Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apa-lánya kapcsolat, mit szóltok ti ehhez? fórum

Apa-lánya kapcsolat, mit szóltok ti ehhez? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. máj. 26. 08:39

Sziasztok!


Édesapám nem igazán beszél az érzéseiről, legfőképpen talán azért, mert nem tudja hozzá elég jól kifejezni magát. Különösen érzékeny férfi, nagyon szép a kapcsolatunk. (Szeretem ezt a szót, hogy szép, mert mindent magába foglal, és a "jó" túlságosan félreérthető.)


Most egy elég masszív változáson megy keresztül, ami mindkettőnket megvisel, és nehezen kezeljük.

Nehéz elfogadnom, hogy vannak dolgok, amiket már nem lehet kimondani, és tényleg idővel megoldódnak.


Apa-lánya felnőtt kapcsolatokról szeretnék beszélgetni, meg 1 kis biztatást kapni, hogy vannak olyan jól sikerült szülő-gyermek kapcsolatok, amik tényleg mindent kibírnak.


Röviden az én sztorim:

Annyi és akkora változáson mentem keresztül az utóbbi időben, hogy a jelenlegi felnőtt életem "fizikai vonatkozásban" teljesen más, mint a szüleimé most/volt.


Félek attól, hogy ők ezt úgy gondolják, érzik, hogy bennük sem látom az értéket. Miközben mérhetetlenül hálás vagyok értük, nekik, mindenért -kifejezhetetlenül.


Most kezdtem el azt hiszem megérezni magamon az " élet súlyát", és elég nehéz ez.


Elsősorban "Apák" véleménye érdekelne, de minden hsz-t szívesen fogadok.

64. Miss Angel (válaszként erre: 44. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 5. 10:01

köszönöm ezt is,hogy leírtad,teljesen igazad van.Az jutott erről az eszembe,hogy igen,vannak akik az embert őszintén szeretik és akik évek múltával sem felejtik el az embert....ezeket a kapcsolatokat kell megtartani és erősíteni,épp a napokban történt,hogy a volt bnőm felkeresett,ismét....kb másfél éve nem láttuk 1mást,mivel én megszakítottam vele a kapcsolatot mert megbántva éreztem magam,megbeszélni nem tudtuk a problémát mert akkor ő nem hajlott rá.

A napokban keresett meg....bocsánatot kért mindenért,amivel megbántott,nagyon hiányoztam neki,de időt akart nekem adni arra,hogy lenyugodjak,mivel akkor igencsak határozottan elküldtem,ne keressen többé.azt is elmondta,pánikbeteg lett,miután megszakadt a kapcsolatunk,annyira megrázta a dolog,de már jól van érdekes,ugyanazt érzem,amit ő...hogy nekem ő volt mindig is az első és az egyetlen igaz barátnő és nekem is nagyon hiányzott+engem is rettenetesen megrázott akkor az elválás....

Mindezt csak azért írtam le,hogy igazoljam azt amit írtál:csakis olyan emberekkel szabad körülvenni magunkat,akik szeretnek,akik számunkra értéket képviselnek és akit MI IS SZERETÜNK.Itt van ő és itt van a párom,velük fogok foglalkozni,aztán remélem,a fájdalom ami most még megvan,idővel csillapodni fog.......

63. 80ASIQ (válaszként erre: 49. - Forrest2010)
2015. szept. 1. 23:11

Még csak 58-nál tartok. Azaz leszek majd novemberben. Ha leszek...

Ami a vicces: Néhány betű megspórolása 4 vagy 5 további - lényegében elkerülhető - hozzászólást eredményezett. Nekem nem teher erről filozófálni. :D :D

62. 80ASIQ (válaszként erre: 56. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 23:05
Köszönöm. Nem rosszindulatból vagy kötözködési szándékkal írtam. :)
61. 428ed90901 (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 21:32
Szia elolvastam amit írtál, ne legyen bűntudatod,apud,csak biológiailag apukád,lehet nem is lett volna jó neked ha ő nevel,teljesen idegenként lát téged szerintem.Mert egy apa szerintem nem viselkedett volna igy a lányával.Büszke lehetsz magadra és megérdemled amit elértél.Én is ápoltam a mamámat és átérzem,és tudom mennyire nehéz lelkileg is végig csinálni.
60. Miss Angel (válaszként erre: 46. - Panna.33)
2015. szept. 1. 19:08
így lesz,már meg is tettem az első lépést,megkértem,ne keressen többé,akárhogy fáj,ezen túl kellett esni,sokkal nyugodtabb életem lesz nélküle,sőt,boldog!köszönöm szépen Tőled is a tanácsot és a jókívánságot!
59. Miss Angel (válaszként erre: 48. - Forrest2010)
2015. szept. 1. 19:06
köszönöm szépen,igyekezni fogok
58. Miss Angel (válaszként erre: 57. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 19:05
*kérlek
57. Miss Angel (válaszként erre: 49. - Forrest2010)
2015. szept. 1. 19:05
szia,te valahol nagyon félre csúsztál,ugyanis én a 30 éves korosztályba tartozom,nem a 60asba,kélek,légy kicsit figyelmesebb,megígértem,hogy a rövidítésekre eztán odafigyelek,bár nem tudom mit kell a bolhából elefántot csinálni,mikor úgy is értitek az általam írt szöveget.De ennek ellenére ezek után odafigyelek erre,már megígértem!!!!!!!
56. Miss Angel (válaszként erre: 47. - 80ASIQ)
2015. szept. 1. 19:02
jó igazad van,máskor kiirok mindent,úgy,ahogy kell,de nagyon kapkodtam,bocsi
55. Miss Angel (válaszként erre: 53. - 408020f45e)
2015. szept. 1. 19:01
ez is döbbenetes és mélyen 1üttérzek veled,pedig az nem is az édes gyereke...hát döbbenetes!
54. tavasz007 (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 18:09
Hagyd a csudaba. Lehet nelkule elni
53. 408020f45e (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 18:05

A bejegyzésedből igazán nem derül ki, miért is lenne olyan fontos, hogy apád elismerjen bármit is veled kapcsolatban. Bocsi, de azt sem érdemli meg, hogy beszélj róla, nemhogy törd magad azért, hogy észre vegyen!.

Éld a magad életét és próbálj meg boldog lenni. Vannak, akik egyszerűen olyan sekélyesek, hogy nem érdemes törni magad értük.

Elvált szülők gyerekeként nekem is hiányzott apám jó szava. Sokáig nem voltam képes elhinni, hogy tényleg nem jelentek semmit a számára. Azt gondoltam, hogy végrendelkezik és valamivel mégis gondol rám, de nem így volt. Így is marad. De ami nálam más, hogy a nőnek akit elvett volt egy fia, az aztán mindent megkapott. Ez külön érdekes.:( Javaslom próbáld magad túl tenni rajta.

2015. szept. 1. 17:42
Szrd le!
51. c40efa00cc (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 17:41
Nem, semmiképp!
50. Briell14 (válaszként erre: 47. - 80ASIQ)
2015. szept. 1. 17:31
Pontosan így van! Engem is zavar.
49. forrest2010 (válaszként erre: 47. - 80ASIQ)
2015. szept. 1. 16:53
Biztosan nem olyan nagy dolog teljesen kiírni a szavakat , de a fiatal korosztályból / nem is csak ők / sokan írnak így , először nekem is fura volt 60 környékén
48. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 16:51
Kedves.....! fütyülj apádra ! így kisbetűvel , mást úgyse érdemel ! szerencsés vagy , h ennyi viszontagság után belőled normális emberke lett ! ne hagyd pokollá tenni az életedet 1 ilyen érdemtelen szülő miatt !! Sok szerencsét a további életedbe is !
47. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 15:25

Nem az én dolgom, igaz. De olyan nagy dolog lett volna rövidítések helyett leírni, hogy

"kíváncsi vagyok a véleményekre" ?

Néhány leütés megspórolása sokkal többel lett "bekötve". :D

2015. szept. 1. 14:43

Szerintem tartsd magad távol tőle. Csak fájdalmat kapsz ettől a kapcsolattól.

Gyógyulást kívánok a lelkednek!

45. Miss Angel (válaszként erre: 44. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 1. 14:41
főleg az utolsó mondataiddal értek nagyon egyet.Az élet túl rövid és az ember nem engedheti el maga mellett azokat akik tényleg szeretik.
2015. szept. 1. 14:31
Az életben eljön az a pillanat, mikor el kell hogy távolodj a tragikus dolgoktól, a drámaian keserü történtektöl s az olyanoktól melynek értelme nincs, és az olyan emberektöl akik ezeket provokálják vagy negatív irányba akarnak téged vinni. Hagyd hogy csakis olyan emberek vegyenek téged körül, akik megnevettetnek oly módon,hogy a rosszat és minden bánatod elfelejted és csakis a jó dolgokra gondolsz és azokra koncentrálsz az életedben. Csak olyan emberekkel barátkozz igazán, akik jól bánnak veled mert szeretnek és a nehézségeket meg tudod velük beszélni s így megoldódnak a problémák. Ugyanez visszafelé is igaz, Te is segíts ahogyan csak tudsz azoknak akik melletted állnak! Az élet túl rövid ahhoz hogy ne vedd észre a valódi szépségeket, melyeket ha meglátsz, igazán boldog tudsz lenni!
43. 9c57fd10dc (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 14:29

Az ilyenek érdekes mód miért nem fejezik be soha a nagy mondandójukat?

...

42. dd4fac34d4 (válaszként erre: 38. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 14:29

Na, én pénzügyekben betonkemény vagyok, tőlem egy fillért sem lehet kikunyerálni, ha nem akarok adni. De nálunk ilyen gond nem is nagyon volt apámmal.

Erősítsd meg a lelked, hiszen van kire építened, ott a párod! Egymást szeressétek, egymást segítsétek. Az apád meg oldja meg a saját gondjait, ahogy tudja. Olvasgasd a vonatkozó jogszabályokat is, az segít határozottnak lenned. Ezek szerint pl. ő érdemtelenné vált már arra, hogy tőled gyermeki segítséget várhasson!

41. 3d787b167a (válaszként erre: 40. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 14:28

Ha nem éltem volna meg dolgokat, nem beszélnék így róla.


Fel a buksival!


Minden nap tiszta, nem szennyezi be semmi. :)

40. Miss Angel (válaszként erre: 36. - 3d787b167a)
2015. szept. 1. 14:23
nehéz még,de bízom benned,hogy tapasztalatból beszélsz és hogy a bűntudat csillapodni fog.....
39. Boyocka (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. szept. 1. 14:22
Még mindig ezen nevetek:DDDD
38. Miss Angel (válaszként erre: 34. - Dd4fac34d4)
2015. szept. 1. 14:22

pláne akkor mikor sz*rban van és pénzre van szüksége.Szegény mamával is ezt csdinálta,az utolsó fillérjét is kikönyörögte,mert tudta,h van neki,majd megadja,persze azokat a pénzeket sose látta,és itt súlyos százezrekről van szó!!!!

egy példa:remélem nm veszi senki hősködésnek amit most irok...

volt egy csodaszép több soros ,kb 300ezret érő karkötőm,évekkel ezelőtt eladtam,csak hogy rajta segítsek,azt mondta már nem mer mamához menni kérni,én persze odaadtam neki,az apám,segitenem kell.Ez a karkötő nekem igazábol nem az értéke miatt volt drága,hanem azért mert a másik nagyimtól örököltem,aki számomra a legdrágább volt és akire ütöttem teljesen lelkiekben,olyan vagyok mint ö.

Erre ha én vmiben kérek tőle tanácsot és nem értek vele egyet,akkor a válasz,nemhogy megköszönnéd hogy segítek,egy tanácsért:::::jajj de szívesen odavágnám neki sokszor hogy talán mi nem segítettünk neked,mikor a fejed felől el akarták venni a lakást.....persze mamával 1ütt.amugy mama83 éves volt tavaly,zsarolni egy idős édesanyát,ez már mindennek a teteje :(

jó hogy térdre ne boruljak már előtte komolyan....de nem baj,eztán semmilyen tanácsot nem kérek tőle,oldom meg a problémákat,ahogy tudom,a párommal!

37. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 14:16

Fog csillapodni, de nehezen.

Hosszú, kitartó munka.

36. 3d787b167a (válaszként erre: 35. - Miss Angel)
2015. szept. 1. 14:15

Sosem vagy egyedül! :)


Ne legyen bűntudatod, lépj tovább!


Nem egyszerű, de minden lehetséges.


Légy erős! Ez a Te életed, ne hagyd, hogy a péniszfej apád miatt ne tudj boldog lenni, örülni az élet minden percének.


Persze, az idő tényleg nagy mágus. ;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook