Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyósom meghalt, apósomnak van új kapcsolata, a férjem meg nem akar "családosdit" játszani. Megoldás? fórum

Anyósom meghalt, apósomnak van új kapcsolata, a férjem meg nem akar "családosdit" játszani. Megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
89. belladonna3 (válaszként erre: 88. - Smudlaagi54)
2012. júl. 8. 18:58

Ez lenne a normális emberi viselkedés!

Sajnos nem ismeri a fiát,mert akkor nem íratta volna a nevére a házát idő előtt. :((

Ha ismerné,tudná hogy egy beteg görényre gürizett egész életében. :(((

Méghogy nem akar családosdit játszani?!

Az ilyen álljon fejre azt f.ssa le magát!

Bocsi de egy kicsit kikeltem magamból... :-O

2012. júl. 8. 18:47

Végig olvastam most az egészet!Szerintem a legnagyobb probléma,hogy a papa azért nem szólt,mert ismeri a fiát,és tudja,hogy bántja a dolog,az új nőről.De!!Lehettek tényleg anno barátok is,az anyukája halála előtt.Az anyunak is az apu halála után volt egy barátja,aki csak tényleg a barátja volt,nős volt a pasi!Jól érezték magukat együtt,beszélgettek,elmentek

a nyugdíjas klubba,táncoltak jól érezték magukat.

Én akkor sem szóltam volna bele a dologba,ha egy olyan pasival jön össze aki nőtlen és oda költözik hozzá.A lényeg,hogy ha igénye,és lehetősége van rá,ne egyedül élje le az életét!

Ha ennyire zavar,akkor kérjétek meg a papát,hogy ne költöztesse oda a nőt!De ha a nő ennyire szereti a gyerekeiteket,én azért tartanám vele a normális kapcsolatot. Lehet hogy 1-2 év múlva a két kezeteket összeteszitek,hogy ő van a

papának!

87. 25d4b44717 (válaszként erre: 86. - Belladonna3)
2012. júl. 8. 18:31

Nem szereti az apját:-(

Milyen az ilyen?Irány a Mars:-)

2012. júl. 8. 18:25

Anyósom meghalt, apósomnak van új kapcsolata, a férjem meg nem akar "családosdit" játszani. Megoldás?


1. Lője ki magát a marsra.

2. Lakatlan sziget.

3. Emberelje meg magát ha nehezére is esik! :D

85. 25d4b44717 (válaszként erre: 78. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 8. 15:19

Önző,írígy lett a világ és nagyon bizalmatlan :-(

Sokan legszívesebben a hátramaradt házastársat hozzátemetnék a halotthoz.mint anno indiában.Szörnyű...

84. Muraja (válaszként erre: 83. - 25d4b44717)
2012. júl. 8. 15:19

Köszi , de hat hogy lehet mar az ember ennyire önzö ? azt az erzeseken lovagol no ne mar szegeny edesanyam etc es hasonlo maszlag . Köszbe anyira önzö hogy meg idöelött magar iratta a hazat .

Istenem ezen az elet szinpadon csak egy igen rövid idöre szrepelunk miert is kell ezt elcseszni?

Nem ertem mindha mar ebben a korban az elet veget erne vagy mi , magam reszere rengeteg dolgot csinalok nincs ha kell segitseg ok . gyerekek tudjak hol talalnak meg de en soha önkentesen nem csiszolom a kilincsuköt.

83. 25d4b44717 (válaszként erre: 81. - Muraja)
2012. júl. 8. 15:13

Tetszik a gondolatvezetésed:-)

Önző fiú ,jóérzésű apa.:-) Szomorú ez a hozzáállás a meny részéről is:-(

Kár,hogy az unokák ihatják meg a levét: -((ha észbe nem kapnak a szülők!!!

82. 25d4b44717 (válaszként erre: 79. - Pan Dóra)
2012. júl. 8. 15:06

Vadidegen?

Mióta vadidegen a papa párja?

Gondoltátok volna,hogy anno a párotok szülei is "vadidegen emberre"bizták legféltettebb kincsüket,a gyermeküket?

81. Muraja (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. júl. 8. 15:03

Nagyon megrazo olvasas az bisztos , egyaltalan hogy szorakozhattok igy a " felye felett " ?mar bocsajs meg azert hogy özvegy lett az ö elete folytatodik.

Igaza van az elet megy tovabb es joga van hogy szeressen es szeretve legyen. Mi ez a korhoz kött korlatozas?

Batyam 68 evesen lett pappa , egyszer hires sportolo ma egy olyan testel diszponalo hogy meg egy 40 eves is erigyelne. Masodik hazassaga es igenis a felesege egyidös a legidösebb fiaval . No es mi ? kik hozza szoltak csak irigyeltek semi mas .

De a te esetettben miert nem lehet a pappanak sajat elete? miert kell komentalni valasztasat stb. Ha faj hogy a gyerekek is kedvelik a hölgyet akkor ne engedjetek oda es kesz ! kulömben a gyerek a legjobb ember ismerö , ök tudjak igazan hogy kiben bizanak meg. Miert kell a gyerekek viselkedesere ilyen furcsan reagalni ? " földbe gyökerezett a labam " csak is az irigyseg es nem kivanas a pappa reszire vezenyeli ezt az erzest.

Inkab öruljetek hogy meg valaki hozott kis boldogsagott az eletbe a mai vilagban . Ki tudja mitt hoz a holnap , miert nem erdemli meg azt ogy öruljön valakinek.

Ö mar mind a pappa nem tartozik semivel a felnött fianak igy legalab kapja meg azt a respektet ami jar neki mind apanak .

80. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. júl. 8. 15:02

4 év alatt pedig felkészülhettetek volna.!

Ez nem baj,az nem baj,végigolvasva írásod mégis az derült ki,arra számítottatok a papa egyedül marad magányosan.Elszomorító!

Kedves a gyerekeitekhez,a párja unokáihoz, az a baj.Mi lenne,mit mondanátok ha durva lenne?

Én örülnék a helyetekben.Sőt,még jól is jöhet!Még jó hogy a gyerekeitek a kedves embert látják benne,mint a papa.Kár lenne elvadítanotok őket.!!!

79. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. júl. 8. 13:49

Ha nem akar, hát nem akar. Tiszteletben kell tartani a döntését. Majd ha időszerűnek látja, közeledik. Egyébként az nekem is sok lenne, ha idegen ember családtagnak képzelve magát puszilgatná a gyerekem :(((


Vannak egyébként emberek, akik alapból taszítják egymást, nekem 2 ilyen ismerősöm is volt - ez esetben kár minden igyekezet...

2012. júl. 8. 08:25

Nálunk is hasonló a helyzet, csak nálunk anyósomról van szó. Bár ő férjhez nem akar menni, tehát anyagi kérdések nincsenek (bár aztán nála sose lehet tudni)...


3 éve halt meg após, eddig anyós nem találta magát. Most értett meg arra, hogy megint legyen valakije. (62 éves, fiatalos, vékony nő) Több fia van, a férjemet, meg a többieket is én készítettem fel, hogy azért lehet, hogy anyunak lesz még valakije. Bár bizti furcsa volt nekik, de azért mégis elfogadták..


Mi ennek örültünk, mert nem szeretnénk még anyós szomorú képét akár évtizedekig bámulni. Helyre kell fejben tenni a dolgokat, a szerepeket, és tényleg egészségesen feldolgozni a halált.


Viszont az is igaz, hogy sokszor olyan anyós, mint egy buta kamaszcsirke, mert nem érzi, mikor hova hogyan hozhatja a párját, stb... De ez az a dolog, amiért a legkevésbé haragszom rá, mert lehet, nekem se menne jobban.. De ez olyan emberi, és furcsa is lehet ilyen korban újrakezdeni, ezért vagánynak tartom, aki mégis megteszi, és nem csak magát sajnálja..


Mondjuk nekünk nem vigyáznak sokat a gyerekekre, nem viszik túlzásba, de ennek nincs köze a pasihoz közvetlenül. Ha jobban ismerném, nem lenne kifogásom az ellen, hogy ő vigyázzon rá. Ha mondjuk odaengedném a gyerekeket, akkor azért nem kéne azt külön bejelenteni, hogy most pár órát Gézuka vigyáz rá.. Vigyázzon, ha tud.. De sajna nagyobb baj, hogy nem vigyáz..

77. 91d4989ab9 (válaszként erre: 63. - Pepi2)
2012. júl. 8. 07:58

férjednek mondd meg hogy örüljön hogy még az egyik szülője él, sok házasságban az aki itt marad elmegy a másik után, és akkor neki milyen lenne? inkább egy élő csajozos szülő mint két holt, nem?


ha most az urad megharagszik a papára és a papa igy hal meg akkor azt hogy fogja feldolgozni a férjed? kérdezd már meg tőle

76. Mandula71 (válaszként erre: 55. - Pepi2)
2012. júl. 8. 05:28
Azt írtad, hogy a ház már most a férjed tulajdona. Gondolom, hogy apósodnak akkor max. haszonélvezeti joga van és így lakik ott. Ebben az esetben viszont az új élettárs-feleség pont semmit nem kap, mivel a haszonélvezet nem örökölhető.
2012. júl. 8. 02:17

Végezetül még egy gondolat.Mindenki gondolkodjon el rajta,tegye a szívére a kezét,ha ő özvegyülne meg, hogyan élné tovább az életét?

Elsőre legtöbben azt mondják, ha igaz szerelem és szeretet volt, hogy ők soha és senkivel, de az emberek többsége újra párkapcsolatot alakít ki, mert bizony nem jó egyedül megbirkózni a gondokkal, mindig az elveszített szeretet személy emlékével feküdni és kelni. Mindenkinek jól esik egy kedves szó, egy simítás, egy ölelés.

Attól még szereti a gyermekét, gyermekeit, unokáit, hiszen a vérei, de más mindkét szeretet.

Azt is elhiszem, hogy féltik az emberek, hogy a szerettük, nehogy egy szélhámos karjaiba rohanjon, de előre nem kell, és nem is szabad a legrosszabbra gondolni.

Én úgy érzem, hogy az említett nagypapa, már bizonyított, hogy a gyereke a fontosabb számára egy új kapcsolattal szemben, hiszen a gyermekére íratta a lakását, kiszolgáltatottá téve így önmagát a gyermeke kénye-kedvének.

74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Pepi2)
2012. júl. 8. 01:42

De még mindig azon lovagolok, hogy a papa miatt csak odaadtátok, számotokra idegen embernek a gyerekek felügyeletét.


A lakást adnám, de a gyerekeimet semmilyen indokkal, senkinek a lelkének a nyugalmáért sem, soha. Tehát nekem ez érthetetlen.


Mindegy a Ti életetek, Nektek kell megoldani, és úgy, hogy lehetőleg mindenkinek jó legyen. Ha tényleg ilyen jól álltok, ahogy leírtad, én hagynám a manóba a papát, és elköltöznék inkább, ha ennyire idegesítő. Az is lehet csak jó barátok, jól elbeszélgetnek,kikapcsolódnak egymással.

Kívánom Nektek, hogy békéljetek meg a dologgal!! Mindenkinek jobb lenne. :) Szép éjszakát!

73. 9f86e86d50 (válaszként erre: 68. - Pepi2)
2012. júl. 8. 01:36

Ha ennyire féltitek miért nem kérdeztetek rá arra kivel is voltak a gyerekek amikor azok elszólták magukat? Ugye írtál erről. Talán nem érdekelt eléggé? A papa hümmögött? Akkor meg nem kell elengedni vele, csak ha kinyitja a száját.

Elég homályos dolog ez. Osztom, hogy a Ti felelősségetek ez az elmismásolás is.


De lényegtelen, mindent meg lehet oldani, a gyerekek egészségesek, és a papa mosolyog. Egyenlőre. Mindenre van megoldás. Feküdj le, és holnap hívd át a menyecskéjét receptet cserélni, aztán kérdezd meg mit főzött ki igazából. :)

72. Katinkaboszi (válaszként erre: 66. - Pepi2)
2012. júl. 8. 01:36

Igen, ebben lehet valami.

Mert általában ha nem lát az ember dolgokat, akkor nem zavarja annyira, jó kis strucc politika, de ez jellemző mindenkire.


Egyke vagyok, értem mit akar a férjed. nem az apját akarja eltiltani egy társtól, inkább az anyja emlékét félti.


El kell neki magyarázni, hogy az emléke mindig megmarad az Ő és az apukája szívében, ezzel pedig a jelenelgi barátnőnek együtt kell élni.

71. pepi2
2012. júl. 8. 01:36
hű de megyek aludni, majd később benézek, azért köszi az eddigi hozzászólásokat!:)
70. pepi2 (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 8. 01:35
csak halkan jegyzem meg szerintem az anyukájával való kapcsolata sem volt normális, mert túlságosan kötődtek egymáshoz, nekem az már magas volt, de ez msá téma, lehet csak azért, mert egyke és ennyi....
69. pepi2 (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 8. 01:34
mert mi is arra vártunk, hogy a papa mondja el, hogy leadta őket a nőnél, nem akartuk kérdőre vonni...lehet kellett volna
68. pepi2 (válaszként erre: 64. - 9f86e86d50)
2012. júl. 8. 01:32

igen, a gyerekekkel való téma bánt engem pl a legjobban, mi van ha netalán a nő elviszi őket a játszóra és ezalatt baleset éri őket,(mert az élet kiszámíthatatlan) és még csak azt sem tudom hol vannak a gyerekeim?

csak férjemnek már csak az apukája az egyetlen rokona, és nem szeretne vele nemhogy összeveszni, de még kínos helyzetbe sem kerülni, és azt sem tudjuk, hogy mondjuk el ezt "finoman" hogy ez így nem jó. Ha nem ér rá a gyerekekkel lenni, mert épp dolga van, miért nem szól, megoldjuk, mi azt hittük neki jó, ha ott vannak a gyerekek, hogy ne legyen egyedül, nem azért vannak ott, hogy nekünk könnyebb legyen.

67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Pepi2)
2012. júl. 8. 01:29

Férjednek orvoshoz kellene fordulni, hogy segítsen neki a gyászt feldolgozni. Mert hidd el ez nem normális, hogy még mindig ezen rágódik...ami megváltoztathatatlan.

Azt, hogy nem tudtatatok róla, hogy a gyerekekre idegen vigyáz, a Ti hibátok is. Valami nem stimmel, van két gyerekem, tudom miről beszélek. Mindent elmondtak, állandóan csacsogtak vacsoránál, séta közben, nem történhetett olyan amit ők ne mondtak volna el azonnal...főleg egy ilyet, hogy valakinél voltak.

De nem értem, mert másik hsz.-ben azt írtad tudtatok róla, csak nem szóltatok. Nem értem miért nem szóltatok, hiszen a gyerekek számotokra idegennél voltak, ezt nagyobb problémának tartom, mint, hogy most a lakás haszonélvezeti joga kié lesz. A gyerek nem játék.

66. pepi2 (válaszként erre: 62. - Katinkaboszi)
2012. júl. 8. 01:29
igen ebben lehet valami, bár szreintem nem kellett volna ezt "előkészíteni" egyszerűen csak meg kellett volna mondani...és ennyi, már rég hozzászokott volna a férjem is a gondolathoz, vagy nem? mondjuk 2 -3év alatt...és akkor pl nem ezt a házat vesszük meg, hanem egy másikat, lehet ha nem látná a férjem nap, mint nap, hogy egy idegen van abban a házban, ahol felnőtt, nem is zavarná annyira, nem? de így, hogy naponta szembesül ezzel, szerintem ezt nem tudja most hova tenni..
2012. júl. 8. 01:29

Pepi, nekem hirtelen, itt éjnek-évadján, félálomban, az jutott eszembe, hogy egy 60 éves ember, még nem öreg.

Mi lenne, ha egy 30 éves nővel jönne össze?

64. 9f86e86d50 (válaszként erre: 63. - Pepi2)
2012. júl. 8. 01:27

Teljesen jogos volt a haragja. (Volt.) Mivel a papa is olyan mint Matyi, ludas...csak az öreg már nem akar matyizni, így kell neki a szerető...

A papát ne így tegyétek helyre, hanem igenis mondjátok el Neki, hogy nem volt szép az, hogy nem is tudtátok kire bízza a gyermekeket. Ez minden tekintetben teljesen mellettetek szól.

Elhiszem, hogy a férjed érzelmileg nehezen dolgozza fel a dolgot, de itt az idő a fejlődésre, ha segítesz neki.

63. pepi2 (válaszként erre: 60. - 9f86e86d50)
2012. júl. 8. 01:22
én általában nyitott vagyok az emberek felé, én simán el tudom fogadni ezt a nőt, de férjem elzárkózik kapásból, még esélyt sem ad(na) neki, mert ez volt az a nő, aki anyósom halála előtt állítólag "csak" lelki társa volt apósomnak, férjem szerint a szeretője volt, és akkor nagyon megharagudott az apukájára, hiszen anyukájával volt a mindene, persze hogy őt védte akkor is...és szerintem őt ez is zavarja érzelmileg, hogy miért pont ez a nő...
62. Katinkaboszi (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 8. 01:21

Eniss édes, én azt vettem ki ebből az egészből, mert bár nagyon elszaladt a csikó a lényegről, hogy az esik rosszul a fiataloknak, hogy ha nem költöznek a szomszédba, még most sem mondja meg a papa, hogy van valakije.

Ha legalább a menyének szólt volna, finoman, hogy készítse elő a férjénél a dolgot, lehet másképpen esik.

61. pepi2 (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 8. 01:18
férjem nem akar semmit "megtiltani", csak nem akar családosdit játszani. És mivel egyke és nagyon jó volt a kapcsolata az anyukájával(túlságosan is, pl nekem nem ilyen), nem szeretné abban a házban más nőnek a dolgait stb látni, biztos benne is van hiba, hogy érzelmileg túloz, de ő ilyen, ez nem zsarolás szerintem, éljenek más házban nyugodtan együtt, csak ne ott(szerinte), én meg nem tudom ezt megítélni, mert nekem nem ilyen szoros a kapcsolatom a szüleimmel, de a papát sem értem 4 év után miért csak most mutatja be, ha már kb 3 éve találkozgatnak, és még a gyerekeinket is rábízza a tudtunk nélkül(engem utóbbi zavar nagyon).
60. 9f86e86d50 (válaszként erre: 51. - Pepi2)
2012. júl. 8. 01:14

Tudod ez az egész nagyon nagy káosz. Mivel most már tényleg az van, hogy a férjed akarja megértetni a papával, hogy mennyire nehezen dolgozza fel a múltat. Miért nem nézitek meg azt, hogy a néni mennyire szerethető? Amúgy meg, mondjátok el a papának ezt az új házvételt. Nézzétek meg mit reagál, a neki ez sima ügy nem is kell gondolkozni csináljátok. Ám ha mégsem akkor meg kénytelenek vagytok engedni, mert a többit terrornak hívják.

Hasonlóan igényes házat kapnának mint amije most van?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook