Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák!Normál szülés-császármetszés! fórum

Anyukák!Normál szülés-császármetszés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. szept. 20. 20:40

Sziasztok ezt egy másik topikból illesztettem be....gondoltam ide is illik.)Remélem nem haragszik érte az illető.ORSITIGRIS írta:


Én is kipróbáltam már többféle szülést.Az elsőt 19,5 óra után vacuummal,a másodikat "simán" ,a harmadikat pedig császárral szültem.A vágásom bikini,és bugyiban tényleg nem látszik,szerintem nagyon szépen gyógyult.De a sima szülés volt a legkevésbé kellemetlen.Az csak addig fáj,amíg nincs kint a baba.A császár után hetekig alig bírtam menni,köhögni,tüsszenteni,szoptatni(!),iszonyúan szenvedtem.Ráadásul a hasborogatástól megfáztam,vesehomokom lett,iszonyú kínokat éltem át.A sima szülés után is érzünk kellemetlenségeket,(persze a varratszedés után ezerszer könyebb),de a császárhoz képest az "kutyafüle"!

62. Jenka (válaszként erre: 61. - Jenka)
2007. szept. 17. 17:57
Hahaha....ügyes vagyok: Szóval egy Kismama újság került a kezembe,aminek a végén "szülés-történetek"vannak!
61. Jenka (válaszként erre: 58. - Hannuka101)
2007. szept. 16. 15:12

Kedves Hannuka!

Őszintén sajnálom ami történt,bár erre szerintem nincs igazán vigasz.....talán csak az idő!

Nekem is mostanában könnyebb beszélni róla sokáig nem is voltam hajlandó válaszolni semmilyen kérdésre!

Neked még nehezebb lehetett,hiszen már a végén voltál!:(

Én azt mondtam nem lesz több babám,épp ésszel nem tudnék egy terhességet végig"élni"!

Aztán úgy hozta a sors,hogy 4 hónap múlva egy Kismama újság!Tudod ennak a végén mindig vannak ilyen "szülés-történetek"!

Hát anniyra meghatódtam az egyiktől,hogy mondtam a páromnak próbáljuk meg még egyszer utóljára.....

Ha jól számoltam az elsőnél teherbe estem.....és megszületett épen egészségesen Liza Natasám!

Neked is kitartás és SOK-SOK ÖRÖMET BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!

60. gerna (válaszként erre: 58. - Hannuka101)
2007. szept. 15. 00:20

Szerintem választhatsz! nem "kötelező" epidurálissal műteni:


"A műtétet végezhetjük altatásban (ma már ritkábban és döntően sürgős esetekben, vagy ha a beteg nem adja beleegyezését a gerincközeli érzéstelenítéshez), illetve napjainkban egyre gyakrabban úgynevezett regionális érzéstelenítésben. Ez gerincközeli érzéstelenítést (spinális vagy epidurális blokádot) jelent. Előnye, hogy altatószer nem jut a magzatba, így megszületéskor állapota jelentősen jobb lehet, mint altatás esetén, valamint a szülő nő éberen is részese a születés élményének, megérintheti, kézbe veheti újszülöttjét már a műtét során is."


Nálam a sürgősség állt fenn, ezért nem is említették az ada-t. De én nem választottam volna azt :(

59. fe20557d00 (válaszként erre: 58. - Hannuka101)
2007. szept. 14. 20:52

Jaj de szomorú amit írtál:(

Szerintem ebben a helyzetben a lehető legjobb döntés a császármetszés,rengeteg veszélyt megelőztök és ne légy pesszimista!!Szép egészséges babád lesz aki élve születik ezt mondd magadnak többször el!!

Ne félj nem lesz annyira szörnyű a császár sem...mondom én:),aki índította a fórumot,de túl lehet élni és egyre jobban arra hajlok ha mégegyszer szülök megint műtét.

58. hannuka101 (válaszként erre: 22. - Jenka)
2007. szept. 14. 20:44
Én is egy halvaszülés után vagyok. Igaz az enyém egészséges volt, a köldökzsinór volt megtörve, legalábbis nekem azt mutogatták a szülőágyon. Mint egy hülye röhögcsélve bevonultam a kórházba, hogy én most jötten szülni, mire közölte az ügyeletes orvos, hogy nincs szívhang, de attól szülni fogunk. Nekem a 38. héten történt, tehát már nagy baba volt 3kg, 50cm, kisfiú. Viszonylag rendesek voltak velem, és 5 óra alatt meg lett. Most várom a lányomat, a 29-dik héten járok , és császárt ígért a dokim. Most örülnöm kell?? Rettegek tőle, főleg, hogy ébren leszek, végigaszisztálom a saját műtétemet. Meg a eda-tól, hagyják az én gerincemet békén!! Azzal vigasztalom magam, hogy a sztárok is ezt kérik, biztos nem olyan rossz! Amúgy én az előzmények után az esélytelenek nyugalmával vagyok.
2007. szept. 13. 08:10
Van köztünk orvos?:)
56. Krysty
2007. szept. 13. 07:25
Én semmit nem éreztem, viszont a kislányomat odatatték mellém, hát annál szebb dolog még nem történt velem!!!
55. gerna (válaszként erre: 46. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 12. 20:30

"Miért nem nézel utána a Google-on?"


Ez ráformedés szerinted? nemmondod :(

54. fe20557d00 (válaszként erre: 51. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 12. 20:23
Hát én is végig éreztem minden egyes mozdulatot,mindig tudtam épp hol matatnak és mindent tudtam éreztem ahogy nyomják a babát lefele és kiemelik.Érdekes...
53. Jenka (válaszként erre: 50. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 20:20
Az első lányomnál szólszt az anesztes,hogy most a gyomrom felett megnyomják és tényleg éreztem ahogy "kicsúszik"!:)A másodiknál nem nagyon voltam magamnál mert a szuri után rosszul lettem és alig volt "bennem élet"!
52. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 50. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 19:45
Szia!Én nem éreztem semmit sem.
51. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 50. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 19:44

Amint megkaptam az érzéstelenítőt, onnantól kezdve pár percre már nem éreztem semmit. Amíg hatott, felfektettek a műtőágyra, a lábaim térdben behajlítva voltak. Amikor legközelebb odanéztem a lábamra, már valaki kinyújtotta őket... Kissé meg is rökönyödtem rajta.

Én nem éreztem a kiemelésből semmit. Egy ismerős mesélte, hogy végig érzett minden mozdulatot.

2007. szept. 12. 17:21
Császárosok ti éreztétek amikor kiemelték a picit?Én igen nekem olyan érzés volt mintha végigsimogatnák a hasim....már nagyon nyomott mindenhol.
2007. szept. 12. 17:19

Nekem is voltak már fájásaim amikor a gerinces érzéstelenítést kaptam,és nekem az altatós orvos mondta,hogy szóljak ha fájásom van mert akkor nem szúrhat....

Nálam úgy történt egyébként hogy tervezett volt a császár téraránytalanság miatt,így már 1 nappal előtte befektettek a kórházba.Reggel amikor megkaptam a beöntést hirtelen elkezdődtek a fájások így 10 perces fájások voltak amikor a műtőbe toltak.Édes volt a kislányom mert amikor kiemelték a hasimból úgy sírt mint egy kiscica,mondta is a dokim jé itt egy kismacsaka:))

48. Jenka (válaszként erre: 47. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 12. 16:20

:):)Vicces ez nekem is így volt,szóltam,hogy ne most mert nem tudok görbíteni éppen fájásom van!

Szerintem nem volt bántó amit kérdeztél én se tudtam volna,ha nem velem történik!Ne törődj vele!:)

47. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 39. - Jenka)
2007. szept. 12. 12:54
A császár előtt engem is ilyen módon érzéstelenítettek. Épp jött egy fájás, még kértem, hogy várjanak, aztán szúrtak, de nem éreztem semmit, nem fájt. Néhány perc múlva már meg is mutatták a fiamat.
46. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 38. - Jenka)
2007. szept. 12. 12:51
Nagyon sajnálom, ami történt, és igazán nem bántó célzattal kérdeztem azt, amit. Egyesek pedig rögtön ráförmednek az emberre, holott nem is nekik szólt a kérdés... Mindegy, ez legyen a legkevesebb!
45. Jenka (válaszként erre: 44. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 10:58
Nincs mit,örültem ennek a témának!:)
44. fe20557d00 (válaszként erre: 43. - Jenka)
2007. szept. 12. 09:57
Neked is szép napot és köszike hogy őszínte voltál:)
43. Jenka
2007. szept. 12. 09:52

Ne haragudj,persze elolvastam....csak gyorsan válaszoltam és már nem emlékeztem!

Mégegyszer bocs!:)

42. fe20557d00 (válaszként erre: 41. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 09:29
Ja azt látom,hogy az elsőt olvastad:)A 15-ös hozzászólásomban írtam a császáromról:)
41. fe20557d00 (válaszként erre: 39. - Jenka)
2007. szept. 12. 09:27
Szia!Nekem már van egy kislányom és császármetszéssel hoztam a világra,de ha vissza olvasgatsz írtam a szülésemről is és arról is hogy miért indítottam ezt a topikot.:)
40. Jenka (válaszként erre: 35. - Krysty)
2007. szept. 12. 09:27

Köszönöm Krysty!

A két gyönyörű kislányom segít feldolgozni!:)

Csak átölelem őket és pityergek egy kicsit,aztán a nagyobbik (Kitti) megkérdezi mi a baj Anya?

-Semmi kicsim csak vmi belement a szemembe!

-Akkor jó csak szólj,ha simi kell!

Hát így megy ez nálunk!:)

39. Jenka (válaszként erre: 33. - Fe20557d00)
2007. szept. 12. 09:23

Szia Bogica!

Nem altatás volt,hanem spinális érzéstelenítés,tehát a gerincembe kaptam egy szurit!Nem volt rossz,mert tényleg csak egy szuri,bár sokan félnek ettől...Nekem eszembe sem jutott,hogy lehet következmény....alapjában véve optimista vagyok:)

Igen én így a császárra szavazok,BÁR azt azért el kell mondanom a rendes szüléssel kapcsolatban,hogy tényleg igaz az ,hogy ahogy kinyomod a babát mintha elvágták volna a hosszú órákkal töltött kínlódást...:)

Hát még ha egy egészséges kisbaba születik és hallod ahogy felsír:)

Ezt egyébként a császárnál is megkönnyeztem,mert amint kivették a férjem odatartotta fejemhez és ott szuszizott az arcomba,huuhh bármit megér!!!

Te még előtte vagy?Mostanában szülnél?

Szép napot!

38. Jenka (válaszként erre: 23. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 12. 09:16

Szia Martyr!

Igen vízfejűség,sajnos láttam ultrahangon és már szimónte nem is volt"agya" a babának....

A dokim nem vette észre mivel a MAGÁNRENDELŐJÉBEN elég kezdetleges volt az uh!Pedig csak az,hogy becsengettem 6000ft volt....

37. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 34. - Fe20557d00)
2007. szept. 11. 20:56
Engem a műtét utáni lábadozás nem viselt meg annyira. Nincsenek rossz élményeim. Félek az ismeretlentől, így talán már tudod a válaszom.
36. fe20557d00 (válaszként erre: 35. - Krysty)
2007. szept. 11. 19:55
:-)köszi
35. Krysty
2007. szept. 11. 19:52

Én császárral szültem mivel nagy volt a baba és faros is. Nagyon szerencsés vagyok mert nem voltak fájásaim de már 4 ujjnyira nyitva volt a méhszáj amire beértünk úgyhogy azonnal vittek a műtőbe. Minden nagyon flottul és gyorsan ment és még a párom is bejöhetett mivel éjszaka szültem.

Persze szerettem volna simán szülni de aztán megértettem hogy az mindkettőnknek veszélyes lett volna. Most már örülök hogy ilyen simán ment minden, sokkal rosszabbra számítottam.

Az a lényeg hogy itt van a kislányom és egészséges!!!

Jenka, nagyon sajnálom amin keresztül kellett menned!!!

34. fe20557d00 (válaszként erre: 25. - 92ba3c78f9)
2007. szept. 11. 19:29
És úgy őszíntén,hogy szeretnél szülni?:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook