Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Apafüggő" gyerkőc fórum

"Apafüggő" gyerkőc (beszélgetős fórum)


2013. aug. 6. 21:23
Sziasztok! Elolvastam a sok hozzászólást... Most azt próbáljuk h apa mindig elkoszon tőlük elmondja h dolga van és mikor jön vissza. Már nem próbál titokban lelepni :) nagyon sír pár percig de már meg tudom nyugtatni... Ugyh egyelőre javult a helyzet :)
14. LadyAnn (válaszként erre: 1. - Vanda87)
2013. aug. 6. 08:11

Az én ikreim 21 hónaposak, Apa dolgozik és kb 1 hónappal ezelőttig ugyanilyen földön fetrengős hisztit váltott ki a kisfiamból ha Apa akár a fél percre is eltűnt a látómezejéből és nem tudott utánamenni. Kb 1 évesen kezdte, mostanra sokat csillapodott a dolog.

Most a kislányom csinálja ugyanezeket velem :)

13. Guruljka (válaszként erre: 8. - 91d4989ab9)
2013. aug. 3. 04:31

Nagyon igazad van!

A pici gyerek nem érti azt a fogalmat, hogy "majd". Neki egy örökkévalóság, ha Apa elmegy.

Anya mindig vele van, ha pillanatokig/percekig nem látja, akkor is: az anyával kapcsolatos állandósági érzés nagyon erős.

Idővel, ahogy nagyobb lesz, ez is egyensúlyba kerül náluk.

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Vanda87)
2013. aug. 2. 23:42

Nem került kórházba, klinikára a kicsi, úgy, hogy Te hagytad ott, az apja hozta el?

Mert nálunk ez történt, minden alkalommal (légúti problémákkal küzdöttünk), ahányszor bent kellett maradjon, én voltam aki ott hagyta, még nem lehetett aban az időben mellette maradni, és az apukája vette ki az ágyból, mikor vihettük haza.

Mondanom sem kell, mindig apás volt, aztán óvodába került és lassan megváltozott, velem beszélte meg a dolgait.

11. Yaweb
2013. aug. 2. 23:11

Nalunk ugyanez van csak velem, az anyukajaval. Nem fogadja el az apjat. Csak en altathatom. Valamelyik este az apukajara biztam az altatas a kisfiam ugy hisztizett, hogy fel ora kellett neki, hogy lenyugodjon. Meg remegett is. Ma 20 honapos...

Tudom, hogy mas de se wc, se tusolas, semmi nincs nelkule...Imadom de azert jo lenne 2 perc szunet :-)

10. bibity
2013. aug. 2. 22:35
Amikor majd szobatiszta lesz, akkor meg mindenkit kiküld majd a WC-ről, és rá kell csukni az ajtót, mert ő már nagyfiú lesz, aki egyedül is tud :DD
2013. aug. 2. 22:34
Nyugi, ki fogja nőni! Az enyém sokszor jött velem a klotyóra, és sokaktól hallom, hogy bement velük. Ebben a korban ez tök természetes.
8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 6. - JudyTim)
2013. aug. 2. 22:33

titeket is zavarna ha a férjetek ugy lép le otthonról hogy csak úgy szó nélkül eltünik.


a gyerek azt látja ott játszanak, majd apa lelép, neked odaszól valamit esetleg hogy elmegy a géza bához a megrendelt kuplungért, ezt a gyerek nem érti... persze hogy sír:D apa eltünt, sose látja többé...


de ha odamegy hozzá is és elmondja neki hogy majd jön mert most dolgoznia kell egy picit, és tényleg jön is, akkor tapasztalatai alapján a gyerek megtanulja hogy apa visszajön és nem sir

2013. aug. 2. 22:29

dolgozik, dolga van- sok gyerkőc mondja ezt ha megkérdezik hogy az anyja apja, pedig ugye azt sem tudják még hogy mi az hogy munka, viszont megnyugtató számukra ha tudják, hogy dolgozóban van a szülő:D és majd jön értük ahogyan megigérte.:D


ha pl anya kozmetikushoz megy, és a gyerek keresi akkor is érdemes inkább azt mondani neki hogy dolgozik és nem számít hazugságnak, mert a gyereknek csak az a lényeg hogy nincs vele és a kozmetikusnál van neki semmit nem jelent csak valami ismeretlen uj izét:D tehát jobban megnyugszik, ha annyit mondasz, "dolgozóban van":D


így tudja hogy oda sokat jár anya is apa is, és utána mindig jönnek, talán még hoznak is valamit:D


a másik amit hamar megtanulnak, az a: boltban van, de van amelyik gyereknél ez nem jön be:D

6. JudyTim (válaszként erre: 1. - Vanda87)
2013. aug. 2. 22:27
Szia, az én fiam is 1,5 éves korától apás lett. Ha apa nincs látómezőben úgy sír, mint akit ölnek. A lányom is nagyon apás volt, de ő kb. 4 éves korától egészen merem állítani napjainkig, de mivel elváltam az apjától 9 éves korában így pár éve inkább a mostani férjemet tekinti apjának. Most 15 éves. A biológiai apa nem keresi, talán azt hiszi már nem szereti, így nem is akar beszélni róla.
2013. aug. 2. 22:22

fél, valószínüleg attól hogy az apja nem jön vissza.

probálgassátok, hogy apa kimegy bejön a következők szerint:


apa nézzen a fiu szemébe és mondja neki hogy most ő kimegy a konyhába/fürdőbe mert dolga van, de (itt mondjatok időt) jön vissza.


menjen ki, majd az igért időben jöjjön vissza. menjen a fiuhoz és szórakoztassa ölelje vigasztalja, és mondja neki hogy látod apa megigérte hogy jön és itt is van és szeret...



az elején kezdjétek nagyon kis időkkel, fél perc pl. aztán ahogy látjátok növelhetitek az időt.


és mindig azt mondjátok, hogy dolga van.


meg fogja tanulni, hogy semmi gond nincs ha apa kimegy, mert visszajön, és a dolga van ezt fogja neki jelenteni.


fontos hogy magyarázat nélkül ne tűnjön el az apa soha, mindig mondja el a babának hogy majd jön és most dolga van és kb mikor jön:D

4. beata21bea (válaszként erre: 1. - Vanda87)
2013. aug. 2. 22:15
Nekem 2,5 eves a legkisebb. -Negyedik gyerek- Detto u.ez. Majd kinovi, csak gyozzuk kivarni!!! Tapasztalat!!
3. kisj
2013. aug. 2. 22:08

Az nem baj, hogy nagyon szereti az apját.

Csak ez a reakciója kicsit furcsa. Biztos van ennek valami oka, előzménye.

2013. aug. 2. 22:00

Hát, az tuti, hogy egyszer kinövi. Kérdés, hogy mikor.

Mondjuk az tök jó, hogy kötődik apukához.

2013. aug. 2. 21:56
Ikreink másféApjuk dolgozik, l,5 évesek, fiú-lány. Alíz nagyon nyitott az emberekkel, könnyen oldódik. Alex visszahúzódóbb, bizalmatlanabb. Velem vannak itthon, egyformán foglalkozom velük. Apjuk dolgozik, de munka után minden idejét velük, velünk tölti. A gondunk az, hogy Alex már pici korától fogva inkább apjához húzott, mára viszont ott tartunk, hogy ki se tud menni úgy a mosdóba, hogy ne borulna ki teljesen a gyerek. Ezt úgy kell érteni, hogy hogy bármivel próbálom vigasztalni, elterelni a figyelmét, vigasztalhatatlanul sír, vergődik a földön.... :( Nem tudom mivel kellene próbálkozni, hogy jobb legyen a helyzet... Vagy egyszer csak kinövi? Bölcsis lesz jobb lesz? Jelenleg kezelhetetlen... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook