Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyóst dícsérő fórum fórum

Anyóst dícsérő fórum (beszélgetős fórum)


10. driennke83 (válaszként erre: 9. - Anyucika3)
2011. szept. 29. 09:39
Igen, igazad van, de sajnos vannak olyan idősek, akik ezt nem értik meg. Én most konkrétan a saját nagymamámra gondolok. Mi vele laktunk 5 évig és nagyon rossz volt. Mindig mindent ő tudott jobban, nagyon sokat veszekedtünk a párommal miatta, mert nekem mégiscsak a nagymamám, ráadásul "megtűrt" minket a házában, de mi is adtunk neki azzal, hogy ott voltunk nem volt egyedül és neki is be kellett volna látni, hogy alkalmazkodnia kell egy kicsit, de nem tudott sajnos. Most, hogy külön vagyunk, minden hétvégén majdnem megyünk hozzá, de mostmár sokkal jobb a kapcsolatunk, sőt a párom és ő közte is jobb a kapcsolat.
9. anyucika3 (válaszként erre: 7. - Kacsa mama)
2011. szept. 29. 09:02
Igen,abban igazad van,hogy nem vagyunk egyformán toleránsak,de nem is kell minden esetben.Én magam sem vagyok az,ha a mi életünkbe szeretne valaki beleavatkozni.Akár anyósék,akár más.Ne akarja tudni nekünk mi a jó,ne kotnyeleskedjen feleslegesen.És nem gondolom,hogy a házassággal nyakunkba kellene venni egy másik famíliát is.Nem kell.Az csak jó mindenki számára ha jó kapcsolat alakul ki,de két fiatal akkor is különálló család már,akiknek megvan a maguk élete.És éljék úgy,ahogy Ő akarják,a saját elképzeléseik szerint.Ha hibáznak nekik rossz,ha jól döntenek nekik jó.Tanácsot akkor kell adni ha kérik,ha viszont látom,hogy terhes,és idegesítő,akkor nem adok.És a legtöbb konfliktus bizony abból adódik,hogy anyós mindig okosabb akar lenni a menyénél.Legyen az a saját életében,a fiataloknak meg hagyja meg,hogy éljenek ahogy szeretnének.Lehet véleményt mondani ha kérik,meghallgatják,de ha nem akarják,azt is el kell fogadni.Nem tolakodhatunk bele senki életébe ha az nem akarja.Még a felnőtt gyerekeinkébe sem.Persze nehéz megállni,hogy ne szóljunk,ha szerintünk valamit rosszul csinálnak,de ha Ők nem akarják akkor bizony meg kell.Én mindig a fiamnak mondom el ha valamit szerintem másképpen kellene csinálni,aztán vagy megfogadja vagy nem.A párjának nem adhatok kéretlen tanácsot,mert semmi jogom hozzá.Ha Ő kéri az teljesen más,és máshogy is veszik akkor.Sokan nem szeretik,ha erőszakoskodnak velük,és ez teljesen érthető.És én még nem láttam egy menyet sem,aki kéretlen tanácsokkal látta el az anyósát,vagy intézkedni akart nála,hogy ők hogyan éljenek,mert szerinte hogy helyes..stb,de fordítva igen.Tehát a toleranciának,tiszteletnek oda-vissza kell működnie,nem lehet egyoldalú.
8. driennke83 (válaszként erre: 7. - Kacsa mama)
2011. szept. 28. 09:12

Hát igen. Tudom, hogy nehéz, mert két különböző generáció, és nem mindig értenek egyet.

Viszont én tudok hallgatni :) Tehát, ha nem is igazán értek egyet az idősebbekkel (nem csak anyósra gondolok, bár vele általában egyetértünk), akkor szépen meghallgatom, bólogatok és nem ugatom le, hogy nincs igaza, meg hogy én így gondolom és kész, hanem hagyom, mert lehet később kiderül, hogy mégis igaza volt. Ha meg nem, akkor nem, de ő is örül, hogy valaki meghallgatta. :)

7. kacsa mama (válaszként erre: 6. - Anyucika3)
2011. szept. 27. 21:58

Nem hiszem ,hogy teljesen igazad van,mert a fiatalok sem ismerik a szót: TOLERANCIA!!

Nagyon sok embert ismerek,köztük fiatalokat,a gyermekeim haverjait,barátnőit,akik mindenkinél jobban tudni vélnek mindent stb,de ha rá kérdezek nézd meg a másik oldalt,vagy gondold át hogyan képzeli a párod anyukája/apukája stb.sokszor be igazolodik a gyanúm,hogy végig sem gondolják csak Ő az anyós/após ugyebár,akik csak okoskodnak.

Sajnos nem akarják a fiatalok elfogadni a párjuk családját sok esetben,pedig a család hozzá tartozik a párunkhoz, ha akarjuk ha nem.


Nem azt mondom,hogy én nem osztom ki a menyeimet,de igen,pl-ul a fiamról panaszkodott tegnap az egyik menyem akik már külön élnek,hogy miért nem jött haza(hozzám aludni),mondom miért kérdezed(?)mert hallotta hogy nem aludt itthon,erre én elmagyaráztam neki,hogy már semmi köze a fiamhoz ilyen téren,és ha nem jön haza felnőtt ember akkor kimarad(de nekem szólt,hogy csak reggel jön haza).

Ma reggel bocsánatot kért,és azt mondta igazam van,de aggodott érte,mondtam semmi gond,de akkor legközelebb engem hivjál és én elmondhatom,hogy ne aggodj.

Ennyi,és igy rendeztük a dolgokat,nem haragszik igy senki,sekire.

2011. szept. 27. 12:39

Nem túl népszerű ez a fórum:-)))))

Ennyire kevés jó anyós lenne? :D

kacsa mama!Nagyon jó,hogy ennyire jó a kapcsolat a gyerekeiddel,menyeiddel,de hidd el sokan okkal szidják az anyósukat.Szerintem minimum a 90%-a maga tehet róla,hogyha rossz a kapcsolata a menyével.

5. driennke83 (válaszként erre: 4. - Kacsa mama)
2011. szept. 27. 12:20
Így van. Én is ilyen anyós szeretnék lenni.:)
2011. szept. 22. 20:57

Nagyon örülök,hogy van ilyen fórum,mert én is imádtam/imádom az anyósomat.

A fia trgikus halála szét választott bennünket,de nem haragszom rá ezért,nehéz lehet látnia hol volt boldog a fia,aki már nincs az élők sorában.

A lehető legjobb nagymama volt,a ma már felnőtt gyerekeimnek,ami az én anyukámról nem mondható el annyira.

Én is anyós vagyok 2 helyen,de mind két menyemmel fantasztikusan jó a kapcsolatom,tőlem kérnek sok mindenben tanácsot.

Nagyon haragszom az olyan emberekre akik csak szapulják az anyósokat,de nem gondolnak bele,hogy ők nevelték fel a szerelmüket/vagy a gyermekeik édesapját.

3. 76d055b916 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2011. szept. 22. 20:41
:-) Tetszik a hozzáállásod! Az a bizonyos pozitív életszemlélet...
2. Hoxa
2011. szept. 22. 20:38
Nagyon szeretem az anyósomat (apósomat is). :) Mivel a saját családom elég zűrös, mindig azt gondoltam, hogy ezzel kárpótolt a sors. :D
2011. szept. 22. 14:54

Az én anyósom egy szenzációs asszony! Nagyon szeretem! Nagyon sokat segít,bármiben számíthatok rá! Néha jobb,mint egy barátnő! És hála Istennek,egy városban is lakunk!:-)

Cserébe én megajándékoztam 1 unokával!:-) Amitől rettentő boldog!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook