrendelet azt sajnos nem tudom és azt sem hogy vannak-e bizonyos vagyonnyilatkozatok az élettársi viszony hivatalossá tétele előtt.


Egyedüli gyereke vagyok.

16. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 14:10
Írásos nyilatkozatot tehetsz, és becsatoljátok a közjegyzőhöz beadandó iratok mellé. Egy ügyvéd előtt, tanúk előtt, és már rögtön hivatalossá is válik, hogy nem tartol igényt az örökség rád eső részére.
2018. jan. 6. 14:07

Amennyiben az elhunytnak több egyenesági leszármazottja (gyermeke) van, akkor közöttük azonos arányban megy az öröklés. Ingatlan esetében az örökhagyó tulajdonában levő részt osztják, és ebből a rád eső részről tudsz lemondani.

Hogy ennek mekkora az értéke, sok mindentől függ:

- amennyiben az élettárssal 50-50 %-os a tulajdonhányad, akkor a feléből a rád eső részről,

- amennyiben az elhunyt kizárólagos tulajdona volt, akkor a 100 %-ból a rád eső részről

- ha összeköltözés előtt külön vagyon nyilatkozatban rendezték az életközösségbe bevitt tulajdonok későbbi sorsát, akkor az lesz irányadó

- ha már esetleg van mindkettejük által megírt végrendelet!! Hiszen ezek szerint ez sem kizárt.

Felesleges addig aggódnod, amíg az élet dolgai odáig nem jutnak!

14. ab3619a9cd (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2018. jan. 6. 14:00
Ez így jó is lenne,de azt csak a hagyatékin tehetem meg az meg a haláleset után 2-3 hónappal van.Addig nem lehet húzni a temetést.
13. andi6020 (válaszként erre: 8. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 6. 13:59
Hát akkor ennyi.
2018. jan. 6. 13:59
Amennyiben valóban így van, és hivatalosan is lemondasz az örökrészedről, abban az esetben természetesen nem kell gondoskodnod a temetéséről sem.
11. ab3619a9cd (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2018. jan. 6. 13:55
De nem ám!A nővel egyátlalán nem tárgyalok,apám meg nagyritkán ha meglátogatja az unokáját akkor is elkerülöm..
10. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Papája)
2018. jan. 6. 13:53
Gyanítom nincsenek olyan viszonyban hogy ez beszéd tárgya legyen.Szerinten
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook