Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósomék uszítanak egymás ellen, mit tegyek? fórum

Anyósomék uszítanak egymás ellen, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 11. 10:30

Köszönet minden hozzászolásér, sokat segitettetek, komolyan:) ugy gondolom megfontolom tanácsaitok:)köszönök mindenkinek mindent:)Ugyvélem igen hasznos tanácsokat adtatok.

Lado Zoltán Tibor

16. lackó-zsanett (válaszként erre: 1. - Ladomeister)
2009. aug. 11. 08:52

Az én véleményem is az, hogy várjatok még!

Semmiképpen se szöktesd meg, az bűncselekmény.

Várjátok meg, míg elvégzi a sulikat, aztán menjen hozzád szerintem. Ez az én vélemény. Illetve a szülőket is megértem, szerintem nem veled van a bajuk, hanem azt szeretnék, hogy lányuknak legyen olyan végzettsége, amivel munkát tud vállalni és meg tud állni a saját lábán.

15. klarika5 (válaszként erre: 13. - Ladomeister)
2009. aug. 11. 08:36
Akkor ez a lány nem az a tipikus "mai" lány, érett egy kapcsolatra. Akkor próbáljátok puhítani a szülőket, adjanak feltételeket, ami biztosítja őket, hogy a lányuk nem kerül rossz körülmények közé.Elvégre egy év, és már dönthet maga is.Csak fontos, hogy felnőttek álljanak mellettetek, mert nehéz a sorsotok, sok fiatalnak ilyenkor a szórakozás az egyetlen gondja.
14. Letty18! (válaszként erre: 13. - Ladomeister)
2009. aug. 11. 00:01

Szia

Ahogy olvasom a történeteket sokban hasonlít a Mi életünkre.Nálunk is felmerült szöktetés mikor 16 voltam,de mi úgy döntöttünk inkább erősek leszünk és nem adjunk meg magunkat.Nem fogunk menekülni,mert nincs miért.Milyen élet lett volna?Bátrak voltunk és nagyon sok erő kellett hozzá,meg az,hogy ott voltunk egymásnak jóban rosszban.Mi bizonyultunk erősebbnek vagyis a szerelmünk.Annyi mindent kibírt a kapcsolatunk,hogy visszagondolva is hihetetlen.Uszítottak egymás ellen minket is és mai napig is előfordul,de nem mennek semmire vele.Vagyis mégis,hogy még jobban összekovácsoltak ezzel!Már 4 éve együtt vagyunk és soha,legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna,hogy valaha is mi így fogunk élni ahogy most!

Ne válasszátok a szökést szerintem,tönkrementek idegileg!Rosszba lesztek a szülőkkel is stb.Barátnőd ha nem beszéli tanulja meg a nyelvet egy tanfolyamon,külön tanárral ilyesmi és fejezze be ott a sulit,azt nem lehet???és akkor a szülők tényleg nem foghatnák erre sem.

13. ladomeister (válaszként erre: 10. - Klarika5)
2009. aug. 10. 23:36
Igen, az együttélés nehéz dolog. Nemmindig alakulnak simán a dolgok. De, ugyanakkor, ez a lány akirpl beszélek, otthon főz, takarit mosogat. Amikor lelépett anyum, hátrahagyva nagy tartozásokat(ami kb 7500eurora rug, ennek java banki kölcsön a nevemre cimezve, és személyektöl kölcsön), ez a lány volt mellettem, hétvégenként fel jött hozzám kereszturrol (25km re lakik az akkori lakhelyemtől) udvarhelyre, és takaritott, rendbe tette a lakást, mire mentem haza munkábol, frissenfözött melegétel várt, semmi mosatlan, semmmi mocsok, abszolut rend, minden. Azt nem hiszi el senki mennyit jelent nekem. 18éves voltam, ez a lány 15, és értem mindezt megtette, söförként dolgoztam, sokat voltam uton, éjjel nappal, de hétvégén mikor berogytam hulla fáradtan, és rend volt, és ez a lány várt engem otthon, meleggel, azt fel sem lehet fogni, ezt érezni kell. Akkorjában apummal ketten laktunk, legény lakás...nem kell részletezni, minden szombaton a heti mosatlan ott volt, nem volt idő rá, mert enni tusoli és tovább egész héten. Apum is söförként dolgozott. Két éve vagyunk együtt, tüzben, vizben, földön fellegekben, szárazon és jégen. Na nem kell azt hinni minta kapcsolat ez, csak egyszerüen, mint minden kapcsolatba vannak vitatkozások, de ezek nem számottevőek, a szeretet felülmul mindent. Sajnos hazamenni rendszeresen, kb 1600km re vagyunk egymástol, az 36ora utazás oda busszal, és az ára100euro egyirányba. Szoval, ez nem lehetséges sajnos. Ezért döntöttünk ugy hogy kijönne hozzám, persze eleinte nyelvet tanulna, háztartás, ijenek. Azután majd munka. Nemigazán akarunk a szülők ellenére tenni, de az életünket akarjuk élni. Ugyanbár gondok mindig jöhetnek, de nem a világ vége németország, tukcukk haza lehet menni ha nem tetszik, nem kényszer velem legyen.
12. ladomeister (válaszként erre: 11. - 6b959121ac)
2009. aug. 10. 23:17
Nem éva, azt leirtam egy mintának idáig hogy kerestem, most jött meg egy cégtől a válasz hogy elfogatták a jelentkezőmet, még kell mennyek meghalgatásra, egy papir gyárrol van szo, kezdő fizetés 1500-1700 euro. Ebből akarom fentartani a jövöbeli családom.
11. 6b959121ac (válaszként erre: 9. - Ladomeister)
2009. aug. 10. 19:28
Valami nem tiszta! havi 32 órával keresel kb. 400 eu-t / max.!!!/, ami albérletre és kajára nem elég. Hova akarod akkor a barátnődet hozni? A munkavállalási engedély sem egyik napról a másikra megy. Nagyon felelőtlen vagy.
2009. aug. 10. 16:49
Csak tudod az együttélés az nagyon nehéz!Akkor jönnek a problémák: egy 17 éves lány néhol még babázik, a másiknak meg meg kell küzdenie a háztartás minden nyűgével, emellett dolgozni-ez nagy áldozat, és türelmet próbáló. Lehet, hogy a barátnőd eddig is be volt fogva a munkába, tehát természetes lenne neki, hogy étellel vár, takarít, bevásárol. De mi van, ha ezt sose csinálta, te meg ügyes asszonykát akarsz,aki rendet varázsol az ő urának? Hányszor szalad haza a fiatalasszony panaszkodni az anyjának! Ott egymásra lesztek utalva. Az nagyon nagy figyelmet, önfeláldozást, tapintatot igényel a másiktól.Te forró fejű lehetsz, erre utal a meggondolatlan leányszöktetés gondolata is. Nem jobb volna, ha próbaidőt kérnétek az "öregektől"?Akár fél évet, s aztán lehet, hogy 2 hónap után már mindketten úgy gondoljátok, hogy jobb külön. Az nem kivihető, hogy ott dolgozol, és rendszeresen hazajársz a lányhoz?Én csak attól óvlak, hogy a szülők ellenére tegyetek!
9. ladomeister (válaszként erre: 7. - Klarika5)
2009. aug. 10. 16:32
Igen, de mi biztos romániában? Igazad van a tanulmányok...De mit érek vele otthon. Kijöttem, szégyen nem szégyen, többet keresek heti pár orával (max 8orahetente)mint amikor romániában dolgoztam, söförként, 3,5tautoval románia és magyarországot jártam, és még a cég 5autoját karbantartottam, és javitottam havi 200euroért, és nem szabad elfelledni hogy ez sehogy sem elég, ha arra gondolsz, hogy a kaja ugyanannyi mint idekint németországba. Idekint dolgozni fog, tehát nem lebegni fog, hanem mindenre rá dolgozni. Nem rabszolg, csak mint minden ember dolgozni, hisz itt sincs kolbászbol a kert, az idén megkapta az első foku szakdiplomáját, megoldodik valahogy eiszen.
8. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Klarika5)
2009. aug. 10. 16:10

Én is "alig" múltam 17,de ezzel teljesen egyet értek.Nem egy nyaralásról van szó..ő még "kicsi" nem is biztos ,hogy normál rálátása van a dolgokra,h mi történik akkor,ha netán véget ér a lamúr vagy ha neked nem lessz munkahelyed.

Szép a szerelem,de tudni kell hol a határ szerintem.

2009. aug. 10. 15:53
Meg kell mondanom, én sem engedném el a lányomat szívesen egy ilyen bizonytalan életbe.Az, hogy a szülei ragaszkodnak ahhoz, hogy fejezze be a megkezdett tanulmányait-ez józan gondolkodásra vall.És mi lesz, ha az együttélés még sem megy? Háztartást fog ott ez a lány vezeni? Vagy dolgozni kényszerül, ha végetér a holliday? Gondolom, ott sem kolbászból van a sövény, el tudod tartani egyedül is? Én nem szakítanám meg a lány helyében a kapcsolatomat a szüleimmel, mert biztosítani kell a visszautat is.Mi lesz, ha az esetleges megszöktetése után nem lesz számára visszaút, ha még sem tetszik majd neki a fene nagy szabadság?
2009. aug. 10. 15:48

17 éves az nem kiskorú, hanem fiatalkorú... bár romániában nem tudom hogy emgy...

szerintem érdeklődj egy helyi önkormányzatnál..

2009. aug. 10. 15:47
Szerintem még várj ezzel!Még nagyon fiatal a lány és hát tényleg iskolai végzetség nélkül mi lesz?
2009. aug. 10. 15:47
Az édesapjával próbáljatok beszélni. Az az egyetlen megoldás itt, a lányszöktetésért nagy árat fizethetsz...
3. a7f41877f6 (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2009. aug. 10. 15:44
Kiskorúnál nem kell ahhoz is szülői engedély?
2. 064209f635 (válaszként erre: 1. - Ladomeister)
2009. aug. 10. 15:41
Úgy ha feleségül veszed akkor cselekvőképessé válik.
2009. aug. 10. 15:38

Énmagam 20éves vagyok, Németországban élek 4honapja, a barátnőm 17, és Erdélyben élszoval mindketten székelyek vagyunk, majdnem 2 éve együtt vagyunk, most kiakarnám hozni ide, ugyvélem megállok itt a lábamon, de anyosom és a életársa uszitanak egymás ellen...


Szoval az elmult majdnem 2évünk sem egyszerü, de ami most volt, az szépen keresztbetett. A probléma Kinga a barátnőm most töltötte be a 17 et. és tuttom szerint szülői beleegyezés nélkül nem tudom kihozni 18.életéve elött. Az anyával beszéltem és nem engedi mert az iskola ide meg tova, szoval most végzett a 10osztályal, megvan az elsőfoku varronői diplomálya. Ha még menne 1évet akkor 2.foku diplomát kapja meg. Na most az a helyzet mennyit keresne otthon ijen diplomával?!?! Hát nemsokat, de idekint nincs ilyen első másodfoku diplomák. Tehát ugysem ér vele semmi ha megvan a 2.foku. Az anyával beszéltem, ott volt a mostohaapja is, hogy nem, mert az iskola, s még nincs 18 s papirok s minden, s hogy ne biztassam, meg ha elengedi ki vállaja a felelőséget érte, (pedig 16 éven felüliek szülői beleegyezéssel nagykoru felügyelete nélkül utazhatnak külfőldre. De az anyának van egy rendőr barátja, és ő megmonta nem lehet. Ettől felrobbantam, de nem szoltam semmi, de kérdem én, ha csak ugy lehetne hogy nagykoru felügyelettel, akkor itt vagyok én. Mi tud lenni, ha valami hülyeséget csinálna max bezárnának, hát miért is ne, anyum nincs, meglépett, adoságokat hagyott rám, nincs semmim. Ez van, egyedül a barátnőm ami an. de ő rendes lány. A mostohaapja uszit egymás ellen, sirba fakad szoksor kinga emiatt, olyan dumák biztos nekem is van valakim idekint, meg hogy ha akarnék haza tudnék menni meglátogatni őt stb. nagy dumák. Mit tudnék tenni? tehát azt tervezem hogy megszöktetem ha nem engedi el. Csak a román magyar határ a legnagyobb gond. Románia is az euban van. Csak mégis ellenőriznek. Hogygyan tudnám kihozni? 1év idekint eltelne azután már nincs semmi gond. Mien törvények vannak erre vonatkozoan? Vagy hogy lehetne 17évesen nagykorusittatni kingát? Remélem megoldodik, mert megroppanok. Kinga is nagyon ki van akadva, egyfolytában szurkodják a szülők. Amit elfelejtettem, az apja, az igazi apja, nem beszéltünk vele, de elengedi biztos. Várom válaszaitok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook