Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyum utálja a párom....!"Feladod a családodat egy ilyenért...?" fórum

Anyum utálja a párom....!"Feladod a családodat egy ilyenért...?" (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. BB75
2012. júl. 18. 09:14

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumokon és rájöttem, h igencsak nem vagyok egyedül a problémámmal. Valahol megnyugtató, h nem én vagyok az egyetlen, akit az anyja "lelki terrorral" akar jobb belátásra bírni. A mi esetünkben már a kezdettől fogva nem volt szimpatikus anyámnak a párom, de amikor végül megismerte (mert meg sem akarta ismerni), akkor egy idő után megkedvelte, mivel a párom udvarias, humoros, és nagyon segítőkész ember. Az idill akkor ért véget, amikor kiderült, hogy a párom korábban börtönben volt csalás miatt. Innentől kezdve a lábát se tehette be hozzánk, anyám elkönyvelte magában, hogy a párom engem csak kihasznál és átver. Teszem hozzá, a párom már más életet él, mint akkoriban, de ezt a családom nem képes elfogadni. Jöttek a folyamatos fejmosások, anyám a szobámban kutakodott a cuccaim között. Teljesen kikészültem idegileg, a vége az lett a dolognak, hogy gyógyszereket kellett szednem, és végül elköltöztem otthonról. Anyám a mai napig nem beszél velem, szerinte én ezt az embert választottam a családom helyett. Nem értem, hogy nekem miért kéne a családom és a párom közül választani?

Beatrix

2012. jún. 8. 09:32

Hmmm... ugy latom nem csak az en szuleim ilyenek ez szomoru!:(

Miert rossz nekik ha boldog vagy?

2010. dec. 2. 09:56

Megnyugtatom a beírót, aki felvetette ezt a témát, az illető hölgy aki férjhez ment valamikor anyukája teljesen féltékeny lett és a párod a gyűlölet céltáblájává vált ez valamikor én is öt esztendeig keresztül mentünk és ennek ellenére a családom sokkal fontosabb volt, mint ő természetesen automatikusan mindenbe beleszólt és teljesen felborította az életeteket meg tudom érteni én meg tettem is ellene, hogy ne így legyen. Én már 32.éve házasságban élek és a saját tapasztalatom jobb külön élni, ha van rá mód és lehetőség így elkerülhető a konfliktus az én anyukám már hosszú ideje utálja a férjemet.

Ez olyan ragályos, mint az influenza, de ez sokkal rosszabb ennél. Köszönjük, hogy megosztottad velünk. További szerencsét és több békességet kívánok. Üdv.Ágnes

86. velociraptor (válaszként erre: 1. - Tulip32)
2010. aug. 8. 14:04

Szia!


Ez a Te életed......majd megbékélnek...saját tapasztalat.....

85. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 81. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 13:55
Engem 2 éve már levegőnek sem néz!
84. Klaudia20 (válaszként erre: 83. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 13:54

Hidd el hogy a párodnak ugyan olyan szar érzés mint neked , csak más oldalról nézve! Mert azt bántják akit szeret!

Nálunk is így van, vacak érzés a páromnak, de nekem meg kegyetlen, mert a szüleim bántanak engem az által hogy azt basztatják akit a világon a legjobban szeretek!


Volt olyan nem egyszer, hogy hallgatóztak mikor telefonon beszéltem a párommal (akkor még nem laktunk együtt), és a következő veszekedés alkalmával hozzámvágták, hogy ne mondjak neki olyat hogy ő a mindenem, hogy nem tudom mi lenne velem nélküle! És ezt olyan szinten kiforgatták, hogy kihasznál engem, meg hülyének néz meg ilyenek.... ha kihasználna, és csak ki akarna használni, akkor nem tartana el, mert én suliba járok, mégis... annyira szeret, hogy elhozott otthonról, mert nem bírta nézni, hogy szép lassan kikészülök idegileg....


Mindent rosszul látnak, mert nekem soha nem lehet igazam!

De majd az élet leigazolja hogy kinek van volt igaza!

83. 88bea36763 (válaszként erre: 82. - Klaudia20)
2010. aug. 8. 13:39
Hát, ilyen velem is előfordult... Az a kígyó anyósom, mikor szemtől szembe kérdeztem a mondvacsinált sérelméről, akkor azt mondta áááá, semmi. Olyan hülyének néz, hogy azt hitte, nem veszem észre, mikor a szemébe nézek, hogy ő félrepillant, aztán a férjemre. Aztán egy vitánál rá pár hétre kibökte a férjem, hogy azóta is rinyál neki a háttérben. És ugye az ő szemükben én vagyok az utolsó szemét hazug...
82. Klaudia20 (válaszként erre: 81. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 13:28

Egyetértek... teljesen!

Nekik fontosabb hogy "igazuk legyen", minthogy a gyerekük boldog legyen, ha annyira fontos lenne nekik amennyire azt hajtogatják, akkor tiszteletbe tartanák, és nem ellenségeskednének, max egyszer normális hangnembe elmondanák a véleményüket és kész!

páromat nekem basztatták a háta mögött, én meg elmondtam páromnak, igy éreztem tisztességesnek, és már nem is bírtam ezt tovább, hogy magamba őrlödtem! Párom pont egy hónapja besokalt, és a szüleim elé állt és kerek perec megkérdezte, hogy mi a bajuk vele! és csak hebegtek habogtak, és hárítottak! De amint egyedül voltam azonnal megint fúrták! Elég gerinctelen dolog, ha TÉNYLEG bajuk van vele, akkor miért nem mondták meg, amikor lehetőség volt rá??? Hozzáteszem, hogy a párom a lehető legnyugodtabban kérdezte, pedig rendesen fúrták...

81. 88bea36763 (válaszként erre: 80. - 4ca460d3e8)
2010. aug. 8. 13:16
Engem is szapulnak... Akkor is mikor jókedvűen megy haza egy velem töltött nap után. Az nem elég, ha a gyerekük boldog, mert az ő igazuk a fontosabb. Általában azoknak a szülőknek, akinek nem elég jó XY a gyerekükhöz, azoknak a következő sem jó :(
2010. aug. 8. 13:12

Istenem, mindíg ezek a szülők! Nekem anyósom, a férjemet uszította ellenem! Itt is hagyott három kisgyerekkel! Nem tudom, miért nem azt nézte, vagy nézik, hogy a gyermekük boldog párkapcsolatban él!?

Na mindegy, a fórumtémához hozzászolva, a szülő az szülő marad, a párodra kell figyelned, a saját családodra! A szülők maradnak, de a párodat elveszítheted, jöhet másik, és mi rá a garancia, hogy a következőt elfogadják?

79. 88bea36763 (válaszként erre: 78. - 8950a68b1a)
2010. aug. 8. 13:06

Nem egyszerű eset :S


A szülőkkel egy fedél alatt élés nem egyszerű, főleg, ha mindenbe belekotyognak.

Én is külön élek a férjemtől, és szerintem már rég túl lennénk a problémáinkon -legalábbis távolabb- ha nem otthon hallgatná az idióta szülei marhaságát folyton. De neki ez kell... Fontosabb volt, hogy kéresse magát hónapokig (mert én mondtam, hogy költözzön hozzám), meg fontosabb volt, hogy folyton sértegessen. Hát, most már nem kérem, hogy költözzön, és tiszta szívemből nem is akarom. Így nem is fog... Nem tudom, hogy mikor fogom másként érezni, vagy fogom-e.

78. 8950a68b1a (válaszként erre: 77. - Klaudia20)
2010. aug. 8. 12:20
Óóóó, ha én ezt tudnám... Milliószor írtam már neki, hogy nem értem mi a baja, de se telefonon, se sms-ben, se e-mail-ben nem válaszolt semmi kérdésre... Csak az unokatestvérétől tudom (akivel azóta az anyja nem beszél, hogy kiállt mellettem), hogy állítólag láttak valamilyen csajjal sétálni... (Több tucat csajjal dolgozok és edzek eggyütt, és ebédelni, meg piacra is gyakran nem egyedül megyek. De ettől még nem fektetem meg őket!) És erre fogják... De a vicc az, hogy ez a dolog több héttel az előtt volt, hogy az Após kioktatott volna arról, hogy nincs ott semmihez se közöm... Amikor ez volt, akkor is mondtam a feleségemnek, hogy érdekli az, hogy mi volt, vagy hiába beszélek, úgyis mást gondol?... A fiam meg pici (2.5 év) és ismétel mindent, amit hall... Nem is csoda, hogy engem hibáztat mindenért...
77. Klaudia20 (válaszként erre: 76. - 8950a68b1a)
2010. aug. 8. 10:45

Azt mondja a fiad, hogy nem hiányzol neki??

Ez már azért durva.... biztos a feleséged telebeszéli a fejét.... és a feleséged mit mond? mikor mész, és tudtok beszélni? Miért akar válni? Mi az oka?

76. 8950a68b1a (válaszként erre: 75. - Klaudia20)
2010. aug. 8. 10:26
Ismerős, hidd el... Ahogy meséltem én is 1.5 hónapja egyedül élek, a feleségem meg a fiammal él a szüleivel egy telken... Folyamatosan hívtam, hogy jöjjön el, mert van hol lakni, de nem válaszolt és nem jött... Még csak levegőnek se néz, mert a levegő hiánya legalább feltűnne... Szerinted nekem milyen hetente kimenni a fiamhoz, ahol ott a boldog család, akik örülnek, hogy nem vagyok ott? Milyen érzés a fiadtól azt hallani, hogy nem hiányzol neki? ... De mégis megyek és mindig viszek valamit mindkettőjüknek... Még akkor is, ha csak bánatot kapok...
75. Klaudia20 (válaszként erre: 74. - 8950a68b1a)
2010. aug. 8. 10:12

ők ezt nem értik!

ha annak idején nem állt volna mellettük a szüleik, akkor milyen szemetek lettek volna, és milyen jó is volt nekik, hogy számíthattak rájuk, de most.... nem gondolnak bele! Egy hónapja költöztünk el... eé meg sem látogattak, én voltam otthon, hivtam őket, és a közömbösnél is rosszabbul viselkedtek! Így már nincs semmi kedvem hazamenni!

Azt mondják, hogy ezzel a költözéssel eldobtam őket magamtól! Hülyeség!


Annak idején mikor 17 évesen teherbeesett anyukám, akkor nem az volt hogy felelőtlenek, és vetesse el, és hogy fiatal.... hanem támogatták, esküvőt csináltak nekik, albérletet fizettek nekik a szüleik, pedig szegények voltak, de a tőlük telhetőt megtették! De ebbe már nem gondolnak bele!


Ez nagyon fájó pont a számomra... a legfájóbb...

74. 8950a68b1a (válaszként erre: 73. - Klaudia20)
2010. aug. 8. 10:07
Csak 1 régi vasutas közmondást ajánlanék erre Neked: "Ami késik, az közeleg." :-) Egyszer mindenki rájön, hogy az életét nem az "igazságok" teszik igazán boldoggá, hanem az érzelmek... És amúgy is egy szülő örökre szülő marad... Egy társat/házastársat viszont el lehet veszíteni, ha nem állunk ki mellette...
73. Klaudia20 (válaszként erre: 72. - 8950a68b1a)
2010. aug. 8. 10:01

Csak annyira rossz, mert szeretem őket, de ők engem nem.... sokszor sírok magamba, most is elkezdtem sírni ha belegondolok, annyira lelkis vagyok, és tudják, és tudatosan bántanak...

De szeretem a párom, és ez már az én életem!!! A mi életünk, nem fogom feladni! Majd csak rájönnek... remélem!

72. 8950a68b1a (válaszként erre: 71. - Klaudia20)
2010. aug. 8. 09:55
Sajnos az emberek a korral csak egyre rugalmatlanabbak lesznek... Hagyni kell a szülőket, hogy néha észrevegyék a saját hibáikat... Fel a fejjel!
2010. aug. 8. 09:09

Nem az mert nem kell nekem a pénzük, de tudom, hogy tesóm kapott 1 milliót hogy vegyen kocsit, hogy ne terhelje magát hitellel, másik tesóm fogszabályozója 170 ezer, nyelv sulija 200 ezer!

Nekem meg szarakodnak a családin, ami leve nem sok, és levonják a tel.számlát! ezért fáj nagyon!

Nem kell hogy támogassanak anyagilag, ha kell suli mellett akár éjszaka is dolgozni fogok! De legalább lelkiekben mellettem lennének, és érezném, hogy szeretnek, de nem érzem... :(

70. Klaudia20 (válaszként erre: 69. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 08:50

Nálunk is így van csak fordítva, engem próbáltak mindig uszítani a párom ellen! És sorozatos veszekedés lett belőle, mert nem hagytam, és kiálltam mellette, odáig fajult, és én is szar lettem, a szavam nem ért otthon semmit! Napi veszekedés, napi sírás, a párom vállán zokogtam, hogy miért nem szeretnek úgy mint a másik két tesómat, őket mindig mindenbe támogatják! Meguntuk... elköltöztünk!

És képzeld anyám még a tel.számlámat le vonja a családiból, (családi:13.300.- Tel.számla: 2.700.-)

Hozzá kell tennem, hogy tehetősek a szüleim! Megtehetnék, hogy akár havonta 50.000.-et is ideadjanak! De nem.... sőt még fel se hívnak, el se jönnek! Azt mondják, hogy ÉN fordultam el tőlük, pedig ez nem igaz!

Sokkal könnyebb lett volna, ha majd csak akkor elég lett volna összeköltözni, mikor lejártam a sulit, és főállásba tudok dolgozni, azaz jövőre!

Nem miattunk, hanem miattuk kellett elmenni... :(


De ezt egy szülő SOHA nem fogja beismerni, jönnek a nagy élettapasztalattal, és nem engednek az "igazukból", egy szemet sem!! Megpróbálok nem ilyen szülő lenni, és mindig minden helyzetben a gyerekem mellett állni, remélem jobb szülő leszek...

69. 88bea36763 (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2010. aug. 7. 20:44

Szerintem ez nem igaz, mert pl. ha a szülők nem bírják megérteni sok mindenben a felnőtt gyereküket, akkor soha nem fogják azt sem átlátni,hogy ki illene hozzá.


Nekem az anyósom egyenesen gonosz, állandóan uszítani próbálja a páromat ellenem. Persze, ő "csak jót akar", de közben aljas és kétszínű. Minden, ami a kisfiában nem tetszik neki, azért én vagyok a felelős. Az apósom is egy utálatos féreg. De ezzel csak annyit érnek el, hogy valamikor szinte alig áll szóba velük. Ha jó ez nekik :P

68. sajert (válaszként erre: 54. - Tulip32)
2010. aug. 7. 20:25

Jó tanácsom nincs.


Megpróbálom nem észrevenni, nem felvenni a dolgait. Mintha nem is látnám, nem is hallanám. Mikor jönne a szöveggel, akkor megkérem, hogy most hagyjuk abba, erre én nem vagyok kíváncsi (a gyerek meg főleg nem). Néha padlóra tud azért küldeni, mert iszonyúan bánt. De aztán megrázom magam, van egy férjem, gyerekem...

67. gilinya (válaszként erre: 66. - Klaudia20)
2010. aug. 7. 18:20
Sok sikert nektek,hallgassátok meg a tanácsokat beszéljétek meg és ti döntsetek a sorsotokról ne más.
66. Klaudia20 (válaszként erre: 65. - Gilinya)
2010. aug. 7. 18:14

Páromnak is ezt mondták, hogy tanulnom kell, meg mi lesz a sulival meg igy meg úgy! Bebizonyitjuk hogy nem lesz igazuk! És elmondhatjuk majd magunkról azt amit te elmondhatsz!!!!

Imádjuk egymást, mindent megteszünk, hogy jó legyen!!

65. gilinya (válaszként erre: 56. - Klaudia20)
2010. aug. 7. 18:05
Tudod engem sem kedveltek a párom szülei,első találkozásunkor mármint a párom szüleivel ők kijelentették tünjek el mert ő neki még tanulni kell,és lám itt vagyunk tanult feleség lett 3 gyönyörű gyerek anyukája,anyosommal mai napig csak annyit beszélek hogy jo napot vagy viszlát,tudod nincs belőle vita ez 94 ota megy igy,én türelmes ember vagyok.
64. 8950a68b1a (válaszként erre: 63. - Klaudia20)
2010. aug. 7. 18:03
Ma épp ezt tettem... Nem jött el... És nem válaszolt az sms-re... Ezért mondtam, hogy én már nem küzdök érte tovább... Ennél már csak jobb jöhet... Nem szabad elveszteni a mosolyomat...:-) Még akkor is, ha most kissé halovány...:-S
63. Klaudia20 (válaszként erre: 61. - 8950a68b1a)
2010. aug. 7. 18:00
Szerintem itt nagyon sokan megértik! És még tedd meg azt az utolsó lépést, hogy menj el arra a helyre ahol először találkoztatok, és küldj neki egy üzenetet! És ha semmi, akkor add fel, és ismerkedj, de óvatosan! Könnyen kihasználhatnak ebben a szutyok világban!!
2010. aug. 7. 17:30
én feladnám !
61. 8950a68b1a (válaszként erre: 60. - Klaudia20)
2010. aug. 7. 17:30
Nem váltunk el, bár ő egyből azt mondta váljak el, de nem könnyítem meg a dolgát... Ha válni akar, akkor intézze... Így már jó ideje egyedül élek... Hetente látogatom a fiam... És sajna én ma feladtam a reményt, hogy történik valami jó ebben... Eldöntöttem, ha ez a nap se jelent neki semmit, akkor mától ismerkedni fogok... Mondjon bárki amit akar, de már ki vagyok éhezve a szeretetre... Hiányzik egy társ, aki kitölti az életem...:-$ (Bár gondolom sokan nem érti majd ezt.)
2010. aug. 7. 17:21

Ez tényleg nem jó ötlet! A külön család az külön család! Nem jó ez a szülőnél jó lesz, EGY DARABIG SE JÓ!!!

Mi nem laktunk egyik szülőnél se, de ha nem lettünk volna kitartóak, és erősek, akkor szét szedtek volna minket! De így, hagy ne mondjam! Egy álom külön élni, nem basztat senki, nincs veszekedés! Csak szeretet, és mi ketten!!!


És akkor ti most elváltok? vagy teljesen külön vagytok? Mi lesz veletek, a gyerkőc a kapcsolat??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook