Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, akik baba vagy kisgyermek mellett otthon dolgoztok, hogy tudjátok ezt megoldani? fórum

Anyukák, akik baba vagy kisgyermek mellett otthon dolgoztok, hogy tudjátok ezt megoldani? (beszélgetős fórum)


11. vregy
2014. febr. 13. 21:05
Igyekszem a háztartási dolgokat akkor intézni, amikor ébren van, és ha "gyerekbarát" a feladat, őt is bevonom. Nagyon szeret segíteni. Így a délutáni alvás alatt és éjszaka nem kell a háztartással foglalkoznom, és tudok dolgozni. És persze hétvégén is, meg amikor a nagyszülők vigyáznak a gyerkőcre. Jobb napokon akkor is le tudok ülni a géphez dolgozni, amikor egyedül játszik. Az is előfordul, hogy a munkával kapcsolatos dolgokat főzés/játék közben átgondolom, így gyorsabban megy a dolog, ha majd leülök a gép elé. Amúgy tényleg nehéz összehozni, de szerencsére nekem van rendszeresen segítségem.
2014. febr. 13. 18:17
Nekem internetes vállalkozásom van, de mostanában sehogy sem tudok rá elég időt szakítani, segítségem meg nincs. Gondoltam, hátha kapok valami jó tanácsot, de úgy látom mások is hasonló cipőben járnak.
2014. febr. 13. 09:03
Szerintem ha megoldható, próbáld ki, és majd meglátod, hogy megy-e. Esetleg ha van nagymama, nagynéni, aki tud segíteni, akkor beszéld meg vele előre, hogy ha kell, tud-e jönni amíg te dolgozol. Ha meg nem megy, akkor majd meglátod, hogy a mi a legjobb (anyagilag és a pici érdekeit is figyelembe véve) nektek. Sajnos ilyen világban élünk :( egy ismerősöm a 8 hónapos kisfiát adta be bölcsibe, mert vissza kellett mennie. Ilyenkor mérlegel az ember, hogy megteheti-e hogy 2 évig marad GYEDen (ha van) és majd keres új munkát, vagy inkább visszamegy, a pici meg megy "dolgozni". Egy a lényeg: sehogy se juss oda, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen! A munka mellett a vele töltött időt meg próbáld meg minél mélyebben, tartalmasabban eltölteni vele :) Sok sikert!
2014. febr. 12. 21:13

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Én még csak gondolkodom a témán, de valahogy olyan nehéz volt elképzelni (még nincs fél éves a kisfiam). Sajnos az anyagi helyzetünk megkívánná, hogy vagy előbb menjek vissza dolgozni (akár félállásban), akár itthonról dolgozni valamit, ami viszonylag kötetlenebb munkaidőt igényel.

Nagyon sajnálnám, ha nem tudnék itthon maradni a picivel... de nyilván egy állandóan fáradt anya sem opció.

7. nefaria (válaszként erre: 6. - Nemrozsa12)
2014. febr. 12. 15:52
Ha itt lehetne lájkolni, az utolsó mondatodra nyomnék egyet :) Igen, meg kell találni. És hosszabb távon a legjobb megoldás mindenképp a bölcsi, hiába "elszakadás", "milyenanyavagyokhogybeadom" stb stb, de a gyerek is jobban jár egy kiegyensúlyozott anyával és szerető gondozókkal, gyerektársasággal, mint egy haját tépő anyukával, aki csak fut maga után, mert dolgozni is kellene meg pelenkázni is .... Sajnos én emiatt nem tartom életszerűnek a kisgyerek melletti otthoni munkavégzést. De persze ez csak az én véleményem :)
2014. febr. 12. 14:37

Én kb. féléves korától 1 éves koráig dolgoztam otthon, napi pár órát.

Amíg kisebb volt és folyamatosan igényelt, addig leginkább a telefonon elintézhető dolgokat intéztem és este, amikor elaludt (szerencsére 7-fél 8 körül már), akkor álltam neki érdemi munkáb végezni, kb. 2-3 órát. Folyamatos fáradtság az azért jellemző volt, mert ő azért reggel igencsak kelt időben, nem érdekelte, hogy én dolgoztam éjszaka.

Amikor már nagyobb lett, akkor napközben valahogy jobban lefoglalta magát, sokat játszott egyedül is akár a játszószőnyegén (nálunk kései mozgásfejlődés volt, tehát nem kellett futni utána), na meg hosszabbakat aludt (délelőtt egyet, délután egyet), így napközben is tudtam érdemi munkát végezni és este időben ágyba kerülni, csak keveset dolgozni.

1 év 3 hónaposan kezdte a bölcsit, akkor jöttem vissza dolgozni 6 órában.

Ha lebetegszik, most sokkal nehezebb, nem tudok mellette dolgozni, érdekli a laptop, állandóan körülöttem van, folyamatosan menni kell utána. Viszont napi egyet alszik, kb. 2 órát, így ez a két óra van ilyenkor otthonról, plusz az este.


Na meg persze egy-egy délutánra néha elvitték a mamák és akkor jobban tudtam haladni, ha határidős munkám volt.

De mindenképpen meg kell találni az egyensúlyt, mert bármennyire is a pénz miatt vállalja az ember a baba melletti dolgozást, nem mehet a gyerekkel töltött minőségi idő rovására, soha semmiképpen. Annyit nem ér.

2014. febr. 12. 13:18
Én egy ideig dolgoztam otthonról, míg hivatalosan vissza nem jöttem. Lehet, én vagyok kevés, de nekem nem ment. Csak akkor, mikor aludt, de valahogy olyan 20 hónapos korától nem igazán akart délután aludni :) Így én csak úgy tudtam megoldani, ha kellett melózni (ált. egy nap egy héten) hogy anyukám vagy anyósom átjött vigyázni a gyerekre, mert ha nem foglalkozott vele senki, akkor nem hagyott dolgozni. Így ment kb 4-5 hónap, aztán szerencsére eljött a szeptember közepe, mikor kezdtük a bölcsit. Azóta más kihívások vannak (odaérni értea bölcsiben, rohanni ha lázas, anyóst/anyát szalajtani ha beteg de ez is ismerős gondolom mindenkinek), de így legalább tudok melózni :) Summa summárum, minden tiszteletem azé, aki tud gyerek mellett otthon dolgozni, nekem nem sikerült, de ez biztos gyerekfüggő is.
2014. febr. 11. 17:59

Nehezen. Bevallom, volt, hogy bömbölt a kiságyban, amikor határidős munkám volt. És hát persze sokat dolgoztam éjszaka...

De nekem semmi segítségem nem volt, sem a háztartásban, sem a gyerek körül, sem a vállalkozásomban (a férjem pedig szintén reggeltől késő estig dolgozott). Nem volt egy jó időszak...

3. Hoxa
2014. febr. 11. 17:46
Amíg kicsik voltak, jobbára éjszakára maradt a munka java.
2014. febr. 11. 17:46
Az érdekelne, hogyan tudjátok beosztani úgy az időtöket, hogy a gyermekre és a munkára is jusson :)
2014. febr. 11. 17:45
Anyukák, akik baba vagy kisgyermek mellett otthon dolgoztok, hogy tudjátok ezt megoldani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook