Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyósom meghalt, apósomnak van új kapcsolata, a férjem meg nem akar "családosdit" játszani. Megoldás? fórum

Anyósom meghalt, apósomnak van új kapcsolata, a férjem meg nem akar "családosdit" játszani. Megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:32

Szerintem a megoldás a te kezedben van.:))

Ha szeretnéd ,hogy rendeződjenek a dolgok ,akkor igenis el kell navigálnod pár kínos családi együttlétet,amikor meghívjátok őket magatokhoz,mert csak így ismerhetitek meg az após új párját,és csak így maradhat fenn az apóssal is a jó viszony...és a férjedet is finoman neked kell majd a jobb irányba mozdítanod....:))

118. Muraja (válaszként erre: 96. - 55a05b8a19)
2012. júl. 9. 00:32

Köszi , es meg azt is oda irjak hogy a nagypappanak mar csak 3 max 5 ev van kiszabva ! Ha az enyem lenne a kölyök en diplomatikusan inteznem el.

Diplomatikusan ugy mind a parom , neki is van valahol M.o lanya es unokaja . Mikor talkosztunk akkor a parom 10 eve nem latta ! en akartam helyre hozni a kösztuk levö hideg haborut annak dacara hogy a parom nem rajongott erte. Az egeszböl egy nagy fiaszko lett ! Szegeny parom tatkozott a lanyaval es unokajval , bunko vejivel. Lanya sajnos teljesen a veje karmester palcaja alatt volt sem sajat akarattal nem diszponalt.

Ugy nez ki az egesz egyszer es mindenkora befejezödött, sok szerencset kivant es fajos szivel akceptaltja azt hogy ami nem megy nem megy.

Kulömben a parom onnan eljött veglegesen majdenm

3 000 km ösztja volt hazajatol , alompolgarsagot valtott es boldogan elunk.

Nincs ki beleszol az eletunkbe sem a rokonai senki !

Senkinek sincs jogaban megvonni mastol plane sajat apjatol a jogott hogy boldogan eljen .

117. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 113. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:28

Kíváncsivá tett, hogy nem is néztél utána sosem, hol vannak a gyerekek, amikor nem a papa vigyáz rájuk?

Engem a frász kerülgetne, hogy nehogy gyógyszert vegyenek be, nehogy olyat tegyenek velük,ami örök nyomot hagy a lelkükben, tiszta helyen vannak-e??..és ezernyi kérdés merült volna fel bennem.


Tudom, a férjed érzéseiről kellene beszélni ezen a fórumon, de nálam ez verte ki a biztosítékot, hogy a saját gyerekeid mellett nem álltatok ki, nem jártatok utána hol vannak.

116. megi04 (válaszként erre: 113. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:19
Nem kell sem nekimenni,sem támadni!!!!! De ha zavar,meglehet kérdezni! Ez nem támadás..Kérdés!Az nem bűn!
115. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 113. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:19
A gyerekeim biztonsága a legfontosabb, és nem az, hogy nem akarom a lelkét megsérteni valakinek. Szerintem ez így logikus.
114. megi04 (válaszként erre: 112. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:17

Én értem!!!!!!!! De ez akkor is az Ő dolga!!!!!! Sajnos,nem lehet meg nem történté tenni!!!!!!!!!!!!

Ez csak azt jelzi,hogy sajnos,de már akkor is vonzódott hozzá:((( Ez elég fájdalmas lehet,de akkor is az Ő magánügye!!!!!!!!!!!

113. pepi2 (válaszként erre: 111. - 9b10f3d7ff)
2012. júl. 9. 00:16
igen, mert mint írtam én pl nem vagyok az a nekimenő , nekitámadó típus, gondoltam neki kellene szólni, most mit mondtam volna? le kellett volna támadnom, vagy kínos helyzetbe hoznom, hogy ki ez az x néni, akit a fiúk emlegetnek és miért nála vannak, amikor őrá bíztuk őket? igen, így utólag biztos ezt kellett volna tennem, de még most sem "merek" neki szólni...
112. pepi2 (válaszként erre: 110. - Megi04)
2012. júl. 9. 00:14
ez a nő alatt úgy értettem, hogy valúszínű ezzel a nővel kavart(a nő a szeretője volt, hogyan fogalmazzak még, hogy érthető legyen), mielőtt anyósom meghalt...tök hülye szituáció ám...gondolj bele...
2012. júl. 9. 00:11

"és a gyerekinket minden megkérdezés nélkül a nőre bízta."


Megtette, tudtatok róla, de nem jeleztétek felé, hogy mégse kellene, és átpasszolhatta többször is.

Furcsán gondolkodó család vagytok.

Ijesztő az egész, ahogy belegondolok, beleborzongtam. :(((

110. megi04 (válaszként erre: 108. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:09

Hogy másra bízta,ez nem volt szép!!!!!!!!!!!!!!!!


Hogy titkolta a kapcsolatát??? Talán azért,mert félt,hogy a kisfiának fájdalmat okoz vele..:(


És hogy az a baj..hogy:Ez a nő??????????????

Hát ő mit szólt volna,amikor bejelentette,hogy téged vesz feleségül,az apja meg azt mondta volna:NEM! Ezt a nőt nem!

Hát...ne haragudj,de a kapcsolatok,az mindenki magánügye!!!

Nekem fura lenne,ha a fiam akarná irányítani az életemet,ha ne adj' Isten úgy adódna....

109. megi04 (válaszként erre: 107. - Megi04)
2012. júl. 9. 00:05

Ja! És a naptár meg az illat...EZ NEM EGÉSZSÉGES DOLOG!!!! SAJNOS,NEM FOG FELTÁMADNI,TOVÁBB KELL LÉPNI!!!!!!!!!!

Nem könnyű!!!!!!!!! Sőt! Nagyon nehéz! De nincs más megoldás! Ha pedig a párod nem akar "családosdit játszani" hát ne játszon! Nem kötelező!!!!!

De neki lesz rosszabb,és a gyerekeiteknek még inkább,hiszen nem lesz nagypapi!...A gyerek meg nem tehet arról,hogy az apja lelkibeteg!

108. pepi2 (válaszként erre: 107. - Megi04)
2012. júl. 9. 00:04
azzal nincs semmi baja, hogy az apukájának van valakije, sőt erről mi már sokkal előbb, évekkel ezelőtt is beszélgettünk, hogy tuti lesz valakije, csak az a baja, hogy ez a nő, és az, hogy miért nem ült le velünk és jelentette be eddig, amikor már komolyabbra fordult, miért kell ezt titkolni? és a gyerekinket minden megkérdezés nélkül a nőre bízta.
107. megi04 (válaszként erre: 105. - Pepi2)
2012. júl. 9. 00:01

Ne haragudj,szerintem a férjed egy nagy gyerek...Ráférne egy lélekdoki...Ezt minden bántó szándék nélkül írom!!!!!!! Aki nálam jobban kötődött az édesanyjához,az festi magát!!!

De természetesnek tartottam,hogy apám is EMBER,akinek nem jó egyedül!!!!!!!!!!!!

Nekem attól még apu maradt,mert nem akart társtalanul élni! Nekem is van családom,Ő miért legyen magányos??? Pedig tudom,hogy egyetlen nő volt az életében akit imádott,és ez a nő az édesanyám volt! De tudod,van egy mondás...:Halottnak halott,ÉLŐNEK ÉLŐ a párja!

Felnevelte a párodat. A párod felnőtt ember,saját családja van!!!!

Tényleg EZ a legnagyobb gondja az életében,hogy az apja is társas lény,aki nem akar egyedül megöregedni???????????????????????

106. pepi2 (válaszként erre: 105. - Pepi2)
2012. júl. 8. 23:30
ja még annyit, hogy a ház jelenleg azért is emlékezteti a férjem annyira az anyukájára, mert a mai napig ott vannak a holmijai, a naptár "megállt" azon a napon, amikor meghalt(ma is úgy van a falon, nincs másik naptár!!!!), az egyik széken ott van a táskája....a ruhái is itt-ott még elöl vannak a szobákban, pont úgy, ahogy hagyta anno. (még az illatát is lehet érezni!)
105. pepi2
2012. júl. 8. 23:26

sziasztok!

sajnos nem tudtam nappal írni, ugyebár 4 gyerkőc mellett ez nem megy, másrészt kajszit főztem be és most végeztem

Úgy látom kissé félreértik egyesek a szavaim, vagy csak ennyire másként érzünk dolgokról(de nem baj, végülis én kérdeztem)

Szóval a házon ne lovagoljunk szerintem, mert úgy látom egyesek teljesen félreértik a helyzetet: a férjemre nem mostanában került a ház, hanem már kb anno 30éve mikor építették eleve az ő nevére íratták(akkor volt kb 6éves....nem hiszem sokat tudott az öröklés mibenlétéről..), és mindenüket, aamit azóta szereztek a férjem nevére vették/íratták eleve, hogy ne kelljen majd örökösödési adót is fizetni feleslegesen, hiszen akkoriban nem lehetett tudni, hogy ezt 1x esetleg eltörlik...ráadásul egyke a férjem, ki más örökölne a szülők után, mint ő?

A másik része,amit szerintem sokan nem értenek, hogy ez a nő az a nő, akivel apósomnak anyósom halála előtt esetleg viszonya volt(férjem szerint, mivel látta is együtt az apukáját vele anyósom halála előtt és ezen össze is vesztek akkor), de ezt nem tudjuk biztosan, hiszen erről a nagypapa hallgat rendesen...és ez iszonyúan bántja a férjem.

Másrészt akinek van egy kis érzése, gondoljon abból a szemszögből bele a témába, hogy a férjem (mint írtam túlságosan kötődött az anyukájához) nem akar szembesülni nap mint nap azzal a dologgal, hogy abban a házban, ahol minden az anyukájára emlékezteti, most egy idegen nő van. Ráadásul nekünk ő teljesen idegen, mert após nem mutatta be, csak most, muszájból.

Aki pedig "ledorgált" azért, hogy milyen szívtelen(vagy nem is tudom már hogyan írta) vagyok, hogy kiakadtam azon, hogy valaki kedvesen megpuszilgatta a gyerekem, az (remélem van gyereke, mert ezt a szituációt csak így tudja átélni, átgondolni), gondoljon bele, ha az ő gyerekét egy totál vadidgen elkezdi puszilgatni. Igenis földbe gyökerezett a lábam, és elszorult a szívem, mert azt a nőt akkor láttam életemben először, egy vadidigen számomra, a nevét tudom és enyi, SEMMIT nem tudok róla, ki ő, mi ő, milyen életvitele van, milyen értékrendet stb képvisel. Ezt egyáltalán nem támadóan írtam, hanem igenis én pl a nagypapát tartom emiatt kissé hibásnak, hogy nem mutatta be előbb, akár 2évvel ezelőtt, nem értem mire várt, főleg, ha a gyerekeinket rábízza. Én meg ráadásul nem vagyok az a "megmondom a magamét típus", arra vártam ő mondja el a dolgot és nem akartam nekiesni...

104. 55a05b8a19 (válaszként erre: 99. - 25d4b44717)
2012. júl. 8. 19:59
igy van,én is pontossan ezt irtam le.
103. Pan Dóra (válaszként erre: 101. - 25d4b44717)
2012. júl. 8. 19:58
A párunkhoz igen, de hozzám nem. Hidd el, hosszú ideig gyúrtak rám, míg végre ezt ki mertem mondani. Most sincs harag, csak magánélet, amire nem engedek még rálátást sem :)
102. Pan Dóra (válaszként erre: 100. - 55a05b8a19)
2012. júl. 8. 19:55
Hahóóóó! Már megint egy félreértelmezés :( Éljen minden rokonom azzal, akivel akar, csak nekem ne legyen muszáj szeretnem, akit nem akarom!!! Vagyis szívem joga, hogy ne játsszak minden rokonommal "családosdit". Merthogy a fórumindító erről kért véleményt :)
101. 25d4b44717 (válaszként erre: 98. - Pan Dóra)
2012. júl. 8. 19:53

Párunkhoz úgy tartozik a szülő mint gomb a kabáthoz!

Szeretni nem kötelező,de önmágáért beszél!

A szülőnek se kötelező éltében átadni vagyonkáját,ám elfogadása kötelezettségekkel JÁR!szezonon kívül:-)

100. 55a05b8a19 (válaszként erre: 98. - Pan Dóra)
2012. júl. 8. 19:48
nem akar neked senki papolni,de minden élö embernek szive és joga tovább élni az életét,még akkor is ha neked ez esetleg nemtetszik,óvjon a joisten attól hogy megkeljen élned hogy a párod eggyik pillanatról a másikra nincs többé,akkor majd megtudod milyen érzés a nap 24 órájából 24-et egyedül lenni.
99. 25d4b44717 (válaszként erre: 93. - 55a05b8a19)
2012. júl. 8. 19:45
Pedig élni minden élőnek joga és kiváltsága:-)
98. Pan Dóra (válaszként erre: 97. - Pan Dóra)
2012. júl. 8. 19:34

Ja: és a párválasztásnál csak a párunkat választjuk, a szüleiket kérés nélkül kapjuk hozzájuk. Hadd döntsük el, hogy érdemesek-e a szeretetünkre :(


Most nehogy valaki elkezdjen arról papolni, hogy de felnevelték nekünk, meg blablabla...

97. Pan Dóra (válaszként erre: 82. - 25d4b44717)
2012. júl. 8. 19:31
Nem azt írtam, hogy vadidegen, hanem azt, hogy idegen :( És amikor a férjem szülei rám bízták a legféltettebb kincsüket, az a kincs már csak nekik volt gyerek, úgyhogy légyszi, ne keverd a szezont a fazonnal :D
96. 55a05b8a19 (válaszként erre: 81. - Muraja)
2012. júl. 8. 19:28
Teljessen eggyetértek veled.Sajnos nagyon eldurvult ez a világ,én sem értem,miért nemlehet a másiknak ujj kapcsolata??Fél hogy oda lessz az örökség,ha netán az apa,súlyos beteglenne,ágyhozkötött,akkor is kapaszkodnátok érte??tuti hogy nem,allig várnátok hogy lecsukja a szemét,sajnos ez a valóvilág.
95. 55a05b8a19 (válaszként erre: 88. - Smudlaagi54)
2012. júl. 8. 19:23
tökéletessen eggyetértek veled.
94. 55a05b8a19 (válaszként erre: 84. - Muraja)
2012. júl. 8. 19:22
Eggyetértek veled,van sokszor olyan érzésem,és sajnos sok esetben még igaz is,hogy a gyerekeknek nem is az a bajuk talán hogy a tulélö talál magának egy társat hátralévö életére,hanem inkább az esetleges örökség a baj,sajnos gonosz lett ez a világ,sok gyerek sajnos legszivessebben mindjárt eltemetné a másikat is,csak hogy hozzájusson már a házhoz,vagy ami éppen van.
93. 55a05b8a19 (válaszként erre: 85. - 25d4b44717)
2012. júl. 8. 19:18
sajnos amit irtál igy igaz,mindannyian elmegyünk egyszer,aki túl éli a másikat,akkor az már temesse el magát??mért ne lehetne a tulélönek kapcsolata??Sajnos sokan ugygondolják,hogy a kapcsolat,az csak a fiatalok kiváltsága,a 60 körüli,vagy akárhány éves,az már nem kell hogy éljen??
2012. júl. 8. 19:11

Isten óvja az országot az ilyen jogászoktól!

Sokszor érzem hogy beteg... nagyon-nagyon beteg és degenerált,szinte a primitívségig ez a mai világ. :((

91. 25d4b44717 (válaszként erre: 89. - Belladonna3)
2012. júl. 8. 19:03

Még jó, hogy az ajándékot vissza is lehet venni az érdemtelentől!:-)

Igazad van.!

90. 25d4b44717 (válaszként erre: 88. - Smudlaagi54)
2012. júl. 8. 19:00

És nekik!

Ne költöztesse oda??? Adnék én neki olyat,h.megemlegetné!:-) Mióta nyúl viszi a puskát?Próbálna csak az én életembe,az én házamba bárki is beleszólni....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook