Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Nektek milyen a napirendetek? fórum

Anyukák! Nektek milyen a napirendetek? (beszélgetős fórum)


17. martin3 (válaszként erre: 13. - MayerKlau)
2011. máj. 22. 21:38

üdv a "klubban"! :) nálunk is 4 gyerkőc van...

reggel 6.50-kor kelnek, kakaó, öltözés a 2 ovisnak, addig a 2 pici játszik a szobában, az egyik nagy apával megy oviba a másikat a papa viszi, így fél8-3/48-ra csak 2 marad, velük játék, majd a pici(10hónapos) alszik egyet fél10-10-ig, addig megfőzöm a kaját(vagy előző este főzök) ha jó idő van megyünk a játszóra. Délre haza, ebéd, leteszem a 2 pict aludni, 3/4 1-től 3-ig alszanak, 1-kor hazajön a 2 nagyobb az oviból, velük játszom, vagy foglalkozom(barkácsolás, festés, rajzolás, mesenézés, olvasás stb vagy van, hogy ilyenkor főzőm meg a vacsit). 3-kor uzsi mindenkinek, ha jó idő van irány a kertünk, játék, majd 3/4 6-ra haza, kis játék, amíg én megterítek, előkészítem a vacsit, negyed 7kor vacsi, 7kor fürdés, és fél8-kor-8ra legkésőbb ágyban mindegyik és 2 perc alatt el is alszanak, így nekünk a párunkkal 8tól van egy kis lélegzetvételnyi időnk...:)

(szerencsére ez jól alakult, hogy már fél8tól alszanak, ugyanis az első gyereknél majd a második alatt is csináltam még egy diplomát, így muszáj volt letennem aludni korán, hogy tudjak még tanulni este, és ezt szokta meg a többi is..)

16. 93f84765e4 (válaszként erre: 1. - MayerKlau)
2011. máj. 22. 18:12

szia!nekem 2 fiam van (1.5és4 évesek).

7:30-kor keltem őket,felöltöztetem őket magamat is szalonképessé teszem.

8:00-kor indulunk.a nagyot elvisszük oviba,utána a kicsivel elmegyünk a boltba.

9:00-ra hazaérünk.reggeli,utána játék,egy kis takaritás

11:30 körül jön a délialvás,kb. 2-ig alszik

felkel akkor eszik és

15:30-kor indulunk a batyiért az oviba

16:00-körül érünk haza utána ők játszanak én meg főzök(én estére főzök mert a férjem estig dolgozok és ilyenkor vagyunk eggyütt mind)

20:00-kor fürdünk még egy kis játék és

22:00-kor fekszünk le ha szerencsém van.

a kicsi fiam még igy is néha fél óráig ül a kiságyban a sötétben és magyaráz.hát ennyi kb. egy napunk hétközben.

15. c38cbaaa28 (válaszként erre: 13. - MayerKlau)
2011. máj. 22. 17:04
Csak gratulálni tudok:) Mit tanulsz?
14. e705905164 (válaszként erre: 10. - MayerKlau)
2011. máj. 22. 16:57
igazán ügyesen csinálod:)
13. MayerKlau (válaszként erre: 12. - C38cbaaa28)
2011. máj. 22. 16:13

:) Köszi, és 4 gyerkőc van, de a legkisebb alig 3 hetes. Sajnos, nem így terveztem. Ha Jázmin nem siet ennyire és még bent marad, akkor a vizsgáim nagy részét meg tudom írni, apa itthon maradt volna vele. De ő ki akart bújni. Megoldjuk. Már csak 2-3 hét, de inkább 4.

Igen, 20 éves voltam mikor Netti született. Én mindig is gyerekeket akartam, és élvezem. Csak a tanulás most betett :S

12. c38cbaaa28 (válaszként erre: 10. - MayerKlau)
2011. máj. 22. 16:06
Jó szoros a napirended. Nem semmi, hogy 3 gyerkőc mellett tanulsz:) Elismerésem. Ahogy saccolom te is jó fiatalon szülhettél:) Én is így tervezem.
2011. máj. 22. 16:00
Lefelejtettem Fél 10 körül megfürdök, majd ágyba zuhanok. :)
2011. máj. 22. 15:59

Köszi, az eddigieket, és várom a többiekét is!

Leírnám én is:


Én már 5-fél 6 körül fent vagyok. Nettit, Csengét és Hangát 6 órakor keltem. Felöltöznek/felöltöztetem Őket, közben reggelit készítek Nekik. Háromnegyed7-7 óráig megreggeliznek. Háromnegyed 6 körül Jázmin 3 hetes) is felébred és kajcsit kér. Adok Neki enni, rendbe teszem, felöltöztetem. 7 órakor mire mindennel végeztünk elindulunk. Netti hozza a táskát, felöltöznek, kicsit be a hordozóba. Kocsiba berakom őket. 7.10 van mire sikerül elindulnunk. Jázmint és Hangát lerakom a Nagyinál, cuccokat odaadom. (A Nagyi nem dolgozik és szívesen unokázik). Megyünk tovább. Csengét beviszem az oviba, Netti is bekiséri. Ismét megyünk tovább, majd Nettit is lerakom a sulinál én meg megyek a saját sulimba. (Mivel most sok vizsga van, így benn kell lennem. Sajnálom, hogy nem lehetek Jázminnal, de csak 2 hét.)Ott általában 2-3 körül végzek. Megyek Jázminért és Hangáért. Hazaérünk. Lerakom a cuccainkat, átöltözöm, és elmegyünk Csengéért és Nettiért (Netti napközis). Hazajövünk. Csajok átöltöznek. 4-fél 5 körül érünk haza, utána kimegyünk az udvarra. 6 körül bejövünk. Én gyorsan főzök, mosok, rendet rakok. Apa 7 körül ér haza. Addigra van kaja, csajok a kádban. 8körül vacsi, és fél 9-re mindegyik csemete -kivéve Jázmin- alszik. Utána pakolás, rendrakás.

2011. máj. 22. 15:11
Mi reggel fél 6-kor kelünk, készülődés, rohanás oviba, dolgozni, aztán 4-kor végzek, rohanás a gyerekért, haza, közben bolt, főzés, gyerek lebeszélése egy csomó veszélyes dologról, este hétkor fürdés, vacsora, közben esti mese, aztán gyerek alszik, mi az apjával meg leülünk, és kicsit nyugiban vagyunk, aztán másnap minden kezdődik előlről.
2011. máj. 22. 14:57
Ha melózom nappal akkor 5 kor kelek este 7 kor érek haza,gyorsan a gyerek táskáját megnézem minden oké-e van-e házi,majd fürdés valami vacsi összedobása,apróságok intézése és alvás.Ha éjjeles vagyok akkor 5 kor indulok reggel 7 kor érek haza,a gyerkőcöt iskolába viszem megyek a boltha aztán alszom majd vissza a suliba ,aztán már mehetek is melóba.A pihiben meg próbálom magam utólérni,takarítás kaja előre legyártása ,tanulás a gyerekkel,kerteben tevékenykedés stb...nagyon húzós
2011. máj. 22. 14:57
9 után nincs játék, nem tudom hogy került oda :DDDDD
2011. máj. 22. 14:56

Szia,


Szívesen megosztom veled:


Fél7-7 ébresztő

Reggeli kakaó, addig pelenkázás, átöltözés

Ráncbaszedem magam :-)

Közös reggeli a picúrral

Játék, addig én rendet rakok, meg ilyesmi

Fél10-10 körül szundizik Bence, addig szabad program nekem :-)

Fél12 felébred, kicsit bújik hozzám, simogatni kell, énekelni neki

Megetetem, aztán eszem én is

Játék közösen

fél2-2 körül szundi, addig szabad program nekem

4 körül ébred, megint bújik, simi, ének

uzsonna

Fél 7 körül leviszem a nagyiékhoz 8-ig ott van

8kor pancsi, vacsi

Játék

9-kor megy aludni

Játék

2011. máj. 22. 14:55

Szia!

Reggel 8 körül kelünk. Reggelizünk, összepakolok, megfőzök. Ha ügyes voltam akkor még ebéd elött kimegyünk egy órát. Utána ebédelünk, kicsit leteszem aludni. 3 körül kel, uzsizunk és kimegyünk a kertbe vagy a játszóra. Ebben a szép időben kint vagyunk 7-8-ig. Vacsi majd fürdés és alvás. 9-re ágyban vannak a csemeték. Utána összepakolok, felmosok, netezek és 11 körül lefekszem én is. Nagy vonalakban ennyi :-)

2011. máj. 22. 14:53

nos...

reggel kelés, készülődés, rohanás munkába, iskolába...hivatalosan 4-ig dolgozom, de ez sokszor elnyúlik... ezután rohanás gyerekkel különórára, vagy közben vagy utána bolt, zöldséges, hentes,bank, orvos, stb..

haza, majd mosógép be, kaja tűzhelyre,pakolászás,gyereket meghallgatni, ülés a gép elé, férjjel skype órákig... közben teregetés, kajához rohangálás, zuhany, emailek írása, és ami jön:-((

2011. máj. 22. 14:52
Ez teljesen változó....mire is vagy kíváncsi? Tippen hgy kicsi gyereked van?
2011. máj. 22. 14:51

brutál...


ébresztő, suli-munka, tanulás-takarítás-főzés, mosás, alvás...

kb ennyire futja hétköznap...

2011. máj. 22. 14:48

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, hogy nektek milyen a napirendetek, milyen egy napotok (átlagosan). Miből áll, milyen. Ha leírnátok akkor Nagyon Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook