Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apák napja fórum

Apák napja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Apák napja

2010. jún. 20. 06:09

mi már 5 éve ünnepeljük apát ilynekor sőt most már három kislánytól kap puszit ezen a napon.


NAGYON NAGOYN FONTOS ÜNNEP

2007. jún. 18. 22:27
Nálunk ez az első év, hogy aktuális lett akár az Anyák Napja, akár az Apák Napja. A párom is megköszöntött engem, én is őt tegnap. A kisfiunk nevében. Nem ajándékkal, hanem kedves szóval. Talán mi vagyunk stiklisek, de nekünk egy tárgy nem akkora értékű, mint a gesztus maga, hogy eszünkbe jut a másik ilyen-olyan alkalomból. A Valentin napot mi sem tartjuk számon, de anya és apa az vagyunk. :))
13. Besi
2007. jún. 15. 15:11
Én az apák napján férjemet köszönteném, nagyon jó apa imádják a gyerekeink(pedig tud szigorú is lenni), és persze én is, így 17 év után is
12. iz_eniko (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2007. jún. 14. 16:31
Én is igy gondolom.Nem kell a legdrágább csokor,a sok pénzzel megvásárolható ajándék,elég egy szál mezei virág is,mellékelve az,hogy KÖSZÖNÖM:)
2007. jún. 14. 16:26

Nagyon szép és igaz a cikkben található József Attila vers.

Azok az apukák,akik magukat nem kimélve a családjukért dolgoznak,nem egy napot érdemelnek,hanem az év minden napját.De legalább egy évben egyszer jusson eszünkbe megköszönni nekik mindazt, amit értünk tettek.


Addig kell köszönteni Őket,amig vannak!!!


Én ugyanarra a sirra teszem a kegyelet virágait anyák és apák napján egyaránt,mindkét napon,mindkettőjüknek.

10. Hoxa
2007. jún. 14. 16:09
Lehet mondani, hogy kereskedelmi ünnep, mint pl. az anyák napja is. De ugyanakkor az anyák napja is tud szép lenni, és lehet tenni róla, hogy ne a virágboltosokról szóljon, hanem tényleg a szeretetről. Ez csak rajtunk múlik.
2007. jún. 14. 14:40

nekem ez az apák napja kicsit olyan, mint a valentin nap... nagyon amerikai, és Mo-n abszolut nincs hagyománya.

de biztos néhány év múlva ezt is elkezdik marketingelni, mert ez is egy kiváló alkalom arra, hogy kereskedelmi ünnep legyen, a forgalmat ezzel is jól tudják növelni az üzletek.


szerintem nem 1-1 napon kell valakit megbecsülni, hanem egész évben. ezért nem nagyon értem ezeket az ilyen-olyan "napokat".

8. gbalint84 (válaszként erre: 7. - Gbalint84)
2007. jún. 14. 14:33
Amikor ezt irtam,a drága nagyszüleimre gondoltam,a szüleimet felköszontöm minden évben,természetesen.
7. gbalint84 (válaszként erre: 5. - Tina68)
2007. jún. 14. 14:27
Nekem sincs már kit felköszönteni,de emléküket és szeretetüket itt őrzöm a szivemben:)
2007. jún. 14. 14:20
Nekünk véletlenül pont úgy jön ki, hogy Apák napján megyünk ki Apához:)) Asszem, ennél nagyobb ajándékot nem is kaphatna...:)
2007. jún. 14. 14:20
Sajnos az édesanyám 24 éve elhunyt, és így anyák napján is az édesapámat köszöntöttem fel. Az idei apák napján, pedig már nem tudom fel köszönteni, mert napra pontosan fél éve Ő is itthagyott bennünket:-(
4. Hoxa
2007. jún. 14. 14:16
Szerintem amíg az óvodák, iskolák nem karolják fel a témát, addig nem fog elterjedni szélesebb körben.
2007. jún. 14. 14:13

Valóban eszünkbe sem jut hogy "ilyen nap" is van.

De mégis vannak kis csoportok, munkaközösségek, ahhol megemlékeznek róluk. Épp egy ilyen "munkacsapattal" találkoztam itt Nyíregyházán, akik hétfőn d.u. 18-án kis ünnekséget rendeznek az apukáká tiszteletére.

Ritkaság, de mégis van ilyen!

2. Hoxa
2007. jún. 14. 14:11
Én mindenképpen fejben tartom és Benjivel megünnepeljük Apát! :) Megérdemli!
1. Hoxa
2007. jún. 14. 13:57
Apa is csak egy van, mégis elfeledkezünk róluk olykor és nem ünnepeljük meg őket külön napon, mint az édesanyákat. Pedig minden júniusban a harmadik vasárnap az APÁK NAPJA!

Ugrás a teljes írásra: Apák napja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook