Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa-gyermek kapcsolatról fórum

Apa-gyermek kapcsolatról (beszélgetős fórum)


2013. márc. 8. 14:57
Minenben segít, meg pici korában voltak kifejezetten apa rutinok mint vitamin beadás, fürdetés. Mióta nőtt kicsit minden héten, főleg hétvégén csinálnak valami pasi-programot ketten. A fiam nagyon szereti s élvezi, hogy most csak ők ketten mennek, nem kell nagy dologra gondolni, játszóterezés, autómúzeum stb.Mikor kérem, hogy mit csináltatok, azt mondja titok.
2013. márc. 7. 18:14

No, az én apukám is régivágású, házimunka-gyereknevelés csakis asszonymunka lehet.

A párom totál más, pedig ugyanolyan neveltetésben részesült, mint én (régimódi, konzervatív).

Mi tényleg közösen csinálunk mindent, legyen az gyerekkel kapcsolatos vagy házimunkával. Gyereket fürdeti-öltözteti este, vacsiztat. Ha kell, orvoshoz viszi őket és otthon is marad velük, míg betegek. Segít a tanulásban, de leül velük játszani is. Eljön az ovis és iskolai rendezvényekre, de a szülőit nem csípi. Suliba ő jár többet, az oviba én.

És ő az, aki többet bohóckodik-birkózik velük, őt lehet gyűrni és leteperni :-)).

Nálunk én vagyok a szigorúbb, de azért hasonló a nevelési elvünk, sokszor szóról-szóra ugyanazt "papoljuk" a gyerekeknek.

2013. márc. 7. 15:42

Az én apám semmit sem csinált otthon.

Hazajött (persze napi 10 órát dolgozott és 1-1 óra volt az út),leült, vacsorázott és beült a szobába tévézni.

Hétvégén sokáig aludt, felkelt ebédelni, beült a tévé elé és estig ott ült.


Nálunk ez volt rágen a napi "programja". Szülőire anyám járt, gyerekeket anyám nevelte, vásárolni anyám járt, stb.


A volt férjem kb. ugyanez volt, csak ő elvárta, hogy minden nap meglegyen az x üveg söre is.


Ha van kérdésed írj nyugodtan!

2013. márc. 7. 15:22

[link]


Ebben a cikkben leírtam, mit csinál a férjem, miből veszi ki a részét, stb. :)

2013. márc. 7. 13:50
Nálunk a férjem mindent elvégez a gyerekekkel kapcsolatban. Egyik lányunk előző kapcsolatomból született, a kisebbik közös. A nagylányomat is teljesen a magáénak fogadta el, a kisebbiket pedig ő hozta elő elsőként, hogy legyen.:) végig segített mindenben a terhességem alatt, már akkor beszélt a babához, eljött minden vizsgálatra és természetesen a születésénél is ott volt :)kezdettől ő is fürdette, mai napig imádja ezt a feladatot. Pelenkázta, etette a bébit, nagyobb korában játszott vele sokat. Egy évig itthon volt vele a GYES időszakban, mikor visszajöttem dolgozni. Orvoshoz, vásárolni stb. ő viszi a gyerekeket, sokat beszélget velük, hogy már iskolások lettek. Reggel segít őket iskolába indítani, a kisebbet fésüli, öltözteti. És a hétvégi hajmosás is apáé:))))
2013. márc. 7. 13:35

Erről a témáról írom a szakdolgozatomat és az érdekelne hogy kit mi érdekelne ebben a témában.


Valamint az is érdekel hogy otthon milyen feladatokat végez/végzett az apuka a gyerkőc körül.


Olyan is válaszolhat akinek nincs még gyereke, de visszaemlékszik hogy milyen kapcsolata volt/van az édesapjával!


Köszönöm ha válaszoltok, nagy segítség lenne , már ihlet szempontjából is :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook