Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyukámat februárban műtötték melldaganattal. Most kapta az 5. kemoterápiát és a fehérvérsejtje "eltűnt". Van valamilyen tapasztalatotok? fórum

Anyukámat februárban műtötték melldaganattal. Most kapta az 5. kemoterápiát és a fehérvérsejtje "eltűnt". Van valamilyen tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 7. 07:45

ha Anyukád valóban meg akar gyógyulni, akkor meg is fog.


a vitalközpont-ba látogasson el, neten nézd meg

nagyon nagyon ajánlom

8. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Malika)
2011. jún. 7. 06:14
Van itt egy másik fórum: Rákosnak lenni, élni akarni címmel, rengeteg írással, tanáccsal, tapasztalattal. Nézz át "hozzánk"!
2011. jún. 6. 22:55
Szia!Az én kisfiamnak agranulocitózisa van,kevés a fehérvérsejtje+a neutrophil garnulocitája.Ha jól tudom minden kemoterápiás kezelés során "eltűnnek" a fehérvérsejtek,de ezeket injekciókkal lehet kezelni.
2011. jún. 6. 22:49
Hát sajnos én ebben nem vagyok olyan biztos.
2011. jún. 6. 22:43

Sajnálom.


A sógornőmnek volt ilyen, egyből kapott valamilyen injekciót, amivel másnapra megemelkedett a fehérvérsejt-száma. Azóta minden kemó után egy nappal adják neki automatikusan. Már a hatból hármon túl van. Jövőhét kedden kapja a negyediket. Sajnos nem tudom a nevét, de a dokik, akik Anyudat kezelik, biztos tesznek valamit, nem "csak" sóoldattal kezelik.

2011. jún. 6. 22:39

Anyukám is kórházban van. Szájnyálkahártyagyulladás, hasmenés. Csak sóoldatot kapott, mivel majdnem kiszáradt. Neki 6 kemó írtak fel, amit megfeleztek, így lett 8. Tegnap du. vittem be az ügyeletre, azóta 6 orvos kikérdezte, de a sóoldatos infuzión kívül semmit nem kapott.

Én is minden jót és nagyon sok egészséget kívánok neked.

3. telazsi (válaszként erre: 1. - Malika)
2011. jún. 6. 22:34

Többféle kemoterápia van melldaganatokra is, de szinte mindegyik féle nagyon csökkenti a fehérvérsejtszámot, emiatt csúsztathatják is a kezelést. Nagyon sokat utánaolvastam és mindig megkérdezem a felmerülő kérdéseimet a doktornőmtől, van amikor papírra felírogatom, hogy ne otthon jusson eszembe. Sajnos én is beteg lettem. Engem novemberben műtöttek, dec.28-án kaptam az első kemot, a második időpontját csúsztatni kellett 1 héttel, mert olyan alacsony lett a fehérvérsejtszámom. Injekciózni kellett magamat fehérvérsejtszám-emelővel /Nekem akkor TevaGrastimot írtak fel, s 4 egymást követő napon kellett beadnom, de ez orvos függő, hogy milyet választ./

Azóta minden kezelést követően 24 órával 1 Neulasta nevű injekciót kell beadnom, s ezzel minden ellenőrzéskor jó volt a fehérvsszámom.


Aminek örúlök, hogy holnap után kapom az utolsó kemos kezelést! Ez lesz a 12. kezelés.

/A-D-C adjuváns terápiának nevezik, amit én kapok./


Hallottam már olyat is, egyik ismerősömnek a nagyon alacsony fehérvérsejtszám miatt be kellett feküdnie 1 napra és vért kapott.


Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok anyukádnak!

2011. jún. 6. 22:11
Mivel lehet emelni?
2011. jún. 6. 22:11
Anyukámat februárban műtötték melldaganattal. Most kapta az 5. kemoterápiát és a fehérvérsejtje "eltűnt". Van valamilyen tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook