Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apák, elvált apák segítsetek! fórum

Apák, elvált apák segítsetek! (beszélgetős fórum)


2010. jan. 17. 11:08

Minden az anyukán múlik.Most már így-úgy,de zsarolhatja apukát,ha akarja.Márpedig kevés nő van,amelyik nem él vissza a gyerek adta jogaival.

Van jó döntés,csak vállalni kell.

2010. jan. 16. 22:12
Elvált szülők is lehetnek jó szülők, ha szeretik a gyereket! Minden a szereteten múlik.
21. pmazsi (válaszként erre: 12. - 54840f0fce)
2010. jan. 16. 21:11

Dulika!

Itt a külföldön, esetleg az ország másik részén dolgozó Apát érted?

Mert az nekem is megfordult a fejemben, hogy az az Apuka aki külföldön dolgozik valószínüleg kevesebbet láthatja a gyerekét mint mondjuk egy elvált Apuka (persze itt az elvált Apukán nagyban múlik a dolog)...mégis a külföldön dolgozó Apák is lehet jó apák annka ellenére hogy nem vesznek részt a gyerek mindennapi életében...

20. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Pmazsi)
2010. jan. 16. 21:07
Én nem engedném magam érzelmileg zsarolni,
19. 9242a6388c (válaszként erre: 18. - Mama_gold)
2010. jan. 16. 21:02
igy van a láthatást nem lehet "nem engedni", csak akkor, ha erre egyéb okok kényszeritenek... de erről is a biróság dönt
18. mama_gold (válaszként erre: 17. - Pmazsi)
2010. jan. 16. 20:54

ilyen nincs szerintem!

A bíróságon kérheti az apa a láthatási jogot, ha igényt tart rá.

azért, mert a feleség büszkesége sérült, még nem korlátozhatja a láthatást!

17. pmazsi (válaszként erre: 6. - Felhőjáró)
2010. jan. 16. 20:48

Kedves felhőjáró!

eddig is volt szeretője és van is, annak ellenére, hogy az elmúlt időben technikailag nem volt megolható a találkozás. Viszont ha ismételten kiderül hogy mégsem szakítottak és még mindig együtt vannak, az Apának nem lesz választása, mert a felesége szó nélkül össze fog palolni és elviszi magával a kisfiát is...és ezek után már ítélhet akár hogy a bíróság az Anya nem fogja engedni hogy lássa a gyerkőcöt.

2010. jan. 16. 20:25
A szüleim elváltak, 14voltam, tesóm 17, megviselt minket eléggé, de túltettük magunkat rajta. Inkább 2 boldog kapcsolat és 2 "új" család, mint egy rossz folytonos vitákkal!
15. 78826dc958 (válaszként erre: 3. - 2df6501868)
2010. jan. 16. 20:23
Talán azért mert ő az apja!!!És nem a gyerektől akar válni hanem a feleségétől!attól,hogy szerelmes még az apja a gyereknek!!
14. Talian35 (válaszként erre: 8. - Mama_gold)
2010. jan. 16. 20:22
Igen, igaz! A volt barátnőm is válik, Ő döntött egy pasi miatt igy, és hazudik magának, hogy a gyerekeknek meg sem kottyan. A gyerekekről már most ordit, és hülye vak hogy nem veszi észre!!!
13. 78826dc958 (válaszként erre: 5. - Felhőjáró)
2010. jan. 16. 20:22
Ezzel nem értek egyet.Ha a házasság megromlik akkor marad a vita és azt lássa gyerek???Felesleges!!!Akkor is azt látja a gyerek,hogy valami nincs rendben csak a sok vita és harag veszi őt körül.én emiatt döntöttem a válás mellett.Miért kéne ebben felnőnie a fiamnak???
2010. jan. 16. 20:20
Bíróság kéthetenti kapcsolattartást határoz meg általában és ha mondjuk valaki annyira "szerencsés", mint mi a kisfiammal, akkor csinálhatunk bármit, akkor sem látjuk többször egymást...
11. Talian35 (válaszként erre: 5. - Felhőjáró)
2010. jan. 16. 20:20
Igazat adok Neked, de sajnos sokszor a felnőttek önzőek, és azt mondják nem hozok ekkora áldozatot csak a gyerekek miatt. Én is hoztam, visszafordultam a két gyerek miatt és nem bántam meg!!!
2010. jan. 16. 20:18

Ma már nincs olyan a biróságon a válási okok között, hogy megcsalás.

Ettől függetlenül a nő szemétkedhet, hogy nem engedi a gyereket soha és mindent kitalál kifogásként.

9. Belle Morte (válaszként erre: 1. - Pmazsi)
2010. jan. 16. 20:18
Apu szerint üsse agyon a feleségét. De (mivel Apuék is elváltak), ha nem veszélyezteti a gyereket vagy magát az Apa, láthatási joga VAN! Azt nem tagadhatja meg a felesége. Én a boldogságra szavaznék, és attól még nem kellene elveszítenie a kisfiát sem, mivel törődni így is tud Vele.
2010. jan. 16. 20:12

ebben viszont igazat kell adnom felhőjáró-nak, sajnos a gyerekeket nagyon megtöri a válás, mégha kívülről nem is tűnik úgy:((


Annyira ragaszkodnak mindkét szülőhöz, mert ugye neki az apa és az anya is ugyanolyan fontos.

Fogalmam sincs én mit tennék ilyen helyzetben:(

Bár megjegyzem én is elvált szülő vagyok és van gyerkőcöm is. Nálunk nem egy harmadik miatt történt a válás!

2010. jan. 16. 20:11

"Egyáltalán! Minek a pasinak az új szerelemben egy pici gyerek?"-ezt komolyan írtad?? Miért, talán csak az Anyuhoz tartozik a gyermek?


Szívnek parancsolni lehetetlen... Remélem, hogy Anyukának megvan a kellő mennyiségű eq-ja, és bárhogyan alakul életük, nem a harag, stb. lesz a mérvadó. hanem a gyermek fejlődése. Természetesen Apuka részéről is az kell, hogy első a gyermeke, aztán a szerelem...

2010. jan. 16. 20:09
Azt hozzá kell tegyem csendben vita nélkül váltunk még is hatalmas volt a törés.Nem éri meg.Más megoldást kell keresni.Akkor inkább egy szerető mint az hogy szenvedni lássam a gyerekem.
2010. jan. 16. 20:08
Én a kompromisszumot választanám.Miért?Túl vagyok egy váláson és végignéztem min mennek keresztül a gyerekeim.Akkor inkább én legyek boldogtalan mint a gyerekem.Mindent meg lehet oldani.
2010. jan. 16. 20:05

szerintem, ha szereti tényleg a nőt (szeretőjét) és ilyen komoly a kapcsolat (már 3 éve tart ugyebár) hagyja, hogy a nő elköltözzön, viszont a bíróságon harcoljon a gyermekért.


Eleve elkövette ott a hibát, hogy szeretőt tartott, de ez más lapra tartozik.

Viszont ettől függetlenül lehet jó apa. És a láthatást szerintem nem lehet korlátozni, max. ha rossz életű a fickó. Azért mert van egy új párkapcsolata, nem tilthatja el tőle a gyereket.

3. 2df6501868 (válaszként erre: 2. - 2df6501868)
2010. jan. 16. 20:04

Ja, és ha ez a kedves barátod csalta meg a feleségét, akkor pláne az anya javára dönt a bíróság.

Egyáltalán! Minek a pasinak az új szerelemben egy pici gyerek?

2010. jan. 16. 20:02
Ha a felesége "normális" életvitelt folytat, vagyis van hol laknia, van miből élnie a kisfiával, akkor az a jól bevált gyakorlat, hogy a bíróság az anyának ítéli a gyereket (főleg, ha ilyen kicsi)
2010. jan. 16. 19:58

Kedves elvált apák! Azért hoztam létre ezt a fórumot mert szeretnék egy barátomnak segíteni,de igazán nem tudom melyik is lenne a helyes út.

A barátom története röviden: 10éve házas, van egy 4éves kisfia. Kisfia születése után a feleségével megromott a kapcsolata és 3évvel ezelőtt megismerkedett egy másik nővel, akivel szerelem volt első látásra, azóta is tart a szerelem. Azonban a feleség számára nemrégiben kiderült hogy szeretője van. Felesége megzsarolta, hogy vagy szakítanak, vagy elköltözik a gyerekkel...

Ti mit tennétek boldogság vagy kompromisszum? Ha elválnának tényleg elveszítené a kisfiát?

Előre is köszönöm a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook