Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apák GYES-en? Mit gondolsz? fórum

Apák GYES-en? Mit gondolsz? (beszélgetős fórum)


23. évi75 (válaszként erre: 21. - Évi75)
2008. nov. 26. 19:01
Na, ezek az ismerőseim pénteken szétköltöztek. anyánál maradt a kislány. apa nagyon szenved. nem tudom mi lesz a kislánnyal, de tuti nem jó helyen van az anyjánál! még az apa gondolkodik a megoldáson, mert nem akarja annyiba hagyni, de neki se lakása, se keresete.
2008. nov. 16. 19:07
Az en ferjem ugyan nem volt GYESen, de a nagyfiammal o volt otthon a 3. eleteveben. 2 eves koraig voltam en otthon, s utana o. Maximalisan ellatta a gyerek koruli teendoket, foglalkozott vele, s valami hihetetlenul eros kapocs alakult ki kozottuk. Nem banom, hogy igy alakult!
21. évi75
2008. nov. 16. 18:50

Nekem van egy ismerősöm, aki apukaként van gyesen a babával. ott nem pénzügyi baj volt, hanem anyuka nem látta el megfelelően a gyereket,(gyerek a kiságyba, anyuka meg csavargott) és apa inkább elküldte dolgozni, és ő van a gyerekkel. azóta sokat változott a pici, látszik, hogy foglalkozva van vele.

Apához képest le a kalappal elötte!

2008. nov. 16. 18:42
Ha a pénzügyi helyzet ugykívánja a családban akkor minden további nélkül az apa menjen Gyes-re.
2008. szept. 14. 17:39
Persze, nem arra az esetre gondolok, amikor a "lét a tét", hanem hogy érdemes-e ezt az időszakot feláldozni azért, hogy ebben a 2-3 évben se kelljen lemondani a megszokott luxusról. Szerintem nem.
18. bezike (válaszként erre: 17. - Drnéni)
2008. szept. 13. 15:34
Nagyon szép amit leírtál, de a szükség nagy úr, néha a család "élete" múlik azon, hogy a nő vissza tudjon menni dolgozni, mert tényleg sokkal jobban keres. És ilyenkor - sajnos - a legkisebb baj a hormonok működése. A nagyobb baj sárga csekkek formájában jelenik meg...
17. drnéni (válaszként erre: 16. - 14775640c4)
2008. szept. 13. 09:29

Én akkor is azt gondolom, hogy a megoldás bár logikus és vonzó, mégse fog működni. Nem tudom, veled hogy volt, de én a szülés után megértettem, mi az az "elemi ösztön", pedig egyébként szinte szélsőségesen racionális elme vagyok. Ez nyilván a hormonok miatt volt.

Bár a férjem is őrülten boldog volt, tudtam, hogy nem képes ugyanazt átélni. Minden nap rohant haza a munkából, de tudtam, nem érzné jól magát, ha egész nap otthon kéne lennie. Ő ezt a "hazafutást" élvezte. És ezzel szerintem a legtöbb férfi így van.

Úgyhogy ez a megoldás inkább csak elméletben szép.


És hogy az anyák adják árvaházba a gyereküket? Az apáknak ehhez nincs is joguk. A hormonok meg szükségesek, de nem elégségesek.

16. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2008. szept. 4. 15:01

ez nem vágy kérdése.bevállalta mert tudta hogy igy tudnak jobban kijönni.

és sajna szerintem téves elgondolás hogy egy hormontól függjön hogy a gyerekről csak az anya tud gondoskodni.

ha ez igy lenne nem lenne annyi intézetis gyerek, akiket ugye nem az apjuk tesz be....

2008. szept. 4. 14:53

Én nagyon nehezen tudok férfi esetében elképzelni olyan lelkiállapotot, amikor nincs más vágya, mint hogy a nap 24 órájában a babájárl gondoskodjon, éjjel-nappal. Eztért az állapotért az anyáknál az oxitocin hormon felelős, ami férfiaknál ugyebár nincs.

Egyébként szerintem is okos döntés, és nagyon helyénvaló a srác észéről, hogy bevállalta, de őt ismerve ez a gyakorlatban úgy fog kinézni, hogy anyuka fog napi 48 órát dolgozni.

14. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 4. 14:34

azt gondolom hogy miért ne?mi és ki mondja meg hogy az anyák a legalkalmasabbak a gyerekhez?

ez csak itt nálunk kialault dolog mert sajna társadalmilag még mindig a nők a pasik fizujának a töredékét keresik. persze kivételek vannak.

és persze ott van az is hogy anyuka nem lesz házon kívül a nap 24 órájában, tehát nyugodtan lefejheti azt a tejet vagy ha tápos azt a pasi meg ugyanúgy meg tudja tenni. ha nálunk is fordítva lett volna és 3-4 szer annyit kerestem volna mint a párom, valszeg ő ment volna gyesre helyettem.és sokszor még némely anya sem alkalmas a gyerek nevelésre.

13. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Enikoke)
2008. szept. 4. 12:08

Szerintem nem is kell az anyát helyettesíteni. Nem arról van szó, hogy meghalt vagy elhagyta...

Nyilván van a picik életében egy pár hónap, amikor lehetőleg az anyukájukkal kell együtt tölteniük a lehető legtöbb időt, de az apuka jelenléte is meghatározó a későbbiek során. Az meg családtól függ, hogy mikor, kivel vannak a gyerekek többet.

12. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 4. 12:06
Miért ne? A nők alkalmasak? Némelyiknél igencsak megkérdőjelezhető az alkalmasság.
11. enikoke (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 4. 11:52

Szerintem nagyon fontos része az hogy az anya nagy részt otthonról dolgozik. Így biztos hogy megtudják együtt oldani, és még talán könnyebben is mintha az anya kiveszi a gyest és egyedül lesz otthol.

Nálunk is hasonló helyzett áll fenn, csak még a terhességnek nagyon az elején vagyunk.

Én szakmámból és helyzettemböl kifojólag(programozó vagyok és gyakorlatilag egy magyarországi cégnek dolgozok, interneten keresztül), simán tudok bármikor ottholról dolgozni. Párommat meg agyon hajtják, és nem is fizetik rendesen meg. Ezért mi is felvetettük ezt a lehetőséget, és gyakorlatilag mindketten otthol maradnánk, csak nekem közben kellesz dolgoznom is. Ennyi.

Teljesen nem tudja egy apa az anyát helyetesíteni, márcsak a szoptatás végett is. De szerintem minden másban igen. Persze ha akar. Ha nem, ... akkor hiába.

10. bezike
2008. szept. 4. 11:45
Nálunk már felmerült ez a dolog. Én viszonylag jól keresek, nála meg most éppen nem nagyon megy a szekér. Hamarosan szülök, jó pár hónapot biztosan itthon leszek, de ha végképp kifogyunk a pénzből, akkor muszáj lesz visszamennem és akkor ő marad itthon. Én nem aggódom. Kisfiunk lesz, amit ő nagyon szeretett volna, már most teljesen odavan érte, biztos, hogy nagyon jó apuka lesz. A teendőket meg ugyanúgy ő is meg tudja tanulni.
2008. szept. 4. 11:41
A páromból kiindulva, szerintem egy férfi is épp olyan alkalmas arra, hogy ő legyen szinte egész nap a gyerekkel otthon.
2008. szept. 4. 11:41
Ebben az esetben születésétől az apa gondozná elsősorban a babát (kivéve a szoptatást).
7. csera (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 4. 11:40
Persze, Ő is szülő! Ugyanúgy félti, óvja, stb., azért ne írtózzon a pelustól és egy "kis" büfitől!!!
2008. szept. 4. 11:40

Szerintem alkalmasak és ilyen esetben (nő sokat keres, másik alig) én is így döntenék. Ahogy az anya bele tud jönni a nevelésbe, szerintem az apa is.

Felcserélődnek ugyan a szerepek, de nem hiszem, hogy sérülne a baba emiatt.

5. csera (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. szept. 4. 11:39
Én úgy gondolom, hogy többet tudnék adni a gyerekeimnek, ha én is fel tudok töltődni! Ha egy klassz munkában találom meg ami hiányzik a kiteljesedésemhez, szerintem az nem baj. Persze csak a gyerek 2 éves kora után!
2008. szept. 4. 11:37

Egy ismerős házaspár babát vár, és mivel a lány rengeteget keres, a fiú meg alig, úgy döntöttek, az apuka fog otthon maradni a babával, amire nagy kedvet is érez. (Ideje nagy részéen az anya is otthonról dolgozik.)

Elméletileg tök jónak tartom, de ha belegondolok, hogy az én férjem maradt volna itthon, hááát...

Ti mit gondoltok az egészről?

Képesek rá a férfiak? Alkalmasak?

2008. szept. 4. 11:37
Én győzködöm a férjemet, mert elég zűrös a munkahelye, de nem találnék olyan munkahelyet, nő létemre, hogy annyit keressek mint Ő :(((!
2008. szept. 4. 11:36
Csak ha nagyon muszály lenne!Én biztos belehalnék ha nem lehetnék itthon a kicsimmel!
2008. szept. 4. 11:34
Apák GYES-en? Mit gondolsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook