Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apa-fia kapcsolat! Valami nem az igazi, tud segíteni valaki? fórum

Apa-fia kapcsolat! Valami nem az igazi, tud segíteni valaki? (beszélgetős fórum)


2008. nov. 22. 20:48
Bár verne engem az én kisfiam.
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 10. - 754c7e07c3)
2007. dec. 26. 21:35
játék közben ilyet nem csinál, csak amikor öltözködés van, és mi még a pelenkázón öltöztetjük, mert még pelusos, és akkor is csak akkor ha feláll és egy magasságba kerül az apjával, de ahogy fel áll, abban a pillanatban, és akkorákat oda vág, hogy el is hiszem, hogy fáj apának, öltözködni meg akkor is fel kell
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. dec. 26. 19:57

Én biztos rászólnék a gyerekre, és nem bírnám, bírom megállni, hogy nyugodtan verje az apját. Ha kiveszed a játékból, és elmondod, azért, mert apát vagy bárkit bántottál, ezért most nem játszhatsz többet ilyet, tessék leülni, és mást csinálni. Ez nálunk a bünti.

Kicsit magyarabban megpróbálom. :)))


Szóval, ha verekedik, fogd meg, ültetsd le, és ne engedd vissza ahhoz a játékhoz. Talán ebből rájön, hogy amit csinál rossz, és, ha így folytatja, nem játszhat azt, amit akar.

Nagyon nehéz ám, de jobb, mint rácsapni a kezére, sarokba állítani, és egyebek. Én mindig ezt csináltam, csinálom, és egész jól működik.

Remélem sikerül.

9. Ferildi (válaszként erre: 8. - Roni24)
2007. dec. 26. 19:26
Ez nálunk is bejött,csak nem apát veri hanem engem.Olyankor mondom neki,hogy szomorú vagyok amiért bánt engem.Erre kicsi karjaival átölel,puszit ad és mondja hogy szeret,amire én is mondom és megbeszéljük hogy ezt nem szabad.Legközelebb úgyanígy megy minden...Remélem kinövi mihamarabb.
8. Roni24 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. dec. 25. 23:43

Szia Krucifix!


Az én kisfiam is annyi idős mint a tiéd, és nálunk mostanában a harapással vannak problémák! Azt tudom, hogy a kis majom örömében szokott harapni, de sajnos akkorát, hogy csillagokat látunk tőle! :((( Ő persze nem érzi, hogy az a másiknak fáj, de nem az a megoldás, hogy rögtön visszaadjuk neki, hogy jól megérezze, mert attól csak megijed, hogy ezt most miért kapta, hiszen ő semmi rosszat nem akart!

Én, mikor már látom, hogy mire készül, eréjesen rászólok, vagy akár rögtön felemelt hangon, hogy nem szabad, ne harapj! Persze sajnos néha nem lehet kivédeni! Tegnap nálunk is volt egy ilyesmi eset, bolondoztak, játszottak az apjával, és a kisfiam egyszer csak beleharapott az apja homlokába(!!!). Hogy, hogy csinálta nemtudom, de akkorát harapott, hogy a páromnak egy piros pukli lett a fején, mintha fejbe verték volna! :):S (hozzáteszem, mi is elég ritkán látjuk sajnos apát :( )Ő, rá is szólt azonnal, hogy: Ne harapj! mire felkaptam a fejem én is, hogy mi történt. Mondtam a kicsinek, hogy: Ejnye mit csináltál apával! Nééézd meg, szegény apának most fáj a feje! Nem szabad harapni, hát az fáj apának! stb...stb...

Nálunk ez általában bejön, mert akkor odamegy, és puszit ad neki, bocsánatot kér, ne haragudj apa, meg ilyenek! Utána általában, nyomatékosítjuk benne, hogy nincs semmi baj, de NEM szabad ilyet többet csinálni, mert az a másiknak fáj! Ez nem egyszerű dolog, többször elő fog fordulni, míg megtanulja, de kitartónak kell lenni, és soha nem szabad annyiban hagyni a dolgot, mindig meg kell szidogatni kicsit, és mindig el kell magyarázni neki, hogy mit tett rosszul, és azt miért nem szabad!

Szerintem a párod nagyon rosszul tette, hogy visszacsapott a kisgyerekre, mivel ő nem gonoszságból, vagy haragból, vagy rosszaságból tette, amit tett, és nem is érzi, hogy amit csinál az fájdalmas! Nem visszaütéssel kell meggyőzni arról, hogy nem szabad, hanem a fájdalom látszatával.

Pl. a párod azt mutatja, hogy fáj neki, te közben úgy teszel, mintha vígasztalnád, közben magyarázod a dolgot a kicsinek, akkor a kisfiad meg fog lepődni, mert apát még olyannak nem látta! Mondani kell neki, hogy kérjen bocsánatot, simogassa meg apát, hogy ne legyen szomorú, adjon neki puszit, hogy ne fájjon stb... ha ez megtörtént, apának nem szabad tovább haragudnia, nem szabad megsértődni, és bevágni a durcát, hanem megbocsátást, örömöt kell mutatnia, mert akkor a kisgyerek is tudja, hogy apa minek örül, attól kezdve azt fogja majd alkalmazni!


Az, hogy kedveskedve azt mondja az apjára, hogy "apa buta" még nem feltétlenül jelent rosszat, hiszen ő nem tudja, hogy mit jelent, nem ismeri a szó értelmét! Én a helyedben mindig kijavítanám, hogy: Neeem, apa okos! Apa aranyos! :))) A kérdés, hogy honnan hallhatta a szót?

A kisfiamon látom, hogy a tévéből nagyon sok dolgot szednek össze, pedig én legfeljebb csak meséket engedek nézni neki. Néha ő is mond olyan dolgokat, amikre csak lesek, hogy ezt vajon honnan tanulta!

De ha mondják is, nem azért mondják, mert rosszalkodnak, hiszen nem tudják mi az, hogy "buta", ők csak a szavakat tanulják, ismétlik! Ezért nem ő a hibás! Az én kisfiam pl. így szedte össze az "undorító" és "gusztustalan" szavakat. Fogalmam sincs honnan hallotta, mivel mi ilyeneket sosem mondtunk sem neki, sem előtte, és máshonnan sem hallhatta, így nyilvánvalóan a tévéből szedte össze! Mivel ezeket, az ilyen szavakat egyfajta indulattal, kiemelt hangsúllyal használják az emberek, akárcsak a káromkodást, vagy a csúnya szavakat, nagyon-nagyon hamar megtanulják őket, és sajnos nagyon nehéz leszoktatni őket róla! Nálunk is becsúszott már egy-két csúnyább szó, és eleinte én is nagyon kiakadtam miatta. Nemtudom, hogy ha nem veszünk róla tudomást mennyire használ, nálam speciel a "meg ne halljam ezt még egyszer" jött be eddig. Persze nem lehet kivédeni, hogy soha, senkitől ne halljon a gyerek csúnya szavakat (barátok, rokonok, ismerősök) legfeljebb a közvetlen családot lehet beidomítani, de még ott is becsúszhatnak csúnya szavak, önkéntelenül is! Ha a kicsi ezt elkezdi ismételgetni, nem szabad hibáztatni, hiszen nem ő tehet róla! Onnantól kezdve másfajta "szitkozódási" szavakat kell magunknak is kialakítani, és azt alkalmazni a gyerek jelenlétében! :)


Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem azért valami ötletet tudtam adni a tapasztalataimból! :)

7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - 754c7e07c3)
2007. dec. 25. 09:51

Hát ez az hogy nem hadjuk, vagyik eddig kétféle módszert próbáltunk ki.

1, eleinte apát annyira bántotta, hogy belülről fakadóan, ösztönösen vissza csapott a kezére, iszonyat volt a fiam úgy elkezdett visítani mintha nyúzták volna, eleinte hagytam tűrtem, hátha ráébred a gyerkőc, hogy nem helyes amit csinál, de egy idő után nem bírtam és elkezdtem rászólni apára hogy ne üssön már vissza, mert sztem erőszak-erőszakot szül.

2, aztán olvastam itt a Hoxán, egy anyuka kért segítséget, hogy mit csináljon mert csúnyán beszél a totyogója, és azt tanácsolták neki hogy ne szóljön rá, hadja figyelmen kívül, mert a gyerek valószínűleg azért mondogatja a csúnya szavakat mert tudja hogy ezzel rá fognak figyelni, na mivel nekem is a buta szó miatt volt ilyen problémám, én is elkezdtem alkalmazni, nagyon nehéz volt megállni hogy ne szóljak rá nem szabad így beszélni, de aztán használt, elhagyta.

Most már csak az a gondom amit az első leírásban írtam, próbálunk neki megmagyarázni, hogy nem szabad, meg néha nem figyelni rá, de iszonyat rossz, mert egyrészt bántó számunkra a viselkedése, másrészt meg az embernek a szíve megszakad.


Szóval nagyon nehéz, és jó volna valami arany közép út, valami gyarkolatias tanács, vagy ötlet.

:S

6. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2007. dec. 25. 09:21

Azért csinálhatja, mert hagyjátok. Ha nem hagyod, rászólsz, elmagyarázod, hogy ez apának fáj, rossz, nem így kell szeretni, akkor talán nem csinálja. A másik, mivel ritkán van otthon a párod, ezért olyankor keveset tud a gyerekkel foglalkozni, és így akarja elérni a kizárólagos figyelmet. Több idő apával, és nem lesz ilyen gondod.

Ne hagyd, hogy verekedjen. Szeretetből sem.

2007. dec. 25. 05:56
bünteti esetleg, mert ritkán látja? hiányolja :(
2007. dec. 24. 20:10
Szerintem nézz be a távkapcsis fórumba, biztos tudnak tanácsot adni a csajok, szerintem másnak is van hasonló problémája.
2007. dec. 24. 20:07
Szia.Figyelem felkeltés szerintem.Lehet,hogy nem tudatos,csak nagyon hianyzik neki.Próbáljátok megbeszélni,hogy miért nincs otthon.Telefonon ha beszélnek nem segít?Nekem a lányom szokta csinálni.Türelem,hozzá kell szoknia.
2007. dec. 24. 16:20
senki nem tud segíteni?
2007. dec. 24. 10:44

Férjemnek pár hónapja olyan munkája van hogy csak hétvégenként tud haza jönni. 2 éves 4 hónapos fiunk pedig állandóan veri őt, és azt mondja rá hogy "apa buta" mindezt nagyon kedves hangon, és közben még mosolyog is. Amúgy folyton le se száll róla, és reggel is egyből az az első hogy :Apa!


Minket viszont zavar, hogy veri az apját és csúnyát mond rá, igazán nem érdemli, meg. Miért csinálja ezt a totyogósom??????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook